Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy > Pomagamy - za free

Pomagamy - za free Potrzebujesz pomocy? Możesz pomóc? Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.02.2013, 18:12   #101
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

już widze jaki to przybierze za trzy strony obrót - zróbmy zatem ściepę i będzie po temacie. pomożemy i unikniemy wałkowania tematu a'la alkomat, z którego nic dobrego nie wyszło.
gdyby w kontekście pomocy dzieciakom /gdziekolwiek by to nie było/ również zrobiłby się taki kwas na forum zastanowiłbym się poważnie nad wystąpieniem z jego szeregów.
do kilku z Was, których lubię mam maile i mogę z nich korzystać bez konieczności bycia tutaj.

ad rem: ze swojej strony mogę już dzisiaj zadeklarować kwotę ... powiedzmy 100PLN dla przytuliska Godawy.

nie wiem czy nie palnę głupoty, ale chciałbym wiedzieć co tam można kupić za tę 'stówę' - ile kilo ryżu, czy zeszytów czy czegokolwiek innego. jeśli są tam takie potrzeby jak Ola pisała to po prostu chcę wiedzieć na ile faktycznie pomagam. mimo, że nie jestem krezusem i mam wiele uzasadnionych potrzeb tutaj, może to skłoniłoby mnie do zastanowienia się czy nie mogę pomóc jakoś ... bardziej?

przypomina mi to również Sambora opis życia dzieciaków w korytarzu Wakhańskim. . . oj tam jest strasznie. i nie ma misjonarzy. takie miejsce, o którym Bóg zapomniał a diabeł wiedzieć nie chce...

kiedy będzie wiadomo kiedy i do kogo wysłać pieniądze jestem w gotowości.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 08.02.2013 o 18:14
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2013, 19:12   #102
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,899
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 31 min 9 s
Domyślnie

Pomagać trzeba , jeśli będzie organizowana zbiórka na rzecz pomocy Darka misji w Kamerunie to chętnie się dołożę , bez względu na to czy pomysł wykorzystania kasy ze składek przejdzie czy nie , proszę tylko organizatorów tego przedsięwzięcia o poinformowanie mnie o tym na , bo za tydzień będzie w tym temacie klasyczne sranie po iglakach , którego nie mam ochoty czytać .
Jest mi obojętne na jaki cel idą nadwyżki pozostałe ze składek po opłaceniu kosztów niezbędnych do funkcjonowania forum , w związku z tym oddaje mój głos na : Tak pomoc ze składek .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2013, 19:13   #103
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Zgadzam się całkowicie z Ferdkiem i Puszkiem. Może zróbmy kiedyś "zlot" wyprawę po byłych PGR-ch! Można tam też wiele zobaczyć..........jeśli chodzi o dzieciaki.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2013, 19:20   #104
Dariusz Godawa OP
 
Dariusz Godawa OP's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Yaounde/Cameroun/Afrique
Posty: 166
Motocykl: AT Rd07a
Przebieg: 27000
Galeria: Zdjęcia
Dariusz Godawa OP jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 43 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
ad rem: ze swojej strony mogę już dzisiaj zadeklarować kwotę ... powiedzmy 100PLN dla przytuliska Godawy.
Dziekuję Olu z inicjatywę
a w odpowiedzi koledze matjasowi, też wielkie dzięki i ku informacji 100 zl = ok 15 500 fcfa
czyli calkowite miesieczne utrzymanie 1 dziecka w naszym sierocińcu z jego szkołą włącznie (mieszkanie, jedzenie, sanitarne, ubranie, leczenie, szkoła)

i jeszcze kilka cyfr:
1 euro - 655 fcfa ( kurs niezmienny)
1 litr ON - 520 fcfa = 3,35 zl
1 litr benzyny - 569 fcfa = 3.67 zl
1 bagietka (chleb) - 150 fcfa = 0,97 zl (100 zl to 103 bagietki)
1 litr mleka - 900 fcfa = 5,81 zl
1 kg miesa wolowego z kością - 2200 fcfa = 14,19 zl, bez kości - 2600 =16,77 zl
1 kg miesa wieprzowego - 2500 fcfa = 16,13 zl
1 worek 50 kg ryżu - 18 000 fcfa = 116.13 zl
1 worek 100 kg kukurydzy - 50 000 fcfa = 322,58 zl
1 KVh prądu - 90 fcfa = 0,58 zl
- podróż autobusem na odcinku 300 km - 5000 fcfa = 7,49 zl
- wyplata kucharki - 50 000 fcfa na miesiąc = 322,58 zl ( niezmiennie)
- dla ciekawości - wyplata zaprzyjaźnionego sekretarza jednego z ministrów w rządzie, oficjalnie - tylko 188 000 fcfa = 1213 zl, jednak też oficjalne są różne dodatki, tak że ta osoba ma praktycznie na miesiąc od 1 000 000 fcfa = 6451 zl do 1 500 000 fcfa = 9677 zl
- racja żywnośćiowa na jednego więźnia ( w innym mieście niż Yaounde, gdyż tutaj nie wiem jak jest) - 25 fcfa

pozdrawiam z Kamerunu
darek
Dariusz Godawa OP jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2013, 19:22   #105
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Kazmir, nie bierz tego mocno do siebie ale miejsc gdzie można utkać kasę na tym świecie aby pomóc nie brakuje. Nie mam co do tego wątpliwości.
Jednak zamiast myśleć czy zrobić zlot po bywszych PGR i skończyć na myśleniu, można się dołożyć do konkretu, który ktoś już robi.
Żeby nie było - sam nie mam pojęcia jak pomóc potrzebującym choć wiem, że ich nie brakuje. Cieszę się zatem, że mogę tę chęć jakoś 'skanalizować', np. poprzez taką zorganizowaną akcję i oby była cykliczna.
BTW bo w sumie nie napisałem o tym - nie ma dla mnie znaczenia na co pójdzie nadwyżka z forumowej kasy - wierzę, że ludzie, którzy się tym zajmują dobrze ją spożytkują.
Jako forum jesteśmy wyjątkowi - nie chcę przestać w to wierzyć.

