Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.03.2022, 20:01   #11
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 480
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 20 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Moją uwagę zwróciło to, że wkleiłeś te linki bardzo "profesjonalnie", większość ludzi wkleja je niedbale bezpośrednio, albo w jego treści daje napis TUTAJ LINK Doceniam długość tekstu i to, że Ci się chciało go napisać!
Chętnie też przeczytam drugą część o firmach czy doradcach którzy się nie sprawdzili. Nie trzeba wymieniać z nazwiska czy nazwy, wystarczy miasto i np. inicjały. Sam planuję wybrać się na jakieś doszkolenie z manewrowania i zakrętów, chętnie przeczytam gdzie nie warto.
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2022, 20:22   #12
Freedom
 
Freedom's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 43
Motocykl: CRF1000L/DCT AS
Freedom jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 2 godz 50 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał greenman Zobacz post
Moją uwagę zwróciło to, że wkleiłeś te linki bardzo "profesjonalnie", większość ludzi wkleja je niedbale bezpośrednio, albo w jego treści daje napis TUTAJ LINK Doceniam długość tekstu i to, że Ci się chciało go napisać!
Chętnie też przeczytam drugą część o firmach czy doradcach którzy się nie sprawdzili. Nie trzeba wymieniać z nazwiska czy nazwy, wystarczy miasto i np. inicjały. Sam planuję wybrać się na jakieś doszkolenie z manewrowania i zakrętów, chętnie przeczytam gdzie nie warto.
Dzięki, że doceniłeś mój czas. Nad tekstem faktycznie siedziałem trochę, bo po prostu chciałem aby był jak najlepszy i omawiał możliwie wszystkie problemy. Chyba nie da się poradzić komuś pierwszego moto na zasadzie: kup ten bez zrozumienia kontekstu.

Emek i inni koledzy. No Panowie, toście mnie na prawdę zaskoczyli. Pisząc ten tekst do głowy mi nie przyszło, że wklejenie linku może być problemem. Wręcz przeciwnie, chciałem poprzeć wywód konkretami, których osobiście doświadczyłem. Zazwyczaj w późniejszej dyskusji padają pytania o konkrety. Nie za bardzo miałem pomysł jak można to zrobić inaczej. Rzecz jasna nie czekając na Moderatora natychmiast usuwam wszelkie linki, niech sobie ludziska sami szukają, co z tym fantem zrobić. Tekst ma w założeniu maksymalnie pomagać przyszłym motocyklistom, a nie "drażnić" kogokolwiek.

Ostatnio edytowane przez Novy : 17.03.2022 o 22:28 Powód: Połączenie postów
Freedom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2022, 20:39   #13
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,170
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 18 godz 35 min 28 s
Domyślnie

Subiektywnie bardzo, jako miłośnik automatów i nie miłośnik offa:

Ja na początek polecam X-Maxa 125, jedyna wada to cena. Naprawdę porządny zawias, przyzwoite heble, super wygląd, przyspieszenie ok, ochrona przed wiatrem itp. Testowałem dużo innych skuterów 125 i X-Max jest bezkonkurencyjny, głównie jeśli chodzi o zawias - gdyż mieszkam w krainie spowalniaczy i słabych asfaltów. W 6 miesięcy wylatałem 8tys km, sprzedałem bo robiłem kat A.

Potem miałem duży dylemat (nie chciałem niczego starszego) ...

Cała rodzina oparta na MT-07 mi nie pasowała, jakoś charakterystyka tego silnika mi nie leży. Skutery mi przeszły. Bardzo blisko byłem NC750X DCT, już był w ogródku już witał się z NCkiem ale....

Sąsiad ma CT, a wtedy jeszcze miał vfr1200f no i był niezwykle uprzejmy i jednocześnie na tyle szalony, że dawał pojeździć. Jak się pewnie domyślacie po takich motkach ciężko było się pogodzić z mocą NCka. Byłem bardzo bliski kupienia CT, ale część ludzi narzeka w nich na DCT, na Vfr1200f pozycja jest dla mnie nie do przyjęcia a potem usiadłem na CRF1100 DCT i było pozamiatane - 20tyś km w rok. Najukochańsza małżonka też miała ogromny wpływ, gdyż rzeczowo powiedziała, że nas nie stać na upgragy do NCka tylko po to żeby go po roku sprzedać i od nowa pchać kasiorę w Afrykę.

Niewątpliwie przy moim wzroście (181cm) i słabym "wysportowaniu" nie jest to motek bardzo komfortowy do jazdy po mieście ale czuję wyraźnie postępy. Ponadto mocno rozważam dużą rebelkę na miasto, do roboty, po bułki.

Gdybym miał jeszcze raz przechodzić cały proces nic bym nie zmienił, najpierw XMax potem Afra.

