Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.02.2012, 08:43   #11
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał LukaSS Zobacz post
Wciągu pół roku sprzedałem ich przynajmniej ze 40 sztuk w swoim sklepie. Skoro ludzie to tak biorą, to chyba musi być dobry
A czy ktoś z kupujących kupił kilka razy czy tylko każdy po jednej i więcej się nie pokazał?
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2012, 09:19   #12
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Moja rada to kupić komplet środków:
1) Do prania (a jak nie masz kasy - płatkami mydlanymi - jak do prania dziecięcych ubranek, kiedy dziecko ma alergię)
2) do impregnowania w pralce (po praniu)
3) do psikania na kurtkę.

Zakaz prania detergentami! Jest takie powiedzenie, że texy trzymają tylko do pierwszej ulewy i prania. Coś w tym jest. Ale m-innymi dlatego (w przypadku prania), że detergent rozpuszcza nawet resztki tego co masz firmowo... Tak więc przed praniem pucujesz dozownik by nie było grama proszków, pralka niech pochodzi na pusto jakby prała. Dopiero wtedy pierzesz, impregnujesz, psikasz. I tak ideał nie będzie, ale na pewno lepiej niż bez. Sprawdzone. Koszty spore - ale jednorazowe.

Jako 4 punkt dodam
4. Bielizna zawsze pod strój. Ona zbiera pot. Ją prać często (ja sobie sukcesywnie dokupywałem wraz z przypływem gotówki i mam 3 zestawy na kilkudniowe wypady). A kurtka i spodnie duuuużo dłużej wytrzymują bez prania (więc maja firmową - najlepszą moim zdaniem - impregnację).
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2012, 13:21   #13
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Koledze oddałem kilka lat temu kurtkę w której przez dwa lata, dzień w dzień prawie, przejechałem z 50 00km. Oczywiście na gore. Kurtka ma dziś grubo ponad 100 000km. Robiła czasem traski po 1000km w deszczu i jeśli coś pusciła to tylko z winy kierownika. Źle zapieta, guziki napy suwaki etc. A tak do dziś nie puszcza żadnej wody do środka. Żadnych impregnacji ale też żadnego płynu czy proszku do prania. Koleś jest trolem wiec jej raczej w ogóle nie pierze bo się boi że puści Mówi że jak brudna, to robi przejażdzkę w deszczu i z bani
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2012, 16:18   #14
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
nie puszcza żadnej wody do środka. Żadnych impregnacji ale też żadnego płynu czy proszku do prania.(..) w ogóle nie pierze )
No i co to wnosi? Nie prać kurtki!

@ Rambo - a sąsiadce spod czwórki kurtka też nie puszcza!
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2012, 11:27   #15
Marcin.111
 
Marcin.111's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Podkarpacie
Posty: 401
Motocykl: raczej juz nie bede mial
Marcin.111 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 1 min 39 s
Domyślnie

Ja używam takiego impregnatu

http://nanosklep.pl/product.php?id_product=15

Wcześniej używałem różnych drogich dedykowanych preparatów i nie byłem zadowolony. Dodatkowo jak się więcej popryskało to zostawały widoczne smugi na materiale. Ten jest rozcieńczalny w wodzie. Pryskam fragment a później wcieram płyn w materiał. Jak cały materiał jest przemoczony to suszę i po sprawie. Jak narazie sprawdza się nawet po dwóch następnych praniach (w specjalnym środku do Gore - zwykły detergent być może by to rozpuścił). Kupiłem butle 0,5 litra. Impregnowałem dwa kpl. ubrań i jeszcze mam pół butelki.

Prawdopodobnie jest to ten sam impregnat co do dachów kabrioletów. Ta sama firma tamten sprzedaje.
Marcin.111 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2012, 12:58   #16
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,244
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 21 godz 42 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin.111 Zobacz post
Ja używam takiego impregnatu

http://nanosklep.pl/product.php?id_product=15

Kupiłem butle 0,5 litra. Impregnowałem dwa kpl. ubrań i jeszcze mam pół butelki.

