Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.10.2011, 14:03   #51
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał kamilltee Zobacz post
chętnie poczytam - możesz podrzucić linka?

Wszędzie widzę, ze kierownik stoi - po to się zresztą podwyższa kierownicę.

Siedzenie kończy się często tzw "pająkiem" czyli odpychaniem się nogami, a to podstawowy błąd - oczywiście wg mojej teorii.
Nie mogę znaleźć, prawdę mówiąc - ale jest gdzieś na 100%. Na stojąco czasem trzeba jechać, bo łatwiej utrzymać równowagę, ale trakcja tyłu cierpi.
Co do wszędzie widzę - to nie wszędzie, choćby tu:
http://www.youtube.com/watch?v=Uf9CNpZzIl0

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Jeśli podpierane rodeo z nogami na bokach i piłowaniem na pierwszym biegu nazywacie jazdą , to życzę Wam wytrwałości w przekonaniu , że tak ma być
Dla mnie istotna jest skuteczność, bo a) taką mam drogę do domu przez całe prawie lato, b) często jeżdżę sam. I nie ma to związku z podpieraniem się po bokach.

Ostatnio edytowane przez bukowski : 20.10.2011 o 14:07
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2011, 14:03   #52
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,984
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 7 godz 3 min 22 s
Domyślnie

strasznie mnie ciekawi ta technika jazdy na siedząco? o której piszecie? jakoś mam wątpliwości...

według mnie , jazda na siedząco ma przynajmniej 4 podstawowe minusy, Twój kręgosłup zbiera wszyto to co normalnie, wybiorą nogi, brak możliwości kierowania motocyklem przez nacisk na podnóżki, dużo większa niestabilność motocykla w porównaniu do jazdy na stojąco, zasięg Twojego wzroku jest dużo krótszy, i jeszcze bardziej nic nie widzisz bezpośrednio przed motocyklem ( przy wolnych prędkościach).

jakie są*zatem plusy..?
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2011, 14:10   #53
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,984
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 7 godz 3 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
Co do wszędzie widzę - to nie wszędzie, choćby tu:
http://www.youtube.com/watch?v=Uf9CNpZzIl0
.
ja tu widzę że chłopaki jedyne co to pokonują ciasne zakręty na siedząco.
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2011, 14:13   #54
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
strasznie mnie ciekawi ta technika jazdy na siedząco? o której piszecie? jakoś mam wątpliwości...
jakie są*zatem plusy..?
Wszystko zostało już powiedziane, pozostaje spróbować i porównać. W wątku mowa o piasku; z mojego, skromnego doświadczenia wynika, że w rzadkim błocie też jest skuteczniej. Oczywiście, jeśli kryterium jest skuteczność a nie zabawa - i że nie mówimy o rodeo, tylko normalnym odkręcaniu.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2011, 14:14   #55
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Następnym razem spróbuję w koleinach na stojaka, pod warunkiem że będę miał kumpla do pomocy w dźwiganiu sprzęta. Samemu nie zaryzykuję, za stary już na to jestem
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2011, 14:19   #56
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
ja tu widzę że chłopaki jedyne co to pokonują ciasne zakręty na siedząco.
i podjeżdżają w kopnych koleinach.

A inna rzecz jest taka, że jest piach, w którym afryka na tkc idzie w dół niezależnie od techniki jazdy i doświadczenia kierownika.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2011, 14:50   #57
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,844
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 10 godz 9 min 48 s
Domyślnie

Ja sporo latałem Afri po terenie i róznie to bywało - na poczatku strasznie - kilka gleb. Piachy ćwiczyłem na nie wybudowanej A2 i obwodnicach
https://picasaweb.google.com/babel19...26315985580722
To miejsce szczególnie się Majkiemu spodobało
ale generalnie ja sie wyleczyłem z jazdy klockiem po terenie, bo dużo większa frajdę daje lżejszy motocykl- obecnie drz - choć DRZ tez jest klockiem w porównaniu np do CRF 450 czy tez EXC 200 .
Polecam filmiki Dirt Wise with Shane Watts - tam gość wyjasnia dlaczego i jakie zakrety na stojąco a jakie na siedząco. Po za tym jest sporo fajnych niuansów dotyczących jazdy w terenie np trzymanie motocykla kolanami podczas jazdy stojąc itp - wprawdzie wszytko jest prezentowane na małym kacie ale pewne rzeczy da się użyc na Afri
I trening , trening do znudzenia

