Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.08.2011, 10:16   #11
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,158
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

wielkie dzięki po pracy popędzę zobaczyć i dam znać
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2011, 10:55   #12
oskar_z
 
oskar_z's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Zielona Góra
Posty: 216
Motocykl: 950 SE
oskar_z jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 9 godz 36 min 30 s
Domyślnie

Faraon napisz jak sobie poradziłeś. Miałem jakiś czas temu podobną sytuację przez grzebanie w pompie. Okazało się że za mocno dokręciliśmy śrubę mocująca ten plastikowy dekielek od pompy. Śruba powodowała zwarcie i paliła bezpiecznik. A co do grawitacji - też to przerabiałem. Przy prędkości do 70 km/h wszystko jest ok. Gorzej jak wjechałem na autostradę, po kilku km zaczyna się dławić i gaśnie. Niezapomniane wrażenia w długich tunelach bez pobocza Pozdrawiam
oskar_z jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2011, 18:37   #13
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,158
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

raf strzał w dziesiątkę dzięki jakoś nie wiedzieć dlaczego tego pominąłem dlatego nie wiedziałem , że tam jest bezpiecznik
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2011, 19:57   #14
raf
 
raf's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Za zielonymi górami, za lasami
Posty: 1,130
Motocykl: czarny, pomarańczowe ladaco
raf jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 6 dni 1 godz 45 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sebol Zobacz post
raf strzał w dziesiątkę dzięki jakoś nie wiedzieć dlaczego tego pominąłem dlatego nie wiedziałem , że tam jest bezpiecznik
Należą się dwa browary
raf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2011, 22:56   #15
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,158
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

załatwione wysyłkowo czy na zlocie ?
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś

Ostatnio edytowane przez sebol : 23.08.2011 o 23:06
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2011, 15:51   #16
Faraon
 
Faraon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 40
Motocykl: RD07a
Faraon jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 45 min 2 s
Domyślnie

Cieszę się, że za moją przyczyną browar się leje :-) chociaż wolałbym, żeby w mojej sprawie :-) Konkluzje po przejechaniu 4tys km po Bałkanach - po 1000km pompa ze stykami wymienionymi na takie ze stycznika 400V, wzorcowo spaliła bezpiecznik. Włożyłem starą pompę, tę która paliła mi bezpiecznik przed wyjazdem (tyle że wyczyściłem i wypolerowałem jej styki). Dowiozła mnie do końca wycieczki bez kaprysów. Moja teoria - nazwijmy ją nieskromnie teorią Faraona :-) - jest taka, że łuk elektryczny na stykach, w wyniku nadtopienia ich powierzchni, czasami doprowadza do chwilowego sklejenia styków i wtedy idzie tam prąd przekraczający wartość bezpiecznika. Jak zdemontowałem tę pompę i bez jej rozbierania podłaczyłem do aku to poszedł z niej swąd. Po odkręceniu dekielka zaczęła pracować. Wniosek taki, że albo styki sklejone wg teorii Faraona, się rozkleiły od wstrząsów przy rozkręcaniu albo winna była śrubka, o której donosi Oskar Z. Powinien zostać ślad na uzwojeniu - postaram się to sprawdzić w najbliższym czasie i poinformować szanowne grono przyszłych wkurwionych użytkowników. Tak czy inaczej, zamierzam dołożyć słynny przekaźnik, żeby zredukować moc piorunów na stykach.
Faraon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2011, 11:36   #17
Faraon
 
Faraon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 40
Motocykl: RD07a
Faraon jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 45 min 2 s
Domyślnie

Troche jeszcze pogrzebalem w temacie i czas na wnioski. Styki wymienione metodą "ze stycznika" wyraźnie naruszone, mimo że przejechały raptem 1000km. Wygląda na to, że są ze stopu zbyt miękkiego i pioruny je topią. W końcu te styczniki są projektowane do załączania i rozłączania zasilania urządzeń z nieporównywalnie mniejszą częstotliwością niż pracują styki w pompie. Moim zdaniem słabe rozwiązanie. Jeśli wymieniać to lepiej wydać 60 zeta w Larssonie. Plus dołożonie przekaźnika. On też wcześniej czy później może paść z tego samego powodu (nie jest projektowany do ciągłego łączenia i rozłączania) ale kosztuje 20zł, można go wozić w zapasie a wymienia się łatwo. Jeśli chodzi o śrubkę mocującą plastikowy dekiel to potwierdzam, że też była problemem - była za mocno wkręcona i prawie dotykała uzwojenia cewki. Są śłady piorunów na końcówce śrubki i uzwojeniu.
Faraon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2021, 19:09   #18
JacaBaca
 
JacaBaca's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Dziwnówek
Posty: 31
Motocykl: RD07a
JacaBaca jest na dystyngowanej drodze
Online: 16 godz 27 min 59 s
Domyślnie

Cześć koledzy.
Skorzystam że złotej łopaty i wykopie temat który 10 lat temu zakończył faraon.
Mam problem ze swoją Afryczka kostka od głowę go zapłonu tam gdzie mamy bezpiecznik 30a ostro się grzeje i jej plusowe styki są już w bardzo mizrnym stanie. Dziś Afryczka odmówiła mi posłuszeństwa w trakcie lotki na plaży. Kilka dni temu zregwmreoealem kostke co można to wyczyściłem a resztę polutowałem. Moto palił na dotyk no ale dziś jak mi zgasła na tej plaży to niestety ale rozrusznik nie chciał już zakręcić. Z owej wtyczki gdzie jest ten bezpiecznik 30a było słychać bzyczenie/terakotanie ale rozrusznik nie kręcił. Po do pchaniu moto do drogi odpaliłem z pomoca brata na pych i wróciłem do chaty może z 500m pod domem zgasiłem Afre i spróbowałem odpalić oczywiście królowa zapaliła i pewnie w duszy śmiała się że mnie bo dyszałem i leciało że mnie ostro po tym piaszczystym wysiłku. Macie jakieś rozwiązania na te kostkico tam najlepiej się sprawdzi żeby móc spokojnie wyjechać motocyklem na przejażdżkę.
JacaBaca jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2021, 19:43   #19
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,310
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 5 godz 6 min 44 s
Domyślnie

Wymiana konektorów lub na stałe lutowanie. Konektory nie są wieczne.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2021, 20:45   #20
wierny
Moderator
 
wierny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Bytom
Posty: 4,340
Motocykl: Była Rd07B jest Rd07C 96r. + Rd03 88r. + WSK 78r.
Przebieg: Im więc
wierny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 11 min 50 s
Domyślnie

http://africatwin.com.pl/showpost.ph...2&postcount=21
Wątków o elektryce w starych AT było sporo, tak na szybko pierwszy z brzegu.
__________________
"Motocykl w Polsce to nowy rodzaj jazdy konnej. To leży w naszych szlacheckich tradycjach." Z. Maklakiewicz
wierny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Odcięcie zapłonu mitny Uklad paliwowy i wydechowy 23 01.08.2013 10:53
pali mi bezpiecznik wentylatora...jak sprawdzić uszkodzony czujnik? majo Układ chlodzenia 5 19.04.2013 22:58
Pali bezpiecznik cyngiel Układ elektryczny i zapłonowy 11 01.05.2011 13:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.