Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.09.2021, 08:01   #11
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

A ja sie z Toba Wojtku czeciowo nie zgodze. Zakladam laminat i mam spokoj, nie musze sie rozbierac ubierac wozic dodatkowych ciuchow. Jak jest ponizej 20 to bielizna merino na to kalesony i bluzka merino (ciensze lub grubsze zaleznie od przewidywanych temperatur, mieszkam w skandynawi ) i laminat. Jak jest powyzej 20 bielizna merino i koszulka merino i na to laminat. Taki ubior zapewnia mi komfort poruszania sie , komfort termiczny i komfort samopoczucia nawet gdy sie nocuje w gorach gdzie nie ma mozliwosci na prysznic. Faktem jest tez ze dobrze oprcowana wentylacja w laminacie jest duzo bardziej efektywna niz cienka letnia kurtka, oczywiscie jesli rozmawiamy o podrozach a nie taplaniu sie czy upalaniu w ciezkim terenie.

Prawda jest tez ze wszycy roznie tolerujemy cieplo i inaczej interpretujemy komfort ciepln co czyni nasze odpowiedzi tylko sugestiami, opiniami, a nie gotowymi receptami na problem.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2021, 09:57   #12
qbaRD07


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 695
Motocykl: Tenere 700
qbaRD07 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 36 min 21 s
Domyślnie

Zalecam samemu przymierzyć taki laminat. Dla mnie niedopuszczalnie ciężki i sztywny.
qbaRD07 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2021, 10:10   #13
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,204
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 19 godz 57 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał qbaRD07 Zobacz post
Zalecam samemu przymierzyć taki laminat. Dla mnie niedopuszczalnie ciężki i sztywny.
To się chyba już z czasem i postępem technologii zmieniło. Kupiłem okazyjnie laminowaną kurtkę Revit Poseidon 2. Wskoczyła w ofercie poniżej 2000 PLN, pewnie przez jakąś pomyłkę, łyknąłem va banque nigdy wcześniej nie mając na sobie żadnego laminatu. Kurtka jest dużo lżejsza i wygodniejsza niż moja poprzednia RST Adventure X.
Danny jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2021, 10:11   #14
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 9 godz 14 min 37 s
Domyślnie

Sysiek, mam fajna kurtkę w rozmiarze M. Przejechane ma dosłownie 120km w piękną pogodę. Stan jak nowa. Gwarancje ma. Oddam za 500zl + kw.

IMG_8194.JPG

IMG_8195.jpg
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2021, 10:16   #15
qbaRD07


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 695
Motocykl: Tenere 700
qbaRD07 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 36 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał warzyfko Zobacz post
To się chyba już z czasem i postępem technologii zmieniło. Kupiłem okazyjnie laminowaną kurtkę Revit Poseidon 2. Wskoczyła w ofercie poniżej 2000 PLN, pewnie przez jakąś pomyłkę, łyknąłem va banque nigdy wcześniej nie mając na sobie żadnego laminatu. Kurtka jest dużo lżejsza i wygodniejsza niż moja poprzednia RST Adventure X.
To był jakiś Klim ze 2 lata temu.
Zdecydowanie mierzyć i to najlepiej usiąść na moto.
qbaRD07 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2021, 10:23   #16
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,779
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 9 godz 4 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sysiek300 Zobacz post
Nabyłem 300L i potrzebuje ciuch do jazdy, niestety nie mam pojęcia od czego zacząć. Raz w sklepie mierzyłem kurtkę, myślałem, że ktoś kamieni do kieszeni nasypał taka ciężka i ograniczała ruchy w porównaniu do zwyklej jesiennej kurtki : ) Po prostu nie chciałbym się naciąć na wydatek kilku stówek, a po tygodniu stwierdzić, po co to kupiłem?

Chciałbym jeszcze teraz pojeździć, ale bez potrzeby ubierania 3x kalesony, 3 razy polar, czy jest coś takiego jak kalesony i golf motocyklisty? Że mogę ubrać zwykłe spodnie materiałowe, ale robote zrobi to co pod nimi? Może dziwnie pytam ale pojęcia nie mam a nóż takie coś jest?