Prawdopodobnie jest to ten sam impregnat co do dachów kabrioletów. Ta sama firma tamten sprzedaje.
Czyli kupiłeś ten do dachów, bo do odzieży są tylko 250ml. Jak zachowuje się kurtka z wydalaniem wilgoci na zewnątrz?
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2012, 14:00   #17
Marcin.111
 
Marcin.111's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Podkarpacie
Posty: 401
Motocykl: raczej juz nie bede mial
Marcin.111 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 1 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał robertG7 Zobacz post
Czyli kupiłeś ten do dachów, bo do odzieży są tylko 250ml. Jak zachowuje się kurtka z wydalaniem wilgoci na zewnątrz?
Kupiłem dokładnie taki jak linku. Jest dedykowany do odzieży i jest możliwość kupienia 0,5litra a nawet więcej jak się chce. Jak się klinie obok 250ml to się rozwija 0,5l, 1l, 5l. Tak się zastanawiam i chyba jednak kupiłem 1 litr bo na pół litra ta buteleczka trochę za duża mi się teraz wydaje. Oznacza to że dwa zestawy spodnie+kurtka (jeden 2XL + jeden S) porządnie namoczone zużyłem 0,5litra bo mam jeszcze pół butelki. Jestem przekonany że to jest to samo co do dachów bo jaka by miała być różnica? Inne opakowanie + marketing i jest szansa że klient kupi dwa zamiast jednego. Jak będę kupował jeszcze raz to na pewno kupię to samo.

Nie zauważyłem żadnej zmiany w wydalaniu wilgoci przed i po impregnacji. Gruba cordura sama w sobie jest już mało przewiewna. Ja mam teraz membranę Hipora która nie jest aż tak wzmagająca pocenia jak np Reisa więc trudno dokładnie określić a zwykle i tak jeżdżę z otwartymi nawiewami.
Marcin.111 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2012, 11:35   #18
LukaSS
 
LukaSS's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Biała Podl./Warszawa
Posty: 368
Motocykl: Afryka? Nie, dziękuję. ;)
Przebieg: 60000
LukaSS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 37 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
A czy ktoś z kupujących kupił kilka razy czy tylko każdy po jednej i więcej się nie pokazał?
Nie wiem, nie prowadzę takiego rankingu
__________________
Yamaha XTZ 800 Super Tenere

Ostatnio edytowane przez LukaSS : 26.02.2012 o 11:37
LukaSS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2012, 16:47   #19
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 19 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
Nie prać, jak nie trzeba

Spreje i inne nie dadzą ci już 100% pewności.
Rambon ma w 100% racje, nawet parokrotnie wyprany !

Jedyna kurta, ktora po latach uzywania dalej jest nieprzemakalna, to ta nie prana. A zwlaszcza nie wirowana!

Pranie w detergencie usuwa warstwe teflonu (albo czegos o podobnym dzaialaniu), ktorym fabrycznie pokryto tkanine, zeby woda zbierala sie na powierzchni w kropelkach i splywala zamiast wsiakac. "Zmiekczacze wlokien" , ktore sa w praktycznie kazdym proszku/plynie do prania, dzialaja dokladnie odwrotnie. Obnizaja napiecie powierzchniowe dzieki czemu tkanina latwiej sie zamacza (i pierze) oraz jest mieksza w dotyku. Niestety potem tez latwiej sie moczy

Wirowanie rozrywa malenkie pory membrany przeciskajac przez nie wode na sile. Czasem wrecz odrywa membrane od materialu kurtki.

Nie wolno tez wyzymac!

Jedynym nie niszczacym domowym sposobem czyszczenia takich ciuchow, jest namaczanie w letniej wodzie i scieranie gabka namoczona w szarym mydle, mydle marsylskim albo innym podobnym bez:
- nawilzaczy
- balsamow
- perfum
- srodkow powierzchniowo czynnych kationowych, anionowych, niejonowych, itd.
- zmiekczaczy
- itp. polepszaczy

Kilkakrotnie pluczemy, nie wyzymamy i rozwieszamy zeby ocieklo i wyschlo w temperaturze pokojowej.

Ciuchy z membrana wymyslono dla kosmonautow... trzeba byc dzielnym jak kosmonauta!
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2012, 22:41   #20
aciu
 
aciu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gołańcz
Posty: 801
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 13 min 31 s
Domyślnie

W książce na temat survivalu radzą natrzeć tłuszczem, najlepiej rybim Podobno 100% nieprzemakalność
aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Smierdzace szwaje w butach motocyklowych? kuntakinte Wszystko dla Afrykańczyka 57 12.01.2022 09:50
czyszczenie i konserwacja łańcucha kamol Regularne czynności serwisowe 49 28.06.2016 22:09
Piknik Podróżników Motocyklowych - Ustroń Roomyanek Imprezy forum AT i zloty ogólne 42 08.11.2015 20:56
Reklama ubrań motocyklowych - DRASTYCZNE ! A.Twin Inne tematy 4 06.09.2010 19:40
50 najleszych dróg motocyklowych na świecie sambor1965 Umawianie i propozycje wyjazdów 10 24.06.2010 22:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.