Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Mała Afryka - CRF 250/300 Rally i L > Dział ogólny

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.02.2023, 08:44   #2221
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,359
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 45 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Horizon Zobacz post
300XXL znalazła nowego właściciela. Piękna to była przygoda, nie zapomnę jej nigdy

Nie wierzę chyba lista upgrejdów się skończyła?
Też tak miewam, porobić wszystko, wygłaskać i sprzedać - to jest choroba
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2023, 08:55   #2222
Marman


Zarejestrowany: Sep 2022
Miasto: Warszawa
Posty: 37
Motocykl: F750GS, R1250GS, CRF300L
Marman jest na dystyngowanej drodze
Online: 23 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zenonek Zobacz post
A na jaką żaróweczkę dokładnie? Kolega się podzieli wiedzą.
a to na bo mi admin posta wywalił, podobno niezgodny z regulaminem...
Marman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2023, 13:18   #2223
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,209
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 23 godz 47 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marman Zobacz post
a to na bo mi admin posta wywalił, podobno niezgodny z regulaminem...
Podaj tutaj namiar na tą konkretną żarówkę którą kupiłeś i zainstalowałeś w swojej CRF300. Namiar czyli link do konkretnego produktu w konkretnym sklepie internetowym. O to Cię kolega prosi i to akurat nie jest niezgodne z regulaminem.
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2023, 07:47   #2224
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Nie wierzę chyba lista upgrejdów się skończyła?
Też tak miewam, porobić wszystko, wygłaskać i sprzedać - to jest choroba
Haha no cos.w tym stylu, nie było już co dokładać . Teraz robię inne nowe moto, ale tu upgrady już dużo droższe (np wieża). Ciekawe kto będzie szczęśliwcem i za jakiś czas to moto kupi
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2023, 08:13   #2225
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

A po co ci ta wieża w tej 700? IMO te wieże do 690 i klonów to przerost formy nad treścią. Tam jest kilka rzeczy które w mojej ocenie są koniecznością ale wieża to zbędna masa na przodzie a jak idzie o ochronę przed wiatrem to da się to rozwiązać inaczej. Kozacko to wygląda to fakt ale wyjątkowych plusów to nie widzę. Koniecznie trzeba dać długi króciec co wlewu beny bo cały gnój wpada do zbiornika jak się lata po błocie, płytę i wydech (choć tu są zdania podzielone, osobiście próbowałem zostać przy ori i skończyło się spaleniem plastików i sakw). No ale czekam na mody bo zdaje się że będzie grubo .
Powodzonka.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2023, 11:39   #2226
QuQuczkQu


Zarejestrowany: Dec 2022
Posty: 3
Motocykl: CRF300L
QuQuczkQu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 35 min 35 s
Domyślnie

Czy ktoś modził może swoje ecu?

Tutaj przykład użycia DynoJet: JakeTheGardenSnake DynoJet mode (btw bardzo polecam kanał i modyfikacje od tego pana )

Z tego co wiem, wersja europejska ma inny ecu niż tajska/USA i nie wszystkie mody u nas działają: (różnice taj/usd vs eu ecu.

A więc tak, czy ktoś.używał DynoJet? Zalega może komuś i można by było podjechać na ECU flash za jakąś opłatą?

Testowaliście inne opcje, np. EJK, 550?

Wiecie może czy ktoś w małopolsce modzi nasze crfki?
QuQuczkQu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2023, 12:03   #2227
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

odsyłam do powitalni

osobiście nie modziłem i, znowu, osobiście nie bardzo widzę sens - przyrost mocy jest mało zauważalny, odbędzie się to i tak kosztem zużycia paliwa, które będąc fabrycznie bardzo niskie jest jednym z czynników dla których kupiłem CRF tak po pierwsze.
widziałem parę filmików na YT jak ktoś próbował i chwalił ale myślę, że to tak jak pliszka...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2023, 10:55   #2228
janina


Zarejestrowany: May 2022
Miasto: Malbork
Posty: 18
Motocykl: crf300l
janina jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 37 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał QuQuczkQu Zobacz post
Czy ktoś modził może swoje ecu?

Tutaj przykład użycia DynoJet: JakeTheGardenSnake DynoJet mode (btw bardzo polecam kanał i modyfikacje od tego pana )

Z tego co wiem, wersja europejska ma inny ecu niż tajska/USA i nie wszystkie mody u nas działają: (różnice taj/usd vs eu ecu.

A więc tak, czy ktoś.używał DynoJet? Zalega może komuś i można by było podjechać na ECU flash za jakąś opłatą?

Testowaliście inne opcje, np. EJK, 550?

