Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.11.2020, 12:35   #21
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Akumlator o ktorym mowa z mojej stronty to AGM, producenta nie pamietam, do ustalenia przy wolnej chwili. Zasilacz jest jak najbardziej przydatny dla tych ktorzy posiadaja wiedze, maja dla niego zastosowan wiecej niz ladowanie aku. Dla amatora ktory raz na jakis czas chce podladowac moto/auto taki automat (np. ctek o ktorym mowa) tez ma zalety takie jak np. caly proces ladowania przebiega bezpiecznie i automatycznie,zabezpieczenie przed iskrzeniem podczas podlaczania, wodoszczelnosc, zabezpieczenie przed pomyleniem klem itd.
Co do fazy 8 to troche sie nie zgodze, wlacza sie ona po 7 dniach i pracuje z aku a nie trzyma go max naladowanego

Edit. Co do zwykłego prostownika, tak naładować nim można wszystko jednak warto zauważyć że takim prostownikiem łatwo uszkodzić akumulator, a nawet doprowadzić do spuchnięcia czy wybuchu. Akumulatory dziś jak wszystko inne jest budowane z oszczędnością materiału i nowoczesnymi technologiami które są dobre ale obsługa i serwis jest też troszkę bardziej zaawansowana niż kiedyś.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2020, 14:30   #22
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,152
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 6 godz 39 min 27 s
Domyślnie

Tak na marginesie w CRF1100 jest akumulator litowy z BMS, zanim podłączycie ładowarkę to sprawdźcie czy ma ona obsługę " LiFePO4 " - pomyłka słono może kosztować
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2020, 14:33   #23
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 58 min 15 s
Domyślnie

Paweł, a jakim prądem ładować 3 kwasiaki - suma 600Ah, spięte równolegle? 60A ?
Czy lepiej rozłączyć i każdy 20A prądem ?
Mam CTEKa, ale marzy mi się Kulon i jego magiczne 16,2V.
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2020, 15:01   #24
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,006
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 29 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał WojtasA Zobacz post
Tak na marginesie w CRF1100 jest akumulator litowy z BMS, zanim podłączycie ładowarkę to sprawdźcie czy ma ona obsługę " LiFePO4 " - pomyłka słono może kosztować

Dokładnie tak!! Ale taki akumulator tez mozna naładować bez funkcji LiFePO4
ot tajemnica ładuje sie go mniejszym napięciem max to chyba 13,8V ale to musze sprawdzić, zgłębić sie w temat wspomniałem o tym również w pierwszym poście nie sprawdzałem czy regler w crf1100 i crf1000 jest ten sam bo teoretycznie powinien być inny ale nie szukałem, nie potwierdzam, nie zaprzeczam.

Cytat:
Napisał Neno Zobacz post
Paweł, a jakim prądem ładować 3 kwasiaki - suma 600Ah, spięte równolegle? 60A ?
Czy lepiej rozłączyć i każdy 20A prądem ?
Mam CTEKa, ale marzy mi się Kulon i jego magiczne 16,2V.
Ja bym rozpiął, i ładował każdy osobno. Kulon mi sie nie marzy, bo to wszystko ogarniam na zasilaczu laboratoryjnym mogę dowolne napięcie i i prąd do 10 amper ustawić czy to CC/CV a gdyby była potrzeba to na aliexpres zasilacze dużej mocy czyli 32A też są nawet chyba ktoś mi 60A pokazywał poza tym cyrlice miałem dawno w szkole i juz trochę bym dumał co tez tu pisze a tak jest dla mnie łatwiej
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2020, 15:05   #25
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Podobno według użytkowników jachtów najlepiej, żeby te aku były takie same - od jednego producenta i najlepiej nowe. To pozwala wyrównać potencjały poszczególnych cel. Przy takim podłączeniu wystarczy jedna cela uszkodzona i jeden aku rozładuje dwa pozostałe.
Ładował bym spięte.
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2020, 17:13   #26
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,006
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 29 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyEZG Zobacz post
Dzięki za info.

