Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.01.2014, 14:43   #31
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Ja jak patrze na moj ktm 950 sm z przodu to widze jaki ohydny jest z tej strony
Natychmiast musze popatrzec z boku i wtedy juz nawet jechac mi sie nie chce tak milo sie patrzy...
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2014, 17:25   #32
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,970
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 38 min 35 s
Domyślnie

Co Wy z tym wykorzystywaniem... Ja latam swoim po szosie i nie po szosie, jadę czasem i po 150 na asfalcie i po 80-90 w terenie..? to w ilu procentach wykorzystuje swojego. Jak to zbadać..? Czyjak koleś potrafi jeździć do odciny, to wykorzystuje w 100%?

a z tymi procentami co do LC8 nie jest chyba aż tak źle, w moim otoczeniu jest przynajmniej kilkanaście ludków na lc8, na zlotach ADV przybywa ich nawet kilkudziesięciu, śmiem twierdzić.że 90% z nich wie co z tym motocyklem się.robi, I próbuje mniej lub bardziej skutecznie dogonić swoimi możliwościami, możliwości motocykla

a teraz do Orzepa.... śmiem twierdzić.iż gs 800 by się uszkodził i szybciutko połamał tak samo jak i jego felgi, na takich wyjazdach jak Aragonia, Korsyka czy też Rodopy. dlatego że było tam bardzo kamieniście, a każdy z nas glebił w tych kamieniach przynajmniej kilka razy
Swoją tezę podpieram własnym doświadczeniem z gs 800, wsiadłem na jednego, przejechałem się przez 15-20 min i zdołałem popsuć mu koło przednie...
zabawy w piasku, bez zawieszenia nawet nie tyle dobrego co przede wszystkim sztywnego jest wielce utrudnione, dlatego śmiem twierdzić.iż GS 800 by miał spory problem
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2014, 18:41   #33
ktm


Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 91
Motocykl: nie mam AT jeszcze
ktm jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 4 godz 24 min 5 s
Domyślnie

[Co Wy z tym wykorzystywaniem...]

Ano to , że nie dla każdego ktm jest najlepszym wyborem. Każdy sprzęt ma wady i zalety. Część z was krytykuje wszystko co nie jest pomarańczowe a to już fanatyzm.
Ja w ktm-ie już 2 felgi zgiąłem i nie uważam , że to ich wina tylko moja.
ktm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2014, 18:53   #34
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,970
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 38 min 35 s
Domyślnie

Jak sam napisałeś każdy motocykl ma swoje przeznaczenie... ja tam"fanatykiem" nie jestem.. GS800 to fajny motocykl, ale nie możesz nim tak samo latać jak duzym ADV i nie dlatego że się.nie da, ale dlatego że go się.szybko popsuje. Felgi da się.pogiąć każde, ale uwierz mi że te w gs800 udaje się pogiąć bardzo szybko. Ja uważam poprostu iż często BMW stosuje bardzo kiepskie wykonanie i kiepskie materiały, albo zakładając że i tak nikomu nie potrzeba lepszych, albo właśnie po to aby biegli do touratecha się doposażać
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2014, 19:08   #35
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
...śmiem twierdzić.iż gs 800 by się uszkodził i szybciutko połamał tak samo jak i jego felgi, na takich wyjazdach jak Aragonia, Korsyka czy też Rodopy. dlatego że było tam bardzo kamieniście, a każdy z nas glebił w tych kamieniach przynajmniej kilka razy
EX, jeżeli tak piszesz, to zapewne wiedzę masz...tylko, co na to tysiące Posiadaczy BMWu F800GS ?

Ja oczywiście powyższe wyjazdy znam tylko z relacji foto-video.
Śmiem twierdzić, że przy lajtowych prędkościach nie połamałbym aluminiowych felg w GSie12ym.
Chyba bym przejechał widoczne na filmach odcinki.
Choć na jednym z nich(Aragonia) jest zjazd "poSchodach"...
Zapewne mój LękWyskości by poprosił EXa o przebrnięcie tej przeszkody


W Albanii spotkałem na stacji benzynowej przed SH20 Bułgara na 990.
Miał wcześniej GSa12. Jednak w teren lepsza pomarańcza mówił.
Za przyład podał Mi z dumą, że tego dnia od rana zrobił SH20 w obie strony.
Nie wiedząc co mnie czeka, a mając w pamięci opisy z relacji - kiwałem głową z podziwem pokazując KTMa.
...dzisiaj znając już drogę, spokojnie bym GSem12ym przejechał to co Bułgar.

