Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.01.2011, 12:17   #41
ŁukaszBIA
blink
 
ŁukaszBIA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Dobrzyniewo
Posty: 1,506
Motocykl: RT12
ŁukaszBIA jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 tygodni 7 godz 10 min 42 s
Domyślnie

Wydaje mi się że warunkiem odzyskania dowodu są aktualne badania techniczne.
__________________
Jedynka do dołu!
ŁukaszBIA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2011, 12:24   #42
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 8 godz 42 min 52 s
Domyślnie

Nie przerejestrujesz bez dowodu. Możesz jedynie wziąć od gościa upoważnienie do odebrania dowodu. Czyli załatwiasz wszystkie papiery za niego a kupno następuje dopiero po odzyskaniu dowodu, choć umowę możecie spisać wcześniej. Tak czy tak to ryzykowna sprawa.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2011, 12:42   #43
Driverd2
Optymista wierzy że świat stoi przed nim otworem. A pesymista wie gdzie ma ten otwór :)
 
Driverd2's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Żyrardów
Posty: 110
Motocykl: Nie mam AT i chyba się nie dorobię.
Driverd2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 2 godz 3 min 44 s
Domyślnie

Skoro istnieje możliwość sprzedaży auta rozbitego to chyba i dowód dało by się odzyskać w celu sprzedaży auta, nie pozostaje nic innego jak poczekać do poniedziałku i zadzwonić w celu uzyskania informacji, mi się wydaje że powinna być szansa odzyskać dowód w celu odsprzedaży auta w stanie w jakim się obecnie znajduje czyli rozbite, bo niby z jakiej racji masz zostać z wrakiem skoro nie chcesz go naprawiać a pozbyć się nie masz jak z powodu braku dowodu, a OC płacić trzeba... Polskie przepisy są niestety poronione i co urzędnik to inna interpretacja, sam nie lubię urzędów i wydziałów komunikacji bo zawsze próbują zrobić człowiekowi pod górkę, przy mnie kobita gościowi w wydziale komunikacji na siłę wciskała czerwone tablice koszt około 100zł (potem kolejne 190zł na normalne tablice) (auto bez dowodu kupione z policji) bo stwierdziła że nie dostanie przeglądu, to przy niej na głos powiedziałem weź pan auto na lawetę i do diagnosty, przegląd jest wystawiany i tak na kartce na podstawie auta a nie dowodu i tablic rejestracyjnych i z tym pan wrócisz po normalne tablice, gość się zawinął i poszedł zaznaczając że ma lawetę i tak zrobi a kobita w urzędzie nie była zadowolona (kasa poszła się gonić), ale i mi problem robili z fakturą zakupu więc oko za oko

Edit: Dodam że w skarbowym też wygrałem, kupiłem pojazd za 2000zł a kobita mi wpisała podatek od kwoty 4600zł (fiat uno z 95 roku) myślałem że ją tam ubije tak mi ciśnienie podniosła... na moje zapytanie o co chodzi stwierdziła że takie najtańsze na otomoto znalazła i nie będzie ze mną dyskutować na ten temat, kłócić się też nie chciała, więc do domu, do kompa, otomoto, fiat uno, rocznik buda silnik itp od najniższej ceny, wszystkie sprawne i takie jak mój itd wydrukowałem 3 albo 4 ogłoszenia, wiem że napewno najtańsze było około 900zł kolejne pomiędzy tymi 900zł a 2100zł i pojechałem z powrotem ale nadal nie chciała dyskutować, ale z kierowniczką była już inna rozmowa, poprosiła o ogłoszenia czy może je zatrzymać (oczywiście się zgodziłem bo po co mi to), skreśliła to co namazała jej koleżanka ze stanowiska obok i podatek zamiast około 90zł (dokładnie to chyba 86zł) zapłaciłem około 20zł

Ostatnio edytowane przez Driverd2 : 08.01.2011 o 12:53
Driverd2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2011, 13:05   #44
Marcin.111
 
Marcin.111's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Podkarpacie
Posty: 401
Motocykl: raczej juz nie bede mial
Marcin.111 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 1 min 39 s
Domyślnie

