Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Mała Afryka - CRF 250/300 Rally i L > Dział ogólny

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.10.2022, 15:20   #691
janina


Zarejestrowany: May 2022
Miasto: Malbork
Posty: 18
Motocykl: crf300l
janina jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 37 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał przemo77390 Zobacz post
[...]

Teraz poszedlem mocno i zmienilem sprezyne przednich lag i caly amortyzator ze sprezyna tyl (pod wage 110 i ustawienia offroad).
Jest mocno poprawnie ale trzeba bedzie mocniej posmigac by wydac pelny werdykt.

Cena na .
Jak już taki tajemniczy jesteś to powiedz czy amortyzator bez zbiornika czy z nim? No i ewentualnie z jakiego powodu jeżeli jest inny niż cena.

Amor bez zbiornika cena ok 500 €.

Z zasobnikiem cena ok 823 €.

Dodatkowo przesyłka ok 30 €.

Wszystkie informacje z oficjalnej strony hyperpro.
janina jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2022, 21:27   #692
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał przemo77390 Zobacz post

Cena na .

Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2022, 21:36   #693
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał przemo77390 Zobacz post
Heja,

Moze ktos cos wie czy na rynku pojawil sie jakis sensowny wydech do CRF300L - oprocz yoshimury?
Ten troche drazni mnie dzwiekiem.

Pozdr
Przemo
Jest ich kilka:

polski Dominator - głośny jak cholera, bez homologacji, więcej szczegółów nie znam

MotoX (ten mam) - tajlandzki wyrób bardzo popularny na świecie, podróba FMF, tani, bez homologacji, bardzo dobra jakość wykonania jak na te pieniądze, ma db killera który jest cichutki, bez db killera ryczy rasowo i basowo

Arrow - ma homologację ale katalizator potrafi przymulać. Brzmi jakoś tak... nie wiem. Znam jedną osobę, która go wymieniła na MotoX.

Yoshimura - rasowy, głęboki dźwięk, podobno coś tam podnosi osiągi, świetny wygląd, na minus brak db killera - w las bym tym nie pojechał i z tego tylko względu go nie wziąłem.
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2022, 06:18   #694
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,832
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 23 godz 36 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał janina Zobacz post
Jak już taki tajemniczy jesteś to powiedz czy amortyzator bez zbiornika czy z nim? No i ewentualnie z jakiego powodu jeżeli jest inny niż cena.

Amor bez zbiornika cena ok 500 €.

Z zasobnikiem cena ok 823 €.

Dodatkowo przesyłka ok 30 €.

Wszystkie informacje z oficjalnej strony hyperpro.
Heja,

Tajemniczy nie jestem - tylko moze ktos nie zyczyl by sobie aby pewnymi informacjami rzucac publicznie.

Wzialem amor bez zbiornika - uwazam ze nie jest potrzebny. W moim doswiadczeniu wiem ze raz ustawionego amora nie krece co chwila. Mysle ze malo kto uzywa tego zbiornika. Jak juz wsiadziesz to jedziesz - szczegolnie przy rekraacyjnej jezdzie do ktorej przeznaczona jest CRF300 a nie w nieskonczonosc bawisz sie ustawieniami.
Dlatego uwazam ze zbedny wydatek.

Pozdr
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2022, 06:33   #695
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,832
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 23 godz 36 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Horizon Zobacz post
Jest ich kilka:

polski Dominator - głośny jak cholera, bez homologacji, więcej szczegółów nie znam

MotoX (ten mam) - tajlandzki wyrób bardzo popularny na świecie, podróba FMF, tani, bez homologacji, bardzo dobra jakość wykonania jak na te pieniądze, ma db killera który jest cichutki, bez db killera ryczy rasowo i basowo

Arrow - ma homologację ale katalizator potrafi przymulać. Brzmi jakoś tak... nie wiem. Znam jedną osobę, która go wymieniła na MotoX.

Yoshimura - rasowy, głęboki dźwięk, podobno coś tam podnosi osiągi, świetny wygląd, na minus brak db killera - w las bym tym nie pojechał i z tego tylko względu go nie wziąłem.
Heja,

Dzięki za info. Wrzuć jakiegoś prv. ile Cię wyszedł z przesyłka i gdzie dokładnie zamawiałeś.

