Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.10.2021, 09:14   #41
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,767
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 15 godz 19 min 19 s
Domyślnie

Wydaje mi się że to kwestia zadbania o uszczelniacze. Osobiście nie dbałem bo wiedziałem, że i tak je wymienię profilaktycznie. Tak samo robiłem z łożyskami i napędem coby być pewnym że mi na wyprawie nie jebnie to czy tamto. W moim przypadku uszczelniacze puszczały tam gdzie latane było po błocie, potem to zaschło i rozpieprzyło uszczelnienia. To nie wina uszczelniaczy tylko uszkodzenia mechaniczne. To ciężkie przeprawy były.

Ło tu masz KTMa po powrocie z tego błota co powyżej.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2021, 10:02   #42
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

W Twoim przypadku zaschnięte na powierzchni lag błoto dostało się pod gumę i pewnie na skutek tarcia związanego z pracą amora ją zniszczyło.
To jest zrozumiałe.
Ale są tu tacy co bez zabawy offroad mają ten sam problem.... to oznacza, że ta część uszczelniacza która odpowiada za zbieranie kurzu nie do końca pracuje należycie.
Chociaż trochę mnie to dziwi bo ten sam uszczelniacz jest stosowany w innych motocyklach .... zapewne w tym modelu trzeba zadbać o lagi jakoś specjalnie.
Tak jak to ktoś tu wcześniej napisał ... zapobieganie tańsze niż naprawianie. Dobrze, że idzie zima .. jest czas.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2022, 23:08   #43
M_XX
 
M_XX's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Tarnowo Podgórne
Posty: 48
Motocykl: ATAS'18
Przebieg: 40000
Galeria: Zdjęcia
M_XX jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 5 godz 8 min 53 s
Domyślnie

Cześć, po kolejnych 10kkm leci z jednej lagi i poci się druga, założone uszczelniacze NOK.Pierwsze wycieki po 20kkm od nowości.
Może w międzyczasie coś lepszego się pojawiło? Olej czysty z tego co widze.Pozdrawiam i trzymajcie sie w ciężkich czasach. Marek
M_XX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jakie uszczelniacze zaworowe? Fihu Silnik, sprzęgło, skrzynia 8 09.09.2018 09:57
Uszczelniacze lag z Larsona. Poncki Rama, zawieszenia, napęd 28 20.04.2012 15:00
Pierscionki, uszczelniacze Evvil Silnik, sprzęgło, skrzynia 18 12.09.2011 21:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.