Niestety ale polskie przepisy są mocno poronione i żeby odzyskać dowód rejestracyjny najpierw trzeba osunąć przyczynę jego zatrzymania czyli najczęściej dokonać odpowiedniej naprawy/wymiany i udać się na przegląd gdzie za stosowna opłatą diagnosta wystawi papierek z którym będziemy mogli odzyskać dowód. Jest to w Polsce bardzo popularny proceder ponieważ Policja zwykle po wypadku zabiera dowód rejestracyjny i bardzo duża cześć z tych uszkodzonych pojazdów trafia do sprzedażny bez dowodu rejestracyjnego ale obowiązkowo z kwitem od Policji o zatrzymaniu takiego dowodu i powodem zatrzymania. Kwit ten jest potrzebny i na przeglądzie i w wydziale komunikacji odpowiednim do danego pojazdu w trakcie odzyskiwania dowodu. Sam kupiłem niedawno samochód z zatrzymanym dowodem i właśnie kilka dni temu odzyskałem dowód rejestracyjny.
Marcin.111 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2011, 16:40   #45
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Driverd2 Zobacz post
Edit: Dodam że w skarbowym też wygrałem, kupiłem pojazd za 2000zł a kobita mi wpisała podatek od kwoty 4600zł (fiat uno z 95 roku) myślałem że ją tam ubije tak mi ciśnienie podniosła... na moje zapytanie o co chodzi stwierdziła że takie najtańsze na otomoto znalazła i nie będzie ze mną dyskutować na ten temat, kłócić się też nie chciała, więc do domu, do
Składasz pcc3, jest tam podpis pod oświadczeniem ze znasz odpowiedzialność karną itd Jeśli jakimś cudem babsztyl nie chce odebrać papierka to prosisz z burdelmamą, znaczy z szefową tego przybytku.
Przyjąć oświadczenie na dokumencie musi bo taki jest jej obowiązek, później może zakwestionować dane. Ale żeby wygrać musi mieć opinie rzeczoznawcy i wartość pojazdu musi być znacząco zawyżona (nie pamiętam już konkretnych wartości, ale na pewno chodziło o kilkadziesiąt procent). Chociaż i tak nie rozumiem po jaką cholerę łazić do urzędu skoro można to wysłać pocztą, a kasę wpłacić przelewem (żadnych pieczątek US na umowie od paru lat być nie musi).
Co do dowodu to jeśli samochód jest z tego samego miasta to można by go kupić z zaświadczeniem, ale jeśli masz później dojeżdżać np 100km to nie wiem czy warto (z Krakowa do Kielc jeździłem bo Cement zgubił DR i mało brakło a musiałbym go w Bratyslawie odwiedzać) :-)
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2011, 17:33   #46
ŁukaszBIA
blink
 
ŁukaszBIA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Dobrzyniewo
Posty: 1,506
Motocykl: RT12
ŁukaszBIA jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 tygodni 7 godz 10 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał newrom Zobacz post
ale jeśli masz później dojeżdżać np 100km to nie wiem czy warto
Musiałbym pojechać 200km (stolica) ale podliczyłem koszta i wychodzi, że warto.
__________________
Jedynka do dołu!
ŁukaszBIA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2011, 17:41   #47
Driverd2
Optymista wierzy że świat stoi przed nim otworem. A pesymista wie gdzie ma ten otwór :)
 
Driverd2's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Żyrardów
Posty: 110
Motocykl: Nie mam AT i chyba się nie dorobię.
Driverd2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 2 godz 3 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał blink Zobacz post
Musiałbym pojechać 200km (stolica) ale podliczyłem koszta i wychodzi, że warto.
Warto ok ale czy po naprawie pojazd nie będzie robił 4 śladów?
Driverd2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2011, 17:44   #48
ŁukaszBIA
blink
 
ŁukaszBIA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Dobrzyniewo
Posty: 1,506
Motocykl: RT12
ŁukaszBIA jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 tygodni 7 godz 10 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Driverd2 Zobacz post
Warto ok ale czy po naprawie pojazd nie będzie robił 4 śladów?
Na taki bym się nie zdecydował
__________________
Jedynka do dołu!
ŁukaszBIA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2011, 21:11   #49
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał blink Zobacz post
Musiałbym pojechać 200km (stolica) ale podliczyłem koszta i wychodzi, że warto.
To poradzę żebyś telefoniczne zapewnienia urzędasów 'zapraszamy, załatwi pan tą sprawę w pół godziny' traktował z przymrużeniem oka i nie denerwował się gdy przyjdzie Ci jechać jeszcze raz
Tak mnie w Kielcach zrobili, pani mówiąc 'załatwi' myślała 'złoży papier' i była bardzo zdziwiona że pomyślałem że za pół godziny dostanę dokumenty do odbioru (a chodziło o zaświadczenie że ten motór był tam zarejestrowany) :->
A jeśli warto to bierz i nic się nie martw :-)
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2011, 22:25   #50
Marcin.111
 
Marcin.111's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Podkarpacie
Posty: 401
Motocykl: raczej juz nie bede mial
Marcin.111 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 1 min 39 s
Domyślnie

Nie koniecznie będziesz musiał jechać osobiście. Większość wydziałów komunikacji załatwia to korespondencyjnie ale zdarzają się takie co nie chcą dlatego warto zadzwonic do właściwego i się zapytać. Ja kupiłem samochód z Zielonej Gory i z Mielca bym miał kawałek. Wysłałem papiery poleconym i tydzień później dostałem dowód ta samą drogą bez żadnych problemów i jedynym kosztem była opłata za list polecony. Wydział komunikacji odesłał na swój koszt. Podobno jest jeszcze taka opcja że można złożyć wniosek o zwrot dowodu w swoim wydziale komunikacji i ten kontaktuje się z właściwym w celu odebrania dowodu ale w moim wydziale komunikacji znanym z oporów we wszystkim mi odmówili. Nawet miałem taki druczek na którym pisali ze tak mogę zrobić wraz z nr artykułu ale co urząd to urząd :/
Marcin.111 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zakup pojazdu bez ważnego OC Antek Inne tematy 16 23.01.2012 07:56
Rejestracja weterana jaro Inne tematy 8 16.02.2009 15:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.