Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy > Pomagamy - za free

Pomagamy - za free Potrzebujesz pomocy? Możesz pomóc? Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.02.2013, 11:40   #121
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 24 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ola Zobacz post
Za moich czasów w GTW nie przypominam sobie takiej dyskusji w ramach GTW. Może była wcześniej.

Co do składek, to tak jest ustalone i zapisane w temacie Składkowym:

"Ewentualne nadwyżki w forumowej kasie mogą być przeznaczane na:

(a) Forumowiczów potrzebujących pomocy lub dla ich rodzin;

(b) akcje forumowe np. produkcja koszulek, naszywek, naklejek;

(c) ewentualne zakupy do banku części;

(d) inne akcje, które Forumowicze wspólnie uznają za stosowne."

Więc formalnie rzecz ujmujac, z taką akcją łapalibyśmy sie pod punkt (d). Ale to tak gwoli formalności. Ale na pewno w tym przypadku nie o formalności chodzi.
Przepraszam, jeśli poglądy, które tu przedstawię są może staroświeckie (lata robią swoje), ale chyba mam prawo?
Podkreśliłem punkt (a) jako dla mnie szczególny. Czy ktoś się zastanawiał, co się stanie jeśli (tfu...tfu...) coś się któremu / której stanie w wypadku? Jeśli natychmiast potrzebne będą pieniądze na krew, operację itp Co wtedy jak jest puste konto? Co to jest 20 koła w takiej sytuacji? To kropla w morzu!!! Będziemy się w wakacje zwoływać po całym świecie i robić składkę?

Po głosach tutaj wypowiedzianych najlepiej byłoby się pozbyć tych 20 koła i pobrać jeszcze u drogiej lichwy kredyt na drugie tyle. Wtedy było by trendy i hardcorowo
Tak się składa, że przynależę do klubu żeglarskiego, gdzie też płacimy składki i też mamy kasę na koncie. Nikomu przez tyle lat działalności nie przyszło do głowy , żeby ruszyć te pieniądze! Te pieniądze pozwoliły przetrwać w trudnych czasach i wyjść z zakrętów losowych na prostą.

Jak nie wiecie co z tą kasą zrobić to ją ulokujcie na 4,5% koncie, a pod koniec roku jak Święty Antoni będzie dla Nas życzliwy wpłaćmy te odsetki plus jakaś zrzutka na zbożny cel.
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2013, 13:14   #122
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,288
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 31 min 33 s
Domyślnie

Celowo napiszę neutralnie.
Rozumiem że niektórych "przeraża" wysokość kasy na forum , ale podejdźmy do tego trochę matematycznie.
Lada chwila opłacamy serwer i regulujemy domeny to ok 4tys z hakiem .
Czyli mamy już trochę mniej.
Przykładowo akcja kalendarzowa wymaga inwestycji początkowej ok 8tyszł , fakt potem ta kasa wraca ale najpierw trzeba ją wyłożyć.
Zlecenie na koszulki to też tysiące zł zainwestowane na kilka miesiecy a i ponad rok.
Takie drobiazgi jak akcja kubkowa pomijam bo zwrot następuje dość szybko np po ok miesiącu. Ale na początek kasa też potrzebna.
Chodzi o to że zaplecze finansowe musi być , to nie podlega dyskusji.
Jakiś czas temu była sytuacja że brakowalo na opłatę serwera, szybkie zbiórki składek zaradziły temu.
Teraz mamy pewną stabilizację , forumowicze dość systematycznie wpłacają składki.
Można nawet pokusić się o pewne prognozy roczne ale jak wiadomo tylko teoretycznie.

