Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.06.2022, 15:49   #491
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,353
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 21 godz 32 min 44 s
Domyślnie

Artek dobrze prawi, obecnie ciężko znaleźć szofera przez duże S.
__________________
kto smaruje ten jedzie

Ostatnio edytowane przez Melon : 21.06.2022 o 17:16
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.06.2022, 16:35   #492
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Przepraszam, że dopytam, ale mnie nurtuje: dlaczego przez "f"?

Nie żebym uważał się za doświadczonego. Broń Boże. Bardzo mało jeżdżę. Po prostu nie złapałem tego "f"
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.06.2022, 17:04   #493
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,248
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 22 godz 51 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mieciek Zobacz post
Jade se tato-wozem lokalnie do przedszkola oczywiscie z młodymimi i żoną.
Jade na 70tce jade 70. na 90tce jade 90.
Ale na 50tce jade 50.
I tego 50 na 50tce kierwoca TIRa nie ogarnął.
Ciasna droga budynki i chodniki wzdłóż drogi cały czas blisko ciasno. No 50tka uzasadniona.
Dojeżdza mi zestawem do zdeżaka mruga światłami i ogólnie sie tam o mało nie zesrał.
I co z takim "kirowcom zawodowym" zrobić? Jednorazowy pojeb? Młody nie doświadczony? No ktoś mu dał ten zestaw do prowadzenia.
Co wtedy zrobić olać i jechać zgodnie z przepisami ryzykując ze mu się noga omsknie i mi cąlym zestawem wjedzie w rodzinę ? Przyspieszyć żeby go uspokoic ryzykując że ja przekraszając prędkość nie wyhamuje jak ktoś mi wyskoczy?
Mrugał zapewne dlatego, że jak Ty masz w aucie 50km/h to w rzeczywistości 45km/h i tyle u niego było na prędkościomierzu - kalibrowany z tachografem więc w 99% ciężarówek nie przekłamuje
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.06.2022, 17:26   #494
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,353
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 21 godz 32 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Przepraszam, że dopytam, ale mnie nurtuje: dlaczego przez "f"?

Nie żebym uważał się za doświadczonego. Broń Boże. Bardzo mało jeżdżę. Po prostu nie złapałem tego "f"
Już poprawiłem na duże S. To że ktoś dużo jeździ nie znaczy że umie, widzę to jak czasami kierowiec nie może trafić u mnie na kanał.
Ja też bardzo mało jeżdżę, a ciężarówką w ogóle no wjazd na kanał to nie jazda. Motocykielem już więcej a przez cenę wachy mniej niż bym chciał/mógł.
Robert dobrze pisze, u mnie w CT na budziku 100km/h jak jadę za "tirem"
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.06.2022, 21:21   #495
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 578
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 3 godz 34 min 46 s
Wink

Te jechane "wolno bo mi wolno" to też można uskuteczniać.

Przykładowo
Pyrkam sobie. Jak widzę, że zgrupowało się trochę aut to można zjechać na najbliższą zatoczkę i wypuścić taki peleton.
Czy zachęcić do wyprzedzania kierunkiem jak widać, że ktoś ma okazję, a dyga z wyprzedzaniem.

Moim zdaniem największą manianę robią ci co jadą za nim na zderzaku i blokują lepszym/odważniejszym "drajwerom", czy kierowcą w bardziej dynamicznych maszynach.

Inna opcja. Jak widać auta się grupujące a nie chce mi się co chwilę zatrzymywać to jednak trochę dołożyć do pieca min do około przepisowej prędkości.

I jeszcze jedno. Widzisz tira na swoim ogonie to albo zjazd, albo wstawiasz prędkość min +1 km/h jego przelotowa.
Mimo nadprezentacji buractwa w tej grupie zawodowej. Jednak chłopaki jakoś wartość dodaną tworzą swoją jazdą. Poza tym chyba stawkę mają z kilometrówki. Dlatego elementarny szacunek im na drodze się należy. Mimo kontrowersji.

Tak w ogóle to "Moto" rządzi.
Szybki winkiel i dynamiczne wyprzedzanie. V-max niekoniecznie.
Zdrówka wszystkim Bajkerom.

