Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Trialówki

Trialówki Dział poświęcony motocyklom trialowym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.04.2021, 11:29   #191
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,791
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 40 min 28 s
Domyślnie

W mojej ocenie to żeby się przekonać czy to pasuje czy nie to nie ma sensu tego kupować tylko pożyczyć na dzionek, pojeździć i ocenić lub zapisać się na szkolenie. Motorki wynajmują z serwisem i paliwkiem. Oczywiście to nie są tanie rzeczy i trza położyć ze 2 koła za dwudniowe szkolenie.

Ja od razu, bez jazdy wiedziałem, że ten rodzaj aktywności mnie się spodoba bo:
1. Mogę to robić codziennie nawet na podwórku.
2. Mam zajebisty plac zabaw za domem.
3. Dopóki się nie wskakuje na wysokie przeszkody w trudnym terenie a ogarnia pracę sprzęgła to nie jest prosto zrobić sobie kuku chociaż oczywiście da się.
W związku z powyższym Afryka znalazła nowy dom a jej miejsce zastąpiła Montesa.

Nie znam się, nie jechałem na trialu 125 ale jechałem na Matjasowym dwupaku, on chyba ma więcej niż 125 i mnie się zdaje że przynajmniej tyle to tam musi być.
Do tego widziałem na trialach Panów słusznej masy i śmiem twierdzić że 125 może w niektórych przypadkach po prostu wkur..ć. Róznica w masie między 125 a 250 to niecałe 3 kg w przypadku takiego Gas Gas , pewnie podobnie ma Beta a i tak Montesa jest najcięższa. I kto wygrywa wszystko? Wiadomix.
Na mój chłopski rozum to nie ma co się pitolić tylko brać 250. Mnie nastraszyli że trial to taki dzikus, zaraz mnie poniesie, nakryje i zabije. Goowno prawda jak się podchodzi do tego z głową a nie jeb z gazu i strzał ze sprzęgła.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2021, 14:32   #192
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

myślę, że priorytetem przy początkowych zakupach /jeśli nie ma skąd pożyczyć/ jest kupienie czegośc co przejeździ sezon przy minimalnych nakładach. czyli stan i jeszcze raz stan.
to czy będzie to 125, czy 220 /jak moje cudo/ czy 290 czy 320 jak Montesa Strobusa jest drugorzędne bo to co powyżej opisałem będzie sprawiać problemy na wszystkim i na wszystkim będzie taki sam postęp.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2021, 14:40   #193
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,419
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 9 godz 47 min 38 s
Domyślnie

A jak myślicie, jakbym pitbike'owi (MRF140RC) co waży 70 kg dał większe koła to miałoby sens ćwiczenie przynajmniej połowy z matjasowej listy pod kątem późniejszej jazdy trialem ? Czy trzeba od razu kupować triala bo to całkiem co innego i się czegoś złego nauczę ?
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2021, 14:48   #194
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 480
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 20 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Artur Ty już może na niczym nie ćwicz, bo nie nadążę za Tobą
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2021, 14:53   #195
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,419
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 9 godz 47 min 38 s
Domyślnie

Ech, rozszyfrowałeś mój niecny plan
A na poważnie to myślę, że Ci to nie grozi
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2021, 14:58   #196
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,791
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 40 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sudden Zobacz post
A jak myślicie, jakbym pitbike'owi (MRF140RC) co waży 70 kg dał większe koła to miałoby sens ćwiczenie przynajmniej połowy z matjasowej listy pod kątem późniejszej jazdy trialem ? Czy trzeba od razu kupować triala bo to całkiem co innego i się czegoś złego nauczę ?
Waga tam ci się zgadza. Jak coś to wsiadaj na motorynkę i wpadaj do mnie. Popróbujesz na MRF i zweryfikujesz na trialówce. Przy okazji weźmiemy Adriana na Truskolaską Afryką.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2021, 15:04   #197
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

