Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.10.2021, 21:09   #201
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,369
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 19 godz 24 min 32 s
Domyślnie

Tezla poka jak to wygląda.
__________________
RD 03 TO NAJSTARSZA AFRYKA... MOTOR MARKA

XRV 650 THE LAST TRUE DUAL SPORT BIKE ON EARTH

http://www.youtube.com/watch?v=fnEHAjt_XPw
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2021, 12:03   #202
Adam93


Zarejestrowany: Aug 2021
Posty: 46
Motocykl: RD03
Adam93 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 12 godz 11 min 15 s
Domyślnie

Czyli ten walek co pokazalem to albo klej albo kkbike?
Adam93 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2021, 12:23   #203
pecze
 
pecze's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Giżycko
Posty: 155
Motocykl: XRV 750 Africa Twin
pecze jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 2 dni 57 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adam93 Zobacz post
Czyli ten walek co pokazalem to albo klej albo kkbike?
Ten wałek sporo jeszcze wytrzyma, może nawet więcej niż ten silnik będzie w pełni sprawny A kkbike, tak na chłopski rozum, nie nadaje się na wyrobione wałki, chyba że klejem zalejesz pustą przestrzeń.
pecze jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2022, 20:26   #204
dominikon
 
dominikon's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Wola Kosnowa, Sosnowiec
Posty: 45
Motocykl: RD07
dominikon jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 23 godz 33 min 45 s
Domyślnie

Cześć Wszystkim. Mimo iż po przywitaniu się z Wami i zaprezentowaniu mojej Afryki na tym forum nie byłem za bardzo aktywny w pisaniu postów, to jednak zaglądałem tutaj regularnie. Korzystałem z czasu i pogody i jeździłem na moto - teraz oficjalnie sezon zamknąłem i zabrałem się za jakieś prace przy Królowej.
Nie minęło wiele czasu w warsztacie i już nasuwają mi się pytania do Was. Będę je zamieszczał we właściwych wątkach by nie zaśmiecać głównych tematów sprawami pobocznymi.
Do rzeczy więc - czy w przypadku tak wyglądającego wałka zdawczego powinienem się zacząć martwić o jego stan czy polecacie póki co wkleić zębatkę jak było to tutaj już opisane? Poniżej zamieszczam zdjęcia wałka.




Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 01a.jpg (803.4 KB, 22 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 02a.jpg (877.1 KB, 24 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 03a.jpg (848.0 KB, 23 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 04a.jpg (848.8 KB, 20 wyświetleń)
dominikon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2022, 20:43   #205
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,293
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 19 min 6 s
Domyślnie

Jeśli zaręczyłeś się ze swoją Królową na dłużej to wklej zębatkę , posłuży dłużej. Widywałem tragiczniejsze wałki ale twój młodość ma już daleko za sobą.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2022, 21:13   #206
dominikon
 
dominikon's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Wola Kosnowa, Sosnowiec
Posty: 45
Motocykl: RD07
dominikon jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 23 godz 33 min 45 s
Domyślnie

Dzięki za odpowiedź. A lepiej wkleić całkiem nową zębatkę czy zostawić tę którą mam - jej zęby nie wyglądają źle. Pytam bo czytałem, że przy zastosowaniu całkiem nowego koła zębatego luzy pomiędzy nim, a wałkiem mogą być większe niż na starym kółku. Jeśli polecacie kupić jednak nową zębatkę to rozumiem, że najlepiej by było wymienić też zębatkę tylną i łańcuch napędowy i zastosować cały nowy i kompletny zestaw?
dominikon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2022, 22:50   #207
Cassini


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 301
Motocykl: RD07a
Cassini jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 17 godz 54 min 16 s
Domyślnie

Witamy kolegę.
To czy wymienić łańcuch zależy od jego wyciągnięcia czyli przebiegu na nim.
Na którym ząbku masz tylne mimośrody przy prawidłowym napięciu łańcucha ?
Przy wyciągniętym łańcuchu założenie nowej zębatki tylko przyśpieszy zużycie łańcucha.

