Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.01.2022, 20:44   #621
honda_honda

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 505
Motocykl: nie mam AT jeszcze
honda_honda jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 2 godz 22 min 22 s
Domyślnie

Jeżeli coś jest finansowane z budżetu państwa to tak naprawdę jest finansowane z państwa budżetu proszę państwa
honda_honda jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2022, 22:29   #622
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Ja ten asfalt już wcześniej miałem, tylko był gorszej jakości. Teraz w porównaniu do asfaltów w okolicy, mamy najlepszy. Trzy warstwy asfaltu, podbudowa z kamienia słusznej grubości, poprawiony przepust, ten który był prowizorycznie poprawiany po tych betoniarkach o tirach nie wspomnę. Dodatkowo dołożyli jeden przepust u sąsiadki u której zawsze jezioro się robiło na polu. Gdyby jeszcze wody polskie za rowy się wzięły, to może i poziom wód gruntowych ustabilizowały się na niższym poziomie. Auto bez widocznych uszkodzeń, tylko ślad podeszwy na szybie . Kasa oczywiście że z naszych podatków, burmistrz dostał kasę po katastrofalnej powodzi kanału strumień , to musi je na coś wydać. Na ten odcinek jak znalazł, martwi mnie tylko że to wszystko tak na zasadzie zalepiania dziur, bez żadnego dalekosiężnego planu, no ale tak to chyba tylko w Szwajcarii. Tam jak robią drogę to już wiedzą że za osiem lat też ją będą robić. Nie mówię że to nie jest fajne, ale moje zdanie jest takie, że tam powinna być porządna szutrówka. Solidna podbudowa i na to warstwa końcowa z kamienia, w każdym momencie można poprawić małym kosztem. Jak nam w poniedziałek zrobią strych to może się wybierzemy w BN aby pochodzić śladami Chinooka, znaczy wilczym śladem.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg E0AF80AE-E84C-451C-BF91-8B95FB3FF06E.jpg (1.00 MB, 20 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2022, 18:31   #623
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Wiadomo że w zimie bierze więcej, chciałem się przekonać ile przy 120 km/h ale łatwo nie było, bo ciężko o jednostajny ruch. Wyzerowałem przy wjeździe na A4 w kierunku Tarnowa, docelowo wieś. Ustawienie 120 na tempomacie i ACC, ze dwa razy musiałem mocniej depnąć aby odjechać wolniejszej kolumnie. Pod koniec zanotowałem wynik oraz wynik już po dojechaniu na miejsce. Widać że prędkość zżera zasięg. W maju jechaliśmy po słowackiej autostradzie ale 110 i wynik był chyba 17,5 kWh/100km.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 3E796BAB-6D12-41AF-A151-1BB5BDC0C977.jpg (811.3 KB, 21 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 197132A6-E72F-471E-BB47-1C8B9E1A867B.jpg (716.1 KB, 21 wyświetleń)
Typ pliku: jpg ADEFE077-EA53-469E-86DF-F44DE59E4813.jpg (735.8 KB, 21 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2022, 20:32   #624
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 7 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Wiadomo że w zimie bierze więcej, chciałem się przekonać ile przy 120 km/h ale łatwo nie było,
Nie jesteś sam.
Mo ja mam Maruti800 jako wóz "dajli".
Bardzo doswiera mi na autotradzie brak przelotowej prędkości 140 (przynajmniej 130) na dalekich trasach. Teraz 110km/h to jest taki "max".

Twoje słowa mnie pokrzepiają że nie tylko mi nie jest łatwo.
Dobrze ze nie jestem sam zawalidrogą-zakałą drogową
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2022, 23:51   #625
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Nie jest tak źle, okazuje się że dużo tzw ice jeździ poniżej 120 co powodowało pewną niedogodność w utrzymaniu stałego tempa. Bo większość jednak jedzie poniżej 120 ale trafiają się takie meteory, przeważnie minimum w konstelacjach po trzy, gdzie pierwszy próbuje uciec drugiemu a trzeci wisi im na ogonie. Odstępy o których było ostatnio tak głośno ich nie dotyczą.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2022, 09:10   #626
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie Cupra Born

Jeśli autor wątku nie wyraża zgody na publikację tutaj, proszę usunąć.