Korci mnie ten yoshimury bo ma homologacje - tylko czemu tak drogi (ehhh).

Pozdr
Przemo

Ostatnio edytowane przez przemo77390 : 12.10.2022 o 07:59
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2022, 07:28   #696
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

Przemo, yoshi nie ma homologacji na nasz rynek. Tak przynajmniej wyczytałem. To samo Leovonce.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2022, 07:58   #697
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,832
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 23 godz 36 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Przemo, yoshi nie ma homologacji na nasz rynek. Tak przynajmniej wyczytałem. To samo Leovonce.
oo dzięki za info. W takim razie lipa - tyle dutków i bez homologacji. Patrzę to on w ogóle chyba o tych z zza kałuży tylko dostepny to i przesylka w ujj będzie kosztować.

Myślałem że może mivv coś zrobi a tu nic - mam w Ryżu i bardzo ładnie jak na mój gust gada.

Nawet krajowy huzar nic nie ma - ten oryginał naprawdę wg. mnie nieprzyjemnie brzmi. Myślałem że będzie dobrze a w tej chwili mam wrażenie że bardziej pierdzi niż brzmi.

Wygrzebałem jeszcze takie coś - https://www.blackwidowexhausts.co.uk...el-47688-p.asp - mocno do mnie przemawia na razie wyglądem, fajnie się prezentuje Ryżyku. Nie wychodzi cenowo dramatycznie - nie wiem jak z clem bedzie - sam zakup razem z przesylka ok. 190 jurkow.

https://youtu.be/b8Wo8_3E-e8

Jest jeszcze Akrap o oznaczeniu S-H3SO10-BNTA ale to będzie furmankę kasy kosztowało.


Jest jeszcze jedna opcja która mocno rozważam - zachowanie homologacji i przeróbka wydechu u Edka.
Rozmawiałem z nim i zaczynamy działać - musze w tym celu podesłać fotki oryginalnego wydechu - najlepiej z oferty handlowej (nie z z samego motocykla i nie z fiszek) - może ktoś wie gdzie to namierzyć, bo na razie grzebie i nic. Chodzi o to: Exhaust muffler - 18310K1TE10
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 1.jpg (85.6 KB, 22 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez przemo77390 : 12.10.2022 o 09:13
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2022, 10:37   #698
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał przemo77390 Zobacz post
Wygrzebałem jeszcze takie coś - https://www.blackwidowexhausts.co.uk...el-47688-p.asp - mocno do mnie przemawia na razie wyglądem, fajnie się prezentuje Ryżyku. Nie wychodzi cenowo dramatycznie - nie wiem jak z clem bedzie - sam zakup razem z przesylka ok. 190 jurkow.
Cytat:
Please note our silencers do not have EU or TUV Approval, this is NOT required for the UK Market. Please be sure to make the necessary local enquires before purchasing
To też nie ma papierów na EU. Myślę że warto poczekać na coś sensownego o ile w ogóle jest celowe wymieniać w tym tłumik bo i po co.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2022, 10:45   #699
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,832
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 23 godz 36 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
To też nie ma papierów na EU. Myślę że warto poczekać na coś sensownego o ile w ogóle jest celowe wymieniać w tym tłumik bo i po co.
Hmm moze i dobrze prawisz. Moze warto zaczekac na cos z homologacja - bo teraz jest wariacja na przepisy. Miejmy nadzieje ze cos sie sensownego pojawi w rozsadnej cenie np. do 1000.

Zmienic fajnie by bylo bo ten odglos "skrzeku swinskiego ryjca jest slaby"

Zobaczymy co Edzio powie.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2022, 13:03   #700
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Nie wiem czemu takie parcie na homologacje. Nikt tego nie sprawdza. Gdyby zabrali dowód jakimś cudem to na badanie zakładasz ori i po temacie.

Szczerze mówiąc zwykły wydech nie jest zły, pierdzi nawet nieźle tylko przy wysokich obrotach robi taki "łeeee, łeee". Jak chcesz super wrażenia to Dominator, Yoshi albo Motox bez db killera.
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Modyfikacje Husqvarna 701 7Greg Husqvarna 701 466 20.04.2024 22:50
Modyfikacje przy DCT mdxmd NAT - Warsztat 30 03.04.2019 10:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.