Trzymajcie się!! No i... uważajcie na siebie.
Luti jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2022, 08:54   #496
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 723
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 14 godz 7 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał robertG7 Zobacz post
Mrugał zapewne dlatego, że jak Ty masz w aucie 50km/h to w rzeczywistości 45km/h i tyle u niego było na prędkościomierzu - kalibrowany z tachografem więc w 99% ciężarówek nie przekłamuje
Tak wiem o tym.
Wiadomo że aż takiej precyzyjnej nogi nie mam ale trzymając prędkość dopuszczalną to jest z mojej strony zazwyczaj 55 albo 77 itd na moim liczniku.
Wiec gość z dużego nie miał raczej 45 tylko właśnie 50 no tak moze 48 a może 53.
Ogólnie wiem że chłopaki lekko nie mają. Bardzo pilnuje tego zeby nie wjeżdzac przed duzego zeby za 1km skrecić i go blokować.
Ale w tym przypadku jak wyjechałem to jego nie było. Pojawił sie we wstecznym po około 200m i na odcinku kolejnych 300m mni edojechał na zderzak i tak sie obsrywał dopuki nie zjechałem w swój skręt a i to zrobiłem najwyraźniej mało sprawnie bo tam coś wymachiwał kończynami.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2022, 11:52   #497
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,248
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 22 godz 51 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mieciek Zobacz post
bo tam coś wymachiwał kończynami.
Dobrze, że chociaż ręce miał na kierze

Co do kilometrówki to obecnie może z 3-5% na krajówce jest na tej "nielegalnej" premii, międzynarodówka 99,9% na dniówkach i z reguły nie trzeba się spieszyć, ale są nadgorliwcy
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2022, 13:51   #498
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,170
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 18 godz 11 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał syncronizator Zobacz post
Mam w rodzinie kogoś kto jeździ od 30 lat zawodowo w Warszawskim MZA.
Czasem zdarzają się tam szkolenia które prowadzą tzw psycholodzy wyspecjalizowani w kontakcie z zawodowymi kierowcami.
Badania specjalistów wykazują jak zachowują się na drodze kierowcy począwszy od początku ich kariery ku schyłkowi tejże kariery.
Mówią o tym ze jak ktoś przejedzie swoje pierwsze 500tyś km to przestaje ciśnieniować.. zaczyna się olewka czy jedzie za wolno, czy jedzie w korku.
Kierowcy z takim nalotem przestają się ścigać.
Temperament jazdy jest ściśle uzależniony od wieku i doświadczenia kierowcy.
Zastanówmy się co powoduje że ktoś ciśnie po maksie a ktoś inny jedzie 50h.
Jak byłem młody to zapierdalałem jak głupi a teraz jeżdżę w trasie 90km/h i zupełnie mi to nie przeszkadza. Dlaczego ? Bo nic to nie zmieni że przyjadę 10 min wcześniej. Najzwyczajniej nie chce mi się zapierdalać.
Często się łapię na tym, że być może nawet uprawiam PSJ.
Jest szansa że moja turbina ma przytarte kierownice powietrza.
Narowiści kierowcy toczą pianę z ust i czasem widzę jak się o mało się nie zesrają ze złości, że jadę za wolno. Ostatnią stłuczkę z mojej winy miałem w wieku 28 lat. Wypadku nie miałem nigdy... dlaczego ? Bo jeżdżę wolno i w miarę stosuję do przepisów. Ostatnia podróż z Warszawy do Stegny spalanie 3,7 na NAT. Jazda 100km/h na trasie S7

W analizie powyższego wypadku koleś powiedział jasno .. gdyby ten motocyklista zastosował się do przepisu 50km/h + 2 linie ciągłe to by żył.
Tak niewiele trzeba żeby zwiększyć swoje szanse na drodze.... ale do tego trzeba niestety przełamać barierę własnej psychy.
Ktoś mógłby powiedzieć ... co to za jazda .. zero przyjemności itd.
Ja przyjemność mam i wracam ze swoich wycieczek szczęśliwy.
Może trochę odbiegłem od tematu ale coś tam się pomądrzyłem.