Byłem w zeszłym tygodniu na testach Cupry Born, młodszego brata bliźniaka ID.3 i mam bardzo pozytywne odczucia.
Jeździłem wcześniej ID.3, ale to trochę inne odczucia, szczególnie organoleptyczne i wzrokowe (tu pozostaje kwestia gustu).
Samochód jest bardziej "zawadiacki", ekran większy, tapicerka foteli, drzwi, alcantara, przeszycia, fotele ze zintegrowanymi zagłówkami.
Podobał mi się już w folderach, na żywo również nie zawiódł.

Zdecydowałbym się, ale baterię 77kWh 231KM, ale.... produkcja dopiero pod koniec 2022 i to też nie ma pewności.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2022, 09:38   #627
Wojtec
 
Wojtec's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 59
Motocykl: XL650V
Wojtec jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 1 godz 58 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Dzisiaj był bieg i ciężko było wyjechać z centrum, ale dzięki temu cyferki fajne zobaczyłem, a mandaty będę płacił, albo komornik przyjdzie jak zapomnę
Lepiej nie zapomnij.
Teraz jak trafi do U.S to extra +100 zł opłata manipulacyjna
Wojtec jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2022, 09:59   #628
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pattryk Zobacz post
Jeśli autor wątku nie wyraża zgody na publikację tutaj, proszę usunąć.

Byłem w zeszłym tygodniu na testach Cupry Born, młodszego brata bliźniaka ID.3 i mam bardzo pozytywne odczucia.
Jeździłem wcześniej ID.3, ale to trochę inne odczucia, szczególnie organoleptyczne i wzrokowe (tu pozostaje kwestia gustu).
Samochód jest bardziej "zawadiacki", ekran większy, tapicerka foteli, drzwi, alcantara, przeszycia, fotele ze zintegrowanymi zagłówkami.
Podobał mi się już w folderach, na żywo również nie zawiódł.

Zdecydowałbym się, ale baterię 77kWh 231KM, ale.... produkcja dopiero pod koniec 2022 i to też nie ma pewności.
No zasadniczo to ID.3 w innym opakowaniu, dla mnie najistotniejsza byłaby cena, a tutaj podobno różowo nie będzie. Bateria 77 kWh fajna rzecz, ale w sumie cieszę się że nie miałem takiego dylematu przy wyborze pierwszej edycji. Tam można było sobie wybrać trzy poziomy wyposażenia ale bateria była o jednej pojemności. Póżniej doszła 77 kWh ale z możliwością jazdy dla 4 osób. Widzę że moc zwiekszona, ciekawe jak to zrobili ?
Co do mandatu, zapłaciłem, wprawdzie 14 dni minęło ale zapłaciłem. Pozostaje kwestia bratanków, chyba też zapłacę, bo widzę że mocno umocowani w meandrach naszego systemu. Jutro będziemy testować auto na trasie do Warszawy, bo termin do okulisty mam, ale tym razem normalnymi drogami.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2022, 13:10   #629
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 53 min 40 s
Domyślnie

Jak już Consi napisał, to dwa takie same samochody "pod skórą". Na początek ma być wersja 58kWh, potem 45kWh i 77kWh (także z e-boost).

Ekran owszem jest ciutke większy i wykończenie deski i drzwi inne (jak dla mnie lepsze), ale podobne upgrade'y ma również dostać ID.3 w tym roku.

Bateria 77kW fajna rzecz (dostępna również w ID.3) bo i zasięg większy. Tyle że ładowanie dłuższe, bo np. po AC to ok. 9 godzin i samochód cięższy (zużycie opon i przyspieszenie).

Mnie się Cupra Born podoba, może nawet ciutkę lepiej niż ID.3 (np brak tego czarnego plastiku między maską i szybą przednią).

Niestety są też jak dla mnie poważne minusy Cupry:
- brak (nawet w wyposażeniu opcjonalnym) matrycowych LEDów. Kto je raz zobaczył w akcji wie o czym mówię.
- opcjonalne grzane fotele, które są w standardzie w najtańszej wersji ID.3 (dodatkowo niecałe 2000zł)
- bardziej (jak dla mnie) zamotane menu,
- w standardzie jest kabel do ładowania 16A, aby więc ładować z domowej ładowarki na 7,kW trzeba dokupić kabel 32A (847zł).

Jak się więc skonfiguruje Cuprę z tym co ma np. ID.3 w wersji Family Pro Performance to być może Born wyjdzie drożej.

Trochę szczegółów wyposażenia poniżej:

https://www.cupraofficial.pl/content...NA-NA-2022.pdf



nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2022, 21:28   #630
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,223
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 14 min 46 s
Domyślnie

Siedzisko fotela jest regulowane na długości w seacie czy stałe? Fotele wyglądają na wygodniejsze.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.