Przechodząc bliżej sedna sprawy.
Czytam wypowiedzi i te za i te przeciw , każda z nich ma swoją rację.
Powinniście każdą z nich szanować.
Pomyślałem nad pewnym rozwiązaniem które może zbliżyć nas do złotego środka.
Jak wiadomo składka a konkretnie jej wysokość jest dobrowolna , najczęściej jest to 30zł ale są wyjątki.
A gdyby tak przeznaczyć np 5zł z każdej składki na cele charytatywne co rocznie?
Przy obecnej ilości skladkowiczów to kwota ok 1800zł.
Może nie jest ona duża ale też nie obciąża forum.
Do tego jeśli ktoś ma życzenie to może indywidualnie dodatkowo zasilić wybraną akcję co zwiększy ogólną kwotę.
To rozwiązanie powinno zadowolić składkowiczów ( bo jednak coś zrobimy) i zadowoli składkowiczów przeciwnych takim akcjom ( bo jak by co to nie poszło z ich składki ale z innej).
Na koniec kolejnego roku , jeśli ilość płacących składki wzrośnie, uzyskamy większą kwotę a proporcja będzie zachowana.
Przykładowe 5zł jest na tyle optymalne że będziemy nadal mieli kasę na utrzymanie forum ,będzie kasa na akcje kalendarzowo/koszulkowo/gadżetowe
,będziemy mogli systematycznie corocznie przeznaczyć cegiełkę na szczytny cel , zwolennicy takich działań jak i przeciwnicy zostaną w pewnien sposób pogodzeni , a całość optymalnie zagospodarowana.
Czy takie rozwiązanie was zadowala?
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 09.02.2013 o 13:19
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2013, 14:07   #123
ocoloko
 
ocoloko's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 532
Motocykl: RD07a
ocoloko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 34 min 32 s
Domyślnie

@Dzieju mnie się podoba Twoja propozycja. Ponieważ wypowiadasz się z pozycji skarbnika, to wiesz, że takie rozwiązanie jest realne. Czyli po pierwsze zapewnione będą finansowe podstawy działania forum + nadwyżka na cele różne (gadżety itp.), a dodatkowo będzie można kogoś wspomóc.
ocoloko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2013, 14:37   #124
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 11 min 46 s
Domyślnie

mnie też się podoba
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2013, 14:41   #125
Marcin z Zakopanego
 
Marcin z Zakopanego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Zakopane
Posty: 497
Motocykl: Nie mam AT już ;) ale miałem 2x07A, 1x07 i 1x03
Marcin z Zakopanego jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 21 godz 38 min 55 s
Domyślnie

Nie każdy musi miec ochotę wspomagać szczytne cele częścią składki, bo może na przykład być już zaangażowany w szereg innych (to nie o mnie - ja chętnie wspomoge, bo nie jestem aż tak zaangażowany ) więc chyba lepszym układem od proponowanego przez Dzieja przeznaczenia części składki na pomoc, byłoby ustalenie, że składka to 30, a kto przeleje wiecej to znaczy że nadwyżka jest do wykorzystania na cele pomocy poza forum. Jedyny mankament jest taki, że trzeba by to monitorować.
Marcin z Zakopanego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2013, 15:04   #126
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Up:

Miło czytać głosy mądrych choć niemłodych już Panów:-), którzy nie będą wdawać się w połajanki!!!!
Wątek idzie ku dobremu i zmierza w dobrą stronę moim skromnym zdaniem.
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2013, 15:29   #127
motoMAUROxrv
 
motoMAUROxrv's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: OOL-OPOLSKIE
Posty: 377
Motocykl: RD07
motoMAUROxrv jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 24 min 53 s
Domyślnie

Złoty środek coraz bliżej więc dodam jeszcze swoje 3 grosze...
-Składkowicz roczną ustaloną opłatę sam podwyższałby o dowolną kwotę, -i ta różnica automatycznie byłaby zaksięgowana na liście wpłat, jako dobrowolny datek na omawiany cel.
Taką opcję można by zaznaczyć w regulaminie, i myślę że to by zadziałało ku zadowoleniu wszystkich.
Jednak cykl składkowy jest rozciągnięty w czasie, a jakaś kasiora przydałaby się od zaraz.
Więc póki co, proponuję stworzyć listę podobną do "kubkowej", i jeśli by się na niej zadeklarowała choć podobna ilość chętnych (razy średnia
wpłata -powiedzmy 30-,zł) to od ZARAZ zebrałaby się całkiem przyzwoita kwota do przekazania. Oficjalnie, czysto i przejrzyście!

