Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Hardware

Hardware Opisy sprzętu, porady dotyczące wyboru...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.08.2010, 16:53   #51
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał AdaM72 Zobacz post
Podos, ja widzę, że Ty też nie rozumiesz jak w samolotach gadają, żeby wszystkie urządzenia elektroniczne (zwłaszcza te nadawczo odbiorcze) wyłączyć. .
tak tak, Ci z TU154 tez nie rozumieli co do nich te urzadzenia gadają i tam coś z tymi barymetrycznymi wysokosciomierzami nie kumali tak jak my teraz... Pewnie mieli 60kę...

Ja poszedlem sie spytać kapitana i pozwolił. Tylko przez to skurczybyk nie przekraczał 1000 km/h bo wiedział ze ma "kontrol" na pokładzie.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2010, 16:57   #52
Robert Movistar
 
Robert Movistar's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 342
Motocykl: RD04
Robert Movistar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 3 godz 17 min 22 s
Domyślnie

Eeee, jak samolot wystartował zapytałem sympatyczną panią stewardesse czy mogę gps odpalić. Nie miała nic przeciwko.
Robert Movistar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2010, 17:28   #53
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał AdaM72 Zobacz post
A bzdury pieprzysz. Ja odkąd mam to ustrojstwo to jestem zdany wyłącznie na własną intuicję. No to jak nie jest intuicyjny?
bo ty masz kobiecą intuicję. ja wg mojej męskiej wybrakowanej intuicji nie kumałem na początku co i jak yhyhyhy

tak zupełnie serio jest w niej parę knyfów, które różnią się w zastosowaniu od innych 'konwencjonalnych' navi ale... nie piszę tego dlatego, że jestem zadowolony.

Podos - piszesz, że nie można z mapy korzystać przy tworzeniu tracków? Jak pisałem nie jestem expertem ale wiem, że jeśli posiadasz konweter formatów .kml lub .kmz do .gpx czyli do garmina możesz tworzyć track w google earth następnie po zapisaniu go w GEarth jako np biala.kml konwertujesz go do biala.gpx i ładujesz do 60tki. i masz to co chciałeś gdzie każde kliknięcie w track na mapie będzie jednym waypointem przez który będzie wiódł track.

niestety... nie mam takiego konwertera ponad taki free co to tylko może 3 waypointy zapisać. RAAAAAAAAAAAAAMBOOOOOOOOOOO!!!!!
jakby kto miał taki kowerter to ja kce. bardzo mi to pomoże przy tworzeniu sobie trasek off ze zdjęciami lotniczymi.

no. moim zdaniem urządzenie jest superowe. kropka.

ROPUCH - to się ustawia w setup>page sequence> no i to dodajesz ekrany lub odejmujesz to co ma nie być wyświetlane przy kolejnych naciśnięciach przycisku 'page'

zdrówka
matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2010, 18:04   #54
yonec
Trampkarz
 
yonec's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Tychy - Wawa
Posty: 578
Motocykl: nie AT a TA
yonec jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 11 godz 46 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
...
konweter formatów .kml lub .kmz do .gpx ....

niestety... nie mam takiego konwertera ponad taki free co to tylko może 3 waypointy zapisać. RAAAAAAAAAAAAAMBOOOOOOOOOOO!!!!!
jakby kto miał taki kowerter to ja kce. bardzo mi to pomoże przy tworzeniu sobie trasek off ze zdjęciami lotniczymi.
....
Może Ci program WinGDB3 pomoże - robi dobrze kml/gdb - ale z gdb na gpx to już no problem. Ew jest takie coś jak GPS Babel, ale jeszcze nie testowałem.
pzdr
__________________
"Tam, gdzie jest asfalt, nie ma nic ciekawego, a gdzie jest coś ciekawego, tam nie ma asfaltu."
yonec jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2010, 09:59   #55
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Podos - piszesz, że nie można z mapy korzystać przy tworzeniu tracków? Jak pisałem nie jestem expertem ale wiem, że jeśli posiadasz konweter formatów .kml lub .kmz do .gpx czyli do garmina możesz tworzyć track w google earth następnie po zapisaniu go w GEarth jako np biala.kml konwertujesz go do biala.gpx i ładujesz do 60tki. i masz to co chciałeś gdzie każde kliknięcie w track na mapie będzie jednym waypointem przez który będzie wiódł track.