p.s. teraz dopiero widzę Twój wpis Darek /mam nadzieję, że się nie gniewasz, że piszę po imieniu/ - o takie informacje mi chodziło. miesiąc dla jednego dziecka? nie wiem czy kiedykolwiek coś takiego zrobiłem. nie ukrywam wzruszenia.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 08.02.2013 o 19:27
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2013, 19:39   #106
sagattic
 
sagattic's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 401
Motocykl: RD03
Przebieg: za mało
Galeria: Zdjęcia
sagattic jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 15 godz 11 min 5 s
Domyślnie

Po pierwsze primo: wcześniej przeczytałem tylko pierwszy post Sambora i przyłączyłem się do odnowionego pomysłu. Teraz przeczytałem wszystkie posty i żałuję, żałuję że to przeczytałem... po prostu nie wiem co napisać, same bluzgi mi przychodzą na myśl

po drugie primo: właśnie zajrzałem na http://africatwin.com.pl/showthread....230#post289230
Czy Wy ludzie zdajecie sobie sprawę, ile kasy leży i "się marnuje" bo każdy pomysł jej wykorzystania jest od razu torpedowany, że to, że tamto itp?
Przecież na ta chwilę możemy komuś zafundować Africę od Franza i jeszcze trochę zostanie

Przecież ten pomysł to naprawdę nie jest żaden "skok" na kasę forumową, bo po rocznej wpłacie nawet na dwójkę dzieciaków, i tak kasa będzie prawie nieruszona

Jeżeli nie potrafimy dojść do porozumienia jak wydać 1/10 (jedną dziesiątą!!!) nieużywanych pieniędzy, to jedynym wyjściem będzie chyba rezygnacja ze składek, bo serwer mamy zabiezpieczony finansowo na ładnych kilka lat.
__________________
pozdrawiam,
Marcin
sagattic jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2013, 19:41   #107
lena
 
lena's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska poł.-wsch.
Posty: 1,011
lena jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 8 min 52 s
Domyślnie

Nie wiem co się dzieje?
Gdy kilka lat temu pojawiłam się w tym gronie, zostałam przyjęta ciepło i serdecznie. Forumowicze stali się niemal rodziną. Wiedziałam,że mogę na Nich liczyć i byłam dumna i szczęśliwa z tej przynależności. Czuło się jedność . Niestety ten czas minął . To tyle poza tematem - takie moje osobiste odczucia.

A wracając do sprawy. Jestem na TAK. I wcale nie uważam,że nie mam prawa współdecydować o nadwyżce forumowej - jest tam również "moja część" tej nadwyżki, którą chętnie przekażę na rzeczony cel.
Jeżeli jednak GTW jako "organ" zarządzający (po przejrzeniu wątku, zebraniu danych o zdeklarowanych czy poprzeć/lub nie tą akcję, może przeprowadzeniu ankiety?) zadecyduje o innym rozdysponowaniu środków, to przyłączę się do wsparcia poprzez Forum, ale ze środków własnych.

Mam tylko prośbę - koleżanki i koledzy - nie "obrzydźmy" tak zacnej inicjatywy (OLU - dziękuję) bezsensownymi przepychankami.
lena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2013, 20:09   #108
Sylwek bbi


Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 263
Motocykl: RD04
Sylwek bbi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 13 min 49 s
Domyślnie

Niestety GTW nie jest w stanie podejmować żadnych sensownych działań.To czym najchętniej się zajmują i najskuteczniej to kasowanie postów itp.Myślę że znajdzie się sporo chętnych na zrzutę,poza tym powinno to zadziałać dość szybko i bez tej bezsensownej paplaniny Chętnie się dorzucę pomimo nie płacenia składki i sądzę że znajdzie się więcej ochotników jeśli będzie taka akcja
Sylwek bbi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2013, 20:10   #109
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,436
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 21 godz 10 min 47 s
Domyślnie

Ale przecież nikt (albo prawie nikt) nie chce "obrzydzać" inicjatywy. Zdecydowana większość osób pomysł popiera i chce się dołożyć (ja również). Chodzi tylko o tę nadwyżkę kasy forumowej (nie wiedziałem, że tego jest aż tyle). Zróbmy po prostu ankietę i większość zdecyduje, bo nigdy nie wpadniemy na pomysł, który zaaprobuje 100% składkowiczów.
Dziwne mi się tylko wydaje to, że zastanawiamy się, czy stać nas na kapelę na rozpoczęciu sezonu (koszt pewnie koło 2-3 tys) i martwimy się, że koszt zlotu może wyjść za wysoki, a tymczasem na koncie zalega 20 koła i nie wiadomo co z tym zrobić coś tu chyba jest nie tak.
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2013, 20:49   #110
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

To może taki pomysł rodem z mojej korporacji. Pracownicy zbierają kase na dowolny cel charytatywny. Na zakończenie akcji firma dokłada taką kwotę jaką zebrali pracownicy. To zbierzmy 15 tysięcy na Darka. Forum dołoży drugie tyle, będzie ładna okrągła kwota.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.