Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.03.2022, 09:32   #11
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,145
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 22 min 40 s
Domyślnie

Na geoportalu nałoż sobie warstwę z planami zagospodarowania czy czasem już nie ma tam tej nowej drogi wyznaczonej.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2022, 09:45   #12
Władek
 
Władek's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2021
Miasto: Kraków/Zielonki
Posty: 60
Motocykl: KTM1290R
Przebieg: rośnie
Władek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 1 godz 22 min 11 s
Domyślnie

Do wywłaszczenia i "zagarnięcia"częsci działki pod drogę musiałby być cel "społeczny" konieczności dojazdu do działek. Takiego tu nie widze, jedna działka.

Jeżeli w planach zagospodarowania terenu jest poszerzenie drogi, to gmina ma obowiązek wykupu tego terenu, nie wywłaszczenia !
Gminy celowo tego unikają, wiadomo kasa, wprowadzając w błąd włascicieli.

Prawdopodobnie z jednej czerwonej jest służebnośc przejazdu do drugiej.

Służebnośc nie powoduje zmniejszenia pow. działki.
Min powierzchnia działki budowlanej też jest określona w gminie.

Jezli coś jest niezgodne, pow. działki, szer drogi dojazdowej, umiejscowienie, wysokość muru oporowego, pojemnośc zbiornika jego usytuowanie, itp., to wnosisz sprzeciw budowie.
Działka jest ze spadem, skoro mur jest projektowany, dopuszczalna zmiana poziomu gruntu też jest okreslona w przepisach.

Często w papierach do pozwolenia na budowe robi sie tak aby wszystko grało.
Znajomy urzędnik klepnie.

Podczas budowy część rzeczy jest fizycznie nie do wykonania i tutaj też masz pełne prawo wglądu i sprzeciwu.
Do całej dokumentacji masz prawo wglądu.
Władek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2022, 10:03   #13
matti
 
matti's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 231
Motocykl: 07z różowym napisem
Przebieg: 70000
Galeria: Zdjęcia
matti jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 19 godz 41 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Jeszcze małe sprostowanie. Na piśmie jest termin 7 dni od doręczenia, ale pismo ma już ponad tydzień. Geodeta był na drodze chyba przedwczoraj i coś tam podpytywał. Teraz zobaczyłem datę...
Idź do gminy i sprawdź projekt. Wnieś sprzeciw, jeżeli dojazd miałby być zapewniony przez Twoją prywatna część. Sprawdź czy jest wpisana służebność działki 1 czerwonej na rzecz 2 działki czerwonej (przejazd pomiędzy działkami).

Cytat:
Napisał Władek Zobacz post
Do wywłaszczenia i "zagarnięcia"częsci działki pod drogę musiałby być cel "społeczny" konieczności dojazdu do działek. Takiego tu nie widze, jedna dzialka.
Jak urzędnik jest "swój" to na pierwszym etapie postępowania może coś takiego przejść.

Ale oczywiście też się zgadzam, że celu społecznego tu nie ma i w każdej można by było taką interpretację obalić.
__________________
To co? Śmigamy ?


RD11A -> Black 690SM-> RD07

Ostatnio edytowane przez Novy : 13.03.2022 o 08:29 Powód: Połączenie postów
matti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2022, 10:07   #14
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Skoro Czarny nie jest właścicielem i nie ma upoważnienia (a teraz wymagają do każdej czynności i nie można dać jednego notarialnego do wszelkich lub wymienionych czynności - zwykłe złodziejstwo) to se może popatrzeć na fasadę UG.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2022, 10:07   #15
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 34 min 30 s
Domyślnie

Emek: dzięki za info

Łukasz_vip: Na geoportalu nałoż sobie warstwę z planami zagospodarowania czy czasem już nie ma tam tej nowej drogi wyznaczonej.[/QUOTE]

Na geoportalu ta warstwa nic nie zmienia. Zagospodarowanie terenu dla omawianej wioski jest na jakiejś innej, lokalnej mapce.


Władek: te obie działki są dość małe ... jedna ma 540m^2, druga kapkę ponad 600m^2 (ta z przesmykiem do drogi, ale jej powierzchnię policzyłem bez przesmyku. Sam przesmyk ma szerokość około 10m. Jest tam skos, te wszystkie działki są na zboczu.