zdrówka
matjas
eeee, nie kumam co napisaleś ze ja napisalem? Że nie można z mapy korzystać przy tworzeniu tracków? W jakim sensie?

zrobienie tracka na googlu i przekonwertowanie to nie jest zaden problem.
polecam stronę www.gpsvisualiser.com Ale nie kumam o co chodzi z tym "każde kliknięcie w track na mapie będzie jednym waypointem przez który będzie wiódł track".

prosze mi to wyłozyć innymi słowami bom gupi.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2010, 20:56   #56
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał podos Zobacz post
Prawda to?
Ale moge sobie trasę zrobić w domu na kompie, tak jak mi sie podoba?
a chodziło mię chyba o to. myślałem, że pytasz, że nie wiesz i chciałem wyjaśnić, że widziałem jak to ktoś robił w GEarth. no i potem konwertował. ale widzę, że Ty to się tylko tak certolisz a tak naprawdę wszystko wiesz
Sam zrobiłem kilka sobie trasek ale nie wiedziałem jak to przekonwertować na format przez Garmina rozpoznawalny.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2010, 22:27   #57
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

YONEC rybko!!!
serdeczne dzięki! - super wszystko działa. narazie testuję tworzenie routów z tracków i nawigowanie po nich później. ale jakoś idzie. postęp jest wielki i tak. sklikałem sobie dzisiaj traskę z mapy lotniczej z domu do parku. jakieś 3 km. no i pięknie i dokładnie wszystko wyszło. w szoku jestem. no cudowne narzędzie do tworzenia sobie tras off za pomocą właśnie mapy lotniczej i klikania po ścieżce gdzie to się chce jechać. SUPER!
jak już się naumię to zrobię jakiś samouczek i umieszczę.
oczywiście jestem lajkonikiem i pewnie to samo można zrobić: szybciej, lepiej i bardziej. ale nieważne to.
ważne, że działa.

dziękuję za wskazówkę z tym programem. jest super duper.
majtas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2010, 18:50   #58
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

HEJ
no więc już wiem co i jak. co prawda mam jeszcze kilka wątpliwości ale jest to i tam ogromny postęp i to dokładnie w interesującym mnie kierunku...
bo wyobraźmy sobie, że chcemy pojechać sobie w jakieś interesujące nas miejsce i chcemy jechać offem tak bardzo jak się da... skrótami przez łąki i inne takie miejsca.
na zdjęciach satelitarnych/lotniczych na GEarth wszystko to ładnie widać i można sobie klikając stworzyć elegancki ślad po którym potem można jechać!
NIE JESTEM FACHMANEM i dopiero się tego uczę i pewnie jest wiele innych i pewnie lepszych sposobów na to, o których nie wiem. Ja robię tak i jest OK. Jak ktoś zna jakiś fajny inny sposób to też chętnie się nauczę.
Ogólnie jest to sposób bardzo dokładny i naprawdę pokrycie z tej mapy sat z rzeczywistością przez 60CX jest dosłownie jota w jotę...

odpalamy GoogleEarth i tam wybieramy narzędzie 'miarka' i zaznaczamy zakładkę 'ścieżka' - wyświetlamy na mapie interesujący nas fragmęt globu i klikamy po kolei którędy mamy zamiar jechać. każde kliknięcie będzie w tracku traktowane jako manewr więc trzeba to robić z głową o tyle, żeby nie narobić sobie 300 manewrów na trasie liczącej 20km...
jak już mamy obklikaną trasę zachowujemy ją najpierw w GEarth. Zapisuje się jako plik .kmz
Potem klikamy na zapisaną trasę /będzie widoczna w liście po lewej stronie w GE/ np> 'droga do kiosku.kmz' prawym klawiszem myszy i dajemy 'zapisz jako' w wybranej lokalizacji w naszem kompie.
ponownie zapisze się nam jako 'droga do kiosku.kmz' ale już poza GEarth - na naszym kompie tam gdzie wskażemy.
Teraz uruchamiamy malutki programik WIN GBD3 /do ściągnięcia z sieci za frytki - szukajcie w google. dzięki Jonec!!!/ i tam otwieramy nasz plik 'droga do kiosku.kmz' jako plik źródłowy i tym razem wskazujemy folder przeznaczenia dla przekonwertowanego pliku jednocześnie zmieniając rozszerzenie pliku na .gdb /wyboru dokonujemy z listy w oknie 'output file'/
Na dole okna programu wybieramy opcję JAK chcemy przekonwertować ów ślad. Ja wybrałem /nie wiem czy najlepiej czy nie/ opcję nr 21 -> aby przekonwertował ślad do trasy z waypointami. i tu uwaga!!! moja 60tka się buntuje jak ma tych Wpointów więcej niż 50. zatem rozsądnie z klikaniem. może ma ktoś na to jakiś patent a może jeszcze trzeba pokombinować z innymi opcjami konwersji.

