Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.02.2019, 21:24   #1
colles


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Jaworzno
Posty: 333
Motocykl: CRF1000l
colles jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 16 godz 28 min 35 s
Domyślnie Gruzja , transport motocykli na lawecie-dokumenty.

Czołem ,
Od jakiegoś czasu rodził się w mojej głowie pomysł wyjazdu do Gruzji. Chciałbym zabrać na przyczepce kilka motocykli i ruszyć w drogę . W aucie może być mniej osób niż pojazdów . Czy ktoś może doradzić , podpowiedzieć jakie problemy mogę spotkać po drodze ? Jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie by spokojnie przejechać przez Turcję ? Wiem , że przejazd przez Ukrainę odpada.
Z góry dziękuję za merytoryczne wypowiedzi
colles jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.02.2019, 21:57   #2
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Przez Turcję też mogą Cie wrócić
Jest opis wyjazdu z przyczepa przez Turcję
tu na forum i to nie tak dawno
Poszperaj w wyjazdach
Ci jeżdżą to Ukraina i przez morze cargo, co też łatwe nie jest
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.02.2019, 22:03   #3
Galar


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 199
Motocykl: SD06
Galar jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 19 godz 58 min 58 s
Domyślnie

Już na Słowacji będzie problem. To nie Polska że nikogo nie interesuje co i kogo sprzęt się przewozi. Nie wspomnę że w zależności od tonażu kat B+E lub C+E. Jak ta druga to szkolenie na przewóz rzeczy czyli jak niektórzy mówią"zawodowe prawo jazdy" Wieziesz nie swoją własność więc dla nich wykonujesz działalność gospodarczą. Nie jest to takie proste jakby to z boku wyglądało. Zresztą podobnie może być w Czechach. Kiedyś chciałem jeździć z moto do Chorwacji więc znający realia ostrzegali przed problemami.
Galar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2019, 07:35   #4
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 960
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 41 min 34 s
Domyślnie

Podepnę się z pytaniem
Mam busa brygadówkę 7os-paka 3m-1200kg ład,jedziemy razem ale jest jeden pojazd więcej i i czy będzie to traktowane w Eu jako transport zarobkowy?
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2019, 07:52   #5
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,901
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 49 min 18 s
Domyślnie

Najbezpieczniej jest jechać prywatnym autem, zarejestrowanym na osobę nie prowadzącą działalności gospodarczej, żeby w systemie podczas kontroli nie wyświetlił się nip. Do auta zapiąć przyczepkę też tak zarejestrowaną i masz na kontrolę wy.......
Ważne żeby to co na zestawie ważyło nie więcej niż w papierach. Bus jest narzędziem do pracy, trzeba umieć odpowiednio uargumentować w razie wu co, po co i jak. Jak nie to mogą być kłopoty w postaci mandatu a w skrajnych przypadkach uniemożliwię dalszej podróży. Ciągam do Afryki po 8/9 motorków od 2005 roku i żeby dostać się do portu w Civitavecchia muszę przejechać pół Europy, nie miałem przy kontrolach żadnych problemów stosując się do tego co napisałem powyżej, a kontrole są bardzo częste jak widzą tyle motorków .
Jak masz dylematy, zadzwoń to coś tam podpowiem.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2019, 09:09   #6
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Zachód Europy to trochę inna bajka jak wschód
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2019, 10:19   #7
colles


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Jaworzno
Posty: 333
Motocykl: CRF1000l
colles jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 16 godz 28 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Galar Zobacz post
Już na Słowacji będzie problem. To nie Polska że nikogo nie interesuje co i kogo sprzęt się przewozi. Nie wspomnę że w zależności od tonażu kat B+E lub C+E. Jak ta druga to szkolenie na przewóz rzeczy czyli jak niektórzy mówią"zawodowe prawo jazdy" Wieziesz nie swoją własność więc dla nich wykonujesz działalność gospodarczą.
Posiadam wszystkie kategorie oraz świadectwo kwalifikacji więc z tym nie ma problemu. Nie ma być to wyjazd zarobkowy lecz obniżenie kosztów transportu dla wszystkich użytkowników . Zdaję sobie sprawę, że celników i inne służby nie będzie to interesowało dlatego potrzebowałbym informacji na temat dokumentów potrzebnych w razie kontroli
colles jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2019, 10:32   #8
WieniuZiel
 