Posiadając już Afrę testowałem sporo innych motków, ale o tym może innym razem.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2022, 20:50   #14
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 44 min 33 s
Domyślnie

starzeje się-poza podróżami nie mam siły czytać tak długich tekstów....
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2022, 21:29   #15
zibiano
 
zibiano's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,096
Motocykl: RD07a
zibiano jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 godz 29 min 8 s
Domyślnie

na pierwszy Afryka. Byc moze ostatni tez Afryka
Takie forum.
zibiano jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2022, 10:39   #16
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,745
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 22 godz 46 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zibiano Zobacz post
na pierwszy Afryka. Byc moze ostatni tez Afryka
Takie forum.
Piękne podsumowanie
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2022, 10:58   #17
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,648
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 4 godz 3 min 28 s
Domyślnie

Ja złamałem stereotyp. Zawsze mówili mi, że każdy motocyklista i tak kończy na beemwe. Ja miałem kilka z tej stajni a kończę na dwóch obecnie CRFach
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2022, 11:08   #18
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,745
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 22 godz 46 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
Ja złamałem stereotyp. Zawsze mówili mi, że każdy motocyklista i tak kończy na beemwe. Ja miałem kilka z tej stajni a kończę na dwóch obecnie CRFach
Znaczy jestem albo w głównym nurcie, albo raczej jeszcze w połowie drogi

Twój zestawik Muszel to piękna sprawa. Wycieczkowiec + 300 to idealny zestaw.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2022, 11:30   #19
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,560
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 11 godz 54 min 9 s
Domyślnie

Freedom. Pomimo, że przeczytałem Twój tekst już po wykasowaniu linków, to bez trudu odczytuję w nim Twoją intencję pomocową. Jest długi, ale taki też jest proces myślenia przy wyborze pierwszego motocykla. Nie każdy może liczyć na taką cierpliwą podpowiedź doświadczonych motocyklistów, bo ich wiedza jest rozbita na atomy, kipiąca fachowością, z której "nowy" niewiele zapamięta. To moje spostrzeżenie.
Obserwuję, że wielu potencjalnych motocyklistów jest wręcz przerażonych i niewielu zdecyduje się podejść i zagaić. Tak ważny jest bezpośredni kontakt.
Pokutuje problem finansowy, sztucznie wyolbrzymiany i widzę czasami ulgę, że te np.nasze Afryki mają tyle lat a np.używany Transalp jest w bezpiecznej granicy cenowej i eksploatacyjnej.
Ogólnie to bardzo dobry artykuł i na czasie
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2022, 12:27   #20
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,745
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 22 godz 46 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ATomek Zobacz post
Freedom. Pomimo, że przeczytałem Twój tekst już po wykasowaniu linków, to bez trudu odczytuję w nim Twoją intencję pomocową. Jest długi, ale taki też jest proces myślenia przy wyborze pierwszego motocykla. Nie każdy może liczyć na taką cierpliwą podpowiedź doświadczonych motocyklistów, bo ich wiedza jest rozbita na atomy, kipiąca fachowością, z której "nowy" niewiele zapamięta. To moje spostrzeżenie.
Obserwuję, że wielu potencjalnych motocyklistów jest wręcz przerażonych i niewielu zdecyduje się podejść i zagaić. Tak ważny jest bezpośredni kontakt.
Pokutuje problem finansowy, sztucznie wyolbrzymiany i widzę czasami ulgę, że te np.nasze Afryki mają tyle lat a np.używany Transalp jest w bezpiecznej granicy cenowej i eksploatacyjnej.
Ogólnie to bardzo dobry artykuł i na czasie
Coś w tym jest Tomku. Ty pewnie nie pamiętasz ale byłeś, razem z Mirkiem bezpośrednim sprawcą mojej wieloletniej (mentalnej) fascynacji Afryką i Trampkiem. Pamiętam jak posiadając choppera (każdy popełnia błędy...) zerkałem za bramę u Mirka na jego Transalpa fioletowego. Później w to miejsce była Afryka - zachorowałem, po paru rozmowach z Wami i rundzie na Mirkowej i Twojej Afri zachorowałem okrutnie. I po poznaniu całej mentalności Czarnuchów, zapisaniu się na FAT - dalej poleciało i zostało. A to było jakoś w 2008 roku.

Z ilością motocykli przebyłem b. długą drogę ale co poznałem i się najeździłem to moje bardziej trzymam się od kilku lat asfaltu ale nie ma to znaczenia.

Ostatnio od bardzo chętnego na jazdę chłopaka usłyszałem, że bardzo by chciał ale go nie stać bo motocykl na którym nie będzie się "głupio" czuł to minimum 20 tys a strój w sumie z 5 tys. Próbowałem tłumaczyć że to tak nie działa, że starszy sprzęt, bardzo dużo tańszy nauczy więcej mechaniki chcąc nie chcąc. A kask to sam po kilkunastu latach mam kolejny za 600zł a nie za 2600. I że rzecz nie idzie o to ile kosztuje sprzęt tylko gdzie Cię zawiezie i jaką radość Ci da.

Temat na czasie, faktycznie

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tankbag - jaki macie, jaki polecacie Novy Gadżety / wyposażenie 57 21.04.2023 09:59
Jaki cross/enduro na sam początek? jakubu85 Inne tematy 15 03.09.2018 23:02
Jaki pierwszy motocykl enduro dla młodego? Sub Inne tematy 29 01.08.2017 11:42
motocykl do trialu na początek - jaki? electro Inne tematy 13 17.10.2014 14:04


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.