Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.04.2022, 12:02   #11
Gończy
 
Gończy's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: LPU
Posty: 1,140
Motocykl: RD07a
Gończy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 8 godz 8 min 7 s
Domyślnie

Poka wałek
Gończy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2022, 15:33   #12
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,376
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 1 godz 28 min 16 s
Domyślnie

Mina forumowa?Czy to w ogóle możliwe?
__________________
RD 03 TO NAJSTARSZA AFRYKA... MOTOR MARKA

XRV 650 THE LAST TRUE DUAL SPORT BIKE ON EARTH

http://www.youtube.com/watch?v=fnEHAjt_XPw
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2022, 20:16   #13
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,950
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 14 godz 43 min 12 s
Domyślnie

Właśnie w taki sposób kupuje się najlepsze motocykle. Bez nudzenia przez telefon godzinami, korespondencją na 3 kartki, rozkręcaniem i szukaniem dziury w całym. Gdybym miał kupić Afre teraz, a Ty byś ją sprzedawał, to kupił bym ją w ciemno, zdalnie tak samo jak Ty to zrobiłeś
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2022, 07:09   #14
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,277
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 22 godz 47 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majo Zobacz post
Mina forumowa?Czy to w ogóle możliwe?
Marek uwierz że możliwe. BARDZO.
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2022, 22:22   #15
JacaBaca
 
JacaBaca's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Dziwnówek
Posty: 31
Motocykl: RD07a
JacaBaca jest na dystyngowanej drodze
Online: 16 godz 27 min 59 s
Domyślnie

...Cdn dokończę historie a później odpowiem na "miny"

Trochę nam się jeszcze zeszło na rozmowie o tym gdzie był ostatnio i takie tam męskie pierdolonko. Ubrałem się w stary/nowy skafander z motony kask na łeb i lecimy. Żona z synkiem za mną samochodem.
Nie doceniłem końcówki listopada i faktu że nocka robi się naprawdę szybko trasa raczej spokojna ale średnio komfortowa bo praktycznie cały czas przez las. Wszytsko po drodze szło sprawnie. Światła świeciły ujowo ale wyczytałem na forum że tak ma być. Czuc że się jedzie klasykiem napewno nie to co nowa AT. Ogólnie wszytsko szło bardzo sprawnie. 6km przed domem Afryka jakby zgasła niby świeciła ale nie było reakcji na manetkę jechałem na biegu.....
Idealnie z pomocą przyszedł mi zjazd do parkingu Dino marketu. Zjechałem zona za mną.
-Motocykl zgasł
-Jak to zgasł przecież świeci
-No świeci ale nie kręci.
Odrazu myśl Japierdole ale trafieja 😂 postałem tak z 3 minuty przełączając stacyjką no i w głowie już rozkmina ze musze jechać po przyczepę z najazdem która mam na innej działce ehhh... Mina zrzedła mi. Na to moja ukochana.
- Ale spój na to z innej storny chciałeś mieć hobby zajecie żeby przy tym motocyklu grzebać. Masz już pierwsze wyzywanie 😂😂
Serio ona dokładnie tak powiedziała.
Dobra przekręcam stacyjkę i mówię sobie w myślach TEROZ KURWA!!!
Królowa odpala od strzała i normalnie sobie chodzi. Nasze miny z Aśka bezcenne. Nie zastanawiając się ani chwili czym prędzej do domu bo może jej się zaraz coś odwidzi.
Cdn...
Nie wiem jakie miny robicie na tym forum ale jak coś to się nauczę
Czy to jest mina nie sądzę po tym jak wygląda wałek zdawczy ( fotki wrzucę wam na dniach bo zamówiłem dziś zębatkę zdawcza od Hondy i ogólnie chce wymienić napęd). Do tego dostałem nowy komplet e09 kufry, gmole są halogeny do nich też w zasadzie niczego jej nie brakuje i wszytsko działa. Przegląd nawet OC zostało po znajomym. On tego motocykla nie chciał sprzedać nie był nigdzie nigdy ogłoszony od kiedy był w jego posiadaniu. Także kolego nie trafiłeś. Ale domyślam się skąd ten jad. Pewnie kiedyś trafiła się ulepiona mina i została tylko frustracja.
Pozdro do następnego odcinka
JacaBaca jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2022, 22:35   #16
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,742
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 18 godz 32 min 19 s
Domyślnie

