Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.05.2012, 22:14   #71
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,821
Motocykl: F800GS ADV
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 4 dni 5 godz 41 min 28 s
Domyślnie

Nawet nie przypuszczałem że moja Afryka będzie tu kiedykolwiek przedmiotem takich dyskusji

Dla zainteresowanych dodam tylko że moja AT jest świeżo po mega serwisie u szparaga i pracę oraz stan zawieszenia ocenił jako dobre/bardzo dobre. Więc myślę że jeśli chodzi o sam motocykl to jest z nim wszystko OK.

Zawsze próbowałem przekonać sita że GS to nie jest sprzęt do uprawiania typowej jazdy enduro. Jak widać - nie przekonałem
Szczerze mówiąc dla mnie nawet na AT pakowanie się w kopny piach nie należy do przyjemności. Choć pewnie gdybym miał umiejętności patrzyłbym na to inaczej

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2012, 22:14   #72
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,428
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 godz 18 min 25 s
Domyślnie

A w końcu działa ten Twój GS? Bo tam non stop coś z nim nie tak było
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2012, 22:19   #73
pawelsitek
 
pawelsitek's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 191
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
pawelsitek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 37 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał graphia Zobacz post
A w końcu działa ten Twój GS? Bo tam non stop coś z nim nie tak było
Udało się wywlec go z trumny i otrzepać z kurzu. Jeszcze powrócić do fabrycznych ustawień przepustnic, czujnika TPS i wsjo.
pawelsitek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2012, 22:46   #74
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Szczerze mówiąc dla mnie nawet na AT pakowanie się w kopny piach nie należy do przyjemności. zimny
To może kup GS`a
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2012, 22:56   #75
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,821
Motocykl: F800GS ADV
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 4 dni 5 godz 41 min 28 s
Domyślnie

Akurat jak na cokolwiek się przesiądę to będzie to ponownie...trampek
Lubię go za...wszystko Może poza bolcami od owiewek
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2012, 23:02   #76
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 17 godz 23 min 12 s
Domyślnie

Hehe....Jak sie Situ przesiadzie to na Czelendza.Juz sie na wet przymierzal
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2012, 01:24   #77
Dzieju
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,589
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 5 godz 30 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pawelsitek Zobacz post
Dobra, zagalopowało się... źle odbieracie moje intencje. Sorki za zamieszanie.
Intencje odbieramy dokladnie tak jak to sam nam przedstawiasz.
Twoje porównania z AT jak poprzednicy stwierdzili nie są w żaden sposób miarodajne.
Zapewniam cię że u nas jest sporo dobrych offowców którzy na seryjnej AT objadą twojego GSa z każdej strony.
To że nie ogarniasz Afryki nie znaczy że jest ona zła.

Kiedyś jeźdźiliśmy sobie po różnych polnych drogach , lasami i innymi wertepkami.
Było Varadero na typowych szosówkach , 3 AT na tourancach , TKC i Saharach , jechało też 1150 na czymś podobnym do TKC.
Nawierzchnia sucha czasami piaskowa.
I wiesz co? kolega na wiadrze objeżdżał wszystkich , chwalony przez ciebie GS dostawał od połowy motocykli a Afryki musiały popracować żeby za bardzo nie odstawać za znikającym wiaderkiem..... a byli tacy co teren im nie obcy był.

Przez chwilę miałem pomysł żeby skonfrontować twojego GSa z tym szalonym wiadrem ........twoja mina mogła by być bezcenna. Ale tego nie zrobię bo szkoda zachodu.

Na koniec tylko powiem że wpadłeś z tym tematem jak typowy beemkowiec , większośc z nich zachowuje się dość specyficznie ( fajnie że nie wszyscy) .

Życzę miłej jazdy , masz sprzęt który lubisz i tego się trzymaj zamiast robić porównania.
PS. miałem okazję na 1150 i 1200...... ale to nie ważne w tym momencie.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2012, 02:12   #78
Carlos
 
Carlos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Legnica
Posty: 147
Motocykl: CRF1100
Carlos jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 22 godz 3 min 50 s
Domyślnie

Sitek- bardzo chętnie wybiorę się z Tobą w kopny piach by zobaczyć jak radzi sobie ten GS. Brzmi to dla mnie niewiarygodnie więc chciałbym się przekonać. Oczywiście będę na AT, nie wiem kiedy dokładnie dotrę do Garwolina. Moja dziewczyna ma w Żelechowie rodzinę więc jest szansa, że się spotkamy.
Twojej gleby na AT po 10 metrach i klejenia owiewki nie komentuję tylko zacieram rączki do ewentualnego spotkania. Opon nie będę miał nowych- przyjadę na tych co mam z Bolesławca (spod Wrocławia).
__________________

Nie raz leżałem obok królowej
Carlos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2012, 07:32   #79
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cały ten temat to jedno wielkie (cytując klasyka) "sranie po iglakach". Nie wiem jak można robic takie porównania. Przebrnołem przez cały wątek, czytając dokładnie wszystko i próbowałem to odebrać na zimno ale nie potrafie. Czuję jak by kolega Pawelsitek uśmiechał się do Afrykanerów a od tyłu wijał szpile w dupe! Zacznij kolego od nabrania umiejetności i techniki jazdy, jeśli chcesz robić testy na piasku znajdź odpowiedni teren a nie 10m piachu ale jedź np. nad morze , a później testuj. To co piszesz o Twoim GS wywołuje na mojej twarzy uśmiech. Twierdzisz że afri się nie prowadzi po piasku, to ciekawe jakim cudem wielu z nas po nim jezdzi i to całkiem sprawnie? Jak ktoś wcześniej zauważył z predkościami składającymi się z trzech cyfr. Sam jezdziłem nad naszym polski możem po plaży i to nie po tym mokrym piachu tylko tym cholernie sypkim, i wiesz co Ci powiem, nie wyjebałem się ani razu. przeleciałęm kilka dziur wykopanych przez dzieci i pare innych ciekawych akcji. Wpadłeś do nas z nikad i przekonujesz że Afri to jedna wielka porażka. Kochamy nasze Africy i akceptujemy ich wady, umiemy wykorzystywać zalety. Prawda jest taka że rozstałem się w tym roku z Afri choć nie było to lekkie, stoi dalej w garażu koło kata ale już nie jest moja. Gdy ją widze żal dupe ściska bo to naprawde zajebisty motocykl jest i nigdy złego słowa na nią nie powiem. Kat jest szybszy, mocniejszy, sztywniejszy itd. o zawiasie już nie powiem bo to nie ma sensu, ale wierz mi że trochę umiejetności. ryka to jeden z najpięknieszych i najlepszych moto na swiecie nadających się do jazdy w dowolne miejsce świata. A najlepsze w tym wszystkim to że pojedziesz i wrócisz na kołach.
Co prawda zazwyczaj takie tematy traktuje ciepłym moczem ale tym razem nie mogłem się powstrzymać przez plcucie w twarz i wmawianie mi że pada deszcz!
Proponuje jazde i doszkalanie a nie branie się za dziennikarstwo i testy porównawcze

Ostatnio edytowane przez Dubel : 04.05.2012 o 07:35
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2012, 07:58   #80
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

A może by tak już nie komentować bo chyba padły wszystkie za i przeciw itp, itd, np, pt etc.?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
h4 w afri many Układ elektryczny i zapłonowy 17 01.03.2010 23:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.