Wiecie może czy ktoś w małopolsce modzi nasze crfki?
Konkluzja dla wszystkich modyfikacji - mających na celu zwiększenie mocy - Jacka węża ogrodowego jest taka że nie warto. Nakłady środków w stosunku do efektów są nieuzasadnione ekonomicznie. Oczywiście nic mi do tego jak kto wydaje własne pieniądze.

Kilka empirycznych informacji o EJK, przedstawia też założenia dla których decyduje się na instalację.
janina jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2023, 16:13   #2229
QuQuczkQu


Zarejestrowany: Dec 2022
Posty: 3
Motocykl: CRF300L
QuQuczkQu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 35 min 35 s
Domyślnie

Jutub bardzo sobie chwali 550performance, zwiększenie momentu w całym zakresie - jednak do wersji EU nie pasuje.
// Edit. za równy miesiąc ma wjechać ECU mod do wersju EU od 550Performance, myślę, że warto się wstrzymać
Cytat:
Right now we are only offering tunes for the THAI/USA models, but our goal is to have support / tunes available for the EU model April 1st 2023 here.
Przy modzie airboxa + wydech mocno dotelniamy/odtykamy silnik, wydaje się sensowna wtedy lekka zmiana map. Jeżeli chodzi o zużycie paliwa, oczywiście może (a wręcz na pewno) się ono zwiększyć, jednak te mapy (z tego co się.orierntuję) to nie tylko wzbogacenie mieszanki, ale również timingi wtrysku - w moim przypadku kieruję się tylko momentem/mocą, a nie zasięgiem

EJK bez modów STAGE_1 (wydech+airbox) nie działa, w komentarzach tutaj ludzie chwalą:
Cytat:
(...)I started 4-4-1 and it was perfect but too much petrol compsumtion.
Went down to 4-2,5-1. Same good and less petrol drinking.
Now I am trying 4-2-1 and the bike is perfect but still do not know about compsumtion.
My bike is on Stage 1 modifications.(...)
Jednak wciąż za mało opinii i jest to wątpliwa poprawa za taką cenę.

Tak czy owak, na razie raczej nie ma niczego 100% sprawdzonego do wersji EU.

Jeżeli jednak ktoś miałby w swoim posiadaniu DynoJet/EJK/coś innego/modził u kogoś i chciałby podzielić się opinią będę wdzięczny 8)

Pozdro!

Ostatnio edytowane przez QuQuczkQu : 01.03.2023 o 20:38
QuQuczkQu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2023, 22:01   #2230
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
A po co ci ta wieża w tej 700? IMO te wieże do 690 i klonów to przerost formy nad treścią. Tam jest kilka rzeczy które w mojej ocenie są koniecznością ale wieża to zbędna masa na przodzie a jak idzie o ochronę przed wiatrem to da się to rozwiązać inaczej. Kozacko to wygląda to fakt ale wyjątkowych plusów to nie widzę. Koniecznie trzeba dać długi króciec co wlewu beny bo cały gnój wpada do zbiornika jak się lata po błocie, płytę i wydech (choć tu są zdania podzielone, osobiście próbowałem zostać przy ori i skończyło się spaleniem plastików i sakw). No ale czekam na mody bo zdaje się że będzie grubo .
Powodzonka.
Po co wieża? To będzie moto zrobione jako ADV bardziej z możliwością wjechania w cięższy teren, gdzie poradzi sobie dużo lepiej niż np Tenera. Ciężkie nie będzie bo to Carbonfox wlatuje ale cśśśś . Wings już jest, małe gmole, płyta, siedzenie się.robi. Niedługo zrobie osobny wątek na temat projektu GG700.


Co do modzenia 300L pod względem mocy... been there, (almost) done that. Nasze ECU się różni i jedyne co Ci pozostaje to EJK, ale tu szczerze mówiąc różnice są chyba subiektywne. Możesz władować mnóstwo pieniędzy w to, obniżyć znacząco bezawaryjność. Z takich prostszych ale znaczących zmian to ostrzejsze wałki od CBR, ale nadal widziałem skrajnie różne wyniki dyno.
Imo - brakuje mocy? Pewnie niedługo będziesz zmieniać moto
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
2021 CRF250L & CRF250 Rally Danny Dział ogólny 53 20.11.2021 16:47
XXVI WiR Rally 2021 dalej zwany podlasiakiem sluza Imprezy forum AT i zloty ogólne 205 20.11.2021 06:34
XXVI WiR Rally 2021 - koszulki jendrus Imprezy forum AT i zloty ogólne 65 27.10.2021 07:26
Endurorally 2021 Onufry22 Dział Producentów i Dostawców 91 16.09.2021 12:36
Honda crf 250 Rally Twardsza tylna sprężyna amortyzatora Viruus Warsztat 8 11.12.2019 13:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.