Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.10.2021, 20:41   #11
żuk
 
żuk's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 931
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 2 min 57 s
Domyślnie

Byś się Księciu zdziwił jakich fachowców w Polsce się ma.
Problemem jest koszt.
Każdy chciałby mieć jakość Yamahy za koszt Junaka. Takich cudów nie ma. A takich ludzie szukają.
Rynek USA to inna bajka.
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2021, 21:45   #12
Lis
 
Lis's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 750
Motocykl: Jeżeli będę miał AT, to RD04
Lis jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 1 godz 30 min 39 s
Domyślnie

...za koszt Junaka? Ani te motocykle, ani części tanie nie są.
Myślę, że mamy jakość Junaka za koszt Yamahy obecnie
Płaci się za wiedzę i możliwości wykonawcze.
Lis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2021, 22:02   #13
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 422
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 15 godz 44 min 29 s
Domyślnie

KTM po prostu nie produkuje części zamiennych po kilkunastu latach i pewnie sami się dziwią że jeszcze motory jeżdżą a w dorabianie części przez pana Czesia można wierzyć jak ma z czego zrobić to na pewno zrobi dobrze u nas kiedyś był zakład z niesamowitymi maszynami i fachowcami (ZUP -nie przetrwał w realiach Wolnej Polski)sam jeździłem Jankiem ze szlifem zrobionym tam na zwykłej tokarni i z spawanymi dźwigniami zaworowymi i nic się nie działo a sprzęt chodził jak zły.
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2021, 22:27   #14
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,320
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 2 godz 12 min 7 s
Domyślnie

Co wy z tymi Junakami? No piękne i romantyczne (od 20 lat mam kompletnego luzem i już nie za długo naemeryturze poskadam). Niemniej nie jechały i nie hamowały. Piepszyly się srodze. Cały fun to ten ingleze ausgang i stabilność w łuku. Ówczesne, mam tu na myśli lata '80, emzety czy jawy choć zapier.daly dynamiczniej takiego funu nie dawały.
Co do remontu paździerza. Właśnie włożyłem kilka koła w 640. Może i bez sensu ale jaką mam opcje? 300L? Fajny ale jakis taki... Portos. 690? Chyba jednak lepiej taką kasę uczciwie przepić. Inne duale z zacięciem terenowym?
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2021, 22:30   #15
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,324
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 30 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tygrys 74 Zobacz post
KTM po prostu nie produkuje części zamiennych po kilkunastu latach i pewnie sami się dziwią że jeszcze motory jeżdżą a w dorabianie części przez pana Czesia można wierzyć jak ma z czego zrobić to na pewno zrobi dobrze u nas kiedyś był zakład z niesamowitymi maszynami i fachowcami (ZUP -nie przetrwał w realiach Wolnej Polski)sam jeździłem Jankiem ze szlifem zrobionym tam na zwykłej tokarni i z spawanymi dźwigniami zaworowymi i nic się nie działo a sprzęt chodził jak zły.
Dajcie spokój dorabianiu części do japonni(i to jeszcze z ich najlepszych lat)
Dwa przykłady.

Kupiłem sobie ze stanów podstawę kopki do hondy. Nie jest to jakoś szczególnie skomplikowany technologicznie element. Ciśnieniowy odlew i trochę obróbki. Firma znana, cena trochę mniejsza niż w hondzie. Minimalne przesuniecie wieloklinu skutkowało tym, ze kopka nie wpasowywała sie tak w ramę i potrafiła o nią dzwonić. Żyła chyba rok. Pękła nieco szybciej niż hondowska.

Przykład jak sie to u nas sie wspaniale robi/robiło. Podobnie jak bajki o wspaniałym sokole 1000 jaki był zajebisty. Śmieć zerznięty i przewymiarowany, o 1/3 za ciężki a i tak sie pierdolił. Swego czasu zajmowałem sie trochę weteranami. Za PRL była taka instytucja WZM. Robili elementy do wojskowych pojazdów tych co nam bracia nasi dostarczyli ale z zaopatrzeniem w zapczasti to już różnie było. Wiadomka
Te niewielkie fabryczki produkowały części gdzie koszty już nie były tak znowu istotne (no bo dla obronności)a park maszyn i specjalistów jak na owe czasy przyzwoity. Były tylko o punkcik lepsze niż ruska rzepa.

Jedynym kierunkiem gdzie upatrywałbym ratunku mając starego japońskiego rumpla byłyby chiny. Jak im się skalkuluje ze warto puścić ileśtam tysięcy jakiś np wałków rozrządu albo skrzyni to to zrobią strawnie. A i tak jak kupiłem od nich licznik do XR400 i 250 to był spartolony w środku. Ale działa.

