Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.03.2013, 00:34   #21
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,050
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 38 min 55 s
Domyślnie

chodzi o wyczyszczenie powierzchni roboczej tłoczka.

zabrudzenia usuwamy włókniną ścierną o gradacji 800 a potem szlifujemy papierem ściernym wodnym o gradacji 1500 lub 1200.

szlifowanie tłoczków trzeba umiejetnie i równomiernie robić by ich nie zepsuć,szlifować trzeba na około tłoczka a nie wzdłuż.

zapominamy też o wyciąganiu tłoczków kombinerkami,materiał z których tłoczki są zrobione jest miekki i zniszczymy jego powierzchnię

mam zaciski od gsxf 750 czterotłoczkowe to fotki porobie jak ja to djełam
wkleje na czasie
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2014, 15:40   #22
Tasek


Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 5
Motocykl: RD03
Tasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 11 min 42 s
Domyślnie

Witam
Panowie powiedzcie mi czym umyć tłoczek hamulcowy który jest wysunięty z zacisku ale na tyle że nie rozszczelniony jest układ. Czy zmywacz do hamulców jest odpowiedni do tego? Chcę bez rozbierania zacisku i wyjmowania czegokolwiek umyć tłoczek ile mogę a potem go posmarować smarem ate tylko nie wiem czym go umyć: zmywaczem do hamulców czy płynem DOT 4 i szczoteczką do zębów. Zmywacz jest w sprayu i fajnie by to umyło tylko nie wiem czy nie podzieje się coś z oringiem na tłoczku. Wiem że są zmywacze z acetonem i bez. Mam zmywacz CRC do hamulców ale nie piszą nic o acetonie ale np forch juz to podaje
Forch zmywacz do hamulców R500 z acetonem

Forch zmywacz do hamulców R510 bez acetonu

Pozdrawiam
Tasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2014, 15:49   #23
Borewicz
 
Borewicz's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Mińsk Mazowiecki
Posty: 528
Motocykl: KTM 1190 adv
Borewicz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 10 godz 59 min 57 s
Domyślnie

Płynem hamulcowym. Pewnie jak wyczyścisz płynem do mycia hamulców też nic się nie stanie, oby tylko nie niszczył uszczelniaczy.
__________________
Raz na wozie, raz w nawozie

CUinHell na forum TA
Borewicz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2014, 16:08   #24
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Ostatnio to przerabiałem bo tłoczek był już tak usrany i zapieczony że nie chciał się wyjść. Wyjąłem bardzo ostrożnie kombinerkami, ale przez grubą dętkę żeby niczego nie porysować i dopiero na sam koniec, jak już było po wypychaniu go sprężonym powietrzem.

Natomiast czy czyszczenie tłoczków bez ich wyjmowania z układu, to znaczy bez de facto rozbierania wszystkiego to ma wogóle sens? To już nie lepiej jednak poświęcić tą godzinkę dwie i wszystko dokładnie rozebrać, wyczyścić i złożyć?

Ten syf co jest w środku to i tak tam zostaje przecież. Z odpowietrzeniem z powrotem jest trochę pitolenia się, no ale też jest to do zrobienia przecież.
__________________
------------------------------------------------------
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
------------------------------------------------------

Ostatnio edytowane przez Evvil : 14.03.2014 o 16:13
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2014, 17:30   #25
Tasek


Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 5
Motocykl: RD03
Tasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 11 min 42 s
Domyślnie

Odpowietrzania się nie boje bo mam maszynkę podciśnieniowa do odpowietrzania. Ja poprostu nienawidzę rozbierać zacisków. Zawsze miałem z tym problemy, to się oring uszkodził, kupiłem nowy to znowu to za wielki to za mały, to nie chciało wejść nie wiadomo czemu, to osłona nie chciała wejśc itp
Chcę wysunąć max ile sie da wyczyścić czymś, nasmarować ATE 03.9902-0501.2 prowadnice i samoregulatory Plastlube, zmienić płyn i jazda.
Tylko dalej się zastanawiam czym wyczyścić, ten zmywacz mi nie daje spokoju. Z drugiej strony przecież DOT 4 jest bardzo agresywny, niszczy lakier itp to chyba zmywacz który jest przewidziany do odtłuszczania tarcz, klocków nie narobi szkód z tym oringiem na tłoczku