W przypadku mocno rozładowanego akumulatora dawałem 2A, bo poniżej wskazówka leżała na zerze zaraz po podłączeniu. Czy w takim przypadku poczekać aż się sama podniesie? czy podnieść ją potencjometrem i spróbować ustawić na około 1A?
Jeśli podnosisz prąd to przez podniesienie napięcia którego nie mierzysz mam taki prostownik który przy 9A wali 17 V trochę dużo co ? wole zrobic mniejszym napięciem i wolniej oczywiście na starcie jest ok mozna ładować do wystąpienia gazownia prądem o 20-30% pojemności ale potem nalezy zejsc z prądem i napięciem ale jesli z tych 2A szybko spada na mniej to możesz tak ładować

Cytat:
Napisał Artek Zobacz post
Paweł, zmuszasz mnie do zakupu kolejnego urządzenia do garażu, które niestety rzadko będę używał.
Za tak dogłębną analizę tak trudnego tematu.
Wcale nie do niczego nie zmuszam. Pokazałem alternatywę więcej możliwości a mniejsza cena, ale za to obsługa, choć opcja na zimę typu podepnij i zapomnij tez tu jest na wykresach są wartości V i A które należy ustawić fazie podtrzymania tylko po co? Skoro cykl ładowania można powtórzyć. To tylko zaoszczędzona energia elektryczna.
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2020, 21:00   #27
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,152
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 6 godz 39 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
Dokładnie tak!! Ale taki akumulator tez mozna naładować bez funkcji LiFePO4
ot tajemnica ładuje sie go mniejszym napięciem max to chyba 13,8V ale to musze sprawdzić, zgłębić sie w temat wspomniałem o tym również w pierwszym poście nie sprawdzałem czy regler w crf1100 i crf1000 jest ten sam bo teoretycznie powinien być inny ale nie szukałem, nie potwierdzam, nie zaprzeczam.



Ja bym rozpiął, i ładował każdy osobno. Kulon mi sie nie marzy, bo to wszystko ogarniam na zasilaczu laboratoryjnym mogę dowolne napięcie i i prąd do 10 amper ustawić czy to CC/CV a gdyby była potrzeba to na aliexpres zasilacze dużej mocy czyli 32A też są nawet chyba ktoś mi 60A pokazywał poza tym cyrlice miałem dawno w szkole i juz trochę bym dumał co tez tu pisze a tak jest dla mnie łatwiej
Dzięki ! Na wszelki wypadek kupiłem ładowarkę LiFePO4, bo się naczytałem czym się może skończyć fakap takiej baterii i ile kosztuje nowa (zarówno hondowska jak i zamienniki - ło bosze!!!) Ponadto nie miałem dobrego prostownika do moto, tylko taki "z Lidla" do 4 kółek, więc trochę dołożyłem. Ale jak już ktoś ma dobry prostownik to warto skorzystać z tego co piszesz!!!
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2020, 21:27   #28
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,493
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 10 godz 45 min 50 s
Domyślnie

Pałeł a teraz pytanie w drugą stronę - mamy cztery budżetowe, motocyklowe, akumulatory kwasowe, jak je utrzymać przy życiu do kolejnego sezonu i żyli długo i szczęśliwie?
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2020, 21:35   #29
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 41 min 8 s
Domyślnie

Nie kończyć bieżącego.

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2020, 21:36   #30
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,006
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 29 min 58 s
Domyślnie

Przenieść do ciepłego Naładować do pełna i doładowywać co dwa miechy i jeśli są korki to sprawdź gęstość elektrolitu. I ładujesz az gęstość uzyskasz.
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
1 kask - kilka nazw bouli Kaski 3 30.04.2015 18:47
Kilka wskazówek - kilka dni w Alpach flippy Przygotowania do wyjazdów 4 23.08.2014 00:28
kilka fotek deptul Inne tematy 3 01.03.2009 15:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.