Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Kawasaki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.11.2020, 08:15   #21
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,901
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 49 min 18 s
Domyślnie

Czytam i się uśmiecham, znów ktm wyznacznikiem. Po kilkunastu latach racing i wyrzuconej kasy na ich zakup, częste wymiany, personalizację, serwis czy utrzymanie. Żałuje że nie kupiłem 17 lat temu Bety Alp, tylko dopiero po tylu latach. Moje marzenia o super jeźdźcy i to że dojebane akcesoriami moto miały by mi pomóc w osiągnięciu celu były nie trafną koncepcją. Dziś mam lekkiego kaca moralnego bo tym Alpem wjeżdżam tam gdzie super tristo, tylko ciut wolniej .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2020, 09:17   #22
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,741
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 3 godz 39 min 46 s
Domyślnie

Tu nie o to chodzi żeby coś /gdzies wiecej wjeżdzać - mowa o dualach.
I trochę jednak jest tak że ten KTM w 2008 wysoko zawiesił poprzeczkę jeśli chodzi o duala, robiąc 690 z niezłym, regulowanym zawiasem a masie niższej niż oferowane obecnie 250/300 i mocnym silnikiem (nawet za mocnym)
Wadą za to jest jednak jakość KTM (jak się czyta po forach) - choć jak pisałem moj ma 71500km i psuja sie jakiś pierdoły ( typu licznik - naprawa 100 zł) - ale generalnie pali /jeździ oleju nie bierze itp i wszystko działa .
I ktoś nakręcił 60 parę tysiecy przede mną
Może jeden im sie udało zrobic

Wg mnie ludziska chętnie by przyjeli motorek dualowy ok 400 cm wadze do 120-130kg i mocy 40 KM ( ale ja wiem takie rzeczy w TMobile)
Powoli to idzie chyba w dobrym kierunku CRF300L i może wspomniane Kawasaki - ale powoli
I jak w przypadku CRF250L - to w nowych motkach - ludzie zrobią jakieś mody i zacznie to w miarę działac

ps
I nie jest to tak, że ja wykorzystuje ten potencjał KTM - jeżdze tak sobie - raczej słabo - ale czasami jako mistrz prostej lubie sobie bezstresowo pozapierniczać po płaskim
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2020, 15:57   #23
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,901
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 49 min 18 s
Domyślnie

Oczywiście że nie chodzi o wjeżdżanie tu, czy tam. Tylko o jazdę i koszty z tym związane, oraz różnice wynikające z użytkowania racing i nie racing. Gdzie średni roczny koszt samego serwisu i eksploatacyjnych rzeczy, przy przebiegu 150 godzin to 5 koła. Pod warunkiem że nic nie dupnie, nic nie urwiesz, nie połamiesz, co jest nie możliwe. Powinno dać do myślenia, tym co nie potrzebują racing, a taka l-ka 250 hondy jest ciągle tu traktowana jak motorek dla placów.
Dla mnie 690 czy 701 ani to do napierdalania po rumuńskich paryjach, ani do jazdy na kołach, którym z przyjemnością chciałbym przepchać 600 km dziennie szutrami, się nie nadaje. Ale to tylko moje zdanie, dla kogoś innego może spełniać wymagania, których dla mnie nie spełnia. Śmieszne jest dla mnie to, że w większości tematów o innych motorkach schodzi na ktm-a, a ten nie jest wyznacznikiem, niczego.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2020, 17:30   #24
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 32 min 40 s
Domyślnie

Adagiio a co Ty sie znasz ?
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2020, 18:59   #25
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 38 s
Domyślnie

Adagiio
Jakby nie patrzeć to co napisałeś później również dotyczy tej crfl ani to do napierdalania ani do jazdy na kołach, ba to nawet mocy nie ma
A KTM podejrzewam jest dobrym zawodnikiem na większość terenów w naszym kraju, gdzie jest płasko i piaszczyście, moc robi co trzeba, a często jedna miejscówka od drugiej jest oddalona więc dojazdy nie męczą w porównaniu do 2t.
600km szutrami a czemu by nie? Chyba, że ma totalnie odmienna charakterystykę od Rki Hondy, bo tą jedzie się zajebiście taki temat, przy czym wciąż ma się ta lekkość w porównaniu z nowymi klocami.

I tak brakuje ciekawych duali w klasie 500-600ccm, mamy za to dociążone osiołki, które były już w latach 90tych(xr250/400) co się dzieje po zmianie zawiasu w tych osłach można zobaczyć na filmach gdzie się ściągają, więc nie dziwmy się, że ludzie oczekują nieco większej lub chociaż podobnej mocy, zawiasu itp.

