Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.11.2021, 02:57   #1
JacaBaca
 
JacaBaca's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Dziwnówek
Posty: 31
Motocykl: RD07a
JacaBaca jest na dystyngowanej drodze
Online: 16 godz 27 min 59 s
Domyślnie Moja przygoda z Królową z moich snów.

Siema
Powitanie było ale przyszedł czas na wątek własny poświęcony mojej Afryczce.
Może zaczniemy od tego jak to się stało, że stałem się posiadaczem tej pięknej Hondy.

Historia ta zaczyna się w 2017r okolice wczesnej wiosny.
To był okres planowania prezentów za ciężka pracę no i mój brat wpadł na pomysł że chciałby mieć nowa AT prosto z salonu.
Sam również byłem motocyklistą aczkolwiek na bocznicy. Pierwsze mordo suzuki gs500, a później już na ostro R6. No i właśnie na Yamaszce straciłem zaufanie do siebie, motocykla a przedewszystkim innych uczestników ruchu oraz zdarzeń losowych. Po trzecim "wypadku" na moto stwierdziłem że odpuszczam i daje sobie spokój tym bardziej że miałem inne zajawki jak kitesurfing czy podróżowanie. No ale to było w 2014. Po trzech latach głód się odezwał i nakręcony pomyslem brata stwierdziłem że też chcę swoją i postanowiliśmy zamówić dwie sztuki w leasingu. Przyszły "żniwa" skupiłem się na robocie a w między czasie czekaliśmy na leasing. Im dłużej to trwało tym bardziej przekonywałem się że nie chce tego motocykla i że wraz z moją partnerka wolimy wygodnie powłóczyć się naszym kamperkiem jak robić to po łebkach motungiem. Wycofałem się z zakupu i zapomniałem o temacie. Brat oczywiście kupił swój egzemplarz ale wierzcie lub nie nawet przez chwilę nie poczułem "zazdrości".
Pojechaliśmy kamperem do Hiszpanii i tak kręciliśmy się po Andaluzji przez 4 lata. Oczywiście z przerwami pracować i zarabiać szmal musi każdy. Lataliśmy do kampera po dwa razy w roku siedząc po 2 do 3 miesięcy.
Wiem że trochę odlatuje ale wierzcie historia z kamperem ma swój udział w zakupie Królowej.
No więc jeżdżąc po cudownej Españi poznaliśmy sporo różnych ludzi a jednym z nich był a właściwie jest Adrian. Rodowity Brytyjczyk, który to zakupił polskiego kampera i od ponad roku mieszkał w nim właśnie na południu Hiszpanii. Po pewnym czasie dowiedział się że i ja trzymam kampera w Hiszpanii i nie wracam nim do PL. Bardzo zaintersowalo go to w jaki sposób robię przeglądy 😂. Wytłumaczyłem jak to działa ile kosztuje no i tak stałem się najlepszym przyjacielem z Polski .
W tym roku poraz kolejny napisał do mnie Adrian z prośbą o pomoc. Poleciłem mu wysłać kwity i czekać na wiadomość.
Jak już przyszły papiery to odezwałem się do starego znajomego który pomaga mi w pewnych sprawach. Umówiłem się że wpadnę w weekend i sobie pogadamy przy okazji zostawię papiery.
Rozmowa fajnie się kleiła bo spory czas się nie widzieliśmy to było o czym pogadać. Przy okazji kolega pochwalił się że ma zamiar sprzedać dom pk którym mnie właśnie oprowadza. Czas leciał no ale musiałem wracać do domu. Na odchodne zaproponował że jeszcze mi garaż pokaże. No z grzeczności nie odmówiłem chociaż byłem już trochę spóźniony.
Cdn...
PS jest 3 w nocy a ja głupi na forum sobie posta piszę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
JacaBaca jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2021, 05:37   #2
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,651
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 6 godz 34 min 55 s
Domyślnie

No to czekamy na kolejny odcinek
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2021, 07:15   #3
wierny
Moderator
 
wierny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Bytom
Posty: 4,350
Motocykl: Była Rd07B jest Rd07C 96r. + Rd03 88r. + WSK 78r.
Przebieg: Im więc
wierny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 5 godz 37 min 7 s
Domyślnie

