Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.03.2012, 17:26   #51
Mixajlo
Mixol S
 
Mixajlo's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: czarny las
Posty: 237
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Mixajlo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 6 godz 14 min 27 s
Domyślnie taka mała dygresja

Odnośnie poziomu wiedzy i rozsądku panów policjantów powiem tylko, że spodziewam się sprawy w sądzie w związku z odmową przyjęcia mandatu za przechodzenie przez jezdnię poza miejscem wyznaczonym
Mixajlo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2012, 15:03   #52
ocoloko
 
ocoloko's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 532
Motocykl: RD07a
ocoloko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mixajlo Zobacz post
Odnośnie poziomu wiedzy i rozsądku panów policjantów powiem tylko, że spodziewam się sprawy w sądzie w związku z odmową przyjęcia mandatu za przechodzenie przez jezdnię poza miejscem wyznaczonym
Dzięki temu zapłacisz nie tylko mandat, ale jeszcze koszty sądowe. Pozdrawiam
ocoloko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2012, 15:14   #53
Piki
 
Piki's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 189
Motocykl: RD07a
Piki jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 18 min 16 s
Domyślnie

Zależy jak daleko było do przejścia. Ale myślę, że chciał zwrócić uwagę na oksymoron 'rozsądek policjantów'. A z wiedzą też jest zabawnie.
Piki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2012, 15:24   #54
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 40 min 6 s
Domyślnie

Zabawne jest to, że w Polsce każdy jest najmądrzejszy w każdej możliwej dziedzinie. U mechanika wie lepiej, jak zamówi glazurnika to też wie lepiej, mało tego, większość Polaków zna się na medycynie lepiej niż lekarze.
Policjant z drogówki jeździ na co dzień do kolizji, często do wypadków, ale co on tam może wiedzieć na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Trochę pokory panowie.
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2012, 17:14   #55
Piki
 
Piki's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 189
Motocykl: RD07a
Piki jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 18 min 16 s
Domyślnie

Pokora pokorą. Ale wiele razy 'przyłapałem' panów policjantów na nieznajomości przepisów. Takie niestety mamy czasy, że większość tzw specjalistów to partacze którzy nie znają się tak jak powinni na tym co robią i za co biorą pieniądze. Być może ten akurat wiedział co mówi. Ale przypisywanie tej wiedzy do ogółu tylko dlatego, że to niby ich chleb powszedni to spore ryzyko.
Większość mechaników to cwaniacy którzy jak tylko zobaczą, że ktoś się nie zna to starają się to wykorzystać - z wiedzą bywa różnie. Z lekarzami też jest wesoło. O ekipach remontowych nie wspomnę. Chyba, że żyjemy w jakimś innym kraju.
Oczywiście można psioczyć na internetowych specjalistów, ale nie zmieni to faktu, że tak zwanym fachowcom od tego nie przybędzie.
Piki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2012, 17:27   #56
marcopolo


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: podkarpackie Roztocze Wschodnie
Posty: 18
Motocykl: RD03
Przebieg: HGW
marcopolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 20 godz 46 min 46 s
Domyślnie

Przez jezdnię można przejść w miejscu nieoznaczonym jeżeli od tego miejsca do najbliższego przejścia dla pieszych jest więcej jak 100m. Jeżeli takiej odległości nie ma trzeba liczyć tylko na dobry humor i wyrozumiałość policjanta.
__________________
marcopolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2012, 17:37   #57
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Nadgorliwośc zawsze pozostanie gorsza od faszyzmu
Ja też bym zapłacił i mandat i koszty po sprawie, by zupełnie za free z takiejgo funkcjonariusza sobie podrwić. Prosto w twarz
Zamiast zajmować się debilami w szybkich wózkach siejącymi śmierć na drogach, goście wlepiają mandaty za przejscie w miejscu niedozwolonym
Ciężko być poważnym w takich okolicznościach

A Mixajlo to pewnie trafił na policjantkę, to wyjaśniało by rozwój sytuacji

Każdy ma jakieś swoje doświedczenia, kolega pare postów wyżej wymienił jak to jest mniej wiecej z autopsji, a nie teoretycznie.
A w praktyce w sądach, o sprawach dotyczących sytuacji powstałych na drodzę, sprawy prowadzą ludzie którzy nie mają nawet prawa jazdy. To tak jakby profesor UW nie miał matury ! Polskie prawo ma takie luki

A co do policjanta który prowadzi szkolenia dla motopozytywni (przejrzałem ich stronę i profil na FB) w których głównym założeniem jest zwiększenie bezp. motocyklistek i motocyklistów na drodzę, pokazuje wykresy z autem i przejsciem dla pieszych...? A jaki to ma związek z Nami..?
Takie wykresy dużo bardziej szczegółowe były już w necie w XX wieku
A statystyki..? Jest wiecej motocykli, wiecej ludzi jeżdzi, nie wiem co w tym dziwnego. Ale czytam że na kilku osobach zrobiło to wrażenie. Ale czy to jest w jakikolwiek sposób konstruktywne..? Takie zastraszanie to można iść do kościoła i też się nasłuchać czasem

Ostatnio edytowane przez rambo : 11.03.2012 o 18:56
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2012, 19:35   #58
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Jeszcze raz zaapeluję - może jakoś wracać do tematu co? Bo już zeszliście na ekipy remontowej i płacenie (lub nie) mandatów za przechodzenie po pasach, roztrząsanie kwestii odległości pasów dla pieszych, profesora co ma lub nie maturę, kobiet policnatek, straszeniu kościołem i czego tam jeszcze... [może moderator by pomoderował?]

