Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.02.2021, 10:38   #711
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Dajcie się wypowiedzieć fassiemu! Przecież nie chodzi o to, aby było na temat, ale by mógł zaprezentować się fassi. Inne wątki siadły to wejdzie do takiego, co ludzi przyciąga co z tego , że wątek siądzie, prawda fassi ?

No dobra. Bywaj zdrów. Będę czytał dalej posty na temat. Wątek śledzę , bo rodzi się pewna idea. Fajny pomysł że spięciem z baterią od auta. Wrócę do początku, bo elektryk że mnie żaden i muszę lepiej to zrozumieć.

Dawajcie znac , jak Wam się instalacje sprawdzają a koncepcje zmieniają.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 10:39   #712
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Dzięki za przypomnienie, specjalnie zostawiłem sobie dokończenie ładowania na dziś licząc że słońce wyjdzie a właśnie się ujawniło
Załączone Grafiki
Typ pliku: png 721E7965-F63C-4B0E-863E-887089FB5998.png (681.7 KB, 14 wyświetleń)
Typ pliku: png 7E31B20A-2A9E-4D5C-A922-773BAE8D91FB.png (1.52 MB, 14 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 10:56   #713
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Problem w tym Wojtku, że jak gadałem To IE w moim wątku abyś go opuścił to miałeś to gdzieś, więc nawet w moim wątku nie mam spokoju. Gdziekolwiek jestem to zaraz pojawiają się płaczki forumowe, rycerze współczucia i raportujący. Już mam żółta kartkę oficjalnie. Zaraz poleci mój ban na mnie. Ja nikogo nie atakuje. Pokazuje że religia fotowoltaiczna nie działa ona mnie jest atak, bo jak śmiem wogole .

Ron Paul Institute to organizacja pisząca jak jest nieasponsorowana z rządu i dla mnie wiarygodna. Dlaczego jest ban na pisanie że globcio nie istnieje

Novy, nie zbanuje Bukowskiego, nie zejdę do jego poziomu zamordyzmu
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 11:04   #714
stopa-uć


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Łódź
Posty: 1,720
Motocykl: TA,RD04
stopa-uć jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 8 godz 50 min 47 s
Domyślnie

Paweł napisał o ceglastym nalocie w wydechu.

Czy zauważyliście że na drzewach przy drodze zdarza się też taki ceglasty ślad? ?
Zastanawiało mnie to, od paru lat zaobserwowałem tę "ceglastość",
nie szło to w parze z mchem od strony północnej na pniach.
Może to jest odpowiedź? ? ? ? (jak myślicie)

Ciał WSZYSTKIM
stopa-uć jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 11:31   #715
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Atomowki - Faziku, ja jestem jak najbardziej za. Ale nie bierzesz pod uwage mentalnosciw PL. Nie obrazam nikogo, to moja wlasna obserwacja. W De macie (albo mieliscie, jak wolisz) ordnung, trza postawic, dobra, zbiera sie geld, czy zaciaga pozyczki i stawia.
U nas temat elektrowni atomowej ciagnie sie od Zarnowca, z przerwami. Cos drgnelo w ciagu ostatnich 5-6 lat. Ale drgnelo tyle ile drgnal temat Centralnego portu komunikacyjnego. Powstaly panstwowe "konsorcja" i spolki, ktore przepalaja przez lata miliony zlotych i kompletnie nic z tego nie wynika. A minelo juz ponad 5 lat, nawet nie wiemy w jakiej technologii ta atomowka mialaby byc wykonana, jaki typ reaktora, ale stawiam dolary przeciw orzechom ze bedzie to technologia z USA. W temacie CPK jest prawdziwy sukces bo nawet juz wiadomo po latach i wydaniu milionow gdzie ten port bedzie, brawo. Nieoficjalnie ta firme od CPK nazywa sie przedsiebiorstwem do zarzadzania najdrozsza łąką w Polsce. W temacie atomowki ciagle jestesmy w d..ie, ale miliony poszly, kto mial dostac ten dostal.

