Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.06.2014, 13:15   #671
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

To bardzo logiczne*) objaśniać ustawę odwołując się do tej ustawy. Coś jak w radiu marysia. Widzę, że tego nie przeskoczymy, no trudno nie każdemu jest dane...

A problemem jest rozpoznanie oficjalnej (nie rzeczywistej) granicy lasu, np. po to żeby do niego NIE WJECHAĆ.
Np. przynależności drogi biegnącej wzdłuż granicy lasu. I tego tyczył się ten cytat:

Cytat:
Napisał sowizdrzal Zobacz post
Np. zakazów wjazdu stawiać NIE MUSI, ale MOŻE. Tymczasem woli stawiać tajniaków za drzewami.
Jeśli teraz też nie rozumiesz, to proszę, nie odpowiadaj mi już.
Mimo wszystko - z szacunkiem
Sowizdrzał

*) - oczywisty sarkazm (przyp. autora). Zob. też http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia#Ironia_a_sarkazm
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Stary 12.06.2014, 13:25   #672
ocoloko
 
ocoloko's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 532
Motocykl: RD07a
ocoloko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Daj spokój Ziarko. Niektórych i tak nie przekonasz. I nie mówię o przekonywaniu do miłości dla służb leśnych, ale do obiektywnego spojrzenia. Najłatwiej jest generalizować. A że nie każdy stosując prawo jednocześnie myśli? A cóż to za odkrycie? Tak było, tak jest i tak będzie. I o czym tu rozmawiać? W prywatnych firmach zapewne sami mędrcy?
__________________
"one for joy and one for sorrow"
ocoloko jest offline  
Stary 12.06.2014, 13:59   #673
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,600
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 35 min 46 s
Domyślnie

Sowizdrzał. Ja rozumiem, ale nie wiem czy Ty rozumiesz.
Żadna z dróg w Polsce nie ma wprost oznaczenia czyją jest własnością ani jaka klasą gruntu. Ba, nie tylko droga, bo tereny pod budowę też.

Jeśli droga idzie po lasem, to nie ma możliwości byś wiedział czy to część pola czy już las a może droga gminna czy powiatowa a może wojewódzka.
O tym że droga jest dopuszczona do ruchu - pokazują znaki drogowe. Gdy ich brak, pozostaje Ci wiedza, dotycząca tejże drogi. A tą uzyskasz we właściwym miejscowo:
- urzędzie gminy
- starostwie
- Nadleśnictwie
- na stronie geoportal.gov.pl
- względnie od miejscowej ludności * (z tą zwyczajowością to właśnie rożnie bywa )
I nie widzę powodu czepiać się w tym względzie LP, gdy często droga jest zupełnie od nich niezależna.
Ziarko jest offline  
Stary 12.06.2014, 14:12   #674
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,663
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 11 godz 46 min 16 s
Domyślnie

Kolego Ziarko, Prawo jazdy mam i to zawodowe. Wiem tez co jest napisane w ustawie. Ale w ustawie nie ma napisane ze Leśniczy ma obowiązek nakładania mandatu. Policja tez nie ma takiego obowiązku dlatego niektóre kontrole kończą się upomnieniem. Poza ślepą wiarą w słuszność rozumowania bandy z wiejskiej trzeba tez być człowiekiem mającym własne zdanie.
Jakby uchwalili ze każdy, powiedzmy leśniczy po skończonej "kadencji" czy jak to nazwać spala się na stosie, spalił byś się? Przecież ustawa nakazuje!!!
Dlatego też musimy walczyć o zmiane tej niektórych zapisów. Powiedz... matkę z dziećmi, która przyjechała samochodem na grzyby do lasu tez byś ukarał mandatem bo tak stanowi ustawa?
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!
szymon25 jest offline  
Stary 12.06.2014, 14:26   #675
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,600
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 35 min 46 s
Domyślnie

Emocje nie mają tu nic do rzeczy. Nie liczy się że to matka z dziećmi, tylko kwestia gdzie i jak zajechała do tego lasu. A w okresie grzybowym to koszmar jest, gdzie ludzie potrafią wjeżdżać, najchętniej to grzyby by zbierali z jadącego samochodu. Inaczej ładne dziewczyny mógłbym wpuszczać, a facetów nie, bo mi się nie podobają :. Sprawiedliwe? Nie? A przecież tego chcecie.

