Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.05.2014, 15:25   #171
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Odwrotnie.
Jeśli na mapie jest dr, a w terenie nie, to możesz wnosić o przywrócenie tej drogi do użytku.

które są publiczne, a więc to te co których przejezdności nie może być zastrzeżeń.

Dr- oznacza przeznaczenie gruntu jako drogi.
Może to być określenie rodzaju gruntu, ale nie jest określeniem jednoznacznym czy jest droga publiczną. Jedno jest pewne dr- ta działka jest drogą a nie jest lasem.

W geoportalu otwórz Ortofotomapę - wówczas zobaczysz faktyczne drogi w terenie
Potem otwórz kataster - zobaczysz działki, te wąskie, podwójne linie to najczęściej drogi
a potem otwórz raster - drogi naniesione na mapy. I już masz pogląd sytuacji.
Te które nie występuje ani w kastrze ani w rastrze nie są drogami (za wyjątkiem ewentualnych błędów w kształtowaniu map - ale tą uwagę można traktować jako nieistotną, do czasu rozpatrywania bardzo konkretnego rejonu)
Ziarko jest offline  
Stary 09.05.2014, 15:36   #172
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Odwrotnie.
Jeśli na mapie jest dr, a w terenie nie, to możesz wnosić o przywrócenie tej drogi do użytku.

które są publiczne, a więc to te co których przejezdności nie może być zastrzeżeń.

Dr- oznacza przeznaczenie gruntu jako drogi.
Może to być określenie rodzaju gruntu, ale nie jest określeniem jednoznacznym czy jest droga publiczną. Jedno jest pewne dr- ta działka jest drogą a nie jest lasem.

W geoportalu otwórz Ortofotomapę - wówczas zobaczysz faktyczne drogi w terenie
Potem otwórz kataster - zobaczysz działki, te wąskie, podwójne linie to najczęściej drogi
a potem otwórz raster - drogi naniesione na mapy. I już masz pogląd sytuacji.
Te które nie występuje ani w kastrze ani w rastrze nie są drogami (za wyjątkiem ewentualnych błędów w kształtowaniu map - ale tą uwagę można traktować jako nieistotną, do czasu rozpatrywania bardzo konkretnego rejonu)
To się wszystko zgadza tyle tylko , że jak sam piszesz ustalenie na mapie czy coś jest drogą czy też nie , nie zmienia faktu iż nie jest to najczęściej droga publiczna i nie wolno po niej jeździć
Klas jest offline  
Stary 09.05.2014, 15:36   #173
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,161
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 31 min 55 s
Domyślnie

"Odwrotnie.
Jeśli na mapie jest dr, a w terenie nie, to możesz wnosić o przywrócenie tej drogi do użytku."

Czy coś ja pomyliłem Czy Ty mnie źle zrozumiałeś .
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś

Ostatnio edytowane przez sebol : 09.05.2014 o 15:39
sebol jest offline  
Stary 09.05.2014, 16:51   #174
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
W geoportalu otwórz Ortofotomapę - wówczas zobaczysz faktyczne drogi w terenie
Potem otwórz kataster - zobaczysz działki, te wąskie, podwójne linie to najczęściej drogi
a potem otwórz raster - drogi naniesione na mapy.
OK, sprwadziłem, troszkę to żmudne, ale przynajmniej działa.
Wciąż tylko nie wiemy, które działki dr leżące na terenie lasu, są legalnie przejezdne (czyli leśne i udostępnione). Drążę dalej...
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Stary 09.05.2014, 18:27   #175
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Wybieraj pozytywnie. Znaczy jak jest oznaczona, że dokądś prowadzi, znaczy można jechać.
Gdy nie ma znaku, "bo nie" "bo ktoś zapomniał dać" "bo ktoś ukradł"- odpuść sobie jazdę lub ryzykuj.
Ziarko jest offline  
Stary 09.05.2014, 18:44   #176
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Wybieraj pozytywnie. Znaczy jak jest oznaczona, że dokądś prowadzi, znaczy można jechać.
Gdy nie ma znaku, "bo nie" "bo ktoś zapomniał dać" "bo ktoś ukradł"- odpuść sobie jazdę lub ryzykuj.
Zawsze można też założyć w budżecie pewną kwotę na mandaty - podobnie jak przy przekraczaniu dozwolonej prędkości - przecież nie każdy wjazd do lasu = mandat , podobnie jak nie każde przekroczenie prędkości jest karane mandatem ( przynajmniej na razie ).Jest ryzyko - jest zabawa
Klas jest offline  
Stary 09.05.2014, 18:45   #177
ocoloko
 
