Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > BMW

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.04.2022, 07:54   #311
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pirania Zobacz post
Matjasku, przepraszam ale musiałem wrzucić kamyczek do tego lizania po jajkach!
Po cyckach Pirania, po cyckach

Kończymy singlowe debatowanie
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2022, 21:53   #312
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Dobre ludzie Czarnuchy może podpowiedzą, bo na forum BMW raczej się nie dowiem.

Smary, jak to w GSie. Do wszystkiego drogie i najlepiej z ASO

Po kolei:

1. wielowypusty wału - Optimoly MP3 / TA (czy względnym zamiennikiem jest Molykote GN-Plus? Molykote ma tą przewagę że ją mam);

2. uszczelnienie osłon gumowych to wiem że Staburags NBU30PTM i specjalnie nie ma zamienników, zamówiłem oryginał;

3. natknąłem się jeszcze na smar do przegubów wału (?) tj. Klübergrease LFT 71-402. JEst w katalogu BMW razem z wałem. Czy warto zakupić i zastosować? Ktoś coś wie?

Smaruje się tam jeszcze jakieś łożyska czy coś?


Przy okazji - mam w przekładni i skrzyni olej LM 75W90 GL5, wiem że stosuje się też 75W140 - czy zastosowanie tego drugiego daje jakieś efekty w postaci wyciszenia pracy napędu przy otwarciu/zamknięciu przepustnic? Tzn. przy zmianie obciążeń. Raczej nie mam ani luzów w napędzie (porównywaliśmy z Navaja, on ma ultra świeżynkę) ani w sprzęgle. Tylko u mnie bardziej słyszalne jest takie stukanie przy zmianach obciążeń / zasprzęglaniu etc. Mechanik mówił że pracuje normalnie zupełnie. Także tak bardziej z ciekawości.

Brzeszczot pamiętam polecał bardzo 75/140. Nie posłuchałem i chyba wymienię dwa razy
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2022, 22:10   #313
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

75/140 stosowalem do dyfra, w skrzyni zawsze 75/90. Ja stosowalem Omega 690 i moge go polecic ale troszku drogi jest mialem kiedys tu temat o tym oleju
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2022, 22:12   #314
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
75/140 stosowalem do dyfra, w skrzyni zawsze 75/90. Ja stosowalem Omega 690 i moge go polecic ale troszku drogi jest mialem kiedys tu temat o tym oleju
Co do oleju to ja stosuje Liqui Moly w skrzyni i przekładni a w silniku Shell. Ale marka oleju to kwestia wtórna.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2022, 22:35   #315
Janek1


Zarejestrowany: Mar 2019
Posty: 56
Motocykl: RD03
Janek1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 18 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Ja i w skrzyni i w przekładni stosuje od lat 75/140.
Żadnych problemów, a skrzynia lepiej, ciszej chodzi, przekładnia ma odpowiednią kąpiel, i nie przejmuj się później przy następnej wymianie oleju w przekładni, że olej będzie zmącony, podczas "pracy" wytrąca się w nim coś tam i dlatego olej nie jest krystalicznie czysty, ale to jest naturalne mącenie tego oleju i tyle, polecam.
A jak na czujniku ABS będziesz miał opiłki (jeżyka) to będziesz wiedział, że łożyska się jakieś sypią
Janek1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2022, 00:11   #316
Brzeszczot
 