Wiec atomowki - ogolnie tak. Atomowki w Polsce - przy takim podejsciu i podobnie wygladajacym wykonaniu - nie jestem przekonany. Tym bardziej ze przez 20 lat robilem w automatyce przemyslowej i widzialem od srodka jak wyglada "wykonawstwo" w czasach gdy projekt realizuje wykonawca ktory wygrywa przetarg bo jest najtanszy, a nadzor prowadzi "panstwowe koncorcjum wypchane znajomymi i pociotkami z zerowymi kompetencjami". Niech nas Wszelkie Bóstwa strzega.

Przywolujesz ceny pradu z DE na poziomie 1 PLN, niech bedzie dla latwego rachunku 0.25 Eur za kWh. W PL srednia cena to 0.62 PLN, no to sie rowno nie dzieli przyjmijmy 0.16 Eur za KWh. Polska to prad z "taniego wegla", DE z wegla i drogich OZE.

Srednia pensja netto w DE (dane z 2019) to 2596 Eur. Srednia pensja netto w PL 3795.

Ty za srednia pensje kupisz 10384 kWh drogiego niemieckiego pradu z OZE miesiecznie. My tutaj kupimy 6120 kWh taniego pradu z wegla. Widzisz roznice ? Pomijajac ze Ty w Niemczech nie oddychasz dymem, a Twoje dzieciaki nie maja chronicznych problemow z ukladem oddechowym jak spora grupa dziatwy na slasku. Chociaz trzeba oddac prawde ze akurat tu elektrownie wegowe maja marginalny udzial w porownaniu z kopciuchami.

Pomijajac juz kwestie ile kto pradu kupi, czy przypadkiem to ze niemiecki mistrz zmianowy, czy tam elektryk zarabia 2.6tys euro zamiast 4 tys pln nie wplywa przypadkiem na cene pradu sprzedawanego przez firme w ktorej ow mistrz pracuje ?

Ja wiem ze byloby zajebiscie zarabiac 3 tys Euro, i placic za prad 0.62 PLN, ale takie cuda tylko przy pracy zdalnej w IT.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 11:42   #716
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

A ja dziękuję @fassi, że bronisz świat przed fotowoltaikowcami.

Robisz dobrą robotę, bo dzięki Tobie mniej ludzi założy sobie to świństwo. Tym samym więcej ludzi będzie się składać na dotacje dla nas - innowierców. Im mniej fotowoltaiki, tym później wprowadzone zostaną też dodatkowe opłaty za ryzyko blackoutów, zbyt wysokie napięcie w sieci itp itd.
Jest więcej powodów dla których doceniam Twój wysiłek, ale nie będę tu pisał przecież, że od roku nie płacę za prąd bo strzelałbym sobie w spinkę od łańcucha. Jeszcze antyfotowotaikowcy się dowiedzą.

Po co to piszę?
Bo chcę zaapelować do adminów - NIE BANUJCIE FASSIE-go. Jest jak dobry Moderator. Już dawno bym sobie odpuścił czytanie tego wątku, ale jak czasem zajrzę tu i zobaczę ... to przynajmniej wiem, że żyję 😀.

Dzięki!
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 11:50   #717
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał GregoryS Zobacz post
Przywolujesz ceny pradu z DE na poziomie 1 PLN, niech bedzie dla latwego rachunku 0.25 Eur za kWh. W PL srednia cena to 0.62 PLN, no to sie rowno nie dzieli przyjmijmy 0.16 Eur za KWh. Polska to prad z "taniego wegla", DE z wegla i drogich OZE.
Powoływanie ceny energii elektrycznej tu czy tam bez wiedzy o tym, co się na tę cenę składa, to kolejny przykład demagogii uproszczeń, typowej dla korwinistów, konfederatów, fanów Cejrowskiego i Maxa Kolonko który mówi jak jest.
Cena energii elektrycznej składa się z trzech składowych: ceny wytworzenia energii w elektrowni, ceny przesyłu przez operatorów sieci przesyłowej i dystrybutorów, oraz parapodatków. Pierwszy komponent obciążony jest kosztem technicznym oraz podatkiem emisyjnym. Drugi to koszt utrzymania sieci przesyłowej, bilansowania, remontów. W trzecim są ukrywane zrzutki na różne rzeczy w systemie energetycznym (np. zaszłości albo inwestycje).
I teraz - w Polsce ten trzeci komponent wynosi w okolicach 10-15%. W krajach Europy Zachodniej bliżej 50%. Wiadomo, ze opłaty emisyjne będą rosły, zgodziliśmy się na to wszyscy, żeby mieć lepsze powietrze i mniej zniszczoną planetę. Co oznacza, że bardzo szybko będziemy mieli ceny zbliżone do unijnych, czego byśmy tam nie robili. Tyle że, w tych 25 eurocentach za kWh w Niemczech jest 12,5 eurocenta na inwestycje w system energetyczny, a u nas będzie tego 1,5 eurocenta.
No i tak się mają w skrócie sprawy porównania ceny kWh w .de i .pl.
Ale łatwiej z kibla napisać "Niemcy płacą 0,25 EUR za kWh i to jest dowodem na to że (wstawić dowolny ciąg znaków".