ocoloko's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 532
Motocykl: RD07a
ocoloko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Tisze jediesz, dalsze budiesz , jak mówi rosyjskie przysłowie. Mam taką nadzieję że ta dyskusja nie jest podlinkowana do forum leśnego , facebooka i innych społeczności. Dla normalnych użytkowników rozgłos jest niepotrzebny. Mam nadzieję dalej jeździć tak jak prowadzi nawigacja , a często idzie po drogach prowadzących przez lasy. Mało tego często widnieje tam znak zakazu ruchu , a mimo tego nigdy nie miałem z tego powodu kłopotu . Zdarzyło się nawet pytać o drogę leśniczego , gdy nie wiadomo było w jaką odnogę skręcić , znaczy " Niemcy" też ludzie. Robiłem to też autem i to całkiem sporym . Być może teraz w wyniku nagłośnienia takich sytuacji . nawet z psem w lesie będę musiał chodzić na sznurku i w kagańcu. Za chwilę leśnicy wynajmią sztab adwokatów , program do szpiegowania w internecie i każdy który uwiecznił się na fotce którą umieścił w sieci , dostanie pozew o zapłatę
Otóż, to.

Sebol, co do zawodów krosowych itp. w Niemczech, to nie najlepszy przykład. Ja nie chcę startować, ja chcę po prostu jeździć, tak jak podejrzewam wielu z nas.
Ziarko, dzięki za podpowiedzi. Mam kumpla specjalistę od teledetekcji, pomoże mi to rozgryźć potem nauczę się tych ścieżek na pamięć, bo nawigacji brak i będę sobie śmigać. Po malutku, po cichutku...
__________________
"one for joy and one for sorrow"
ocoloko jest offline  
Stary 09.05.2014, 20:36   #178
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,161
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 31 min 55 s
Domyślnie

"Sebol, co do zawodów krosowych itp. w Niemczech, to nie najlepszy przykład. Ja nie chcę startować ..... "

W tym przypadku chodziło o pokazanie , że pomimo , iż jest tam park narodowy potrafiono się dogadać z motocyklistami . Może źle szukałem , zatem pokaż mi miejsce gdzie w lesie nie mówiąc o parku narodowym w PL można regularnie trenować legalnie dodam .

"...ja chcę po prostu jeździć, tak jak podejrzewam wielu z nas " Na jazdę po lesie tak po prostu gdzie będę chciał ( nie mówię o jeździe pomiędzy drzewami ) , no na to bym nie liczył . Powiem nawet , że sam bym tego nie chciał by tak było .
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline  
Stary 09.05.2014, 21:07   #179
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Nooo, ale w niemczech już tak swobodnie nie pochodzisz sobie po lesie jak w Polsce i zapomnij o beztroskim zbieraniu jagód.
Nie wiem, co ostatecznie lepsze
Ziarko jest offline  
Stary 10.05.2014, 00:38   #180
pyntront
Hodowca Kalafiora
 
pyntront's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Kraków
Posty: 393
Motocykl: już nie mam AT, tera jest MG
pyntront will become famous soon enough
Online: 1 tydzień 3 dni 2 godz 34 min 42 s
Domyślnie

Jakbym miał być szczery, to ja już wolę zbierać jagody. I chodzić z psem. Choć niezmiennie uważam, że na wszystko jest miejsce i czas, o ile są chęci. Taka dygresja w nawiązaniu do przedmówcy.
__________________
To nie burza tata, to Pan Bóg jeździ na motorze!
pyntront jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.