Pierwsza furia-pompa?
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2022, 09:53   #17
JacaBaca
 
JacaBaca's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Dziwnówek
Posty: 31
Motocykl: RD07a
JacaBaca jest na dystyngowanej drodze
Online: 16 godz 27 min 59 s
Domyślnie

...cdn
Dotarłem do domu zaparkowałem Afre w garażu i zacząłem buszować głównie po tym forum w poszukiwaniu odpowiedzi.
Na drugi dzień miałem już pierwsze podejrzenia pompa lub przekaźnik główny od rozrusznika ( chyba tak to sie nazywa).
Zanim jednak zabrałem się do rozbierania postanowiłem jeszcze raz odpalić moto i się chociaż kawałek przejachac. W trakcie tej krótkiej polnej wycieczki z dusiłem Afre. I niestety znów nie chciała kręcić. Był tylko dziwek bzyczenie. Jakby obwód gdzieś nie ziweral i nie dochodził prad. Postaliśmy tak chwilę i znowu po paru próbach rozrusznik zakręcił. Wrócilem prosto do garazu. Rozebrałem lewy boczek i zabrałem się za rozbieranie wdzytskich kostek i przegląd kabli.
Długo szukać nie musiałem pierwsze przypuszczenia byly bardzo dobre. Przekaźnik był cały zajechany a bezpiecznik w nim nadtopiony. Rozebrałem wyczyściłem wymieniłem bezpiecznik. Zabieg pomógł ale nie byłem przekonany na jak długo więc postanowiłem że i tak wymienię go na nowy a ten będę miał w zapasie pod dupskiem. W zasadzie po tym zabiegu problem z prądem już nigdy nie wrócił. Ale też. Ie było zbytnio czasu ani pogody żeby przetestować naprawę. Przy okazji wyczyściłem wszytskie kostki złączki i potraktowałem je kontakt szprajem.
Przyszła zima.
Zabrałem się za rozbieranie wdzytskich owiewek i ocenę techniczna poszczególnych podzespołów. Wymieniłem klocki i rozebrałem caly układ hamulcowy tył i przod na częście pierwsze. O dziwo wszytskie uszczelki były całe i nie sprciale więc po gruntownym czyszczeniu wróciły na swoje miejsce. Wymieniłem zestaw opon na Mitasa e09 ktory dostałem od kolegi. Przy okazji ścigania koła z tyłu sprawdziłem stan napędu oraz walka zdawczego który wygląda bardzo dobrze żadnych uszkodzeń. Sam napęd raczej kwalifikuje się do wymiany. Zresztą lubię mieć rzeczy eksploatacyjne wymienione po zakupie sprzętu. Wjechała nowa oliwa i filtr. Na sam koniec zimowych przygotowań zrobiłem polerkę wdzytskich plastików. Wymieniłem śrubki na czarne i to by było na tyle.
W sobotę było moje otwarcie sezonu. I'm bliżej lata tym mniej czasu mam taką profesja. No ale w święta udało się wyjść na hulajnoge na cały dzień. Wyszedłem o 10 rano wróciłem o 20.30 😁😁 przypomniały mi się dobre czasy jak kupiłem Yamaszke r6 i praktycznie przez dwa tygodnie nie zsiadałem z motocykla no ale wtedy człowiek miał 21 lat i chodził na zaoczne studia 😂.
A wracając do sobotniego latania. No muszę powiedzieć że było przepysznie cały dzień w szutrach, polach i lesie. Dwójka w terenie to jest taki ogień i takie boki ze banan mi zryja nie schodził. Wszytskie moje naprawy zostały wykonane należycie. Zero problemów z elektryka( nie licząc dwóch resetów tripa). Afra za każdym razem pali na dotyk, obyło się bez strat i gleby.
Jestem mega zadowolony z zakupu przedewszytskim dlatego też że to molowanie podoba mi się najbardziej ze wszystkich dostępnych.
No to tyle wrzucę jakieś forty ale z komputera bo na telefonie to jest masakra. Pozdro chłopy
JacaBaca jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
AT - Królowa Pils Inne tematy 40 31.07.2011 22:03
Jak na razie konczy sie przygoda ktora.... Robertbed Inne tematy 3 17.04.2009 18:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.