Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.12.2011, 22:10   #1
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,155
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 21 s
Domyślnie Czyżbym powoli stawał się czarny? czyt. Kupię AFRE

A więc dojrzałem do decyzji.

W tym i poprzednim sezonie latałem sam głownie po PL i w oku domu po lasach więc LC4 był idealny do tego. W następnym roku wracam do dalszych wyjazdów w DWIE OSOBY tj: Słowacja, Bieszczady, może Chorwacja przez to zapadła decyzja o zmianie moto. Do tego dochodzi jeszcze ekipa z jaką zazwyczaj jeżdżę czyli CBR900R, ZRX750, Hornet600 ;]

Na początku szukałem godnego następcy mojego KTM LC4 i nawet takiego znalazłem bo zwie się LC8, ale cena min. 15tys zł jest aktualnie nie do przeskoczenia dla mnie, więc szukałem dalej.
Hmmm... KTM LC4 640 ADVENTURE: super moc, zawieszenie, wygląd, waga no cud miód i malinka lecz pojawiła się pewna zmienna w postaci mojej dziewczyny (mam nadzieję, że tu nie zagląda i okazało się, że już tak fajnie nie jest na LC4 jak trzeba jechać w dwie osoby i bagaże. Poniżej fota jak wyglądało moto na wyjazd na 3dni


Z samymi bagażami jakoś dało się jeszcze jechać, ale jak doszła druga osoba z tyłu to już wesoło nie było przy takich skokach zawieszeń.
No więc LC4 ADV nie wypalił (jak ktoś chce to wiem ładnego LC4 ADV 99r za 9tys zł).



Więc szukamy dalej:
ST - miałem... bardzo fajny motocykl i miło go wspominam, lecz jednak do 4tys obr jak dla mnie nie jechał. Owszem powyżej 5tys obr to nawet sam na koło szedł z gazu i na 4 udało mi się 180km/h osiągnąć (nie zauważyłem, że to nie 5tka). Niestety to nie moja charakterystyka silnika. Uwielbiam single jak pięknie ciągną od dołu oraz jak szczytują koło 5-6tys obr Do tego ST nie powala hamulcami oraz szerokim zbiornikiem. Dziwnie mi się na niej siedziało.

Po przyjrzeniu się jeszcze paru sprzętom: DL650 (w teren bałbym się tym wjechać), GS650 (singiel, czyli raczej jednoosobowy+bagaże), Trampek 660 (słaby) doszedłem w końcu do AT, przed którą się wystrzegałem ze względu na cenę.
Godziny czytania i oglądania filmów skłoniły mnie w końcu do oględzin tak wysławianego sprzęta. Zobaczymy czemu wszyscy się tak nim jarają...

Jako, że było nie daleko pojechałem obadać to:
http://allegro.pl/honda-xrv-750-afri...862270242.html

Motorek z 95r (malowanie 94), przebieg 62tys wydaje się realny, lakier bez żadnej ryski, tarcze jak nowe zero progu, napęd oryginał od Pana Hądy lecz już na skraju wyczerpania, motorek pracował równiutko i płynnie, zegary, kontrolki, trip master wyglądają jak nowe bez żadnej ryski. manetki, gumki na podnóżkach, silnik nic nie wytarte. Jedynie rama była pociągnięta pędzlem przy podnóżkach i koła posiadają lekki nalot. Czas na pozycję za kierą. Pozycja wygodna, zbiornik się ładnie kolanami obejmuje, szyba wysoko więc dobrze chroni przed wiatrem, siedzenie dość nisko (najniżej z moich wszystkich sprzętów) więc można moto nieźle utrzymać na nodze. Środek ciężkości niższy niż w ST. Koniec tego oglądania na sucho. Trzeba się przejechać. Dotykam guzik i moto od razu zaskakuje. Zero kręcenia rozrusznikiem. Dotknięcie i pali. Sprzęgło (dość ciężko chodziło) jedynka i jedziemy. Na początku spokojnie. Do 5-6tys obr ładnie ciągnie, potem już niestety się ciąg traci, ale charakterkiem podobna do singla i to mi się podoba. Do 120km/h nawet ładnie a potem to już spokój. Czas na hamulce. No ładnie, w lato to i nawet może stoopie by wyszło ;] ST się udało zrobić to i pewnie afra na większych tarczach też pójdzie.

