Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.04.2024, 17:48   #891
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,354
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 12 godz 25 min 2 s
Domyślnie

Różne rzeczy przemawiają, do mnie przemawia część kasy co mi zostaje w portfelu ot cała filozofia. Cieszę się że mam diesla bo mogę jak tylko daleko zechcę pojechać, a to daleko to było raz w ciągu 6 miesięcy że EV zostało w domu. Jakby żona miała też EV to kolejne kilkaset PLN co miesiąc zostałoby w kieszeni, mojej nie szejka (to się zmieniło w moim myśleniu, to prawda).
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2024, 18:07   #892
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,832
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 2 godz 59 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Cieszę się że mam diesla bo mogę jak tylko daleko zechcę pojechać, a to daleko to było raz w ciągu 6 miesięcy że EV zostało w domu. J
I znowu 'prawda objawiona', o której dawno pisaliśmy się sprawdza: będziesz częściej jeździł EV, bo jeździ się taniej i ogólnie lepiej (ciszej, fajniej itp).

Ciekaw jestem ile Dubel zrobił Fordem jak ma e-Niro. Oj czuję, że niewiele
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2024, 20:21   #893
Dubel
 
Dubel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2024
Miasto: Ålesund, N
Posty: 145
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: Rosnacy
Dubel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 59 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
I znowu 'prawda objawiona', o której dawno pisaliśmy się sprawdza: będziesz częściej jeździł EV, bo jeździ się taniej i ogólnie lepiej (ciszej, fajniej itp).

Ciekaw jestem ile Dubel zrobił Fordem jak ma e-Niro. Oj czuję, że niewiele
No nie wiele bo dużo rower teraz robi
Pamiętam jak Ronin wyzywał nas od czci i wiary a tu popatrz jaka zmiana, co prawda nadal potrafi rozbawić ale ... Nie tylko ton postów Ronina się zmienił ale ewidentnie czuć wiatr nadchodzących zmian w podejściu do tematu na FAT... Mi się już nie chce pisać za wiele o EV mimo iż wiedzą i doświadczeniem rosną zarówno z poziomu użytkownika jak też diagnosty/technika. Niech walczą Ci którym się chce. Na temat podejścia userow do EV na tym forum można by napisać ciekawą pracę doktorska, przyglądam się z trybun, uśmiecham i .... ( Jak w podpisie i linku )
Pozdro
__________________
Całego świata nie zmienisz ... Ludzi do miłości nie zmusisz, ani nawet do lubienia ciebie. Zawsze jednak masz wpływ na to , jaki jest ten kawałek świata wokół Ciebie i kto się w nim znajduje.


https://youtu.be/skPjiSzR9n4?si=bnBpO9UVjUZGes_2
Dubel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 07:07   #894
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,354
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 12 godz 25 min 2 s
Domyślnie

Pewne tematy się nie zmienią, nie mam ochoty jeździć tak aby ładować się poza własnym gniazdkiem z dwóch prostych powodów, a może i trzech:
- drogo 2 czy 3 pln za kWh to wychodzi koszt jazdy oszczędnym ICE
- długo, dłużej niż tankowanie co wystarczy na 1000km
- w PL totolotek co do pkt ładowania, zadziała/nie zadziała, nie mam ochoty na zgadywanki

Poza tym wokół komina tak, zmieniłem podejście, cicho, szybko, tanio i to ostatnie jak wspomniałem jest najważniejsze. W ciągu roku nie wydałem 9000zł na paliwo, prąd mam z nadwyżek. Póki taki samograj działa jest to opłacalne ekonomicznie.
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 07:16   #895
Dubel
 
Dubel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2024
Miasto: Ålesund, N
Posty: 145
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: Rosnacy
Dubel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 59 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
...

Poza tym wokół komina tak, zmieniłem podejście, cicho, szybko, tanio i to ostatnie jak wspomniałem jest najważniejsze. W ciągu roku nie wydałem 9000zł na paliwo, prąd mam z nadwyżek. Póki taki samograj działa jest to opłacalne ekonomicznie.
Kazdy ma inny komin, moj sie konczy w promieniu jakis 400/450km
Widzisz kolejny raz sie sprawdzilo co Ci tu pisalismy, czy to o panelach czy aucie EV, instalacji elektrycznej ++++++ ....
Zadowoleniza zycze z dalszej ekspalatacji
__________________
Całego świata nie zmienisz ... Ludzi do miłości nie zmusisz, ani nawet do lubienia ciebie. Zawsze jednak masz wpływ na to , jaki jest ten kawałek świata wokół Ciebie i kto się w nim znajduje.


https://youtu.be/skPjiSzR9n4?si=bnBpO9UVjUZGes_2
Dubel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 07:41   #896
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,797
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 23 min 50 s
Domyślnie

Ronin, poczekaj jeszcze chwilę bo parkingi są pełne

https://moto.rp.pl/na-prad/art402128...t-ich-nie-chce

EV jest autem dla bogatych, którzy już sobie je kupili a biedoty nie stać. Inaczej, te parkingi poszłyby jak ciepłe bulki

W germanii nie oddasz swojego EV w salonie aby wziąć nowe. EV stało się materiałem spekulacyjnym. Skończyły się dotację, skończyła się sprzedaż i widzi to nawet wierchuszka. Ceny EV pójdą w dół

https://forsal.pl/motoforsal/artykul...udniejsza.html

Hertz pojeździł trochę km i pozbywa się EV. Za droga eksploatacja i za drogie naprawy. Dlatego Ronin uważaj na doradców z internetu, którzy mówią że EV jest tanie w eksploatacji. Tankowanie na mieście jest aktualnie droższe niż ICE

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Her...i-8713146.html

I ostatnia ciekawostka, miasto Oranienburg w germanii zakazało nowych ładowarek EV bo zwyczajnie brakuje prądu do nich.
https://biznes.interia.pl/gospodarka...na,nId,7459109

Ronin, jeszcze chwila i będzie bardzo tanio.

Ps. Czy to prawda że panele FV spadły o 60 proc? Bo też je mało kto chce kupować?
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 08:59   #897
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,354
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 12 godz 25 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Skończyły się dotację, skończyła się sprzedaż i widzi to nawet wierchuszka. Ceny EV pójdą w dół
Niestety racja, kto teraz wybierze Leaf'a czy cokolwiek z podobnej cenowo konkurencji jak można w tych pieniądzach mieć Xiaomi SU7. Skończył się czas dojenia i dobrze. U mnie Leaf ma dożywocie, przyjdzie okazja wykupię i wiem co mam, bo jeżdżę od nowości. Te artykuły o chińskich autach to często manipulacje, na SU7 trzeba czekać pół roku bo nie wyrabiają z produkcją.

Cytat:
Napisał Dubel Zobacz post
Kazdy ma inny komin, moj sie konczy w promieniu jakis 400/450km
Jeśli masz zasięg 800/900km żeby wrócić do swojego gniazdka to super, ja mam plus minus zima lato 220/280, pewnie tez dlatego Leaf kosztuje sporo mniej od KIA.
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 20:01   #898
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,832
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 2 godz 59 min 35 s
Domyślnie

Sprzedaż EV ma się dobrze, mimo tego co (jak sądzę z cytatu) mówi nam tu specjalista od napędów alternatywnych A Ronin jak będzie tylko mógł to pozbędzie się Forda w dieslu i zamieni to na EV - moja szklana kula mi to mówi.

A propos: kolega z pracy który (poza Consim) w 2020 zaraził mnie zainteresowaniem tym rodzajem transportu właśnie kupił używane Zoe z 2015 roku swojej 75-letniej mamie do jazdy 'wokół komina'
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.