PS. Masz jeszcze tą imprezę do Ci dowoziłem śruby do wahaczy do niej ?
Cassini jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2022, 06:19   #208
dominikon
 
dominikon's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Wola Kosnowa, Sosnowiec
Posty: 45
Motocykl: RD07
dominikon jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 23 godz 33 min 45 s
Domyślnie

Cześć Cassini (choć ja Cię miałem okazję poznać jako "Gustaf" jednak).
Wszystko rozumiem odnoście konieczności wymiany łańcucha - w tym jednak rzecz, że decyzje o wymianie łańcucha i tylnej zębatki uzależniam głównie od tego jak postąpić z wałkiem zdawczym w moim przypadku. Bo jeżeli mam wklejać nową zębatkę OEM jak opisywał to Mallory pod tym adresem - https://africatwin.com.pl/showpost.p...&postcount=232 to pewnie najbardziej logicznym będzie też wymiana pozostałych elementów napędu by wszystko współpracowało ze sobą od nowości, a nie nowa zębatka przy silniku, nieco używany (choć jeszcze nawet w połowie nie wyciągnięty) łańcuch z tylną zębatką która też wygląda nieźle choć nie wiem ile ma nalotu. Po prostu postępowanie z wałkiem zdawczym pewnie zdeterminuje moje kolejne działania i zakupy dlatego o to pytałem w kontekście wklejenia starej i pozostawienie wszystkiego jak było czy iść od razu w komplet napędu i wówczas wklejać dopiero nową OEM-ową zębatkę na wałek. Miks nowego ze starym właściwie od razu odrzucam mając świadomość, że nie będzie to ze sobą dobrze "gadać".
P.S.
Nie pamiętam szczerze mówiąc do której mojej Imprezy przywoziłeś mi te śruby mimośrodowe. Do srebrnej GC z wolnossącym 2.0 czy do niebieskiego GF 2.0 Turbo? Srebrnej Imprezy już nie mam. Pozostał mi GT-ek ale rozebrany do gołej karoserii i dwa inne jeszcze używane na co dzień Subaraki. A Ty masz jeszcze tego czarnego - też nie pamiętam dokładnie Bug-a czy Blob-a w kombiku z AT?
dominikon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2022, 06:50   #209
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,293
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 19 min 6 s
Domyślnie

Zębatki zdawcze zmieniam co ok 15-17 tyskm , na łańcuchu dobijam pod 60tyskm.
Jeśli by założenie nowej zdawczej tak szkodziło łańcuchowi to by tyle nie przejeździł. więc Cassini nie strasz tak kolegi.
Dominikon ,skoro masz 50% łańcucha to go zostaw i niech dalej jeździ.
Jeśli zdawcza jest w dobrym stanie ( nie wkleiłeś zdjęcia) i wytrzyma minimum 10 tyskm to możesz ją wkleić ale jeśli jej zęby już przechodzą w płetwy rekina to wklej nową i masz z głowy na 15tyskm.
Smaruj hipolem lub innym gęstym przekładniowym i jeździj.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2022, 08:26   #210
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,732
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 35 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Zębatki zdawcze zmieniam co ok 15-17 tyskm , na łańcuchu dobijam pod 60tyskm.
Jeśli by założenie nowej zdawczej tak szkodziło łańcuchowi to by tyle nie przejeździł. więc Cassini nie strasz tak kolegi.
Dla odmiany, ja w Trampkach zwykle zdawczą co 10-12 a łańcuch z tylna co około 22-25. Czyli dwie zdawcze na łańcuch i tylną. Żeby na łańcuchu robić 50 tys to nie wiem... na luzie jak PKS musiałbym chyba jeździć. Ale każdy ma nieco inaczej, inaczej jeździ i nie dyskutuję.

Jak miałem w VStromie łańcuch po 20, zmieniłem zębatke przód i przyspieszyło bardzo to jego koniec. Po 2-3 tys rzęził tak że nie mogłem tego słuchać i musiałem wymienic całość. Nie wiem - może przypadek

A teraz to sobie mogę co najwyżej wieloklin raz w roku posmarować...

Odnośnie wałka ze zdjęć - wkleić i będzie działać. Miałem bardzo podobny w ostatnim trampku - nie jest to żadna tragedia, po prostu tak jak Dzieju napisał, sporo pojeździ ale świeżyna to już niestety nie jest. Moim zdaniem wklejać tylko i wyłącznie nową zębatkę jeżeli jest przekonanie że łańcuch i tył pociągną tyle ile ta zębatka czyli powiedzmy 10-15 tys.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wałek zdawczy - jak wyeliminować luz?? tomozdyn Silnik, sprzęgło, skrzynia 28 12.07.2017 08:46
Czy warto zmieniać wałek zdawczy Vooytas Silnik, sprzęgło, skrzynia 62 09.06.2010 00:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.