jeśli nie chcecie robić z tego koniecznie trasy tylko wystarczy Wam ślad nie ma takiego ograniczenia.

Teraz uruchamiamy MapSource Garmina i otwieramy zachowany plik 'droga do kiosku.gdb' i zapisujemy/wysyłamy go do 60tki jako trasę/ślad (jak kto woli).
W navi po chwili mamy to cośmy sobie w pocie czoła naklikali już w formacie .gpx czyli GarminExchangeFile.

W trybie TracBack w waszej 60tce każde Wasze kliknięcie na mapie GoogleEarth będzie teraz kolejnym manewrem do którego podobnie jak w trybie Roadbooka będzie przy nawigowaniu podawana odległość. Narazie udałem się tylko z moim maluchem 3 km na spacer po mieście i po parku i działa to idealnie!!!
Nie wiem jak będzie na moto /wkurwia mnie to różowe wyświetlanie trasy!!! ale chyba nie da się z tym NIC zrobić/ ale w sumie dlaczego miałoby nie działać.
Ważne moim zdaniem /kluczowe/ jest aby rozsądnie budować sobie trasę w GEarth - jeśli manewrów/kliknięć jest tylko tyle ile być musi wtedy mamy jasne wskazania GPS - kilkaset metrów do kolejnego manewru to zawsze lepiej niż 50m. I mamy czas skupić na jeździe a nie ślepić co 50m czy to już trzeba skręcać... Jest to upierdliwe o tyle, że KAŻDE kliknięcie powoduje powstanie manewru niezależnie od tego czy jest to zakręt czy linia prosta z 'kliknięciem' na niej. Dlatego tak podkreślam aby klikać z umiarem ślad nie zawsze musi podążać idealnie za ścieżką po której jedziecie. najważniejsze są i tak tzw. rozstaje dróg przeca.

To tyle ode mnie. Mam dokładnie to czego chciałem. Pewne jest, że można zrobić to lepiej ale może ktoś sobie i z tego skorzysta...
powinienem dodać printscreeny dla pełnej czytelności ale nie mam na tyle czasu :/ myślę jednak, że jest to na tyle nieskomplikowane, że można sobie poradzić i bez nich.

Zdrówka
Matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 02.09.2010 o 20:20
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2010, 19:53   #59
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,590
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 10 godz 48 min 27 s
Domyślnie

Na zakończeniu sezonu przydałby się jakiś dobry człowiek, co by potłumaczył co i jak z navi. Matjas świetna robota z tym opisem. Jak już się dorobię nawigacji to na pewno się to przyda.
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2010, 09:19   #60
Driverd2
Optymista wierzy że świat stoi przed nim otworem. A pesymista wie gdzie ma ten otwór :)
 
Driverd2's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Żyrardów
Posty: 110
Motocykl: Nie mam AT i chyba się nie dorobię.
Driverd2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 2 godz 3 min 44 s
Domyślnie

Do mnie poniedzieli przyjdzie mio moov 200PL, najpierw nauczę się obsługi tego co jest potem pomyślę o dodatkach i innych mapach. I przeczytam ten dział w całości
Driverd2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
pad jako nawigacja Andrzej Hardware 35 18.03.2013 20:38
nawigacja tanio werzaba Hardware 120 09.09.2011 18:20
Nawigacja-gps myku Zastosowanie praktyczne 318 10.09.2010 08:55
Nawigacja Becker HRABIA z Krosna Hardware 13 07.04.2010 07:31
nawigacja Dzieju Zastosowanie praktyczne 21 03.12.2009 16:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.