Szukający duala raczej nie myślą o mega ciężkim górzystym terenie, choć się da.
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2020, 19:13   #26
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,901
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 49 min 18 s
Domyślnie

Zgadzam się z tym co napisałeś, to co obecnie jest produkowane było 30 lat temu lepsze i lżejsze. Na DR 350 dwóch kumpli z Romy w 1994 roku objechało Afrykę dokoła na kołach. Weź 690-tke i jedź na taką wyprawę, jestem przekonany że ta słaba CRF-a jest w stanie to zrobić w przeciwieństwie do 690-tki czy 701-ki.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2020, 19:38   #27
Wiciu


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 116
Motocykl: Może kiedyś :)
Wiciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 9 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Zgadzam się z tym co napisałeś, to co obecnie jest produkowane było 30 lat temu lepsze i lżejsze. Na DR 350 dwóch kumpli z Romy w 1994 roku objechało Afrykę dokoła na kołach. Weź 690-tke i jedź na taką wyprawę, jestem przekonany że ta słaba CRF-a jest w stanie to zrobić w przeciwieństwie do 690-tki czy 701-ki.
Dokładnie tak. O ile szofer nie zaśnie z nudów.
Wiciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2020, 21:23   #28
jtd


Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 120
Motocykl: nie mam AT jeszcze
jtd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 16 godz 44 min 3 s
Domyślnie

Co Wy z tą mocą . Chyba tylko w Polsce trzeba mieć 60KM żeby sobie polecieć lasami , łąkami , polami. Dorośli faceci w USA co samochody mają 5 litrowe to kupują sobie 250tki i takie wyprawy se robią , a u nas kostki musi wyrywać z opon. Mały dual na wtrysku ma być tani w zakupie, przez lata bezobsługowy , bezawaryjny, wygodny i cichy żeby nie wkurwiać straży leśnej i ludzi. A jak ktoś chce mieć 60KM to niech sobie kupi te ma motogodziny i siedzi w garażu. Kto co woli.
jtd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2020, 22:51   #29
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,320
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 2 godz 12 min 7 s
Domyślnie

Bez przesady. Mój znajomy mawia: kto ci każe odkręcać do końca.
W trudnym terenie nadmiar mocy (a raczej "nerwowe" jej oddawanie) męczy. Nie mniej i bardzo pomaga. Jak masz pod manetą rezerwe i dobre zawiasy to generalnie dużo mniej w terenie się oszarpiesz. Tak wiem, można strzelić ze sprzęgła, można szarpać za kierownice, też się przejdzie. Problem zaczyna być z niską pojemnością jak teren robi się trudniejszy, gdzie np na kilku metrach musisz uderzyć z gazu żeby potem dla utrzymania trakcji na podjeździe już tylko odejmować lub przeskoczyć nagle pojawiający się przed tobą np. lej aluwialny lub jakąś kłodę. Tak, wiem, w 95% RP to nie jest potrzebne (skuter na dużych kołach wystarczy). Pod nosem mam taki teren że sprzedałem drezyne i kupiłem beciaka by siedzieć w garażu a nie w czarnej du.ie. Tak wolę. Co śmieszne teraz te wyczynowe 4T uważane są w cytowanej ameryce za duale.
Na lajtowy offik dokupiłem lc4ke by motogodzin nie liczyć. To mógł by być motocykl o połowę słabszy i 1/3 lżejszy z co najmniej z porównywalnym zawiasem. Tylko takich póki co nie ma. A jak będą to nie tanie. Ntb pisałem już kiedyś że ogólny serwis motocykla używanego w offie zajmuje więcej czasu niż te serwisy silnika (w beciaku co 30 mth)
Pozdr rr

Edit: W sumie nowe klx-y czy crfl-e i tak znajdą gromadę nabywców. Bardziej fikuśne raczej nie, ale wcale się nie cieszę że jestem w tej marudnej grupie której trudno dogodzić
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2020, 08:47   #30
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,901
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 49 min 18 s
Domyślnie

Jasna sprawa jeśli chodzi o enduraki racing, ale nie sadzę że ktoś kto wybierze Crf L będzie chciał podjeżdżać nią pod Farcaula, bo na Borżawe jak umie jeździć, to bez problemu wjedzie .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
CCM 644 dual Sport Franz Inne tematy 40 24.08.2018 07:03
Zimówki dual sport Roni92 Hamulce, kola, opony 7 30.09.2016 15:02
Nowe SHINKO dla dual sport lukasz_vip Hamulce, kola, opony 5 15.07.2015 17:34
Opony Shinko 700 Series Dual Sport Tire Dzinoafro Hamulce, kola, opony 4 30.05.2012 13:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.