Nie mam pojęcia jak ktoś tam chce upchać drogę dojazdową do obu działek, mur oporowy i domek, ale może po prostu moja wyobraźnia jest za słaba

Jeszcze raz dzięki za info



Tak, ja nie jestem właścicielem. Wszystkie informacje przekazuje koledze. Jak będzie trzeba to przyleci na dzień aby zapytać osobiście w urzędzie. Teraz jedyna mała szansa to dowiedzieć się coś przez kolegę, co pracuje w urzędzie
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2022, 12:53   #16
matti
 
matti's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 231
Motocykl: 07z różowym napisem
Przebieg: 70000
Galeria: Zdjęcia
matti jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 19 godz 41 min 7 s
Domyślnie

A podaj identyfikator twojej działki (Geoportal + opcja identyfikacji działki).
__________________
To co? Śmigamy ?


RD11A -> Black 690SM-> RD07
matti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2022, 21:39   #17
Władek
 
Władek's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2021
Miasto: Kraków/Zielonki
Posty: 60
Motocykl: KTM1290R
Przebieg: rośnie
Władek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 1 godz 22 min 11 s
Domyślnie

@CzarnyCzarownik,
możesz iść do gminy oświadczyć, iż posiadasz ustne upoważnienie od właściciela działki do jego reprezentowania i zarządzania nieruchomością.

Możesz też jako obywatel tego kraju poprosić o udostępnienie dokumentacji tej inwestycji bo społecznie jesteś tym zainteresowany.
Jest taka możliwość, jak puszcza Cię po brzytwie pisz oficjalne pismo.

Tak czy tak, nikt nie może nikomu nic na siłę zabrać.
Władek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2022, 14:40   #18
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyCzarownik Zobacz post
Mam dziś bardzo nietypowe pytanie, czytam w internecie i już mi głowa puchnie... a wiem że tu jest dużo mądrych ludzi.

Opiekuję się domem kolegi i dowiedziałem się, że ostatnio chodzili z urzędu miasta (dawali jakieś pismo, że będą budować dwa domki i infrastrukturę towarzyszącą), chodził też geodeta. Geodeta coś mówił o drodze na budowę - ale to tylko zasłyszane od sąsiada. Ale spacerował sobie tą szutrówką.

Plan wygląda jak niżej:



Zielone pole to ja/kolega
Niebieski - sąsiad
Pomarańczowe - były właściciel czerwonych działek
Czerwone - nowe działki pod budowę
Co ciekawe ostatnio wyrosły skrzynki elektryczne pod "moją" granicą, bez dostępu do drogi. Oznaczone na fioletowo.

Czerwony przesmyk do drogi asfaltowej jest zatkany jakimś garażem, wiatą.

Dodam, że "inwestor" z nikim się nie kontaktował, "ja" i sąsiad dostaliśmy tylko pisma z urzędu oraz informację kto go reprezentuje.

I pytanie czy faktycznie ktoś będzie chciał zabrać koledze kawałek działki i zrobią ze ślepej drogi, drogę dojazdową do kolejnych działek?

Czy są jakieś terminy, które po przekroczeniu będą skutkować zrobieniem drogi/zabraniem pola?

Mogę gdzieś się przejść i dostać jakieś szczegóły jeśli nie mam żadnego notarialnego upoważnienia itp? Kolega siedzi za granicą więc ma mały problem sam o to pytać.
Mają dojazd - nic nie mogą. Chyba, że na mapie była droga na zielonym polu, a Wy o tym nie wiecie.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2022, 20:28   #19
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 596
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 23 godz 13 min 34 s
Domyślnie

Do postępowania na budowę użyli dojazdu przez czerwony przesmyk. I tak docelowo powinni zrobić. Powinno być w materiałach do jakiej działki drogowej nieruchomość ma dostęp. Dziwi mnie trochę fakt lokalizacji skrzynek. Jeżeli inwestor ma układ domu w dostosowaniu do drogi brązowej to jest w dupie. Tzn ktoś nakłamał w postępowaniu bądź urzędnik nie dopatrzył.
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2022, 21:41   #20
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 601
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 8 godz 44 s
Domyślnie

Mimo wszytko to ostateczne rozwiązanie problemu jest przedłużeniem drogi do lewej czerwonej działki i później w prawo po terenie do drugiej. Widziałem wiele planów "zagospodarowania" działek i bardzo często to były jakiś ustalenia sprzed wielu lat....
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pytanie o działkę ferolo Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 27 26.04.2020 09:47
Ktoś jedzie do Białej z Wawy i może zabrać ? wojtekk Pomagamy - za free 8 10.09.2019 23:16


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.