Ogólnie na plus. Nie ma takiego zapierdalania, agresywności jak LC4, ale jest ładnie, ciągnie od dołu, dobrze hamuje, w trasie o wiele lepiej jak na LC4 będzie a w terenie uważam, że wjedzie tam gdzie LC4, ale nie będzie takiego FUN'u. Coś za coś. Jak LC4 miało proporcje 70/30% (teren/asfalt) to Afrę uważam za coś około 40/60% lub 30/70%.

Teraz mam gorącą prośbę do was czarnuchy ;]
Szukam moto do 9tys zł. Model RD07
.
Na oku mam na razie:
http://allegro.pl/honda-xrv-750-afri...862270242.html
Nie podoba mi się malowanie, ale stan techniczny idealny. Do wymiany opony i napęd. Później dokupić gmole, szybę i zrobić stelaż pod sakwy. Blisko mnie bo tylko 60km. Cena 9tys za gołe moto mnie troszkę przeraża :/

http://tablica.pl/oferta/honda-afric...50-IDzjrN.html
Jeszcze aktualna. Może ktoś coś więcej wie o tym modelu. Albo jest ktoś na miejscu i może obadać? Ja mam 300km i nie za bardzo mi się uśmiecha jechać pooglądać moto.

Ostatnio edytowane przez lukasz_vip : 14.12.2011 o 22:14
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2011, 22:29   #2
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukasz_vip Zobacz post
(..)
Szukam moto do 9tys zł. Model RD07[/B].
Na oku mam na razie:
http://allegro.pl/honda-xrv-750-afri...862270242.html
Nie podoba mi się malowanie, ale stan techniczny idealny. Do wymiany opony i napęd. Później dokupić gmole, szybę i zrobić stelaż pod sakwy. Blisko mnie bo tylko 60km. Cena 9tys za gołe moto mnie troszkę przeraża :/
Cena 9k za sprawna rd07 to bardzo dobra cena, za tyle chodza ladne rd04. Zacznij sie przyzwyczajac, AT jest drogim moto

BTW: A nie myslales o XTZ750 z silnikiem od TDMy 4tx..? To zachowuje sie (brzmi tez) jak V-ka, i ciagnie do samego konca. I malo pali.
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2011, 22:31   #3
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,155
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JareG Zobacz post
Cena 9k za sprawna rd07 to bardzo dobra cena, za tyle chodza ladne rd04. Zacznij sie przyzwyczajac, AT jest drogim moto

BTW: A nie myslales o XTZ750 z silnikiem od TDMy 4tx..? To zachowuje sie (brzmi tez) jak V-ka, i ciagnie do samego konca. I malo pali.
Co do ceny to czasami uda się trafić RD07 w cenie około 7-8tys. Przykład Bartasa jak sprzedawał AT i kolegi co kupił tą zieloną AT bodajze 95 albo 96r. z Łodzi za 7tys zł.


XTZ850
A skąd takie cudo wziąć?
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2011, 22:37   #4
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukasz_vip Zobacz post
A skąd takie cudo wziąć?
Ja kupilem gotowca (z padnietym reaktorem, ale za to tanio wyszlo). Ale nastawialem sie na zakup XTZ750 (najlepiej z zarznietym reaktorem, ale w razie czego dobry mozna sprzedac) i osobno reaktora od TDMy z modulem. Tak czy siak, calosc powinna byc w podobnej kasie co slaba rd07 (do 10k zl), za to wrazenia z jazdy calkiem ciekawe.. sadzac po tym, jak jezdzi TRX.
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2011, 22:39   #5
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,155
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 21 s
Domyślnie

Już wiem co to za moto. Mam o nim nawet na dysku artykuł. Tam siedzi piec od TRX'a ;]
https://picasaweb.google.com/1174402...7010349/XTZ850

