Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.03.2021, 08:47   #11
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,733
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 50 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artek Zobacz post
Osobiście nie przepadam za trampkiem 650 do offa, nawet lekkiego. ALE znam dwóch trampkarzy, którzy jeżdżą na trampku650 dużo lepiej, niż ja.

Emek pewnie miał na myśli trampka600
Dla mnie osobiście 650-ka to tylko ładny, nudny motorek. 600-ka dużo lepsza do ew. modyfikacji, łatwiejsza do rozbierania itp.
Ja chciałem właśnie 650 ale znowu skończyłem na 600 Faktycznie pod kątem rozbierania i modów - znam ją bardzo dobrze i faktycznie jest prosta.

650 jest ładna, nawet w tym malowaniu może jeździ się faktycznie nieco inaczej niż 600 w terenie, pozycja jest bardziej turystyczna. Ale to drobiazgi. Z drugiej strony jeździłem bardzo dużo 600tkami w tym na zawieszeniach a AT, natomiast na 650 raptem ze 3 miesiące 9 lat temu.

Sudden ma CRF250 więc temat offa ma załatwiony

Dobrego użytkowania nowemu trampkarzowi!

zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2021, 09:18   #12
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,547
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 5 dni 22 godz 56 min 22 s
Domyślnie

Gmole (koniecznie!!!) do 650-ki najlepsze robi znany i lubiany Ostry. Barxon.pl
Babel, 650-ka też potrafi się zepsuć przez nieznajomość modelu, używanie niezgodnie z przeznaczeniem, zaniedbania i tę cholerną rurkę odmy ładna ta pomarańcza ostatni rok produkcji Jak tam przełącznik świateł mijania/drogowe? Jeszcze nie denerwuje? Młody musi! umieć przeciwskręt. Ten motor może 180 km/h zasuwać.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2021, 09:55   #13
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,417
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 45 min 15 s
Domyślnie

Tak, mała CRF-ka załatwia mi offa, a Transalp miał być do podróżowania plus jakieś szutry, ale zbłądziłem parę razy dość daleko od asfaltu i muszę przyznać, że 650-ka umie robić w terenie rzeczy, których wcale dla niej nie planowałem Na błotnistej łące, na ten przykład, potrafi zrobić koleiny, w których zawieszał się kolega jadący za mną mniejszym motkiem, a ta przeszła jak czołg i nawet nie czułem, że może być problem. Pewnie też dlatego, że było głęboko w sam raz, ale nie bardziej

Emek miał na myśli jakiegokolwiek Trampka, ale faktycznie trochę bardziej 600-kę Ja też szukałem bardziej 600-ki i jedna z przebiegiem 50kkm, 20 lat u jednego właściciela, uciekła mi sprzed nosa - sprzedała się w kilka godzin od wystawienia. Reszta 600-tek była w stanie dość złym ... bo są dobre do offa

Babel, gmole są od Ostrego, znajdziesz go forum Trampka. Bardzo podobne robi też Heed.
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2021, 10:03   #14
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,740
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 5 godz 40 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artek Zobacz post
Osobiście nie przepadam za trampkiem 650 do offa, nawet lekkiego. ALE znam dwóch trampkarzy, którzy jeżdżą na trampku650 dużo lepiej, niż ja.

Emek pewnie miał na myśli trampka600
Dla mnie osobiście 650-ka to tylko ładny, nudny motorek. 600-ka dużo lepsza do ew. modyfikacji, łatwiejsza do rozbierania itp.
Artek, to nie miało być do offa bo sudden ma CRFkę tylko moto uniwersalne i tu się Trampek sprawdza. Pewnie że lepsza byłaby ładna 600 ale to wielka sztuka taką znaleźć. I wcale nie namówił tylko podrzucił pomysł a że pykło to już inna sprawa.
Najważniejsze że sudden zadowolony. Ryja nie obił to chyba wszystko gra.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2021, 10:13   #15
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,547
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 5 dni 22 godz 56 min 22 s
Domyślnie

Emek, jak nadal jesteście kumplami, to jak mawia mój kolega znający germański: kein Thema

650-ka ma także jeden duży plus względem 600-ki. Kiwaczkę lepiej umiejscowioną, a co za tym idzie mniej podatną na wodę i błoto.
W standardzie jest też osłona tylnego amora przed botem z koła, trochę lepsze tylne zawieszenie.
Warto podwyższenie kiery zamontować (max. 30mm).
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2021, 10:21   #16
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,740
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 5 godz 40 min 5 s
Domyślnie

