Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 26.10.2021, 14:08   #1
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 962
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 52 min 12 s
Domyślnie Piec wolnostojący, koza do ogrzewania domu.

Witam, Przymierzam się do zakupu pioeca wolnostojącego , typu koza Skandynawska. Mam w tej chwili kominek z płaszczem wodnym, ale nie podoba mi się to rozwiązanie( utylizator drewna z osmoloną szybą) i chcę je zastąpić piecem jak w tytule.
Pytanie- ktoś ma coś co może polecić - pełno tego a chciałbym kupić coś sprawdzonego co będzie cieszyć latami. Dom około 115 m2 z poddaszem, ale ciepło fajnie dociera wszędzie. wiem że te lepsze modele , mają jakieś szamoty czy wkład w środku, który powoduje lepsze i efektowniejsze wypalanie sie drewna i finał jest taki że spala sie mało a daje to stosunkowo dużo ciepła. Do tego szyba czystai wyższa temp wypalania.
Mój obecny kominek( wkład z leroy ) sprzed 13 lat obudowany cegłami i kamieniem, mnie wręcz wqrwia, ma wkład wodny co z założenia miało grzać wode i kaloryfery, ale.. Od tego mam piec kopciucha, słabo to działało a w nocy strach, że gdy zabraknie prądu w sieci , to wybuchnie(...) Wolę proste rozwiązanie, niezależne od prądu , elektroniki i okazyjnie sobie w mrozy napalic dla przyjemności kilkoma polanami drewna, a nie wozić opał taczką i wynosić popiół z kominka wiaderkami.
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
piec gazowy c.o. Melon Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 41 09.08.2023 06:52
Koza z piekarnikiem przemo77390 Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 2 11.08.2021 12:26
Ma ktoś doktorat z centralnego ogrzewania ? NaczelnyFilozof Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 14 16.05.2021 22:11
garaż wolnostojący - jaki, z czego Ludwik Perney Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 17 11.09.2018 16:44
Potrzebna porada fachowca od kotłów centralnego ogrzewania. piotreklodz Inne tematy 7 29.07.2013 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.