Brzeszczot's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Leśna Dzicz
Posty: 542
Motocykl: KTM R
Przebieg: jest
Brzeszczot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 9 godz 34 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Janek1 Zobacz post
Ja i w skrzyni i w przekładni stosuje od lat 75/140.
Żadnych problemów, a skrzynia lepiej, ciszej chodzi, przekładnia ma odpowiednią kąpiel, i nie przejmuj się później przy następnej wymianie oleju w przekładni, że olej będzie zmącony, podczas "pracy" wytrąca się w nim coś tam i dlatego olej nie jest krystalicznie czysty, ale to jest naturalne mącenie tego oleju i tyle, polecam.
A jak na czujniku ABS będziesz miał opiłki (jeżyka) to będziesz wiedział, że łożyska się jakieś sypią
Olej w skrzynce masz zmącony bo tryby się za szybko kręcą i bełta puszcza- a tak na serio to albo masz coś z odpowietrzeniem skrzyni i woda skraplana jest na ściankach przy szybkich zmianach temperatur ,albo woda jakimś cudem dostaje się np. podczas mycia ,tak czy siak to sprawdź sobie siusiaczka na skrzyni czy nie ma prostaty . W przekładni kątowej jeżeli po 2008 rok to też jest odpowietrznik , jeżeli nie ma to warto założyć chodź by od samochodowej skrzyni ,wydłuża to żywotność uszczelniaczy Ewentualnie zmień dostawcę oleju ,osobiście latam na .......... 75-140 taki smerfowy kolor i co 10000 wymiana , spuszczony wygląda jak nowy .Spróbuję go jeszcze Zimnemu opchnąć . Jeszcze słowo do Zimnego do wału napchaj molibdenu i zapomnij , gumę jak popękana to wymień , rdzewiejące wały to przypadłość lc a nie olejków .W czasach kiedy produkowano twojego to Niemcy nie znali jeszcze Chinskiej stali . Łożyska wahacza smaruje się jak najbardziej , rozkręcić wyjąć plastikowe zaślepki i najlepiej tym co ci na palcu zostało przy smarowaniu wału ,dokręcić z momentem podanym w serwisówce i nie pogubić podkładek śruby wahacza składamy na klej . Stuknęło mi 140000 i wał oryginalny wygląda i zachowuje jak nowy, luzu brak . Rozebrałem alternator bo mnie ciekawiło co u niego słychać , łożyska bdb szczotki jeszcze 3/4 . Rozrusznik jedna środkowa tulejka minimalny luz szczotki w połowie ( oczywiście wymieniłem wszystko na nowe bo ja tak mam ) Dobranoc

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Brzeszczot : 26.04.2022 o 01:26
Brzeszczot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2022, 06:35   #317
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Co do oleju to ja stosuje Liqui Moly w skrzyni i przekładni a w silniku Shell. Ale marka oleju to kwestia wtórna.
Szanuje i od lat stosuje głównie produkty LM ale Omega 690 to nie jest taki zwykły olej jak inne
https://youtu.be/WtZyNbiZaao
https://youtu.be/D_DclkV_jtc
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2022, 09:10   #318
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,371
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 17 godz 24 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post

1. wielowypusty wału - Optimoly MP3 / TA (czy względnym zamiennikiem jest Molykote GN-Plus? Molykote ma tą przewagę że ją mam);

2. uszczelnienie osłon gumowych to wiem że Staburags NBU30PTM i specjalnie nie ma zamienników, zamówiłem oryginał;
Staburgas do wielowypustów.

punktu nr 2 nicht verstehen
__________________
keep it simple
strobus1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2022, 12:09   #319
Janek1


Zarejestrowany: Mar 2019
Posty: 56
Motocykl: RD03
Janek1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 18 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Brzeszczot,
Takie informacje na temat oleju do PG dostałem od Zbyszka G. Nie wiem ile jest w tym prawdy (nie chce mi się też teraz szukać tego czy to prawda jest, że ten olej jak pracuje to się wytrąca i dlatego jest mętny po jakimś czasie pracy. Podobno jest przeznaczony do pracy w "ciężkich warunkach.".
Osobiscie o tym rozmawiałem ze Zbyszekiem. Tak czy siak od 4lat u mnie tak jest i narazie jest wszystko ok.
Niebawem będę go zmieniał to się mu przyjrzę raz jeszcze, czujnik ABS czysty, zero opilkow.
Nie twierdzę też, że to jest święta racja, chciałem przekazać to co wiem i myślałem że jest ok.
Wody, nie szczelności też nie ma u mnie (4 lata temu zbychu regenerował mi PG, i wszystko śmiga jak narazie dobrze
Janek1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2022, 12:14   #320
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Dzięki wszystkim za info, zamówiłem gumę łączącą wahacz z obudową kardana (moja nie jest mocno spękana ale taka niepewna, to zmienię) ten smar Staburags do uszczelnienia gumowych osłon i Optymoly Paste MP3 do wielowypustów.

Z tym olejem to na ten sezon zostanę chyba z tym co mam tj. 75W90 GL5 Liqui, jest świeżo zalany i mi go zostało do ew wlania ponownie do PG. Chyba się przekładnia i skrzynia nie rozleci od zastosowania takiego jak nakazuje serwisówka.

Przy zimowej zmianie wleję może 75/140 - jak zrobię w sezonie ze 4 tys km to i tak będzie dobrze.

Ostatnio edytowane przez zimny : 27.04.2022 o 09:34
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.