Szwagier w VFR tez chce żebym mu zaglądnął a nie chce szkód narobić, tylko pomóc

Ostatnio edytowane przez Tasek : 14.03.2014 o 17:37
Tasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2014, 17:40   #26
Tasek


Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 5
Motocykl: RD03
Tasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 11 min 42 s
Domyślnie

napisałem nawet maila do Forch Polska z zapytaniem czy mogę ich zmywaczem potraktować tłoczek ale nie odpisali
Tasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2014, 20:14   #27
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,348
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 16 min 51 s
Domyślnie

Klasyczne zmywacze do hamulców służą do mycia zewnętrznego zacisków, tarcz lub czego tam chcesz.
Ja używam tego do mycia wielu innych elementów z uwagi na szybkie odparowanie i suchość elementów mytych.
Ta suchość nie jest wskazana dla uszczelniaczy tłoczka.
W twoim przypadku wyciśniecie tloczka niemal do końca może się skończyć problemem z wepchnięciem i w rezultacie koniecznością i tak wyjęcia ich z zacisku.
Generalnie lepiej wyjąć tłoczki , porządnie umyć , sprawdzić uszczelniacze i złożyć na kolejne lata.
Jak jednak się będziesz upierał przy półśrodkach to umyj płynem hamulcowym a po wszystkim dopiero zastosuj zewnętrznie zmywacz do hamulców.
Do przesmarowania bez demontarzu stosuję żel/smar do hamulców w 5g tubkach z wielokrotnym wciskaniem i wypychaniem tloczków.
Pomaga , ale raczej w przypadkach drobnych przytarć. Przy dużych zanieczyszczeniach tłoczków może się to nie udać.
Do składania płyn hamulcowy lub różowy smar do montarzu tłoczków.

Dodam jeszcze że kiedyś też próbowałem się bawić w smarowanie bez demontarzowe w swojej 03 , wystarczało na trochę.
W końcu wyjąłem tłoczki , zmieniłem gumki i ..... zapomniałem o hamulcach.
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 14.03.2014 o 20:22
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2014, 23:12   #28
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Natomiast ja w ubiegłym tygodniu potraktowałem wszystko plastilube (łącznie z uszczelniaczami żeby wszystko ładnie weszło) i jutro się dowiem czy zżarło uszczelniacze i płyn zasilił podłogę czy też nie .
__________________
------------------------------------------------------
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
------------------------------------------------------
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2014, 19:03   #29
Tasek


Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 5
Motocykl: RD03
Tasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 11 min 42 s
Domyślnie

gwarantuje że nic się nie stanie po plastlube, do czego innego jest stworzony ale kiedyś jak nie miałem ate do tłoczków to tez plastlube nasmarowałem i było gitara w aucie.
Myslę że ten zmywacz też niczego złego nie zrobi, skoro wytrzymuje oring pracę non stop z DOT4 to 2 min zmywacz go nie usmierci, a potem i tak posmaruje smarem.
zresztą bedę robił w nast tygodniu to Wam powiem czy tłoczek działa
Tasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2014, 19:08   #30
Tasek


Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 5
Motocykl: RD03
Tasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 11 min 42 s
Domyślnie

zresztą kumpel powiedział mi że sie spuszcam nad tym niepotrzebnie, niektórzy nawet nie wiedzą że istnieje smar do zacisków, do tłoczków, zmywacz i jakoś robią i żyją, a nawet jak wiedzą to nie topią kasy bo "umyje DOT 4, złoży na dot 4" i bedzie chodziło a jak ma paść to nawet pasta za 40zł nie pomoże
Tasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Smarowanie linek 7Greg Regularne czynności serwisowe 20 03.01.2016 13:36
Wymiana klocków hamulcowych 7Greg Regularne czynności serwisowe 54 21.01.2012 10:47
Niejasności w/s uszczelniaczy tłoczków zacisków hamulcowych. Artuditu Hamulce, kola, opony 51 29.12.2010 15:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.