Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.05.2012, 11:14   #1
Klepo
 
Klepo's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Puszcza Biała
Posty: 63
Motocykl: RD07a
Klepo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 44 min 56 s
Domyślnie nafta do garów

Odnośnie odpalenia po długim przestoju,to mieliśmy swego czasu Sportstera 1200 z Florydy,utopionego w garażu podczas tajfunu Catherina.Sprzęt w ogóle nie ruszał tłokami,-był tak zapieczony jak zespawany
Własciciel chciał go rozebrać i remontować ale ...najpierw poszła nafta do garów i tak to stało kilka dni.Potem powolne obracanie wałem,zmiana oleju...sprzęt odpalił i jeszcze raz zmiana oleju,aby zalać olej H-D na końcu.
Motocykl jeździ bez problemu,nie bierze,jest O.K. bez rozbierania silnika.

Kostki elektryczne w H-D...poezja w Afryczce jak z syrenki
Klepo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.05.2012, 23:52   #2
Marcin.111
 
Marcin.111's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Podkarpacie
Posty: 401
Motocykl: raczej juz nie bede mial
Marcin.111 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 1 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Klepo Zobacz post
Odnośnie odpalenia po długim przestoju,to mieliśmy swego czasu Sportstera 1200 z Florydy,utopionego w garażu podczas tajfunu Catherina.
Jesteś pewny że to po Catherina? Ja widziałem dużo motocykli w USA po tym huraganie i stanu zeżarcia przez słoną wodę nie da się opisać? Sól zniszczyła wszystko tak że nawet po chromach nie było śladu. Ja myślę że to raczej coś co w USA nazywają fresh water... te są do odratowania bez problemu ale z tego co wiem to u nas jak jest flood title nie da się zarejestrować?

Wracając do tematu to może tylko ja tak betu zrozumiałem "Chocke u mnie sie zwiesil-wiec kiedy sie nagrzla to znow wyregulowalem na 1200"
Rozumie że Chocke to ssanie i ręcznie skręcił obroty żeby były niższe jak się silnik nagrzał, więc cały czas jeździł na ssaniu tak naprawdę...
Marcin.111 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2012, 13:01   #3
Klepo
 
Klepo's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Puszcza Biała
Posty: 63
Motocykl: RD07a
Klepo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 44 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin.111 Zobacz post
Jesteś pewny że to po Catherina? Ja widziałem dużo motocykli w USA po tym huraganie i stanu zeżarcia przez słoną wodę nie da się opisać? Sól zniszczyła wszystko tak że nawet po chromach nie było śladu. Ja myślę że to raczej coś co w USA nazywają fresh water... te są do odratowania bez problemu ale z tego co wiem to u nas jak jest flood title nie da się zarejestrować?

Wracając do tematu to może tylko ja tak betu zrozumiałem "Chocke u mnie sie zwiesil-wiec kiedy sie nagrzla to znow wyregulowalem na 1200"
Rozumie że Chocke to ssanie i ręcznie skręcił obroty żeby były niższe jak się silnik nagrzał, więc cały czas jeździł na ssaniu tak naprawdę...
Motocykl był z Florydy.Stał w wodzie.Deszcz też leje podczas huraganu.Nie była to słona woda,na pewno.Może stał gdzieś,gdzie zalewała deszczówka.
Klepo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.