Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.07.2008, 11:11   #251
ENDRIUZET
buszujący w zbożu
 
ENDRIUZET's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 678
Motocykl: RD07
Przebieg: 33.000
ENDRIUZET jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 40 s
Exclamation

Właściwie mam wielką ochotę zapytać o finansową stronę takiego wyjazdu, ale ponieważ jest to bardzo nie po dżentelmeńsku ... zapytam Ciebie 7GREG - jakim sprzętem fotografujesz te swoje ekskursje Prosiłbym tak dokładniej ... właściwie wprost ... fotografia jest moim konikiem ... Twoje foty są naprawdę .... niezłe ... dobre ... zaje *****
ENDRIUZET jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2008, 16:37   #252
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,454
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 7 godz 26 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ENDRIUZET Zobacz post
Właściwie mam wielką ochotę zapytać o finansową stronę takiego wyjazdu, ale ponieważ jest to bardzo nie po dżentelmeńsku ... zapytam Ciebie 7GREG - jakim sprzętem fotografujesz te swoje ekskursje Prosiłbym tak dokładniej ... właściwie wprost ... fotografia jest moim konikiem ... Twoje foty są naprawdę .... niezłe ... dobre ... zaje *****
Ja tam marnym pstrykaczem jestem. Ambicje mam duże ale pstrykam G9
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2008, 09:29   #253
ENDRIUZET
buszujący w zbożu
 
ENDRIUZET's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 678
Motocykl: RD07
Przebieg: 33.000
ENDRIUZET jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 40 s
Cool

Zwyczajny Canon G9 ... Dzięki za informację (ja używam jeszcze G5) ... no przesadziłem z wyrazem "zwyczajny" ... dobry sprzęt !!

Ostatnio edytowane przez ENDRIUZET : 01.08.2008 o 09:33
ENDRIUZET jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2008, 10:20   #254
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Endriuzet, a zastanawiałeś się kiedyś jakich pędzli używał Leonardo da Vinci?

pozdr
newrom
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2008, 17:56   #255
Michasso
 
Michasso's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 182
Motocykl: RD07a
Michasso jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 54 min 14 s
Domyślnie

newroom, pijesz do tego, że najprostszych, bo był bardzo biedny? Nie mówcie że kompakty cyfrowe są dobre, prooszę. Zgodziłbym się, gdyby fotki wykonane były starym, dobrym analogiem, gdzie matryce dobrych nawet lustrzanek cyfrowych ciągle próbują dorównać kliszy (nie tylko podstawowym parametrom jak zakres tonalny, ilość szumów, ale przede wszystkim formatem). W ładnym miejscu nie sposób chyba zrobić złej fotki, prawda? Chwała Gregowi, że jako laik używa filtrów i fotki wygladają dobrze.
__________________
Pozdrawiam, Michał
Michasso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2008, 19:03   #256
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

oglądałem ostatnio fotki zrobine małym ixusem canona przez mloda osobe bez zadnego doscwiadczenia. tez miałem kiedys ixusa i jakosc zdjec z mojego kilka lat temu a dziś to przepasc. iso 3200 matryca 12mln pic itd.. predzej chyba dzis lutrem mozna zpaprac fote niz markową dobra małpa. takei mi sie wydaje
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2008, 21:22   #257
abrasadera
 
abrasadera's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Mysłowice
Posty: 78
Motocykl: RD07A
abrasadera jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 17 min 2 s
Domyślnie

A ja powiem tak - bawiłem się Nikonem D300 z nikorem (tutaj możemy powiedzieć coś o URZYTECZNYM wysokim ISO) i potem zdięcia z dobrego kompaktu nie wyglądają zachwycająco - i nie chodzi tu o upychanie pixeli w matrycy a poprostu o szkło (następnie wielkość fizyczna matrycy i jej wykonanie). Na podróże to ciężko tachać puszkę i całą szklarnię więc kompakt daje rady - ale.... szału nie robi
Jeszcze warto wziąś pod uwagę takowy element że jak się foci jakieś miejsce, scenerie bądz ulice gdzie nie można się cofnąć szerokokątne szkło i dobre lustro zawsze da nam szerszą perspektywę na to co ogarną swym wzrokiem podróżnik...
abrasadera jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2008, 21:29   #258
ENDRIUZET
buszujący w zbożu
 
ENDRIUZET's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 678
Motocykl: RD07
Przebieg: 33.000
ENDRIUZET jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 40 s
Domyślnie

No cóż. Generalnie zdjęcia robią ludzie, a nie aparat. Ważne by znaleźć dobry obiekt i odpowiednio go wyeksponować. Zadbać o głębię ostrości, właściwe oświetlenie i takie tam różne. Znam ludzi dysponujących potężnym sprzętem foto, lecz ich zdjęcia są ... nijakie. Nie będę tu się uzewnętrzniał ... bravo dla seven-grega za świetne foty ... i tyle ...
ENDRIUZET jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2008, 22:10   #259
Michasso
 
Michasso's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 182
Motocykl: RD07a
Michasso jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 54 min 14 s
Domyślnie

Hmm no tak, tyle że w kompakcie większość robi puszeczka, a nie Ty. Nie chcę się więcej sprzeczać, bo znowu poza jestem poza tematem, ale odnośnie dobrych fot, będę wszystkich zachęcał do dzwigania szkieł i lepszego sprzętu..bo po prostu warto. Skoro podróżujemy, to dobrze byłoby robić fotki, które będą się wyróżniały od tych zrobionych kompaktem. Jeśli tylko macie coś do pokazania w swój (dobry), jedyny sposób, to chyba nie ma wyjścia, trzeba zabrać lustro. Może przy jakimś wspólnym wyjeździe uda mi się namówić samego Grega na to co lepsze. No i nie muszę dodawać, że lepiej czerpać wzorce z czegoś co ma wyższy poziom. Ramires kiedyś dał linka to fajnych fot, nie zastanawiało Was dlaczego nie moglibyśmy robić tego jak tacy kolesie ze Stanów: http://www.fotolibra.com/gallery/407...-0654tif/like/
__________________
Pozdrawiam, Michał
Michasso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2008, 22:46   #260
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
newroom, pijesz do tego, że najprostszych, bo był bardzo biedny?
Piję do tego że widząc fotografie ludzie nie zastanawiają się nad kadrem, światłem, kompozycją tylko pytają 'jakim było robione aparatem' zakładając że jak sobie kupią podobny to też zaczną robić dobre zdjęcia. Ale co ciekawe, niewielu zakłada, że gdyby mieć takie pędzle jak Leonardo to każdy mógłby namalować 'damę z gronostajem'.

Cytat:
W ładnym miejscu nie sposób chyba zrobić złej fotki, prawda?
Nie prawda! Wiem bo mam w duże doświadczenie w robieniu nieciekawych zdjęć w fantastycznych miejscach :-D

Cytat:
Chwała Gregowi, że jako laik używa filtrów i fotki wygladają dobrze.
Hihi
"
__________________
RD07 & DRZ

Ostatnio edytowane przez newrom : 03.08.2008 o 22:49
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wypad 2-3 dniowy na UK Lwów gieneknowy2012 Umawianie i propozycje wyjazdów 18 11.12.2012 07:12
Wypad w Alpy - Zell am See ramires Trochę dalej 96 21.07.2012 00:25
Wypad do Fortu Gerharda. diverek Umawianie i propozycje wyjazdów 24 28.06.2010 15:33
Wypad w Alpy - Dolomity don_Pedro Trochę dalej 14 02.09.2008 13:35


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.