Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.06.2012, 12:10   #21
LukaSS
 
LukaSS's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Biała Podl./Warszawa
Posty: 368
Motocykl: Afryka? Nie, dziękuję. ;)
Przebieg: 60000
LukaSS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 37 min 9 s
Domyślnie

Nie chwaląc się, na tyle mam Michelin T66, poprzednik Anakee czyli opona od ładnych kilku lat nie produkowana (z 7-8 na pewno). Opona znakomicie trzyma się w złożeniach zarówno na suchym i na mokrym. Na wprost nie ma żadnych negatywnych tendencji. Tenenu większego nie zaliczyła ale górskie agrafki, autostrady, szybkie całodzienne przeloty w różnorakich warunkach i tory wyścigowe. Szybko nie schodzi. Jednak zauważyłem, że już zaczyna pękać przy kostkach.... ;( W czerwcu pewnie wymiana na Trail Attacki lub Tourance EXP.
__________________
Yamaha XTZ 800 Super Tenere
LukaSS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2012, 09:34   #22
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,550
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 3 min 15 s
Domyślnie

Jak wygląda prawidłowe leżakowanie opony?
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2012, 10:25   #23
Miras Sc
SOmalijczyk
 
Miras Sc's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: SOsnowiec
Posty: 766
Motocykl: 1090 AdvR
Miras Sc jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 23 godz 32 min 41 s
Domyślnie

Przechowywanie opon wg Contnentala:
http://www.oponycontinental.com/inde...k=show&page=22
Miras Sc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2012, 10:42   #24
Daroo


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Kalisz WLKP
Posty: 146
Motocykl: R1200GS
Przebieg: rośnie
Daroo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 20 godz 3 min 24 s
Domyślnie

Panowie tez myslę ze jezeli chodzi o opony enduro/turystyk to max 5 lat na sporta założyłbym max2 letnia a na crossa z nowym kartoflem a wiek miałbym gdzies bo i tak leci w oczach
__________________
Olej trzeba mieć w głowie, nie tylko w silniku!
XL600V->XRV750 RD07a->XL1000sd01,XT600->XL1000sd02,XT600->XT660X->K1200LT->XL700VA->VFR800X, boxer Sahara->Boxer Sahara,R1200GS
Daroo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2012, 12:45   #25
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał puszek Zobacz post
Ciekawe czy Hubert da głowę za to ,ze 5 letnia opona którą kupi u hurtownika ma parametry nowej. Nie da TY tez nie nastawiaj swojej.
Jeśli trafi mi się jakaś 5-letnia to sprzedaję ją z dużym upustem nie gwarantując że ma 100 % właściwości nowej opony ale przy tym nie twierdzę że jest nic nie warta. Na pewno jest lepsza niż np używka, która spędziła 2 lata na motocyklu. Większość opon na rynku jest nie starsza niż 2 lata i takie opony na 100 % niewiele odbiegają od zupełnie świeżej opony.

Tak na prawdę po oponie widać w jakich warunkach były przechowywane.

Założyłem ten wątek nie po to żeby wciskać ludziom jakieś stare kapcie tylko żeby uświadomić że jeśli opona jest starsza niż kilka miesięcy, rok itd to nie jest to opona niepełnowartościowa
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2012, 13:21   #26
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Sorry Hubert za napaść, ale jak kupowałem oponę na przod dla Duni ,do NX 250 -na allegro to gościu mi chciał sprzedać oponę chyba siedmio letnia- jak mówił - leżakowana . I wcale nie była to jakaś okazja cenowa. Oczywiście nie było żadnej informacji w ogłoszeniu ,ze ma 7 lat. Leżakowana- to wszystko. Podejrzewam, ze cwaniacy czyszczą magazyny na zachodzie za grosze- bo utylizacja kosztuje- a potem starają się ten chłam wcisnąć klientom. Oczywiście wszystko lezakowane w super warunkach. A swoja drogą, ciekawi mnie jak wyglada sprzedarz takiej 7 letniej opony w Niemczech...Z tego co ja się orientuję, to BAG potrafi dać mandat jesli na cięzarowce jest opona starsza niż 5 lat. To jak oni sprzedają 7 letnia jako nowa Helmut to kupi?
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2012, 13:35   #27
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 37 s
Domyślnie