600 to tylko do rzeźbienia na coś takiego jak zbudował Franz bym myślał ale ja już nie mam takich dylematów. Ciężkie to mogę mieć buty a nie motocykl.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2021, 10:32   #17
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,741
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 3 godz 39 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artek Zobacz post
Gmole (koniecznie!!!) do 650-ki najlepsze robi znany i lubiany Ostry. Barxon.pl
Babel, 650-ka też potrafi się zepsuć przez nieznajomość modelu, używanie niezgodnie z przeznaczeniem, zaniedbania i tę cholerną rurkę odmy ładna ta pomarańcza ostatni rok produkcji Jak tam przełącznik świateł mijania/drogowe? Jeszcze nie denerwuje? Młody musi! umieć przeciwskręt. Ten motor może 180 km/h zasuwać.
Powiem szczerze że jak kupił w sierpniu 2020 - to postawiłi i stoi - jeszcze nie ma prawka na motor
Nie wiem nic na temat przełacznika - choć jechałem ja po kupnie 50 km

Dzieki za gmole - to na bank trzeba kupić
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2021, 10:33   #18
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,417
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 45 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artek Zobacz post
(...)
Warto podwyższenie kiery zamontować (max. 30mm).
Wsadziłem najpierw 50mm i było super na stojąco - jechałem jak kombajnista No ale linki przy lewej manetce nie były zadowolone, więc zmniejszyłem do 30 mm z lekkim przesunięciem do przodu, wymieniłem kierę na mniej zakrzywioną do tyłu i ok. 20 mm wyższą, więc kombajnista-stajl zachowany, a linka sprzęgła przestała narzekać.
Za tą kierę mniej zakrzywioną do tyłu to nadgarstki dziękują mi przy każdej przejażdżce.
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2021, 10:41   #19
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,733
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 50 min 16 s
Domyślnie

Generalnie i 600 i 650 to bdb motocykle. Osiołki oczywiście

650 tak jak Artek pisze, lepszy tylny zawias na czarnym, niego gorszy w terenie - moje subiektywne wrażenie. Gmole Ostrego jedyne słuszne i ogarniają temat. Widzę że sudden ma także i stelaże Ostrego jak się nie mylę. BARDZO dobra metalurgia

Ja miałem także porzeźbiony z zawiechami z AT i wiecie co... nie ma sensu jak dla mnie. 600 jest do jazdy solo i fabryka wystarcza. Po prostu nie można wymagać cudów Trampek Franka to inny temat bo on kosztował tyle co nowa CRF250 czy 300.

Co do 600 to się całkiem zgadzam, sam kupiłem niedawno PD10 98r, 88kkm nalotu po czarnym, śladów terenu brak (...jeszcze ). Trochę odświeżany, od siebie zmieniłem gmole i opony, dołożyłem centralk, trochę serwisu itp. Jako tako spełnia moje wymagania co do stanu technicznego i wizualnego.



Jednak jakbym miał do wyboru w podobnym stanie 650 w zbliżonej cenie to pewnie wziąłbym. Niestety w zbliżonych cenach były 650 które już ze zdjęć były kombinowane w stopniu znacznym. Typu srebrne koła a owiewki z 2005 kiedy były czarne. Tudzież ileś innych rzeczy które się nie zgadzały, i nie mówię tylko o rzekomym przebiegu ale np. tarcze zegarów z roczników 2005-2006 w moto z 2002 Itd itp. O tyle 650 lepsze do szukania że rzadziej przykatowane terenem jak 600.

aaa.... to co zauważyłem wiele lat temu, na 600 zupełnie inaczej się siedzi niż na 650. I inny jest kąt ugięcia kolan. 600 ma pozycję identyczną jak na AT, na 650 trochę inaczej. Tak bardziej turystycznie, jak na VStromie. To ani wada ani zaleta - kwestia co kto woli.

Sudden - z mojej wieloletniej praktyki, nie kombinuj nic z wydechem. Nie wycinaj bebechów z pseudo kata, nie zmieniaj końcówki. Trampek każdy najlepiej chodzi na ori wydechu. To tak jakby Cię naszło :-)


Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2021, 10:53   #20
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,547
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 5 dni 22 godz 56 min 22 s
Domyślnie

Babel, gmole Ostrego trochę utrudniają przegląd serwisowy motoru ( zawory, ta cholerna czerwona kostka stacyjki itp.), więc najpierw przegląd newralgicznych punktów a potem gmole. Da się oczywiście z gmolami, ale wymaga to precyzji, a szkoda porysować ładną (prawie) pomarańczę



Sudden, jaki konkretnie model kierownicy założyłeś? Foto mile widziane.

Trampkami fajnie się manewruje, kręci ósemki itp. Jak dla mnie był to poręczny motor. Ludzie naprawdę daleko i bezproblemowo tym jeżdżą. We Włoszech bardzo dużo 650 do dzisiaj jeździ.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Złe wskazania licznika Transalp XL650V... wojpatr Inne tematy 7 18.04.2019 22:13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.