Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.09.2023, 13:25   #641
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 40 min 3 s
Domyślnie

Znowu dowód jak to kiepsko będzie z tymi EV: w miesiącu sierpniu w UK zainstalowano rekordową liczbę 320 publicznych szybkich ładowarek DC (w tym 44 x 50kW, 177 x 51-175kW i 99 x 176-350kW).

To prawie 68 MW mocy, której podobno brakuje na elektryki

https://twitter.com/WattsUp/status/1...437041027?s=20
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2023, 13:29   #642
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,139
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 37 min 12 s
Domyślnie

Większość tego forum mieszka daleko od UK.
Poszukaj takich statystyk w PL..jak patrzę jak szybko idzie "naszym" ta rozbudowa, to prędzej rozwinie się jakaś kolejna nowa technologia (np. H2), zanim infrastruktura do poprzedniej powstanie.
Przy okazji - porównaj sobie liczbę stacji LPG w PL i w UK.
Z drugiej strony mieszkamy w zupełnie innym kraju..pytanie czy infrastruktura EV jest w tej chwili rzeczą "pierwszej potrzeby".
Żeby nie było, popieram dywersyfikację środków transportu.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2023, 13:42   #643
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 40 min 3 s
Domyślnie

Michał,
Ja to kompletnie rozumiem i czytam polskie fora EV, byłem ID.3 w PL i wiem jaka jest u Was elektromobilna tragedia (choć też coś powoli się rusza).

Ale ten wątek opowiada jak ja używam tego samochodu w kraju w którym JA mieszkam, co tylko pokazuje, że jak jest rozwinięta infrastruktura, to EV może być dobrym wyborem. Gdyby było kiepsko nie kupowałbym drugiego EV po ID.3...

Podobna sytuacja jest w Niemczech (mimo, że jeden forumowicz chce to przedstawić inaczej) i na całym Zachodzie. Można to zauważyć na mapie ładowarek Tesli i będzie wiadomo o co chodzi:



P.S.

Taka wrzutka z FB z angielskiego forum od kogoś o swojsko brzmiącym nazwisku:

nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2023, 14:49   #644
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,139
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 37 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post

Podobna sytuacja jest w Niemczech (mimo, że jeden forumowicz chce to przedstawić inaczej) i na całym Zachodzie. Można to zauważyć na mapie ładowarek Tesli i będzie wiadomo o co chodzi:

O ciekawe, że nawet w DE wschodnich jest na razie cienkawo, to samo trochę mnie dziwi w Czechach, taki "postępowy" kraj w pewnych kwestiach.
Od razu widać gdzie bogato
Polska jak Litwa, Rumunia, Czechy, Słowacja, itd.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2023, 15:51   #645
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 40 min 3 s
Domyślnie

Ta mapka żywcem odzwierciedla zacofanie sieci energetycznej w krajach byłych demoludów (stąd u Fazika deczko gorzej niż w zachodnich landach). I dlatego później bierze się problem wolnego rozwoju infrastruktury ładowania EV, bo z pustego to i Salomon nie naleje. Widać to nawet po przyłączach elektrycznych w domach: w PL masz zazwyczaj zabezpieczenie główne 25A na fazę, ja mam 100A. Tak to z tą elektromobilnością jest...
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2023, 23:22   #646
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,791
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 18 min 14 s
Domyślnie

Jeszcze raz przypomnę że nasza elektryczna infrastruktura na wschodzie nie jest starsza niż 30 lat. Przed 1990 rokiem wisiały w powietrzu wszędzie druty. Przepiekny zachód wsadził nam ta infrartrukture pod ziemię i nawet w najczarniejszych snach nie pomyślał, że zużycie prądu za 30 lat wzrośnie o tyle. Wymiana infrastruktury u nas na wschodzie to pierdylion euro których nie mamy.

I dobrze. Bo na wsiach nrdowskicj nielicznych stać na pobór energii.z sieci elektrycznej
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2023, 08:11   #647
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

W tych Niemcach wcale tak różowo nie jest. Pamiętam jak wracając ze Szwajcarii w opcji najkrótszą trasa, próbowałem się podładować w miejscowości o ile dobrze pamiętam Donauworth. Plan był aby coś zjeść w czasie gdy auto się ładuje. Ładowarki i owszem były, nawet niektóre nie były zajęte ale po podłączeniu kabla próba uruchomienia zakończyła się fiaskiem. Z tego powodu mam mieszane uczucia co do jakości sieci ładowania w Niemcach
Oczywiście mogłem mieć pecha i mogłem też jechać po autobahnach a nie szlajać się po obcych landach, ale taki był styl naszej wycieczki
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_0602.jpg (187.3 KB, 11 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2023, 08:14   #648
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Taa - w latach 90-tych Wessi najechali wolny lud Ossi, wsadzili im elektryczność pod ziemię i zabrali wolność. Dlatego EV są złe.
Gdyby nie to, sielanka wolności i swobody trwałaby nadal w NRD.

Pojeździłem ostatnio elektrykiem po wschodnich landach. Z ładowaniem problemu nie było wcale, za to ducha zgorzkniałego Ossi da się wyczuć prawie na każdym kroku.

No ale „My i Oni” to w końcu najstarsza manipulacja świata. Wciąż działa i toczy umysły. Nawet te światłe.
Szkoda, bo wystarczy przestawić się na „Ja i My”.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2023, 10:11   #649
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,791
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 18 min 14 s
Domyślnie

dobre te ja i my, taki zachodni dobrotliwy slogan. Ja decyduje że będą stać wiatraki a my płacimy, ja decyduje że kable pójdą pod ziemię a my płacimy. Ja decyduje że masz miec pv na dachu a my płacimy, ja decyduje a my się zgadzamy. Ossi to już przerabiał, q wessi się dopiero uczy

Wessi dali dotację na drogi we wsi, przyjechał kumpel wessi i zrobił ta drogę. Wyrwali dobrą drogę betonowa i polozyli asfalt. To wszystko. Oczywiście było 1000 problemów i cena poszła kilka razy do góry. Gmina od 15 lat nie ma możliwości decydowania o czymkolwiek bo jest zadłużona na kilka pokoleń.

Ja decyduje, my płacimy. Jedynym wygranym jest tu wessi. Bo droga stara było ok, a nowa jest tylko ciemnego koloru.

Całe szczęście że ossi jeszcze myśli i nie na wszystko się zgadza.

Wessi zakopał u mnie przy działce kable 3kV 40cm pod ziemią. Nie mogę wjazdu zrobić przez to drugiego na działkę. Złożyłem wniosek o obniżenie tych kabli i rok czekam.

Super ten wessi, taki porządny i dający pieniądze. Przyszwdl do nas jako ta super demokracja i nie pytał nikogo czy w ogóle ktoś tego chce

Ps. W Polsce ten sam numer od wessiego. Macie nowe grogi ale zadłużeni po uszy.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2023, 11:29   #650
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 40 min 3 s
Domyślnie

Fazi, ja naprawdę jestem zmartwiony, że zdecydowałeś się budować swój dom w tak 'strasznym' kraju. Twoje pełne trwogi wpisy sprawiają, że często myślę o Tobie w tej kwestii i sądzę, że jeszcze nie jest za późno... nie 'tujowi' sąsiedzi to nie wszystko...
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.