Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.10.2021, 17:52   #31
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
w sensie do grzania chawiry jak Cię nie ma
Jak nie ma i jak jestem klima to pompa ciepła ,poszukać modelu o wysokiej sprawności .
jak jest potrzeba to multisplita.
Nie jest to ogrzewanie bez wad ruch powietrza.
Nie proponował bym tego jako jedyne zródło ciepła ale okresy gdzie temperatura nie spada poniżej zera i podczas nieobecności załatwia super.
A jak są mrozy wspomaga kominek kiedy mu się stygnie nad ranem
Są nawet modele dedykowane do współpracy z kominkiem ale nie wnikałem o co tam biega.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2021, 18:09   #32
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,161
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 31 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Ciekawe jak to wyegzekwują
Sąsiedzi mogą palić śmieciami, węglem i h...j sam wie czym jeszcze A mi zabronią suchym Grabem
Wkurza mnie ta sytuacja bo mieszkam w Strefie Chronionego Krajobrazu a nie da się czasem wyjść wieczorem odetchnąć A z kominów szanownych sąsiadów co Tu mieszkają od zawsze dymi jak z Krematorium.

To akurat jest proste. Już bodajże do lipca przyszłego roku musisz podać źródło ogrzewania w domu. W tym kraju powszechne jest karanie, więc nawet jak ktoś przycwaniakuje, to może się okazać, że to cwaniactwo będzie sporo kosztować.

Jeszcze łatwiej jest wprowadzić opłatę ekologiczną na drewno opałowe (tak jak to jest teraz w przypadku węgla).
Jestem pewny, że jak zechcą znajdą jeszcze kilka innych sposobów na zohydzenie palenia w kominkach.
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2021, 19:08   #33
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

jak pisze Sebol. Na szczęście kupię wtedy metry od leśniczego ale powoli coraz szybciej robię stary i nie mam ochoty na ciuciubabkę z pojebami.
dzieci za małe żeby wyjechać w pizdu ale czasami z żoną myślimy żeby po prostu porzucić ten padół PL.

wracając do klimy - ile takie coś kosztuje?
i jeszcze jedno - napisałeś tomekt, że DO poniżej zera. a co potem?
mnie właśnie ineteresuje to co jest PONIŻEJ zera bo jak wyjadę na sylwestra albo na biegówki na parę dni to jest poniżej zera...
biorąc pod uwagę wydatek na instalację lepiej założyć parę konwektorów dużych na prąd i puścić to w taniej taryfie nocnej i 13-15 jak nas nie ma i niech hula.
tych zimowych wyjazdów za wiele nie ma.

co do OP - faktycznie wypiernicz ten mokry wkład rozwalając jedynie rygips na obudowie i załóż sobie coś suchego - nawet i markową używkę.
jotul wyrgywa również i tym, że możesz sobie pyknąć popielnik pod kominek...
ja akurat nie mam bo sprzątam popiół raz na dwa tygodnie - takie wyznanie.

m


m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2021, 19:37   #34
Lucjusz
 
Lucjusz's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 61
Motocykl: ATAS DCT
Lucjusz jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 26 min 43 s
Domyślnie

Hejka.
Polecam produkty m-ki MORSO. Zamontowałem jeden model z ich oferty w celach rekreacyjnych tzn: źródło ciepła 30% / radość z patrzenia na płomienie 70%.
http://www.morso.pl/piece/piece-wolnostojace.html
PZDR
Lucjusz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2021, 19:52   #35
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,801
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 21 godz 10 min 27 s
Domyślnie

W germanii nagle wzrosło zainteresowanie kominkami i kumpel z branży pracuje 24/7. Czyżby Niemcom się odwidzial ekologiczny i wygodny gaz? Po co opuszczają nagle swoją strefę komfortu i wchodzą w noszenie drewna?
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2021, 19:54   #36
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
jak pisze Sebol. Na szczęście kupię wtedy metry od leśniczego ale powoli coraz szybciej robię stary i nie mam ochoty na ciuciubabkę z pojebami.
dzieci za małe żeby wyjechać w pizdu ale czasami z żoną myślimy żeby po prostu porzucić ten padół PL.

wracając do klimy - ile takie coś kosztuje?
i jeszcze jedno - napisałeś tomekt, że DO poniżej zera. a co potem?
mnie właśnie ineteresuje to co jest PONIŻEJ zera bo jak wyjadę na sylwestra albo na biegówki na parę dni to jest poniżej zera...
biorąc pod uwagę wydatek na instalację lepiej założyć parę konwektorów dużych na prąd i puścić to w taniej taryfie nocnej i 13-15 jak nas nie ma i

m


m
zależnie od modelu klimy grzeją nawet poniżej -20 stopni
wiadomo że uzysk spada COP czy jak to zwał no i wydajność
Zawsze będzie taniej jak prądem z konwektorami pewnie tak ze dwa 2-4 razy taniej
Klima też lubi 2 taryfę
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2021, 20:07   #37
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Szukaj używanego Jotula.
Dokładnie
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2021, 20:13   #38
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

lub dovre
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2021, 20:26   #39
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 962
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 52 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Znajdź jakiegoś sensownego kominkarza, który wywali ten wkład marketowy z wodą- może da się tam wsadzić dobry wkład powietrzny bez gruzowania obudowy bo jesli dobrze widze masz tam jakis kamień a jeśli jest naturalny to obecnie kosztuje to krocie.
Tak to prawdziwy kamień, żal mi trochę to niszczyć , ale po co mi coś co nie używam..
Jeszcze inna pomysł - wyjebać z tego wkład wodny( da się wymontować i wyłożyć wnętrze jakimś porządnym szamotem jak w tych jotulach , żeby trochę chociaż złamać jego chujowość, może i to by wystarczyło a do stracenia nic.
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2021, 20:28   #40
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 55 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sebol Zobacz post
Już bodajże do lipca przyszłego roku musisz podać źródło ogrzewania w domu
U mnie już we wrześniu byli z gminy zapytać czy podtrzymuje że ogrzewam gazem i kominkiem- więc na pewno te dane mają, czy legalnie i na podstawie jakiego paragrafu nie wiem bo akurat mnie nie było A teściowa nie wynikała.
Szkoda że nie byłem bo bym ich pociągnął za język o co biega i czy moim sąsiadom- autochtonom mogą zabronić palić wszystkim co "niepalne w dzień"
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
piec gazowy c.o. Melon Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 41 09.08.2023 06:52
Koza z piekarnikiem przemo77390 Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 2 11.08.2021 12:26
Ma ktoś doktorat z centralnego ogrzewania ? NaczelnyFilozof Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 14 16.05.2021 22:11
garaż wolnostojący - jaki, z czego Ludwik Perney Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 17 11.09.2018 16:44
Potrzebna porada fachowca od kotłów centralnego ogrzewania. piotreklodz Inne tematy 7 29.07.2013 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.