Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Mała Afryka - CRF 250/300 Rally i L > Dział ogólny

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.01.2022, 14:02   #1581
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,832
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 23 godz 44 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Horizon Zobacz post
Długo szukałem co zrobić lampą. Finał będzie taki, że lampa poleci do profesjonalnego tunera (moda?) dzięku czemu w oryginalnej obudowie znajdzie się bi-led + światło do jazdy dziennej. Mniej więcej tak to wygląda po modzie . Efekt za około 30 dni
Ładnie ale jak to się ma do homologacji i w razie dupy odpowiedzialności z OC - koszty moga być przełozone na wlasciciela.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2022, 19:05   #1582
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Mod jest zrobiony w lampie wiec numery numery zostają - to jest ten plus przy np. rutynowej kontroli. Szczerze mówiąc nie wiem co z inba musiałaby się wydarzyć, żeby zaczęli szukać tak głęboko. Przy takich zdarzeniu lampa raczej byłaby moim ostatnim zmartwieniem
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2022, 11:02   #1583
Asik_Halina
 
Asik_Halina's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2021
Miasto: Warszawa
Posty: 16
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Asik_Halina jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 34 min 34 s
Domyślnie

[mention]mikelos [/mention] pytanie do Twojej wymiany śruby spustowej oleju. Czy jak położę motek na bok, żeby wymienić samą śrubę na magnetyczną bez wymiany oleju, to olej pocieknie?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Asik_Halina jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2022, 16:23   #1584
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Co musialoby sie wydarzyc, na przyklad wypadek i odmowa wyplaty swiadczen/pokrycia kosztow likwidacji szkody ze wzgledu na ingerencje w pojazd ?
Wiem, to czarnowidztwo, kazdy sam wazy sobie ryzyko. Zwracam tylko uwage na najczarniejszy ale mozliwy scenariusz.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2022, 10:50   #1585
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 611
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 15 godz 36 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Gregory ma rację, założysz żarówkę nie taką jak trzeba, jeżeli uczestnik zdarzenia zezna że poczuł się oślepiony to jest po frytkach. Warto o tym wiedzieć.
IMHO traktowałbym jako zaje....y zbieg niefortunnych zdarzeń. Co nie zmienia faktu, że pewnie większość lamp motocyklowych (i nie tylko) świeci marnie i do tego takie połączenie poprostu jest nielegalne. Chociaż są na rynku żarówki np. H4 tzw. led, które nawet PT przechodzą ;P
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2022, 10:56   #1586
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Ronin, znasz kogoś kto miał taki przypadek? Bo to imo trochę urban legend krążący po necie. Podobnie jak teorie, które czytałem, że jak masz przegląd a masz coś niehomologowanego to tak jakbyś przeglądu nie miał więc nie możesz poruszać się po drodze - no nie tak to wygląda.
Uczestnik może zeznać, że poczuł się oślepiony, ale w razie sporu będzie to sprawdzane i może zostać powołany biegły. Ofkors tak jak mówi Gregory jest to ryzyko, które się po prostu waży jak przy każdym motocyklu gdzie zakładasz szperacze bez papieru czy oponę terenową, która nie powinna się.znaleźć na asfalcie.

Cytat:
Napisał JaTomek Zobacz post
Chociaż są na rynku żarówki np. H4 tzw. led, które nawet PT przechodzą ;P
Są, są i najpierw miałem w tę stronę iść, ale wolę przerobić cały wkład w środku.
Raczej nie ma szans, że będzie marnie świeciło https://www.youtube.com/channel/UCX8...QVBob0w/videos
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2022, 11:03   #1587
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 611
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 15 godz 36 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Horizon Zobacz post
Ronin, znasz kogoś kto miał taki przypadek? Bo to imo trochę urban legend krążący po necie. Podobnie jak teorie, które czytałem, że jak masz przegląd a masz coś niehomologowanego to tak jakbyś przeglądu nie miał więc nie możesz poruszać się po drodze - no nie tak to wygląda.
Uczestnik może zeznać, że poczuł się oślepiony, ale w razie sporu będzie to sprawdzane i może zostać powołany biegły. Ofkors tak jak mówi Gregory jest to ryzyko, które się po prostu waży jak przy każdym motocyklu gdzie zakładasz szperacze bez papieru czy oponę terenową, która nie powinna się.znaleźć na asfalcie.
Wydaje mi się, że takie informacje do wykopania z orzeczeń Sądów i to prawomocnych...
Do tych oślepiających zaliczyłbym również część lamp z żarówką xenon i led.
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2022, 12:09   #1588
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Ladowanie leda zamiast h4 jest u nas nielegalne. Wiem, bez sensu ale jak jest. W DE jest warunkowo dopuszczone ale wylacznie dla pary reflektor h4 czy h7 i zarowka led dla ktorej producent zrobi NOWA homologacje i zdobedzie odpowiednie zaswiadczenie. Duzi producenci jak Philips i Osram troche tych homolgacji juz maja, ale to wciaz homologacja wylacznie dla zarowki w konkretnym modelu samochodu. Wtedy jest street legal o czym informuja na opakowaniu. U nas kazdy led w nieledowym reflektorze jest not legal. Faktem jest ze to jak swieca niektore chalupniczo zrobione retrofity to jest jakis k..a dramat. Bardzo fajnie ze taki kierowca tuningowanej bmw cieszy sie lepszymi swiatlami i mowi ze jest bezpiecziej. Szkoda tylko ze ja jadac z naprzeciwka nie widze juz kompletnie nic.
Jak duzy jest odsetek odmowy pokrycia szkod nie wiem. Ale wiem ze ubezpieczyciel zrobi co moze zeby wyplate obnizyc albo wogole jej uniknac. Kilka wpadkow w rodzinie bylo. A jak komus to nie pasuje to zawsze zostaje wieloletnia droga sadowa
Wiec, jak kto lubi. Majac motorek ktorym asfaltem jezdzilbym kilkasetmetrow do pierwszej polnej drogi osobiscie homologacja na swiatla za bardzo bym sie nie przejmowal.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2022, 12:54   #1589
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GregoryS Zobacz post
Wiec, jak kto lubi. Majac motorek ktorym asfaltem jezdzilbym kilkasetmetrow do pierwszej polnej drogi osobiscie homologacja na swiatla za bardzo bym sie nie przejmowal.
Otóż to, przy typowo szosowym motocyklu nie wiem czy bym się bawił.
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2022, 16:09   #1590
dzinks
 
dzinks's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 1,284
Motocykl: CRF1000L
dzinks jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 6 godz 40 min 14 s
Domyślnie

Ktoś już zmieniał na mniejsze i elastyczne, homologowane kierunki? Dziś tylny lewy wyrwalem z plastikiem z mocowania. Muszę kupić całe ten czarny element nad kołem. Kierunki są za ogromne i sztywne.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
dzinks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
2021 CRF250L & CRF250 Rally Danny Dział ogólny 53 20.11.2021 16:47
XXVI WiR Rally 2021 dalej zwany podlasiakiem sluza Imprezy forum AT i zloty ogólne 205 20.11.2021 06:34
XXVI WiR Rally 2021 - koszulki jendrus Imprezy forum AT i zloty ogólne 65 27.10.2021 07:26
Endurorally 2021 Onufry22 Dział Producentów i Dostawców 91 16.09.2021 12:36
Honda crf 250 Rally Twardsza tylna sprężyna amortyzatora Viruus Warsztat 8 11.12.2019 13:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.