Zapowiada się ciekawie. W celu zwiększenia napięcia oczekiwania na ciąg dalszy, pozwolę sobie wrzucić kolegi film. Pozdro.
__________________
"Motocykl w Polsce to nowy rodzaj jazdy konnej. To leży w naszych szlacheckich tradycjach." Z. Maklakiewicz
wierny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2021, 08:41   #4
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,791
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 40 min 7 s
Domyślnie

Pięknie! Zajebiście tak zaczynać przygodę z moturem. Się czyta.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2021, 11:59   #5
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 5 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JacaBaca Zobacz post
Na odchodne zaproponował że jeszcze mi garaż pokaże. No z grzeczności nie odmówiłem chociaż byłem już trochę spóźniony.
Cdn...
I kupiłeś dom a zawartość garażu była gratis
P.S. czekam na C.d.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2021, 14:43   #6
zibiano
 
zibiano's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,096
Motocykl: RD07a
zibiano jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Liczymy że dopiszesz opiwieść w nastepną noc
zibiano jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2021, 13:46   #7
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 49 min 26 s
Domyślnie

Jaca ,na pisanie Takich rzeczy nie ma okreslonej godziny
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2022, 01:23   #8
JacaBaca
 
JacaBaca's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Dziwnówek
Posty: 31
Motocykl: RD07a
JacaBaca jest na dystyngowanej drodze
Online: 16 godz 27 min 59 s
Domyślnie

Dobran Panowie lekka przerwa mnie dopadła 🤣 naszczescie forum ma to do siebie że odkopuję się wpisy z nastu lat wstecz. Lecimy z tematem bo już po pierwszej 🤣

Wchodzimy do prawie pustego garazu przestronnego spokojnie na 4 wozy. I na środku stoi ona królowa nad królowy w szacie pięknej czernej eleganckiej z pomarańczowymi wstawkami ❤
Pytam się od razu z bomby: - co to jest? Kolega odpowiada / -Afryka - wiem że to Afryka ale co ona tu robi ty jeszcze jeździsz na motorze? (Kolega po wypadku) mówi że już nie jeździ że stoi tak od prawie dwóch lat odpalana co jakiś czas żeby sobie pochodziła. W ogóle nie myśląc co mi ślina na język kładzie wycedziłem - sprzedajesz? Dalej możecie się chyba domyśleć jaki jest final mojego spotkania ze starym znajomym. Dogadaliśmy cenę ale na koniec poprosiłem go o jeden dzień bo nie mam w zwyczaju kupowania czegoś z marszu lubię się przygotować sprawdzić. A tu trochę kupowałem kota w worku. Na następny dzień potwierdziłem że biorę. Doszedłem do wniosku że ten motocykl był od zawsze moimi marzeniem i chęć zakupu mowej nat w leasing gdzieś wyrosła właśnie na gruncie snów o starej Afryczce. Wrócilem po kilku dniach odbyłem pierwsza jazdę testowa w zasadzie nie wiedziałem czego się spodziewać. Raz nie jeździłem na moto o dobrych 7-8 lat nie licząc krótkiego epizodu z apirlla Pegaso. Trochę tarcza biła ale było to nic w porównaniu z moim sercem. Zakochałem się jeszcze bardziej i mocniej. Dźwięk strzelajcego dominatora i prowadzenie motocykla odrazu mi przypasowało. Wypisaliśmy papiery i do domu 70km po ciemku 😂....
Cdn
JacaBaca jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2022, 09:06   #9
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,742
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 18 godz 34 min 18 s
Domyślnie

No wreszcie jest cd
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2022, 09:27   #10
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,560
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 11 godz 54 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JacaBaca Zobacz post
...Wypisaliśmy papiery i do domu 70km po ciemku ��....
Cdn
Kolejny emocjonalny zakup...
Zdjęć nie ma..Te pomarańczowe wstawki to pewnie rdza? Afryka stała, nie mogła się sprzedać dwa lata...bo pewnie wałek spawany. Do tego dziurawy, strzelający wydech, bijąca tarcza, brak świateł...
I jeszcze się tym chwali.
Na moje ucho, kolejna forumowa mina!
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
AT - Królowa Pils Inne tematy 40 31.07.2011 22:03
Jak na razie konczy sie przygoda ktora.... Robertbed Inne tematy 3 17.04.2009 18:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.