Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.10.2021, 21:27   #41
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 428
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 18 godz 43 min 23 s
Domyślnie

A może poprawić instalację co-kominek jak Masz to zrobione na jakiej temperaturze palisz jakie sterowanie kominka jakie zabezpieczenia wymiennik czy bufor podłoga czy grzejniki
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 07:43   #42
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 958
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 21 godz 19 min 14 s
Domyślnie

Tygrys- nie chcę tego poprawiać, chcę z tego zrezygnować. Upierdliwe to jest trochę. To co wydam na lepszą instalację do kominka , wystarczy na porządną kozę np jotul . I mam bez komplikacji- zepsuć się nie ma co.
Obecnie mam sterownik , jak przy piecach CO. Temp wody skoczy do powiedzmy 50 st pompka sie włącza , pcha częściowo w podłogówkę , częściowo w grzejniki , pochodzi z minutę , temperatura spada , logiczne i znowu 50 i znowu się włącza aż wypompuje ciepło z wkładu itd. Pewnie jest coś nie tak , ale używam tego tak żadko że bez znaczenia mi to. Wolę cos co nie potrzebuje prądu i w każdej chwili będę mógł to rozpalić , nie tylko dla nastroju, ale i jako awaryjne źródło ciepła, np przy zaniku prądu w mrozy.
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 08:27   #43
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 428
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 18 godz 43 min 23 s
Domyślnie

A czyli nie Masz sterowania przepustnica na dolocie powietrza i podtrzymania temp powrotu -co jest ważne żeby drzewo gazowalo . Na brak prądu są UPS i zawory schładzające.
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 08:42   #44
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

powiem wam, że palę dużo drewnem i u mnie to działa wyśmienicie. ale gadałem z paroma osobami co mają wkład z płaszczem wodnym i wszędzie to kuleje. wydaje mi się, że to nie będzie nigdy dobrze działać z tego właśnie powodu - kominek, żeby się dobrze palić potrzebuje mieć SWÓJ klimat w środku - im wyższa temperatura w komorze spalania tym lepiej się to kotłuje.
być może ktoś tutaj użytkuje wkład mokry i powie, że jest git - niech i tak będzie.
kiedyś dawno temu był u mnie dawno nie widziany kuzyn i nie mógł się napatrzeć jak pięknie się pali - pytam o co chodzi, że tak się zachwyca. wtedy powiedział, że ma kominek z płaszczem wodnym.

co do pompy ciepła powietrznej - z Waszego doświadczenia jakie to są pieniądze?
niestety nie mamy podłogówki - w grę wchodzi tylko wymiennik/nawiew (CHYBA).

m


m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 09:16   #45
Złom
601493080
 
Złom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1,406
Motocykl: XL600
Złom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 8 godz 11 min 58 s
Domyślnie

Podobno robi swiętną robotę taki sterownik, widziałem, że bardzo dobrze im się to sprzedaje w skandynawii, gdzie wszelkiego rodzaju kozy, kominki i piece kaflowe są popularne. Pomaga ekonomicznie i ekologicznie utylizować drewno.

https://tatarek.com.pl/automatyka/st...mulacji-ciepla

https://www.facebook.com/tatarekproduction/

https://www.facebook.com/tulijasuits/
Złom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 10:24   #46
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 958
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 21 godz 19 min 14 s
Domyślnie

Matias ja za pompę ciepła, powietrzną najprostszą, zapłaciłem 6 tysięcy z montażem 2 lata temu. 5 kw i słabszego nie ma sensu brać.
Dokładnie to mam gree u crown.
Latem wiadomo jako klima, ale zimą elegancko dogrzewa jesienią ustawiam sobie na przykład 22 stopni chwilę pochodzi jest moment ciepło. Koszty też nie są jakieś zabójcze, chodzi o to że bierze 1 kW z sieci a oddaje 4 kilowaty do mieszkania to znaczy zależy od temperatury na zewnątrz i wielu innych ale mniej więcej jak to działa.
Co do wysokiej temperatury, która musi mieć w palenisku kominka to pełna zgoda, tak to ma właśnie być. Płaszcz wodny który tam jest skutecznie to psuje.
Mieszkam blisko lasu, przyniosę gałąź połamią na kolanie wrzucę i mam ciepło, albo potnę palety euro które się walają, lubię takie chamskie rozwiązania
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 10:37   #47
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,241
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 14 godz 41 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Widmo80 Zobacz post
bierze 1 kW z sieci a oddaje 4 kilowaty do mieszkania
Zaintrygowałeś mnie tym

P.S. pyt, do tych co maja Jotula- czy to sa piecyki/kozy żeliwne Bo sąsiad ma taki wklad kominkowy i powiem szczerze, że przy jego 30m2 salonu nie da się tam wysiedzieć tak pioruńsko to grzeje i wg. mojego kominkarza nie za bardzo tego typu żeliwne piece sie na polski klimat nadają.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 10:38   #48
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 428
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 18 godz 43 min 23 s
Domyślnie

Psuje skutecznie jeśli brak w instalacji kilku rzeczy-osprzetu i wykonane jest bez przemyślenia mam kilku znajomych którzy ogrzewają całe domy -gaz mają awaryjnie i pali się leniwym ogniem .
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 11:03   #49
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 958
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 21 godz 19 min 14 s
Domyślnie

Artur to oczywiście w wielkim uproszczeniu ten 1 kW. Niech ktoś mądrzejszy to doprecyzuje, ale mniej więcej tak to wygląda.

Tygrys – oczywiście pewnie masz rację, ale mi po prostu się nie chce już z tym bawić, rycie beretu jakimiś sterownikami przepustnicami czujnikami i tak dalej i tak dalej, lubię prostotę.
Nie twierdzę że masz złe rozwiązanie, bo jeżeli Ci pasuje to super, ale to tak samo jak z motocyklami, miałem jakiś czas Harleya i mi nie pasował po prostu a Afryką mi się dobrze jeździ.
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 11:43   #50
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Myślę że to wam wiele wyjaśni
https://kotly.pl/cop-scop-spf-pompy-ciepla/

Mamy tu na forum fachowca w tej dziedzinie ale jak będzie chciał to sam się ujawni.

Jotul są stalowe i żeliwne jest to firma posiadająca jakościowe produkty w szerokim wachlarzu cenowym i wydajnościowym . Używki w Norwegii są dużo tańsze niż w Polsce

U nas temat pomp powietrze powietrze bardzo popularny ale nie będę się rozpisywał bo ktoś znów mnie zwyzywa od cwaniaków z miodem w uszach
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
piec gazowy c.o. Melon Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 41 09.08.2023 06:52
Koza z piekarnikiem przemo77390 Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 2 11.08.2021 12:26
Ma ktoś doktorat z centralnego ogrzewania ? NaczelnyFilozof Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 14 16.05.2021 22:11
garaż wolnostojący - jaki, z czego Ludwik Perney Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 17 11.09.2018 16:44
Potrzebna porada fachowca od kotłów centralnego ogrzewania. piotreklodz Inne tematy 7 29.07.2013 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.