Chciałbym mieć spodnie i kurtke która będzie dobra na wrzesień, pazdziernik, listopad ale zeby słuzla tez i w czerwcu i zeby nie bylo w tym termosu jak rozumiem mam szukac pod haslami kurtka + podpinka? Na taki dni jak teraz to idealnie zeby w pasie nie wiało czyli jakies połączenie zamkiem czy to bez sensu raczej?

Bardzo Was prosze o swoje sugestie, fajnie żeby to lekkie było, cen nie znam do końca, kurtke mi w sklepie pokazywał za około 700, idealnie by było się kurtka spodnie w tysiaku zmieścic, ale zdaje sobie sprawe, ze trzeba chyba bedzie 1000-1500, a moze sie myle i wcale takich kwot nie trzeba wydawac, dodam, ze na razie nie jade na drugi koniec Polski czy Europy, szwedanie sie po okolicy od wiosny moze troche dalszej.
Po okolicy offem czy szosą? Na jednym komplecie ciuchów i tak nie skończysz. Rekomenduję kupić dobre buty i zbroję bo w krzaki cię ściągnie choćbyś nie chciał. Zadbałbym też o kolanka za pomoca ochraniaczy lub ortez. Co do ciuchów na szosę to się nie wypowiem bo to zależy od zasobności portfela i preferencji a do tego i tak dojdziesz stopniowo więc rekomendowałbym kupić coś po taniości doraźnie bo i tak zmienisz wcześniej czy później na lepsze, wytrzymalsze czy po prostu bardziej pasujące. Na olx można wydłubać spoko używki Rukki na gore czy innych markowych producentów. Sezon czy dwa opitolisz a później już sam będziesz wiedział czego ci trzeba.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2021, 19:54   #17
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 238
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 8 godz 17 s
Domyślnie

Dzięki za wpisy. Widzicie, ja jestem kompletnie zielony, nie mam też kumpli motocyklisów to ani nie liznąłem tematu ani mi nikt ZA i PRZECIW w pewnym kwestiach tak po ludzku nie przedstawi, pytam, żeby nie pójść do sklepu, niby coś doradzą i po pierwszej jezdzie będzie lipa, kolega tu wyzej proponuje kurtke, no fajnie, dziekuje, ale ja nie mam pojęcia czy takie coś mi potrzbne, od tego trzeba zaczac. Generalnie życie mnie nauczyło, że pośpiech do niczego dobrego nie prowadzi, ze 2-3 razy kupiłem coś za szybko, koncepcja się zmieniła i tylko problemy i straty przez to, dlatego tak dopytuje.

Z kazdego postu powyżej coś wyciągłem. I tak ... w zasadzie to myslalem, ze te wszystkie kurtki motocyklowe i spodnie to są jakby PRZECIWWIETRZNE że wiatr przez nie nie przejdzie tak prostacko pisząć, odsuwasz zamki i masz wentyalcje, no to sobie mysle kupie sobie taką kurtkę, a pod spód żeby się docieplić mogę założyć póki co polar czy kalesony a nie przeplacać na razie za podpinki. Byłem w sklepie i mi w sumie powiedzieli, że to tak nie działa, że to PODPINKA izoluje czy cos ... wiec z mojego planu ze kupie kurtke letnie i ubiorę się pod nią grubiej w zimie dupa

Zrobiłem pierwsze 90km, trzy warstwy ciuchów, najszybciej 80km na godzine i dziś czuje górę uda - przewiało mi je po prostu choć wczoraj może minimalnie podczas jazdy to wyczułem, nie spodziwałem się ze tak zlapie . Ale tak, jak sie ubrałem to myslalem ze nie wytrzymam tak gorąco, jedziesz motocyklem okej, stanąłem na pol minuty - no nie ustoisz bo zaraz Cię poty obleją jak masz na sobie trzy warstwy ciuchów.

Widzę też ze to wszystko jest bardziej skomplikowane zwlaszcza jak ktos taki jak ja chce kupic od razu idealny strój.

1. Jak rozumiem MERINO to kalesony czy górna koszula z długim rękawem termoaktywna - po prostu takie bardzo dobre gacie w góry czy na motor a nie zwykle bawełniane jak sie chodziło na kulig?

