Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.02.2022, 19:10   #1331
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Ta blokada wjazdu do rosji z powodu covida to sciema.
Inni mogą a Polska nie?
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.02.2022, 19:24   #1332
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,926
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 37 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
Byłem tylko raz (4dni) jednego dnia skradziono mi dokumenty a ostatniego już w autobusie na lotnisko aparat, gdy już byłem wyczulony na złodziei, którzy są w każdym turystycznym punkcie Rzymu, organizują sztuczne tłumy, zgadują aby odwrócić uwagę generalnie jedno wielkie polowanie na frajerów turystów. Pytam policjanta, czy jest szansa, że za kilka dni dokumenty się znajdą? ironiczny uśmiech i odp. nic się nie znajdzie. U nas zgubisz grubą kasę na ulicy i jest całkiem spora i realna szansa iż ktoś to odniesie na komisariat a takie pierdoły jak dokumenty to nawet 95% szansy, że się znajdą.

Dopóki ktoś tego nie ogarnie nigdy moja stopa tam nie stanie, dla mnie to nie akceptowalne dno zupełnie olewane przez władze IT. Teraz ta idiotyczna segregacja i covidowe kłamstwa jak z ciężarówkami. Był taki okres w historii tego kraju, który można nazwać po imieniu i zaczyna się na f.... a jak widać historia zatacza koło.

Może Bałkany się otworzą całkowicie, Skandynawia, Hiszpania, liczyłem jeszcze na Turcję chociaż wydaje się to mało realne.
Fajna Roma skończyła się gdzieś w okolicach 95/96 roku, ta za moich czasów, ta jeszcze bardziej zajebista w latach osiemdziesiątych. Teraz to skupisko pederastów, narkomanów, oszustów, oraz wszelakiej maści złodziejaszków, chory system im nie przeszkadza. Nie mają środków i personelu na działania prewencyjne, ale na prześladowanie obywateli bez maski i pasa mają. Po za nimi gdzie kolwiek się nie obrócisz dymają turystów na kasę miejscowi cwaniaczki. Jest tyle fajnych i bezpiecznych miejsc wartych odwiedzenia w IT, ale Roma do nich nie należy i to ostanie miasto, które poleciłbym na odwiedziny, choć tu jestem od 89 roku. Kiedyś nawet chciałem tu zostać na zawsze, wielu moich kolegów i znajomych, rodowitych rzymian sprzedało swoje mieszkania w centro i przeniosło się do pod rzymskiej wsi.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2022, 09:12   #1333
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,926
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 37 min 49 s
Domyślnie

Informacyjnie, na Słowenii od tego miesiąca nie ma już winiet w postaci naklejki na szybę, wprowadzili elektroniczne tak jak na Węgrzech z numerem rejestracyjnym. Do kontroli używają tego samego systemu co do monitoringu boxa w autach powyżej 3.5 tony. Kiedyś na każdej stacji paliw można było kupić winietę, teraz nie wszystkie obsługują jeszcze nowy system. Kara za brak to 360 euri + koszt winietki, dars stoi kilkaset metrów za granicą i kontroluje. Żeby wejść gdzie kolwiek trzeba mieć paszport covidowy, nawet na niektórych stacjach paliw jest wymagany. Do wynajęcia roweru również niezbędny .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2022, 09:39   #1334
jagna
 
jagna's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Z.Góra
Posty: 1,783
Motocykl: BMW F700GS, DR 350
jagna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 17 godz 3 min 21 s
Domyślnie

Czy ktoś ostatnio wylatywał z BER? Jak to wygląda z testami itp., czy lotnisko ma jakieś swoje wymagania, czy tylko to co w kraju docelowym?
Z Niemcami to nigdy nie wiadomo...
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą
jagna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2022, 17:06   #1335
mishieck
Łowcy z Łopola
 
mishieck's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: O! Pole...
Posty: 1,219
Motocykl: Szwenduro
mishieck jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 20 godz 17 min 26 s
Domyślnie

A propos Słowenii to od 21.02.2022 znieśli wszelkie ograniczenia wjazdowe - brak wymogu testów, szczepień.


Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Informacyjnie, na Słowenii od tego miesiąca nie ma już winiet w postaci naklejki na szybę, wprowadzili elektroniczne tak jak na Węgrzech z numerem rejestracyjnym. Do kontroli używają tego samego systemu co do monitoringu boxa w autach powyżej 3.5 tony. Kiedyś na każdej stacji paliw można było kupić winietę, teraz nie wszystkie obsługują jeszcze nowy system. Kara za brak to 360 euri + koszt winietki, dars stoi kilkaset metrów za granicą i kontroluje. Żeby wejść gdzie kolwiek trzeba mieć paszport covidowy, nawet na niektórych stacjach paliw jest wymagany. Do wynajęcia roweru również niezbędny .
mishieck jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2022, 18:22   #1336
dżony
 
dżony's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Złotów
Posty: 415
Motocykl: DR 650 SE
dżony jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 12 godz 59 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jagna Zobacz post
Czy ktoś ostatnio wylatywał z BER? Jak to wygląda z testami itp., czy lotnisko ma jakieś swoje wymagania, czy tylko to co w kraju docelowym?
Z Niemcami to nigdy nie wiadomo...
Leciałem z BER 3tyg temu na Teneryfę, lekko spóźniony biegłem przez całe lotnisko, o dziwo całkiem pusto i żadnych pytań. Przed wejściem na pokład obsługa pytała tylko o dokument, który wymaga Hiszpania ale nawet go nie skanowali - dopiero po wylądowaniu hiszpańskie służby sprawdzały.

Na powrocie nie chcieli nas wpuścić do samolotu bo nie mieliśmy wypełnionych dokumentów, które wymagają Niemcy. Absurd bo jeśli Niemcy są tranzytem czyli jak w naszym przypadku tylko miejscem lądowania i po dwóch godzinach będę już w Polsce nie ma obowiązku wypełniania tej deklaracji. Obsługa jednak dalej swoje, zrobiła się spora grupa osób bez tych papierów i każdy próbował wypełnić formularz na telefonie. Bezskutecznie bo żeby przejść do następnych kroków trzeba było podać między innymi adres w DE. Ostatecznie każdy dostał papierowy formularz żeby wypełnić go w samolocie.

Zgadnijcie co, po wylądowaniu nikt o nic nie pytał.
dżony jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2022, 18:26   #1337
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,082
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 2 godz 12 min 53 s
Domyślnie

Panowie, może ktoś z Was wrócił właśnie z Dubaju (albo zna kogoś takiego), jest taki gość, który skutecznie zamęcza mnie pytaniami na które nie do końca umiem mu odpowiedzieć - a moje źródła zapytania nie są zadowalające
HELP ME PLEASE
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2022, 19:00   #1338
gdziala
 
gdziala's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Nysa/Reykjavik
Posty: 405
Motocykl: CRF1000
gdziala jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 39 min 32 s
Domyślnie

Dobre wieści z Islandii
https://icelandnews.is/wiadomosci/z-...LKXLBzrfbh7wkE
gdziala jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2022, 13:19   #1339
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,666
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 56 s
Domyślnie

Rosję raczej sobie w tym roku musimy odpuścić.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2022, 13:27   #1340
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,463
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 20 godz 38 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Rosję raczej sobie w tym roku musimy odpuścić.
I Ukrainę ...
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasz kolega Bartek vel. Kołek. Smutne wiesci. Fitsakis Kołek 6 29.06.2017 11:17
niestety przykre wieści Harnaś111 Inne tematy 2 02.09.2009 20:13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.