Wracając do tematu i go kończąc z mojej strony:

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
A co do policjanta który prowadzi szkolenia dla motopozytywni (przejrzałem ich stronę i profil na FB) w których głównym założeniem jest zwiększenie bezp. motocyklistek i motocyklistów na drodzę, pokazuje wykresy z autem i przejsciem dla pieszych...? A jaki to ma związek z Nami..?
Takie wykresy dużo bardziej szczegółowe były już w necie w XX wieku
A statystyki..? Jest wiecej motocykli, wiecej ludzi jeżdzi, nie wiem co w tym dziwnego. Ale czytam że na kilku osobach zrobiło to wrażenie. Ale czy to jest w jakikolwiek sposób konstruktywne..? Takie zastraszanie to można iść do kościoła i też się nasłuchać czasem
Rambo - ja Ciebie już proszę o jakąś merytoryczną rozmowę lub zamilknięcie. Na widok jakiegoś slajdu z prezentacji mówisz bzdura. Kiedy pytam o umotywowanie piszesz o latarniach, ubraniach motocyklistów - policjantów a teraz o jakiś zdjęciach z FB, które nic nie mają wspólnego z dyskusją... Nie podałeś żadnego argumentu. Chyba zaczynam być gotów przejść do porządku dziennego nad tym, że po prostu mi nie odpowiesz (już pomijam dopytywanie Ciebie o doświadczenie w ww. kwestiach, którego tak się domagasz od innych). Ale boli mnie to, że po prostu założyłeś, iż ktoś nie ma doświadczenia - bo Ty masz większe (daruję już dopytywanie o Twoje). Nie byłeś na szkoleniu. Nie widziałeś naszych akcji. Nie znasz wykładowcy. Nie znasz naszych działań a je krytykujesz (nie podając żadnych argumentów).

By wyłożyć to może nieco dosadniej i łopatologicznie:
Dyskusja zaczyna być mniej więcej tak zasadna, jakbym napisał w dziale GPS pod jakimś Twoim postem nt. map, że ja w traktorze nie mam GPS, ale wersję papierową mapy i ona lepiej mi wskazuje na głos drogę, bo znalazłem Twoje zdjęcie w sieci jak stoisz pod kościołem w dziwnym niedzielnym ubraniu, a obok Ciebie stoi rower, którym jeździsz tylko pół roku i co Ty wiesz o mapach dla TIRów.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2012, 20:05   #59
Piki
 
Piki's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 189
Motocykl: RD07a
Piki jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 18 min 16 s
Domyślnie

Merytorycznie: w większości przypadków nie wolno wyprzedzać z prawej strony. A jadąc między sznurem samochodów to właśnie robimy.
Co do wykresu: pomijając bezsensowności pod tytułem: różny czas reakcji kierowców, czy różna siłą hamulców,nie uwzględnia stanu opon, czy nawierzchni - to wynika z niego, że redukcja z 60km/h do 40km/h trwa, przez 20m, droga hamowania przy 40km/h to 6m...
Piki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2012, 21:57   #60
kamilltee
 
kamilltee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Piaseczno
Posty: 499
Motocykl: XTZ 750 ST 92 - z kratą, odliczam cały VAT :)
Przebieg: 65 000
kamilltee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 31 min 34 s
Domyślnie

no i własnie o to chodziło ... o to by każdy z Was uczestniczących w tej dyskusji zastanowił się przez chwilę czy te 10 kmh więcej robią różnicę czy nie...
czy to naprawdę jest 40 kmh - postaramy się zweryfikować - ale jeden cel został osiągnięty

Rambo jak zwykle jest malkontentem - i wogóle nie zamierzam lać mu wody na młyn
Każde szkolenie jest przydatne , choć połowa z motocyklistów uznaje, że są niezniszczalni i wiedzą lepiej.

Moje przemyślenie jest takie - akcja Motopozytywni powinna być skierowana głównie do MOTOCYKLISTÓW, bo to motocykliści sami sobie szkodzą.
__________________
jest XTZ 750 ST Desert Rat - dla znajomych Paproch

SUPER TENERE - LEGENDA DAKARU http://passion4travel.pl/index.php/super-tenere-legenda-dakaru/
FB http://www.facebook.com/kamilltee
kamilltee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowa XRV w końcu się pojawiła !!! JarekAT Inne tematy 21 12.01.2011 16:04
:D W końcu mam Królową Tymon Inne tematy 24 14.07.2010 12:50
W końcu jest moja...... Reinchardt Inne tematy 21 21.05.2008 20:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.