Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.03.2022, 23:06   #1
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie Przegląd gwarancyjny w Turcji

Mam taką sytuację że drugi przegląd gwarancyjny (ten po 12tyś) wypadnie mi w środku Iranu lub w drodze powrotnej w Turcji.

Na stronie https://global.honda Iran nie występuje (pewnie sankcje).
Chociaż niby są jakieś serwisy co mają takie "sfałszowane" logo Hondy

Ostatni kraj po trasie gdzie Honda ma swoje serwisy autoryzowane to Turcja.

Jednak w książce serwisowej która dostałem przy zakupie motocykla jest gwarancja "Honda Europe" ...no i nie ma tam śladu po Turcji.
Ostatni kraj Europejski po trasie to Bułgaria. ...ale za wcześnie na serwis w trasie do Iranu i za późno w drodze powrotnej.

Co sądzicie ? .. jeśli zrobię serwis w Turcji w ASO Hondy.... to zachowam gwarancję?
Czy nie będzie przypadkiem tak ,że w razie jakiejś próby skorzystania z późniejszej naprawy gwarancyjnej w PL ... nagle dowiem się że tracę gwarancję bo nie zrobiłem serwisu w ASO w Europie ?
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2022, 05:41   #2
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 26 min 41 s
Domyślnie

Ja sądzę że zrób serwis jak wrócisz. W Iranie serwisu nie zrobisz.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2022, 06:53   #3
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

W kwestii gwarancji to ja bym zaczął od szczegółowego przeczytania jej warunków. Honda Europe to po prostu dystrybutor niekoniecznie oznacza, że musisz robić serwis w Europie. Poza tym Turcja do Bosforu to chyba też Europa choć nie Unia. Jakbyś zapakował moto na statek i wysłał go sobie np do USA to chyba dalej serwisy zrobione tam w aso zachowują gwarancję.

Natomiast raczej zrobiłbym za wcześnie niż za późno. Jeśli zrobisz za późno w mojej opinii odmówią Ci później gwarancji.

P.S. Nie pytam czy czytałeś relację Dredda z wycieczki do Iranu w zeszłym roku, bo uznaję, że wiesz w co się pchasz Ubezpieczenie na ten statek kosmiczny, które ogarnia Iran masz?
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2022, 07:48   #4
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 26 min 41 s
Domyślnie

Po pierwsze serwisu wcale nie musisz zrobić w ASO żeby utrzymać gwarancję. Po drugie w związku z covid wiele firm zmieniło zasady i powydłużało okresy przeglądów tak że można je przeciągać nawet o 3000 km lub 3 miechy jak przegląd jest co jakiś czas. To by trzeba sprawdzić jak jest w Hondzie ale patrząc na zdychające telewizory po 10 kpln za sztukę tą gwarancję warto byłoby utrzymać.

Cytat:
Napisał 44FG Zobacz post
P.S. Nie pytam czy czytałeś relację Dredda z wycieczki do Iranu w zeszłym roku, bo uznaję, że wiesz w co się pchasz Ubezpieczenie na ten statek kosmiczny, które ogarnia Iran masz?
Mógłbys rozwinąć co masz na myśli. Ja do Iranu wjeżdżałem na zielonej karcie i nie robiłem żadnego ubezpieczenia dodatkowego bo niby jakie i na co?

@syncronizator, o ile ten przegląd ci wyjdzie przeciągnięty? Robiłem 2 dalsze tripy Afryką i jak się robi trasę 15000 km to nie ma opcji serwisu nie przeciągnąć.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2022, 08:55   #5
Futrzak
 
Futrzak's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Święte chlewiki
Posty: 921
Motocykl: Żółty Kurczaczek
Futrzak jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 46 min 11 s
Domyślnie