Ostatnio edytowane przez lukasz_vip : 14.12.2011 o 22:41
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2011, 22:43   #6
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukasz_vip Zobacz post
Już wiem co to za moto. Mam o nim nawet na dysku artykuł. Tam siedzi piec od TRX'a ;]
Chyba od TDM850 4tx - TRX ma nieco mocniejszy reaktor.. ale roznice nie sa jakies porazajace
Na razie bedzie wyjmowana ta padaka i zobaczymy, czy ja reanimowac czy szukac calego reaktora.
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2011, 22:44   #7
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Qrcze, Ty co rok się przemalowywujesz, zmieniasz forum i podpadasz co raz większej liczbie osób
Tego kata to żeś nieźle obładował - mi nie więcej wyszło na 2 tygodnie do Chorwacji Słabo się prowadzi z takim dociążonym tyłem, nie ?

F650GS jest wyjątkowo wygodny na 2os - słyszałem nawet opinie, że wygodniejszy od afry w tym względzie, niemniej gorzej jeśli chodzi o zapas mocy. Do spokojnej turystyki styknie, ale może irytować po przesiadce z mocniejszego.
Myślałeś może nad TDMą albo Tigerem ?
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2011, 22:50   #8
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fxrider Zobacz post
(..) Myślałeś może nad TDMą albo Tigerem ?
Ja myslalem
Tigera polecal mi Blaza, fajne moto ale mi sie po prostu nie podoba. No i chcialem jednak cos, czym w razie czego mozna po terenie pojezdzic.
TDMa mi sie podoba (bardziej ta 3vd niz 4tx, nawet myslalem o kupnie i przekladaniu reaktora), jest w dobrej kasie, ale to moto wlasciwie szosowe. No i calkiem ciezkie.
Stanelo na XTZ850
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2011, 22:52   #9
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 5 godz 47 min 34 s
Domyślnie

tdm z terenem ma tyle samo wspólnego co bandit czy hornet tylko środek ciężkości wyżej
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2011, 22:52   #10
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,155
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fxrider Zobacz post
Qrcze, Ty co rok się przemalowywujesz, zmieniasz forum i podpadasz co raz większej liczbie osób
Tego kata to żeś nieźle obładował - mi nie więcej wyszło na 2 tygodnie do Chorwacji Słabo się prowadzi z takim dociążonym tyłem, nie ?

F650GS jest wyjątkowo wygodny na 2os - słyszałem nawet opinie, że wygodniejszy od afry w tym względzie, niemniej gorzej jeśli chodzi o zapas mocy. Do spokojnej turystyki styknie, ale może irytować po przesiadce z mocniejszego.
Myślałeś może nad TDMą albo Tigerem ?
Jeździłem po całej drodze z tak dociążonym tyłem na LC4. Tutaj widać jak moto siedzi:
http://www.youtube.com/watch?v=lgo_F...ure=plpp_video
Dalej niż początek nie oglądać bo jest tam moje pierwsze palenie gumy bo już łysa była a w domu czekał nowy HEIDENAU.

NA suzukidr.pl siedziałem 3 lata, na xtzclub.pl 1 rok, na ktmracing.fora.pl 2 lata czyli tak jak miałem kolejne sprzęty ;] Młody jestem to zmieniam często. Na pewno wiem, że Afra zagości albo do wiosny jak mi się nie spodoba albo do momentu jak kupię LC8

TDM mnie nie kręci totalnie, ale TIGEROWI dzisiaj się przyglądałem, jednak dla mnie to jakoś bardzo nietypowe moto. Mało tego w PL.

Zastanawiałem się jeszcze nad CAGIVA ELEPHANTEM 900 ale ciężko to znaleźć w PL, a o częściach to nawet nie mówię.

Ostatnio edytowane przez lukasz_vip : 14.12.2011 o 22:56
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kupię Bagster do Africa 750A 1997r czarny MARBYS Wszystko dla Afryki 20 23.01.2014 08:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.