Prawo tworzą ludzie. Ktoś je wykonuje. Zmienić można wszystko i prawo i człowieka jeśli źle wykonuje to prawo. A od tego są wybory. Ale chodzić do urn nie chcecie. Wolicie pluć na siebie nawzajem, ale tych rzeczywiście mających wpływ na prawo, udajecie że nie widzicie. jakby nie istnieli. A Oni tylko patrzą i dalej podpuszczają. Bo jak na dole się nie dogadają, to góry nie ruszą.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 12.06.2014 o 14:33
Ziarko jest offline  
Stary 12.06.2014, 14:45   #676
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,663
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 11 godz 46 min 16 s
Domyślnie

Wypraszam sobie!!! do wyborów chodze za kazdym razem i jest mi bliski los narodu polskiego i mojego kraju Polski.
A wogóle istnieje takie coś jak upomnienie w taryfikatorze leśników?
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!
szymon25 jest offline  
Stary 12.06.2014, 16:17   #677
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,600
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 35 min 46 s
Domyślnie

Tak samo jako Policja czy Straż Miejska. Ale znów idziemy w kierunku LP a clou zagadnienia jakim były drogi.
Ziarko jest offline  
Stary 12.06.2014, 16:59   #678
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Żadna z dróg w Polsce nie ma wprost oznaczenia czyją jest własnością ani jaka klasą gruntu. Ba, nie tylko droga, bo tereny pod budowę też.

Jeśli droga idzie po lasem, to nie ma możliwości byś wiedział czy to część pola czy już las a może droga gminna czy powiatowa a może wojewódzka.
O tym że droga jest dopuszczona do ruchu - pokazują znaki drogowe.
Bardzo dużo dróg w Polsce ma takie oznaczenia (wpisz w Google ,,droga wojewódzka'' i kliknij ,,Grafika''), tereny pod budowę mają
także oznaczenia (bo muszą! - także Google). I nikt nie odsyła przechodnia do map dostępnych 50 km dalej, w godzinach od..do... w urzędzie XYZ.

A możliwości pokazania temu przechodniowi nie tyle dróg, co granic ALP jest bardzo wiele, tylko relikt musi do nich.... dorosnąć
Tak samo nie rozumiesz konieczności oznaczenia siedlisk czy obszarów chronionych, ale karać za wstęp - to z całą stanowczością!

Jeżeli jest Ci łatwiej - jak sam piszesz - zrozumieć rozwieszanie linek w lesie niż to, że państwowy (ponoć) zakład ma obowiązki wobec obywateli
(np. edukacja, informowanie), to naprawdę kończy dyskusję . Jak już mówiłem, nie każdemu jest dane... Ale to pokolenie kiedyś wymrze,
oby tylko nie zdążyli ,,wyszkolić'' następców...
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!

Ostatnio edytowane przez sowizdrzal : 12.06.2014 o 17:06
sowizdrzal jest offline  
Stary 12.06.2014, 18:43   #679
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,379
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 6 godz 44 min 3 s
Domyślnie

Tak się zastanawiam jak by miało wyglądać takie oznakowanie własności terenu w terenie
Już obecnie stanowczo za dużo jest znaków przy drogach. Tablica teren prywatny wstęp wzbroniony; teren gminy XY droga publiczna
W gęstwinie znaków / natłoku informacji bzdurnych giną te najważniejsze dla bezpieczeństwa. Patrz Skandynawia tam znaków jak na lekarstwo - te które są naprawdę przykuwają uwagę. Pewnie zaraz mi przypomnicie "ale mans rat".
ps Ziarko jedź na zlot i odpocznij
strobus1 jest offline  
Stary 12.06.2014, 18:45   #680
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,118
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 2 godz 41 s
Domyślnie

Ziarko tak czytam jak zamiast zakazu wjazdu zamotowac inny znak np E -11 drogowskaz do zabytku przyrody czyli jesli jest tam znak a nie ma zakazu wjazdu to mozna jeździć ta droga do bulu
pałeł jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.