Z KTM to jest już całkiem kabaret bo nawet do całkiem współczesnych produktów nie mają na stanie części. Np będą doprodukowane za parę miesiecy. Radz se.
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2021, 00:01   #16
żuk
 
żuk's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 931
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 2 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
Co wy z tymi Junakami? No piękne i romantyczne (od 20 lat mam kompletnego luzem i już nie za długo naemeryturze poskadam). Niemniej nie jechały i nie hamowały.
No. Wiele z tamtych i ciut późniejszych lat takich. Przynajmniej jeden taki legendarny japoński motocykl mógłbym wymienić ale się bojam linczu tu 😀

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
Co do remontu paździerza. Właśnie włożyłem kilka koła w 640. Może i bez sensu ale jaką mam opcje? 300L? Fajny ale jakis taki... Portos. 690? Chyba jednak lepiej taką kasę uczciwie przepić. Inne duale z zacięciem terenowym?
Bardzo się zgadzam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2021, 11:36   #17
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 12 godz 43 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prince Zobacz post
Nie jest tak jak piszesz. Jest z tym problem. Zdarza mi sie szukać części dla znajomych i innych. Jakieś elementy skrzyń, pompy oleju, wałki kopnika i kopki niektórych modeli XT/TT/TTR Jak masz już zużytą głowice pod wałkami to resztę raczej sie już puszcza na części. Ewentualnie jakieś czary odprawia u świątka byle polatało do wciśnięcia następnemu. O ramach już było.


Rzeczywiście dorabiaczy jest cała masa, tylko ze drobiazg ze jakość do tych dychawicznych wytworów z PRLu jest żałosna. A tu chciałoby sie podrabiać yamahe? Podobno nie bardzo lękliwy jestem, ale wolałbym nie testować w japonczyku wałka skrzyni biegów dorabianego przez pana Miecia na fuchę. Trochę inna skala. Moze do tech 15 koników to jeszcze bym sie zgodził.
To mam inne doświadczenia.

Np. kopniaki nowe ebay:

https://www.ebay.pl/itm/NEU-NEW-KICK...-/383449264345

https://www.ebay.ca/itm/192020555532...kAAOSwNclhc8sb

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...86627-306-5969

Nowy w ASO i jest dostępny:
https://yama-sklep.pl/

Tyle, że cena wysoka, bo ponad 800 pln za kopkę, ale jest.

Kopniaków używanych na ebayach jeszcze więcej. Sam sprzedałem z rok temu używkę. Na facabooku w PL silnik jest cały aktualnie z kopką za 1000 pln.

Nie trzeba od razu też robić u pana Miecia. Głowicę można tutaj np.


Zresztą co do XT to ten facet ma biznes na nich oparty:
https://www.motoritz.de/

Zauważyłem jednak, że problemem jest cena... do niedawna było tak, że części były bardzo tanie w używkach i te motory były tanie. Zmieniło się to i trudno niektórym zaakceptować kosztowny remont silnika w XT lub w Afryce.

PS.
Służę pomocą (serio) w kupnie części do XT w ASO w Poznaniu, mam blisko bardzo i mogę podjechać. Jak robiłem 34L z silnikiem z 83 to było wszystko absolutnie - korbę OEM na inny otwór dolny niż reszta XT z Japan ściągali, ale w 2 tygodnie była.

Ale dajmy spokój XT.

Co do Junaka - to wiadomo, że tylko u nas jest taki szał. Że nie jadą... nie hamują... nie ma znaczenia:)) Nie mam Junaka, ale bardzo lubię zapał środowiska junakowego w Polsce. Jest legendą i tyle. A ceny zabijają:)
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2021, 17:18   #18
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 422
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 15 godz 44 min 29 s
Domyślnie

Co tu dużo mówić chyba większość motorzystów (40+) zaczynała przygodę z poważnymi motorami od Janka awoka a mający więcej kasy od emek kasiek i urali i uczyli się na nich mechaniki teraz są inne czasy i te motory są traktowane jako weterani a nie użytkowe-ciekawi mnie co stało się z tymi wszystkimi choperami -niektore były prawdziwymi dziełami sztuki.
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2021, 17:45   #19
kylo
 
kylo's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 443
Motocykl: R100GS
kylo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 12 godz 17 min 29 s
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=If3FlxGZFrA



https://www.youtube.com/watch?v=G7d_srUIhno
Da się i to Zacnie !!!


Ostatnio edytowane przez Novy : 30.10.2021 o 22:13 Powód: Film w oknie
kylo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2021, 18:47   #20
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Jako że jestem użytkownikiem motocykla z linku - XR650L - wszelkie przeróbki silnika zwiekszajace moc
skracają życie silnika , a zwlaszcza głowicy.
Silnik cierpi na nadmiar ciepła- dlatego są płetwy po bokach zbiornika.
Można trochę, ale przy dodaniu chlodnicy oleju wiekszej niż od XR 400 oraz dospawaniu dodatkowych żeberek w celu powiekszenia powierzchni oddawania ciepla.
Takie glowice nazywają BigFins
Dawano je w Xr600 jezdzacych w Baja 1000

https://www.xrsonly.com/service-xrs-only-big-fin
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg photos-2662.jpg (183.7 KB, 17 wyświetleń)
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chip Tuning Borkow Silnik, sprzęgło, skrzynia 28 08.10.2023 18:44
Tuning CRF1000 mdxmd NAT - Warsztat 0 25.01.2020 19:45
Jaki olej do singla na długą wyprawę? Lupus Silnik, sprzęgło, skrzynia 33 05.10.2017 23:46
Tuning Afryki. Tomasa Wszystko dla Afryki 118 18.01.2016 22:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.