Może nie do końca o Hondzie ale:
miałem podobną sytuację w bmw, wysłałem zapytanie do dealera, u którego zakupiłem moto, czy nie będzie problemu z gwarancją. jeżeli wykonam serwis w innym państwie Turcja- odpowiedź warunkiem jest wykonanie czynności serwisowych w autoryzowanym serwisie bmw potwierdzonych wpisem w systemie elektronicznym, oraz wbiciem przeglądu do książki gwarancyjnej. Dodatkowo podesłali listę miejsc, gdzie mogę taki przegląd wykonać.
Futrzak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2022, 08:58   #6
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Casco Emek. Zielona karta to OC. Przy Afrze za 80 tysięcy chyba warto o tym pomyśleć.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2022, 09:06   #7
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 26 min 41 s
Domyślnie

To chyba zależy od ubezpieczyciela jak masz wykupione autocasco w PL. Wiem że jak jeszcze miałem Afrę to nie działało AC na terenie Rosji, Ukrainy i gdzieś tam jeszcze. Po prostu były wyłączenia. Nie wiem jak z Iranem. Osobiście jakoś się bardzo tym nie przejmowałem choć zdarzyło mi się w Iranie być pukniętym przez puszkę. Tam wogóle jest grubo jeśli chodzi o ruch, szczególnie w dużych miastach.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2022, 12:37   #8
M5Q
 
M5Q's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: WZ
Posty: 167
Motocykl: SD09
Przebieg: 39999
M5Q jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 16 godz 42 min 38 s
Domyślnie

Możliwe że będę miał podobną sytuację podczas zaplanowanego wyjazdu, niby na razie nigdzie dalej nie jeżdżę, a kilometry na liczniku jakoś dziwnie szybko przybywają...
Dla własnego świętego spokoju w pzypadku niekorzystnego stanu licznika:
- napiszę do Honda PL w celu potwierdzenia możliwości przesunięcia przeglądu, tudzież wskazania jakie serwisy na mojej trasie są wystarczająco autoryzowane,
- w razie niesatysfakcjonującej odpowiedzi zrobię serwis wcześniej - nie musi to być dokładnie 12 tys. km, przegląd wpisany przy 10 tys. będzie wystarczający dla gwaranta.
Poza tym zakładam że w razie co zrobię ze dwa dodatkowe dłuższe wypady weekendowe jeszcze przed głownym wyjazdem, wtedy przegląd wypadnie odpowiednio - co zdecydowanie i Tobie polecam :-)

Edyta: właśnie sprawdziłem w książce gwarancyjnej, wychodzi że na trasie mojej zaplanowanej wycieczki poniżej Budapesztu to tylko w Macedonii jest jakieś przedstawicielstwo, ale nie wiem czy chciałbym tam robić przegląd... Najpewniej zrobię w PL przed albo po wyjeździe.
__________________
M5Q

Pony->ETZ150->ETZ251->ETZ250->...->CB750->CB1300SA->CRF1100D2

Ostatnio edytowane przez M5Q : 24.03.2022 o 16:30
M5Q jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2022, 14:22   #9
maciekrom


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Łódź
Posty: 270
Motocykl: CRF 1100 DCT
Przebieg: 42000
maciekrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 7 godz 42 min 8 s
Domyślnie

Ja bym zapobiegawczo zrobił w Stambule, po pierwsze to jeszcze Europa, po drugie spotkałem tam wiele Afryk więc nie będzie problemu.
maciekrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2022, 14:49   #10
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
@syncronizator, o ile ten przegląd ci wyjdzie przeciągnięty? Robiłem 2 dalsze tripy Afryką i jak się robi trasę 15000 km to nie ma opcji serwisu nie przeciągnąć.
Mam obecnie 3,5 Tkm nalotu
Następny przegląd za 8,5 Tkm. (przy 12Tkm).

4tyś do granicy Iranu + 5tyś po Iranie.
Serwis musiał by być tuż przy granicy a jest w Diyarbakır czyli 500km od granicy.

Ani w kij ani w oko.

Olej i tak wymienię sam przy 10tyś. Chodzi o pieczątkę.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wjazd do Turcji dla współwłaściciela ? schneider Umawianie i propozycje wyjazdów 1 29.07.2021 16:20
potrzebuję opony w gruzji lub turcji! olecki79 Kwestie różne, ale podróżne. 4 23.09.2014 15:22
Zakup opon w Turcji MAKROS Pomagamy - za free 3 14.06.2014 11:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.