Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy > Pomagamy - za free

Pomagamy - za free Potrzebujesz pomocy? Możesz pomóc? Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.09.2018, 10:12   #11
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Dzieju proponuje aby nie zrzucać się kasa ale kupować fanty. Nie chcę mu więc się wtrącać w organizacji. Jeżeli fanty to domyślam się , że wolałby organizować WAWA. Poczekajmy na Dzieju
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2018, 11:06   #12
Bastek79


Zarejestrowany: Jul 2018
Miasto: Piekary Śląskie
Posty: 15
Motocykl: RD04
Przebieg: 59000
Bastek79 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 2 godz 37 min 9 s
Domyślnie

Chętnie zgłaszam się - magazyn/transport , do zbiórki również.
Bastek79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2018, 19:29   #13
zz44
 
zz44's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2015
Posty: 297
Motocykl: nie mam AT jeszcze
zz44 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 35 min 44 s
Domyślnie

Tranport:
1. Poncki
2. Bałtrok
3. JakMor
4. Bastek79
....

Kto bierze udział w zakupach?
1. wojtekk
2. JakMor
3. Bastek79
4. zz44
....

Kto wybiera osoby potrzebujące?
1. ....


Kto udostępni jakiś magazyn(ek) aby zwozić rzeczy a w dniu dostawy zawieźć?
1. JakMor
2. Bastek79
....
zz44 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2018, 17:11   #14
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Zgadza się , zebrane rzeczy zmagazynowane u Oli zawieźliśmy do konkretnej rodziny dostawczakiem.
Sypanie kasą choć najprostsze jest zawsze dyskusyjne.
Wywiad co potrzeba a potem uzbieranie wymaga więcej zaangażowania.
Dzieju - tak delikatnie dopytam: pamiętasz o koordynowaniu akcji? Niedługo będzie czas na wybieranie potrzebującej osoby itp.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2018, 23:29   #15
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,288
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 31 min 33 s
Domyślnie

Tak delikatnie odpowiem , nie pisałem że się podejmuję koordynacji.
Jednakże chętnie wezmę udział w miarę możliwości.

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post

P.S. Oczywiście masz prawo do oceny "dyskusyjne". Ale może uzasadnię, dlaczego tak to dotąd robiliśmy.

1. Mogą dołączyć osoby spoza WTA (dołożyć się - gdy jest dokładanie fantów, to nie ma takiej możliwości. A dołożenie się do dużych zakupów jest wielką pomocą, bo budżet nierzadko sięga kilku tysięcy złotych (o czym za chwilę)).
2. Wywiad robi szlachetna paczka, a nie my. Więc on zawsze jest (dobrze) zrobiony, a po naszej stronie jest realizacja listy.
3. Sypanie kasą - nie wiem, co w tym prostego. W szlachetnej nie daje się kasy, więc nie wiem, gdzie widzisz sypanie kasy? Chodzi o zebranie kasy w naszym środowisku a potem kupienie potrzebnych rzeczy.
4. Kupowanie (jako wkład w akcję) konkretnych rzeczy (w porównaniu do składania się finansowego) może spowodować, że wielu rzeczy z listy nie zrealizujemy. WIelu z nas (mnie na przykład) może nie stać aby kupić pralkę (ostatnie kilka lat zawsze była do kupienia) albo kilka ton węgla (chyba trzy lata temu) albo skomplikowane leki (np. odżywki dla dzieci przy ciężkiej alergii, warte majątek) albo specjalistyczne łóżko ortopedyczne albo zestawu farb dla ultrazdolnego dziecka albo (więcej tematów nie pamiętam).
5. Moim zdaniem jest odwrotnie niż piszesz - składanie się finansowe a potem realizowanie dużych zakupów umożliwia realizację wszystkich celów --> jest trudniejsze. Trzeba nierzadko zorganizować trudne rzeczy, kosztowne, pojechać po wielkie zakupy.

Oczywiście możemy się różnić. Ale poczułem się nieco dotknięty podejściem, że na łatwiznę/dyskusyjne. Chciałem uzasadnić, aby nie zostawiać wrażenia, że robię coś dyskusyjnego.chodzę na skróty w tematach, gdzie nierzadko są spore i nie moje pieniądze w tle.
Chyba nie do końca się zrozumieliśmy lub zbyt skrótowo napisałem.
Miałem na myśli że położenie kasy na stół nie jest do końca trafne z pewnych względów ale zainwestowanie uzbieranej kasy w rzeczy czy jakąś konkretną pomoc zdecydowanie lepsze.
Twoje uzasadnienie jest dobre.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.10.2018, 00:25   #16
Lis
 
Lis's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 750
Motocykl: Jeżeli będę miał AT, to RD04
Lis jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 1 godz 20 min 59 s
Domyślnie

Od budżetu zależy skala akcji. Skromniejsza paczka to koszt ok. 1 tys. zł + zbiórka darów. W takim przypadku można wybrać rodzinę o skromniejszych potrzebach. Jestem pewien, że będzie to możliwe. Za 2 tys. zł można zrobić już fajną paczkę z zakupem nowych sprzetów itp. Gdyby fundusze były większe, zawsze można wybrać dwie rodziny lub więcej... Nie tylko w W-wie. Więc plan działania zależy od finansów istotnie.
17 listopada otwierana jest internetowa baza rodzin, a finał Paczki to 8-9 grudnia.
Mamy 1,5 miesiąca by zebrać fundusze.

Wydaje mi się, że warto do listy dopisać chętnych, którzy spakują paczkę i przewidzieć na to fundusze. Chyba, że to osoby, które realizować będą zakupy.

ps. Dawniej paczkę przekazywało się do magazynu lokalnego, a do obdarowanej rodziny przekazywali ją wolontariusze SzP. Od ok. 2 lat można uczestniczyć we wręczeniu jeżeli rodzina wyrazi na to zgodę. Więc można być przy tym i np. zrobić fotkę lub relację dla tych, którzy daleko...
Lis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.10.2020, 21:15   #17
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Odkopuję wątek. Działamy?

Będziemy (z tcp) robić lokalną w Wawie i zapraszamy do działania (fizycznie, grosiwem na konto jednego z nas i kupujemy więcej fantów, kupienie i zostawienie w magazynku). Zachęcam do działania również w innych miastach/nie ma przeciwskazań aby było kilka paczek w samej wawie od fat!
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.10.2020, 21:36   #18
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,666
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 18 godz 58 min 33 s
Domyślnie

Myślę, że transport jest do ogarnięcia.

GazBrothers-1.jpg
Poncki jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.10.2020, 22:33   #19
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Bomba!
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2020, 04:40   #20
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,288
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 31 min 33 s
Domyślnie

A jakieś konkrety, zna ktoś rodzinę potrzebującą ( i nie chodzi tu o potrzebę zmiany TV z 40" na 60") wsparcia. Najlepiej z określonym zakresem wtedy łatwiej zorganizować.
Może być tak że ktoś akurat ma coś do oddania.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.