WieniuZiel's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Poznań
Posty: 107
Motocykl: CRF1000Dct
WieniuZiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Wejdź na stronę GITD, wypełnij prześlij i opłać wniosek o użytkowanie pojazdu na własne cele. Wydawany jest np dla aut 3.5t plus przyczepa, dedykowany do nr rej ciągnika, wydawany na 12m-cy. Dzięki temu dostajesz dokument urzędowy z orzełkiem, którym machniesz kontrolującemu. Nie załatwi to wszystkich przejść granicznych, ale na wielu ułatwi. Zdecydowanie pomaga podczas kontroli odpowiednikòw naszej ITD. U austryjaków, ktoŕzy mają pierdolca na pukncie kontrolowania wszystkiego co inne niż osobówka, zestaw 5.5t przeszedł bez tacho, ale dopiero jak zobaczyli ww dokument.
WieniuZiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2019, 10:38   #9
colles


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Jaworzno
Posty: 333
Motocykl: CRF1000l
colles jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 16 godz 28 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał WieniuZiel Zobacz post
Wejdź na stronę GITD, wypełnij prześlij i opłać wniosek o użytkowanie pojazdu na własne cele. Wydawany jest np dla aut 3.5t plus przyczepa, dedykowany do nr rej ciągnika, wydawany na 12m-cy. Dzięki temu dostajesz dokument urzędowy z orzełkiem, którym machniesz kontrolującemu. Nie załatwi to wszystkich przejść granicznych, ale na wielu ułatwi. Zdecydowanie pomaga podczas kontroli odpowiednikòw naszej ITD. U austryjaków, ktoŕzy mają pierdolca na pukncie kontrolowania wszystkiego co inne niż osobówka, zestaw 5.5t przeszedł bez tacho, ale dopiero jak zobaczyli ww dokument.
O to przydatna informacja. Dzięki
colles jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2019, 10:42   #10
turas
 
turas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 115
Motocykl: CRF1000
turas jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 22 godz 32 min 26 s
Domyślnie

W ubiegłym roku wieźliśmy 2 motocykle przez Serbię do Macedonii busem.
Motocykle były zarejestrowane na nas, bus na mojego ojca. Miałem wszystkie zezwolenia potwierdzane notarialnie, tłumaczone na angielski.
Jedyny problem jaki się pojawił, był na granicy serbsko - macedońskiej.
W zielonej karcie było wbite C (CARGO) w rodzaj pojazdu i po prawie dwóch godzinach postoju w kolejce osobówek cofnęli nas do Serbów po papiery celne jak dla ciężarówek.
W drodze powrotnej mieliśmy już potrzebne dokumenty (wypisane przez nich, żeby opuścić Macedonię), potwierdzające, że samochód wjechał "na pusto", nie zarobkowo.
Staliśmy znowu prawie dwie godziny i celnik cofnął nas, bo przecież jesteśmy ciężarówką i nie możemy jechać bramką dla osobówek. Na szczęście nie trzeba było stać w kolejce z ciężarówkami, tylko była bramka "Empty Cargo" - tam już bez kolejek. Małe trzepanko zawartości busa i można jechać.
To taka rada, żeby nie stać z osobówkami
turas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Transport motocykli Polska-Gruzja TROJAN Kwestie różne, ale podróżne. 12 26.10.2017 21:48
Gruzja miejsce na lawecie 20.08 - 08.09 gumbas24h Umawianie i propozycje wyjazdów 5 03.08.2015 21:10


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.