ech.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 14:41   #718
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Jest dowodem na to że prąd zielony kosztuje w cholerę. Im więcej zielonego tym cena rośnie. Narazie taki związek widzę, a miało być za darmo...

Dzięki Kristoch i zaznaczę jeszcze raz. Na dach niech sobie wkłada każdy co chce, mam to gdzieś. Jeno ktoś mi powie że tymi bateryjkami uciagniem cały przemysł i te wszystkie pompy ciepla jak przyjdzie normalna zima to wtedy nie wytrzymuje. Już inni się sparzyli na tym ale dalej pchają nas w blackout, który jeśli nastąpi to my zapłacimy.

Atomówki w Polsce bym nie dopuścił , Zenek wie jak się omija procedury. Można przeliczać ile ja kupię za wypłatę ni niecka kWh. ChiakbM ta średnia wypłatę mieć. Ja patrzę trochę dalej i zrób w tych cenach energii np. wykałaczki i sprzedaj je w świecie. Nie ma szans, konkurencja seiatowa Cię wykończy. Cena energii ma bardzo duży udział w produkcie końcowym i tymi OZE i wysokimi cenami energii zajedziemy totalnie export czegokolwiek bo będzie po prostu za drogie

Ps. Mój szef produkuje prąd z drewna jak już pisałem. I zanim on ten prąd sobie zużyje sam, to najpierw idzie przez zaplombowany licznik gdzie płaci EEG Umlage, tontaki parapodatek. Wtedy może sobie go uzywac. Tak więc państwo " wspiera" go jak tylko może.

Ps. Zauważcie że napisałem info że Texas zmarzł I musiał się pytać w stolicy o pozwolenie na odpalenie zapasowych elektrowni, bo OZE nie dały rady. Ot, zwykła informacja. I zobaczcie co mi zarzucono, od cejrowskiego po ujemne skutki wolności gospodarczej. Zaatakowałem religie i dlatego taka reakcja.

A można było wstawić wykres produkcji fv w zasypanym Texasie i mi pokazać że kłamie, bo rzeczywiście fv zaspokoi nasz energetyczny głód w środku zimy, która i u nas może wystąpić. I to zapytanie do ministerstwa od ugotowania planety, czy mogę odpalić agregat pokazuje to ekologiczne szaleństwo, w które brniemy jeszcze bardziej
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 27.02.2021 o 15:57
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 16:02   #719
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
zgodziliśmy się na to wszyscy, żeby mieć lepsze powietrze i mniej zniszczoną planetę.
Serio wszyscy się na to zgodzili? Tak do ostatniego? Czy to znowu zwykła propaganda komunistyczna? Wogole pytali sie kogoś o tą zgodę?
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 16:17   #720
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Serio wszyscy się na to zgodzili? Tak do ostatniego? Czy to znowu zwykła propaganda komunistyczna? Wogole pytali sie kogoś o tą zgodę?
Faziku, sugeruje poczytać temat Kyoto Protocol I mieć pretensje do rządów, na które głosujemy (albo co niektórzy nie).

U Ciebie i każdego Polaka mieszkającego za granicą jest to problem bo głosować tam nie możemy (poza lokalnymi władzami).
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jest ktoś z Garwolina? tomekv4 Inne tematy 2 06.11.2009 22:34
Czy jest ktos z Norwegii? sambor1965 Inne tematy 13 03.10.2009 13:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.