2. W tym momencie na pewno nie wchodzi z mojej strony

- nie bedzie zadnej jazdy w deszczu wiec nie potrzebuje jakiejs nieprzemakalnej podszewki ktora mozna przed deszczem zalozyc
- nie bedzie zadnej jazdy po krzakach, miedzy drzewami, przeciskanie się itp
- szosa i szutry, łąka, wały, żadnego topienia w błocie, raczej unikanie kałuż
- jest jesien i cos slonca ale temperatury różne, wiosną jest podobnie, trzeba mi po prostu coś na ten okres a latem to się zobaczy, idealnie by było zeby kupic takie ubranie jesienno wiosenne, a na lato wyciagnac jakies ocieplenie z niego i jezdzic- dlatego tak kombinowalem z tym polarem jak wyzej opisalem
- nie bedzie jakis wyjazdów, wieczory przy ognisku itp

Potrzebuje spodnie i kurtke żeby tak jak dziś okolice 15-20 stopni wietrznie pojezdzic, ze mnie nie zawieje przy 50 czy 100 km/h - najlepiej żeby jeszcze przy niższych tempteraturach sie dalo pojezdzic, a jak się zatrzymam to się ze mnie nie leje i nie jestem spięty ze się schylić nie można bo mam trzy wartstwy ubrań.

Nawet nie wiem jakiego linka Wam zasugerować, takie coś mi w lokalnym sklepie sugerowali https://allegro.pl/oferta/kurtka-ozo...m-m-9919463892 takie coś by było?

Mysle o kwocie 800 - 1200 za kurtke i spodnie, to tak od czapy po prostu wydaje mi sie, ze cos za takie pieniadze bym kupil, jak sie da taniej to fajnie, jak to duzo za malo to szkoda.

Albo jeszcze inaczej ... Wy pewnie wiecie, co jest co np. w linku powyzej pisze:

Podszewka: Poliester mesh
4-way poliester stretch
Poliester 600D
Nylon 1000D

za czym ja się mam rozglądać, co powinna miec tak kurtka i spodnie jak chce, jakie warstwy i z czego, to ja bede szukal i najwyzej jak cos znajde to ocenicie.

Ostatnio edytowane przez sysiek300 : 03.10.2021 o 21:41
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2021, 22:08   #18
RysiekO
 
RysiekO's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Piaseczno
Posty: 309
Motocykl: Dryna cztyrysta
Przebieg: ipobieg
RysiekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 57 min 16 s
Domyślnie

Kask--->Buty-->ortezy--->zbroja--->ochraniacz karku jak kto kce--->fancy fatałaszki (liski, gwiazdki i nne modne kroje lato jesień, jesień zima, mejbelin look) ))))))
__________________
Łąki łan
RysiekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2021, 07:59   #19
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Merino to bluzka czy kalesony z welny merinosa.
Mysle ze tak sie nie da jak bys sobie tego zyczyl ze wydasz malo i bedzie dobrze. Wszyscy ucymy sie na bledach, dopasowanie stroju do preferencji bywa czesto kosztowne i wieloetapowe.
Widze ze masz nowa CRF a na ciuchy chcesz wydac jak naj mniej, do tego z twojego oposu wynika ze jestes dosc podatny na przewiania itd.
Wez pod uwage ze dobry stroj to przede wszystkim bezpieczenstwo, dobry komfort zarowno terminyczny jak i fizyczny to rowniez skladowa twojego bezpieczenstwa w szegolnosci wplywajaca na koncentracje.
Co do samych ciuchow nie doradze bo kasa jak chcesz przenaczyc na stroj przy twoich preferencjach z probemem wystarczy na spodnie wiec wszelkie strzaly nie mja sensu. Kurtka ktora podales w linku nadaje sie na zakupy do supermarketu a nie do jazdy motocyklem.
Przemysl dobrze co wyzej napisalem i zastanow sie na ile wyceniasz swoje bezpieczenstwo i zycie.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2021, 08:34   #20
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,747
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 21 godz 18 min 0
Domyślnie

Jak kiedyś założysz merino na siebie to nic innego nie będziesz chciał W tym się dobrze śpi, dobrze na rowerze, na motocyklu, czy na co dzien. Nic fajniejszego nie mialem na sobie jeśli chodzi o pierwszą warstwę.
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ciuchy revit TOFAKT Ciuch Afrykańczyka 39 04.10.2015 10:51
ciuchy MACNA szynszyll Ciuch Afrykańczyka 24 13.09.2012 16:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.