Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.08.2009, 23:02   #1
barthez
 
barthez's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gorzów Wielkopolski
Posty: 201
Motocykl: RD07a
barthez jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 16 godz 7 min 55 s
Domyślnie brak iskry na świecy, moto nie gada

piszę na forum bo może ktoś to przerabiał i nie będę musiał od zera szukać.
Chodzi o to że moto chodziło idealnie jak normalna afryka
Aż pewnego razu po parunastu minutach postoju nie chciała zapalić. Pokręciłem trochę i nagle silnik zagadał jakby nigdy nic..........
Taka sytuacja powtórzyła się dwa razy na przestrzeni ok miesiąca.
Kilka dni temu, rano, wyprowadziłem Królową z garażu, myśląc że poadję do roboty. Ale Afryczka myślała chyba inaczej - silnik kręcił ale nie dał się uruchomić.
Szybkie sprawdzenie - brak iskry na świecy - na jednej bo innych nie udało mi się na szybkiego odkręcić bez zdejmowania baku i kranika.

No i w końcu pytanie do was - czy to mogą to być tylko przewody wysokiego napięcia czy moduł, czy może coś jeszcze innego?
Jeżeli nie ma iskry na jednej świecy to na innych też chyba nie będzie, czy lepiej to sprawdzić?
Jakie są objawy padniętego modułu?
barthez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2009, 23:11   #2
Artuditu
Road legal
 
Artuditu's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Stolicstan
Posty: 1,319
Motocykl: AT Rd07 93r mud fighter
Przebieg: kręcony
Artuditu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 59 s
Domyślnie

Miałem dziś zakładać podobny temat więc się podepnę.
Czy przy braku iskry na jednej świecy zmienia się kultura pracy motóra? Dziś jakby lżej wszystko chodziło, mniejsze wibracje na niskich obrotach i dźwięk jakby bardziej regularny.
Kumpel kilka dni temu sprawdzał w TA to samo i okazało się że ma padnięty moduł. Po naprawie/wymianie motor chodził znacznie "fajniej". Zrywniejszy, lepiej się wkręcał.
Artuditu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2009, 23:24   #3
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artuditu Zobacz post
Miałem dziś zakładać podobny temat więc się podepnę.
Czy przy braku iskry na jednej świecy zmienia się kultura pracy motóra? Dziś jakby lżej wszystko chodziło, mniejsze wibracje na niskich obrotach i dźwięk jakby bardziej regularny.
Kumpel kilka dni temu sprawdzał w TA to samo i okazało się że ma padnięty moduł. Po naprawie/wymianie motor chodził znacznie "fajniej". Zrywniejszy, lepiej się wkręcał.
Moduł steruje dwoma cewkami (jeden gar) Jeśli nie ma iskry na jednej ze świec to nie koniecznie może być uszkodzony moduł tylko cewka zapłonowa.

Cytat:
Napisał barthez Zobacz post
piszę na forum bo może ktoś to przerabiał i nie będę musiał od zera szukać.
Chodzi o to że moto chodziło idealnie jak normalna afryka
Aż pewnego razu po parunastu minutach postoju nie chciała zapalić. Pokręciłem trochę i nagle silnik zagadał jakby nigdy nic..........
Taka sytuacja powtórzyła się dwa razy na przestrzeni ok miesiąca.
Kilka dni temu, rano, wyprowadziłem Królową z garażu, myśląc że poadję do roboty. Ale Afryczka myślała chyba inaczej - silnik kręcił ale nie dał się uruchomić.
Szybkie sprawdzenie - brak iskry na świecy - na jednej bo innych nie udało mi się na szybkiego odkręcić bez zdejmowania baku i kranika.

No i w końcu pytanie do was - czy to mogą to być tylko przewody wysokiego napięcia czy moduł, czy może coś jeszcze innego?
Jeżeli nie ma iskry na jednej świecy to na innych też chyba nie będzie, czy lepiej to sprawdzić?
Jakie są objawy padniętego modułu?
Jasne, że lepiej sprawdzić. Zanim wymienisz moduł to posprawdzaj wszelkie masy czujniki - stopka, klamka, bieg jałowy itp.....

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 08.02.2013 o 22:22
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2009, 21:47   #4
barthez
 
barthez's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gorzów Wielkopolski
Posty: 201
Motocykl: RD07a
barthez jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 16 godz 7 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
Moduł steruje dwoma cewkami (jeden gar) Jeśli nie ma iskry na jednej ze świec to nie koniecznie może być uszkodzony moduł tylko cewka zapłonowa.
przy jednej padniętej cewce, z czterech świec dwie powinny świecić i teoretycznie co któryś obrót wału powinien zagadać.
A nie dzieje się nic...
Masy posprawdzam.

Jakie sa ceny przewodów, cewki i modułu?
Ma ktoś dostępne?
barthez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2009, 23:09   #5
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Cewki masz zintegrowane z kablami, w sklepie dwa-kola kosztują prawie 500zł za sztukę, moduł 2700. Używki na ebay 40-50eur za 2szt. W razie 'W' mogę pożyczyć/sprzedać bo mam dodatkowy komplet.
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2009, 00:16   #6
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Jak to, przewody WN nie są odkręcane od cewek? Przyznam się, że nie sprawdzałem, bo byłem pewien, że da się wymienić sam kabel WN odczepiając od niego cewki i fajki.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2009, 12:09   #7
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Właśnie mnie zabiłeś pytaniem bo byłem pewny że nie, może będę dziś w garażu to sprawdzę
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2009, 14:58   #8
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Fajki się winno wykręcać, a w cewce powinna być nakrętka dociskająca przewód WN do korpusu cewki. Ale nie wiem, nie rozbierałem.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2009, 16:35   #9
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Tak to było w czasach słusznie minionych, później zaczęli zalewać kabel WN w cewkach (da się wydłubać, ale to rzeźba no i pojawią się problemy z uszczelnieniem). A niedawno spotkałem się ze zintegrowanymi fajkami z cewkami - bez kabla (triumph).
z TEGO obrazka wynika że cewka WN i kabel stanowi jeden element.
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2009, 22:06   #10
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
Jak to, przewody WN nie są odkręcane od cewek? Przyznam się, że nie sprawdzałem, bo byłem pewien, że da się wymienić sam kabel WN odczepiając od niego cewki i fajki.
Jak chcesz koniecznie odkręcić to wpadnij mam WSK 125 to możesz potrenować
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Brak iskry - Pomocy ! ScreamMyName Układ elektryczny i zapłonowy 26 31.08.2021 18:51
Brak iskry... Pomocy! Krzysiek009 Układ elektryczny i zapłonowy 5 15.10.2013 22:45
Brak iskry- przestroga dla innych SLAWEK BANDOSZ Układ elektryczny i zapłonowy 0 26.05.2011 09:05
Schemat elektryczny do RD03 - brak iskry JarArt Układ elektryczny i zapłonowy 10 27.09.2010 12:52
brak iskry (na dwóch garach(: telelegolas Układ elektryczny i zapłonowy 9 25.08.2008 22:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.