Ps. Mam na myśli przekazanie tych środków kol. Dariuszowi Godawie, -na pewno zagospodaruje je zgodnie z przeznaczeniem
__________________
-szerokości, przyczepności i powodzonka!... MAURO

Ostatnio edytowane przez motoMAUROxrv : 09.02.2013 o 17:52
motoMAUROxrv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2013, 16:51   #128
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Przeczytalem watek dwa razy i choc do najglupszych nie naleze to nadal nie wiem czego on wlasciwie dotyczy.Czy moze mi ktos kompetentny scisle i wiazaco to napisac.Moze byc na .Chcialbym sie wypowiedziec,zabrac jakies stanowisko,moze nawet pomoc,ale od tegorocznego wpisu Oli nie jestem w stanie zrozumiec o co tu wlasciwie chodzi.Domyslam sie,ze nie ma to o czym teraz sie pisze nic wspolnego z wpisem ze strony 1,ale nie jestem pewien.Czy moze mi ktos powiedziec jakiej pomocy i kto sie spodziewa.Wtedy bede mogl zrobic cos wiecej.Dziekuje z gory
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2013, 16:53   #129
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,158
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

Proponuję zatem zrobić ankietę . Podać max 3 propozycje sposobu finansowania pomocy i zakończyć na tym dyskusję . Zaraz pewnie podniosą się głosy , że ankieta będzie znów dzieliła forum lub , że ankiet jest zbyt wiele . Ankieta ma za zadanie w określonym czasie zakończyć tą dyskusję . Zapewne nie jest rozwiązaniem idealnym jednak zakończy dywagacje trwające w tym wątku od 2008 r.
Ja jestem elastyczny i nawet jeśli w ankiecie wygra propozycja która nie do końca będzie po mojej myśli to na nią przystanę bo chcę pomóc .
Jeśli ktoś będzie tak zatwardziały , że nie zaakceptuje wyboru większości to już jest jego problem i niech działa indywidualnie w wybrany przez siebie sposób .
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś

Ostatnio edytowane przez sebol : 09.02.2013 o 17:08 Powód: .
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2013, 18:32   #130
lenny
 
lenny's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Kraków
Posty: 44
Motocykl: dwa kółka z kijkiem pośrodku
lenny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 15 godz 33 min 0
Domyślnie

Witam wszystkich. Czytam ten wątek (oraz podobny, a związany z badaniem zawartości cukru w cukrze) z pewnym niedowierzaniem. Inicjatywy które mają części nas zapewnić bezpieczeństwo lub też jak w tym przypadku połączyć w realizacji pewnej idei wywołują negatywne reakcje i bardziej dzielą niż łączą. Może jestem za bardzo podejrzliwy, ale czy to nie osoba pomysłodawcy działa tak na co poniektórych? Każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania, ale czasami po prostu lepiej zachować je dla siebie by nie być podobnym do tych nożyc które to podobno brzęczą jak się w stół uderzy. Nie czułem takiej potrzeby więc nie zapłaciłem składki w tym roku i dopiero czytając powyższe postanowiłem, że jednak to zrobię chociaż nie przypadł mi do gustu ten Orwellowski folwark zwierzęcy. Mam nadzieję, że Twój pomysł Dzieju przejdzie bez zbędnych ekscytacji, a Ci co mają odmienne zdanie wykonają prostą matematyczną kalkulację pokazującą, że dla paru złotych w skali roku nie warto buzi otwierać. Jakby co piszę się na taką inicjatywę i regularne wpłacanie składek w najbliższych latach. Pozdrawiam i z góry wybaczam wszystkim którzy na mnie krzywo spojrzą poczuwszy się urażonymi w swej dumie.
__________________
lenny
lenny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.