Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.06.2022, 23:52   #1361
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,109
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 4 godz 12 min 42 s
Domyślnie

Ważne że krewni królika zarobili...
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2022, 13:11   #1362
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,033
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 13 godz 53 min 8 s
Domyślnie

Jak się uwłaszczono ponad 30lat temu na tym, co ludzie w okresie słusznie minionym, często "czynem społecznym" wykonali i przez te kolejne lata nie inwestowało w infrastrukturę, tylko kombinowało jak fafneście spółek z prezesami i innymi dobrodziejami wydzielić to teraz mamy efekty. Nawet w ostatnich latach zamiast wymusić /a może i dofinansować/ przygotowanie sieci energetycznej lepiej było rozdawać "granty" na coś co jak się okazuje teraz jest "niespodziewanym" problemem dla jaśnie nam panującej PGE. Podobnie będzie z gazem, gdzie sieć również w wielu miejscach powstała "społecznie" i od tego czasu nikt do niej nie zaglądał -jak budowałem dom 12 lat temu to Panowie z gazociągów darli japę, że sadzę tuje obok ich "nitki", która lada moment będzie wymieniana !! Mieszkam sobie spokojnie, tuje mają z cztery metry a nitka jak była tak jest - oczywiście stara ale za to cena gazu jest nowa.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2022, 13:49   #1363
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,052
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 4 dni 15 godz 23 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
Jak się uwłaszczono ponad 30lat temu na tym, co ludzie w okresie słusznie minionym, często "czynem społecznym" wykonali i przez te kolejne lata nie inwestowało w infrastrukturę, tylko kombinowało jak fafneście spółek z prezesami i innymi dobrodziejami wydzielić to teraz mamy efekty. Nawet w ostatnich latach zamiast wymusić /a może i dofinansować/ przygotowanie sieci energetycznej lepiej było rozdawać "granty" na coś co jak się okazuje teraz jest "niespodziewanym" problemem dla jaśnie nam panującej PGE. Podobnie będzie z gazem, gdzie sieć również w wielu miejscach powstała "społecznie" i od tego czasu nikt do niej nie zaglądał -jak budowałem dom 12 lat temu to Panowie z gazociągów darli japę, że sadzę tuje obok ich "nitki", która lada moment będzie wymieniana !! Mieszkam sobie spokojnie, tuje mają z cztery metry a nitka jak była tak jest - oczywiście stara ale za to cena gazu jest nowa.
Jak cię lubię! Ekonomia mówi inwestuj w to na czym zarobisz, to zerknij sobie na rachunki tam jest zawsze takie cos jak opłata przesyłowa, nie zależy od ilości zużytych kWh, a to są koszty wszelkich inwestycji w siec i infrastrukture rozłożone na odbiorców. Pozatym wspierać monopol jakim jest region energetyczny to trochę nie uczciwe wobec reszty, druga sprawa nie potrzeba nowej infrastruktury jeśli nie bedzie nowych instalacji wiec temat sie zamyka, ale skoro są nowe farmy to w ich interesie jest ponosić koszty na modernizacje. Aby swoja wyprodukowana energie mogli sprzedać i to właśnie prosumenci powinni ponosić te koszta.

ps ladamomet w molochu państwowym to naprawdę szmat czasu dla kowalskiego wymina nitki to pewnie od projektu do realizacji jakieś 10 lat u mnie ma być rura dla gazu dn1000 z Hat do Kedzierzyna od 9 lat juz a moze i więcej, i obecnie nawet głównego wykonawcy nie ma
pałeł jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2022, 14:23   #1364
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,853
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 8 godz 33 min 58 s
Domyślnie

Nie myślcie że w germanii jest inaczej. 5 razy do roku rura z wody strzela i zamiast w końcu wymienić to tylko kleją. Całe szczęście za każdy tu ma studnie.

Na przyłącz wody od wniosku do zamontowania zegara czekaliśmy 10 miesięcy. Jest tylko jeden monter zegarów w komunalce, a komunalka jest u nas jedna na cały powiat. Monter ma 60 lat. Jeśli się zepsuje zegar albo przyłącz to czekasz pół roku na naprawę.

Instalacje gazowe dociągają 30 lat, więc narzie się trzymia, ale gazu i tak nie podpinam.