Teraz o tym wykorzystywaniu sprzętu na powyższym przykładzie:
Taki Przygoński, by przjechał SH20 6-razy w tym samym czasie!
Jemu mogłyby przeszkadzać plastelinowe koła w GS800


Pozdro Orzep
p.s. Jeszcze do Autora wątku:
-Ja, to nie mam wogóle pojęcia w temacie owiewek KaTeeMowych.
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2014, 19:42   #36
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,970
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 38 min 35 s
Domyślnie

na filmach góry wydają nam się mniejsze, prędkości minimalne, a kamienie nie za wielkie.
Orzep bardzo Serdecznie Cię zapraszam na jakiś nasz wyjazd.. wtedy zweryfikujesz moje zdanie i sam będziesz mógł z dumą poopowiadać jak to gs-em 1200 na alu felgach i z super kadranem się da. a co do 800-tki.. zapytaj tych co mają ilu z nich jeździ tym w Offie. ilu wymieniło już felgi..? i chętnie wymieniło by zawieszenie...

na ADV jest Kugi.. zapytaj go.. ?
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2014, 20:12   #37
MOTOMYSZA
 
MOTOMYSZA's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: B Y D G O S Z C Z
Posty: 604
Motocykl: KTM ADV 990 "S"
MOTOMYSZA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 38 min 4 s
Domyślnie

Nie chcę być stronniczy(bo ma 990ADV"S"właśnie), ale trochę racji w tym jest przy czym się EX upiera.
Kumpel Marcinek z którym baaaardzo często jeżdżę ma GS'a800 właśnie od dwóch lat.
Wcześniej jeździł piękną Afrą RD03 (stoi w Touratechu w Bielsku, malowana w Gauloises'a), to on zaraził mnie enduro i nauczył jeździć po piochu i to on właśnie jest na etapie rozmyślania jakie zawieszenie wstawić lub jakie cartridge zainstalować do BMW!!! Bo sam zauważa, że już mu brakuje. Więc coś w tym jest.
A ja? Cóż... Mając około roku już swojego KTM ADV, pożyczyłem od Marcina jego BMW.
I zapier...niczałem jak KTM'em. Ale na dołkach i dziurach w lesie jak wpadłem tą beemką i dobiłem kilka razy tył, to myślałem że nie będzie czego zbierać. I owszem nic się nie rozleciało, nic nie pogięło, ale w KACIE bym po tym przeleciał i nawet nie pomyślał, czy da radę, czy aby nie dobije.
A felgi w BMW...cóż... Ja w Kacie też felgi już prostowałem, więc nie ma rzeczy niezniszczalnych .
Tak jak piszecie, każdy sprzęt ma swoje wady i zalety. I właśnie po to jest Forum, aby o tych wadach i zaletach się dowiedzieć.
Więc podstawowym pytaniem jest, czego od tego motocykla oczekujesz? Jeśli ma być oszczędny, to wybierz BMW, jeśli ma mieć zajebiaszcze zawiasy bo naparzasz w terenie to KTM,... itd, itp.
Ja po dwóch latach posiadania KTM'a wiem jedno- nie zamieniłbym go na żadnego innego!!!! Chyba, że na nowszego KTM ADV 990"S".
Ale wtedy to by mi było szkoda go ciorać w terenie, bo taki ładny by był i lśniący.

POZDRO ... i bez spinki Panowie

Ostatnio edytowane przez MOTOMYSZA : 15.01.2014 o 20:21
MOTOMYSZA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2014, 20:19   #38
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

EX, niestety maj i wrzesień mi nie pasuje, choć przyznam, że przyszła mi taka myśl by pojechać z Wami.
Nie po raz pierwszy mnie zapraszasz...chyba z sympatii, a nie "pokazaniaMi" - Co?!
Co do wymian, to wiesz jak jest EX z dużymi Chłopcami i zabawkami...zawsze coś by się wymieniło, ale czy to takie niezbędne?

Pozdro Orzep
p.s. Zaczynam wierzyć w "magięMarketingu" BMWu...gówno produkują, a te "Barany" i tak kupują!
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2014, 20:42   #39
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,970
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 38 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Orzep Zobacz post
EX, niestety maj i wrzesień mi nie pasuje, choć przyznam, że przyszła mi taka myśl by pojechać z Wami.
Nie po raz pierwszy mnie zapraszasz...chyba z sympatii, a nie "pokazaniaMi" - Co?!
Co do wymian, to wiesz jak jest EX z dużymi Chłopcami i zabawkami...zawsze coś by się wymieniło, ale czy to takie niezbędne?

Pozdro Orzep
p.s. Zaczynam wierzyć w "magięMarketingu" BMWu...gówno produkują, a te "Barany" i tak kupują!
wykręt na wykręcie...
to będzie inna propozycja...na iziego jedziesz, więc wpadniemy do Ciebie offem i razem polecimy na iziego krzakami blisko masz więc pewnie się nawet nie zmęczysz..
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2014, 21:07   #40
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

EX, widzisz - JA do offu nie pasuje i o tym nieraz pisalem.
Jednak ogladajac filmy z wypraw waszych widze, ze nie latacie, a sie przemieszczacie.
Podobnie do moich umiejetnosci...wiec chyba bym rade dal
Ani umiejetnosci, ani motocykla nie posiadam, by Ci dotrzymac kroku.
Moze na asfalcie bym sie odwazyl...
Napewno przy stole bedziem szli leb w leb na IZIm!
Pozdro Orzep
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przeróbka Oryginalnego Tłumika Stachu Uklad paliwowy i wydechowy 30 19.03.2012 22:56
co zamiast oryginalnego licznika.... Vooytas Układ elektryczny i zapłonowy 7 24.06.2008 01:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.