kłopot jest /podstawowy/ taki, że skręt Ci się nie będzie zgadzał bo locktolock w trialu masz niemal 180stopni no i triale mają mega sztorcowy kąt główki ramy i małe bardzo wyprzedzenie ale chuj tam.
poczytaj co napisałem i spróbuj - na pewno jak się nauczysz na MRF to na każdej trialówce dasz sobie świetnie radę.
problemem może być trochę sprzęgło - w każdym trialu to element MEGA przewymiarowany, cięzko je dojechać i jeśli masz hydraulikę to operacja jednym palcem cały dzień nie stanowi wielkiego problemu.
sprzęgło na linkę też jest OK /sam takie mam i Strobus też/ ale musi być precyzyjne.

do tego co będzie być może największym problemem, trialówki mają zajebiście ciężkie koła zamachowe co w połączeniu z pełzającą jedynką i dwójką /3 i 4 też mega krótkie/ daje niesamowity uciąg, możliwość startu pod wzniesienia gdzie ciężko iść, start z zatrzymania pod górę. trialówki w zasadzie NIE DA SIĘ zdusić na wolnych obrotach. no BARDZO trzeba się postarać.

myślę, że w takim MRF trzebaby mieć duuuuuuży blat z tyłu co oczywiście totalnie obetnie prędkość przelotową gdziekolwiek.
w trialu 5 i 6 bieg są długie i większość triali powyżej 200ccm poleci około stówki. przypominam jedynka i dwójka to dalej jest ślimak - czyli bez zmiany przełożeń.

niemniej: stójki i większość tego co napisałem powyżej zrobisz na MRF. start z podjazdu to bardzo wątpię. również w wielu scenariuszach jedynka będzie za szybka ale tutaj pomożesz sobie półsprzęgłem - czyli dokładnie jak w trialu gdzie sprzęgło i palec na nim to taki dodatkowy GAZ.

spróbuj a sam się przekonasz. najlepiej próbuje się we dwóch, trzech zależy jaka flaszka

hehe

p.s. apropos tego co pisał Sudden jeszcze mi się przypomniało: jest na przykład Sherco Xride 290 - z popularnego nurtu motocykli hybrydowych trial/cross - normalny 100% trialowy silnik ze skrzynią wrzucony do lekkiego 90kg podwozia. duża rzadkość ale sprzęt przezajebisty ideologicznie jak dla mnie.
W kolejności od crossa do triala są Beta Xtrainer, KTM Freeride, Sherco Xride, Scorpa coś tam. Jak ktoś nie potrzebuje szybko i daleko jeździć to taki hybrydowy bajk jest zajebisty.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2021, 15:23   #198
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,419
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 9 godz 47 min 38 s
Domyślnie

Emek, dobry plan. To zamawiam większe kółka i popróbuję najpierw, żebyście ze śmiechu nie pospadali z podnóżków
Najbardziej to green Afryką na Górze Truskolaskiej mi się podoba

matjas, w MRF jak zmienię zębatkę na fabryczną to na jedynce bez gazu jest prawie stójka, a 90kg of mła uciąga spokojnie 2 i 3 bieg też bez gazu. Koło zamachowe jest dość ciężkie i czasem jak odbije kopajka to łoMatko! . Na pewno to nie to samo co piszesz o trialu, ale w takim razie nie powinno być też tragedii. Dzięki za rady.

Ostatnio edytowane przez sudden : 07.04.2021 o 16:31 Powód: literówa
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2021, 15:26   #199
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cieszy mnie to, ze kroi się kolejny zlot mądrych inaczej

HEHEHEHEHEHE

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2021, 17:50   #200
Baza
Stary wyjadacz
 
Baza's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: żywiec
Posty: 866
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Baza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 godz 29 min 21 s
Domyślnie

Matjas wyżej pisał o konwersacji z moją osobą.
Faktycznie pojechałem wczoraj oglądać Sherco 125 do Sieradza które miało być rodzynkiem.
Dramat. Chciałem koniecznie 125 na początek.Ale teraz tak czytam i jednak będę szukał bliżej i cokolwiek w fajnym stanie.
Baza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.