P.S Jak byłem mały to Pani w TVP1 zawsze mówiła "Prekość i alkohol najczęstszą przyczyną wypadków" .. tak mi to jakoś utkwiło.
Najprawdziwsza prawda!!! Jadąc wolniej ograniczamy ryzyko kalectwa, śmierci, odpowiedzialności karnej i jeszcze oszczędzamy trochę kasiorki. Jak piszesz to czy przyjedziemy 10 minut wcześniej czy później jest pomijalne, wystarczy wyjechać 15 minut wcześniej.

Ja ostatni (póki co) i pierwszy wypadek ze swojej winy miałem ponad 25 lat temu. Nieskuteczność hamulców dużego fiata nauczyła mnie zostawiania dużych odstępów i nieufności innym kierowcom.

Byliśmy niedawno w Holandii, w ciągu dnia dopuszczalna V max na autostradach to 100 km/h, spalanie 2 tonowego, 2 litrowego diesla (bez używania napędu elektrycznego, bo to plugin) wyszło 4.3 litra. Przy naszych ograniczeniach prędkości na trasach szybkiego ruchu regułą jest 5.5+.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2022, 17:03   #499
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Nie znam się ale się wypowiem. Nie przestrzegam specjalnie prędkości, ale w terenie zabudowanym staram się aby tempomat nie był ustawiony więcej niż 70 km/h i nigdy nie wyprzedzam jak ktoś jedzie wolniej, nawet 40 km/h . Tempomat fajnie się dostosuje do poprzednika. Jak jedzie ciężarówka i w terenie zabudowanym się oddała to zwiększam prędkość aby trzymać się w jego tunelu, jadę elektrykiem to trzeba oszczędzać. Poza terenem zabudowanym na swojej stałej trasie tempomat jest na 100 km/h jak jest jakiś szybszy aby korzystać z tunelu aero ale przeważnie dopadamy zestaw dwóch ciężarówek i wtedy zostawiam ich z tylu i przestawiam tempomat na 90 km/h, bardzo rzadko jestem wyprzedzony przez tego który został z tyłu. Jazda w ten sposób jest spokojna i bezstresowa bo coraz mniej takich co jadą 100 w terenie zabudowanym a mój limit bezpieczeństwa to ewentualnie 80 za ciężarówką. Co do jazdy samotnej przez teren zabudowany do ustawiam 55 km/h na tempomacie i też jest ok . Na koniec i tak najwięcej czasu tracę przez dojazd 10km przez miasto i tylko na małym odcinku mam szansę skorzystać z buspasa. Tak wygląda przejazd ze wsi do prawie centrum, zdjęcie zrobiłem na skrzyżowaniu 29 listopada Lublańska bo tam straciłem ponad 15 minut aby je przejechać
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 9F5E6F63-054A-4D46-ADDD-E1D8C997640F.jpg (714.3 KB, 28 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DD0A6F5E-EDA9-45A2-9350-FBC24A98A393.jpg (696.8 KB, 28 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2022, 20:48   #500
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,921
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 17 godz 46 min 3 s
Domyślnie

Dziś kolejna drogowa tragedia, której nie życzę nikomu jeżdżącemu na moto. Byłem świadkiem śmiertelnego wypadku, który wydarzył się 200 m przede mną, czołowe zderzenie moto z autem, jedna wielka masakra.
Niech zazna pokoju dusza tego młodego człowieka.
Szczególnie ten sezon to jakaś katastrofa w moim regionie, trupy, ciężko ranni i tragedie rodzinne.
Uważajcie na siebie x 2 i nie zapierdalajcie, pisze to ten co zamykał trzy paki na obwodnicy Romy we wczesny niedzielny poranek.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przed siebie, na 6-7 dni (02.07-08.07) Neno Umawianie i propozycje wyjazdów 3 30.06.2010 10:29
Plan B, czyli przed siebie na luzie kiub Trochę dalej 42 12.11.2008 00:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.