Wracając do tematu fv gadałem z sąsiadem które chce zamontować bateryjki na dach i zostało już tylko na 3 fv rezerwy na naszym transformatorze. Także ten, zielona rewolucja wydechnie zanim się na dobrze zacznie.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2022, 14:36   #1365
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,052
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 4 dni 15 godz 23 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Nie myślcie że w germanii jest inaczej. 5 razy do roku rura z wody strzela i zamiast w końcu wymienić to tylko kleją. Całe szczęście za każdy tu ma studnie.

Na przyłącz wody od wniosku do zamontowania zegara czekaliśmy 10 miesięcy. Jest tylko jeden monter zegarów w komunalce, a komunalka jest u nas jedna na cały powiat. Monter ma 60 lat. Jeśli się zepsuje zegar albo przyłącz to czekasz pół roku na naprawę.

Instalacje gazowe dociągają 30 lat, więc narzie się trzymia, ale gazu i tak nie podpinam.

Wracając do tematu fv gadałem z sąsiadem które chce zamontować bateryjki na dach i zostało już tylko na 3 fv rezerwy na naszym transformatorze. Także ten, zielona rewolucja wydechnie zanim się na dobrze zacznie.
przecież...to nie piekarnia

myślisz ze tylko ty liczysz koszta ? Nawet jakby trzeba było wodę beczka dowozić miesiac to i tak będzie taniej niż nowa nitka. Koszty przewiertów sterowanych są ogromne.
pałeł jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2022, 15:46   #1366
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,853
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 8 godz 33 min 58 s
Domyślnie

Przez las sterowany odwiert? Przecież moja stara koparka dałbym radę pół kilometra na dzień wykopać, tydzień jestem więc gotowy.

Projekt i dziesiątki uzgodnień to są największe koszty. No i ludzi do roboty na koparkę bo takowych nie ma. Wszyscy pracują przy komputerach
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2022, 18:53   #1367
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,052
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 4 dni 15 godz 23 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Przez las sterowany odwiert? Przecież moja stara koparka dałbym radę pół kilometra na dzień wykopać, tydzień jestem więc gotowy.

Projekt i dziesiątki uzgodnień to są największe koszty. No i ludzi do roboty na koparkę bo takowych nie ma. Wszyscy pracują przy komputerach

Szczerze to myślałem żeby ci działkę ocalić ale skora chcesz ja przeryć to nie będę stawał ci okoniem. ile kosztuje metr wykopu to nie wiem ale pewnie jest drożej niz przewiert a jak doliczysz karczowanie lasu to o mamo! Kup sobie juz baniaki na wode i z dwa mauzery na zapas!
pałeł jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2022, 22:17   #1368
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,853
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 8 godz 33 min 58 s
Domyślnie

Palel, kopiesz na skraju drogi w lesie, woda gruntowa na 4ech metrach i nie ma kasy na przekopanie wodociągu do wsi. We wsi wszystkie rury nowe więc max 7 dni robót i masz 4 kilometry nowe. Ale naprawiać 5 razy w roku to taniej , tak muwio w komunalce.

Mauzerow nie potrzebuje, mam studnie kopana w nocy w pełni księżyca .

Ps. Narzekacie na Polskę a w Germani dokładnie tak samo. Rządzą nami ci sami idioci
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2022, 23:15   #1369
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,052
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 4 dni 15 godz 23 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Rządzą nami ci sami idioci
pałeł jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 07:32   #1370
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,670
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 20 godz 19 min 13 s
Domyślnie

Nieśmiało dodam, że kolega pałeł jest w głębokim mylnym błędzie twierdząc, że to prosumenci powinni ponosić koszty modernizacji sieci.
Przypominam, że najjaśniejsza sprzedała w ch...j zielonych certyfikatów za miliardy i to właśnie te oto miliardy powinny podnosić sieć przesyłową na wyższy poziom. Zamiast tego trafiły do wyznawców oraz na socjale.
muszel72 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jest ktoś z Garwolina? tomekv4 Inne tematy 2 06.11.2009 22:34
Czy jest ktos z Norwegii? sambor1965 Inne tematy 13 03.10.2009 13:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.