W takim przypadku jaki opisujesz informacja o roku produkcji powinna być kluczowa i nie wyobrażam sobie sprzedać komuś oponę 7 - letnią nie informując o tym wprost. Szczerze mówiąc w Niemczech opona 7 letnia jest chyba jakimś ewenementem bo u nich rynek motocyklowy jest spooro większy niż w Polsce a co za tym obrót jest znacznie większy i bardzo rzadko zdarzają się jakieś leżaki pośród opon, które zamawiam w Niemczech. Swoją drogą zastanawiam się czy koncerny oponiarskie nie traktują polskiego rynku po macoszemu bo zamawiam oponę w Bridgestone Polska i dostaję oponę z 2009 roku (dosyć popularny rozmiar i model), klient nie chce 2009 więc zamawiam w hurtowni w Niemczech i dostaję rok 2012. Może niektóre koncerny pchają trochę starsze opony do Polski ? Wcale bym się nie zdziwił bo gadałem trochę z ludźmi z branży i wiem że dostają w tym roku od producenta niektóre opony np 2,5 letnie i nie mogę odmówić ich przyjęcia.

Ehh niestety trochę potrwa zanim u nas będzie jak w Niemcowni ale chyba dopuki nasze zarobki nie zbliżą się do tych zza zachodniej granicy to nie ma co marzyć o normalnym rynku.
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2012, 14:03   #28
Piki
 
Piki's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 189
Motocykl: RD07a
Piki jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 18 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hubert Zobacz post
Swoją drogą zastanawiam się czy koncerny oponiarskie nie traktują polskiego rynku po macoszemu bo zamawiam oponę w Bridgestone Polska i dostaję oponę z 2009 roku (dosyć popularny rozmiar i model), klient nie chce 2009 więc zamawiam w hurtowni w Niemczech i dostaję rok 2012.
Osobiście bym podejrzewał jednak przedsiębiorczość naszych biznesmenów (bez urazy ) Bo fakt, że ktoś jest oficjalnym przedstawicielem czegoś tam, zupełnie nie gwarantuje jakości. I spora szansa, że albo wyprzedają swoje leżaki (coś w stylu ustawiania towarów z bliższym terminie przydatności na początku półki, żeby klient złapał najpierw takie), albo wręcz kupowanie taniej starszych roczników a sprzedawanie ich w normalnej cenie tu.
Piki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2012, 14:40   #29
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hubert Zobacz post
Ehh niestety trochę potrwa zanim u nas będzie jak w Niemcowni ale chyba dopuki nasze zarobki nie zbliżą się do tych zza zachodniej granicy to nie ma co marzyć o normalnym rynku.
Kilka razy zdarzyło mi sie byc zmuszonym kupować opony w Niemcowni czy Francji gdy kierowca załapał sie na jakiś krawężnik. Cena tych opon jakoś szczególnie nie odbiegała od cen krajowych-natomiast z servisem to rożnie bywa. Aktualnie kupuje opony do ciężarówek w firmie , która za każdym razem zamawia mi te opony w Niemczech- przynajmniej tak twierdzą. Trwa to 3 dni , ale opony są sporo tańsze niż te na miejscu od reki . I zawsze sa świeże ...
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2012, 09:01   #30
Grucha
Unus pro omnibus, et omnes pro uno.
 
Grucha's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Tychy
Posty: 1,098
Motocykl: 990 R, 520 EXC
Przebieg: w km ;)
Grucha jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 42 min 39 s
Domyślnie

Witam.
Robie w oponach na pierwsze wyposażenie - czyli do nowych samochodów.

Na pierwsze wyposażenie (do chwili montażu na samochód) opona nie może być starsza jak 52 tygodnie.
Na rynku wtórnym (opona nieużywana) za nową oponą uważa się taką do lat 3.

Takie goście od jakości w oponach mają normy.
Grucha jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Miejska legenda - wałek zdawczy majki Silnik, sprzęgło, skrzynia 21 26.05.2013 10:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.