Ostatnio edytowane przez Babel : 20.10.2011 o 14:56
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2011, 15:06   #58
tupek
 
tupek's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Mysiadło
Posty: 503
Motocykl: xt660r
tupek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 50 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babel Zobacz post
ale generalnie ja sie wyleczyłem z jazdy klockiem po terenie, bo dużo większa frajdę daje lżejszy motocykl
To jest jasne. Nie jest moją ambicją hardkorowa jazda tym sprzętem. Szukałem motocykla na maksa wyprawowego i tak go traktuję. Muszę naumieć się jazdy w gorszych warunkach szutrowo-piaskowych. W innym wypadku próba zabrania się na "magiczną wyprawę w rejony dalekie" byłaby nie fair w stosunku do innych uczestników. Za nic nie chciałbym się w takiej sytuacji znaleźć.

Endurasy-brudasy mnie tez ciągną ale na dwa motocykle ani miejsca, ani kasy. Choć jak skuter spieniężę to kto wie, co się jeszcze może stać
tupek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2011, 15:41   #59
kamilltee
 
kamilltee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Piaseczno
Posty: 499
Motocykl: XTZ 750 ST 92 - z kratą, odliczam cały VAT :)
Przebieg: 65 000
kamilltee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 31 min 34 s
Domyślnie

czyli tak jak Biały:

po ósme) "patrz gdzie chcesz jechać, po pojedziesz tam gdzie patrzysz"


ad Sneer:
Co do jazdy na siedząco w głębokich kopnych koleinach - zgodzę się "na siedząco" i "na pająka" - po prostu zbyt duża prędkość i wąska, wysoka koleina nie daje możliwości pływania - a wyjazd z niej w sposób niekontrolowany zakończy się glebą. "Pływanie" - to własnie to "lekkie" trzymanie kiery.

- " Na stojąco czasem trzeba jechać, bo łatwiej utrzymać równowagę, ale trakcja tyłu cierpi", jeśli masz na myśli to, że tylne koło zrywa przyczepność i buksuje: TAK - właśnie TAK ma być! Wg mojej teorii należy celowo zerwać trakcję, wprawić koło i elementy silnika wyższe obroty niż "pyrkanie" - efekt żyroskopu: motocykl pionizuje się automatycznie. Widać to na szybkich odcinkach Dakaru, gdzie tyłem zarzuca - i motocykl się samoczynnie pionizuje. Dlatego tak super się lata KTMami w offie - one mają taki nadmiar mocy, że tylne koło non -stop zrywa przyczepność (i opony zjadają dość szybko).
EX pisał o tym: nie trzeba za*****zielać na III, wystarczy tzw "palnik" na II begu TYLKO na sypkim, i odejmowanie gazu tam gdzie to możliwe - by ostatecznie nie przyspieszać non-stop i nie osiągać wysokich prędkości.

Ale bez napinki: jest to teoria części riderów. Chętnie posłucham innych teorii. Bo teorie są różne - pisałem o błędnej teorii "dociążania" przedniego koła siadaniem na baku przez co kilka osób za Chiny nie mogły nauczyć się jazdy w piachu.

Ostatnio edytowane przez kamilltee : 20.10.2011 o 15:57
kamilltee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2011, 15:52   #60
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał kamilltee Zobacz post
: TAK - właśnie TAK ma być! Wg mojej teorii należy celowo zerwać trakcję, wprawić koło i elementy silnika wyższe obroty niż "pyrkanie" - efekt żyroskopu: motocykl pionizuje się automatycznie
masz ciągle złe wyobrażenie nt jazdy na siedząco, o której piszę, nigdzie nie wspominam o pyrkaniu, bo na piasku doprowadza to do zgaśnięcia silnika.
Chodzi o to, że na siedząco tylne koło lepiej napędza, a ostatecznie to, co utrzymuje motocykl na powierzchni piasku to nie prędkość obracania się koła, tylko prędkość motocykla w poziomie.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Helpfl Staf", czyli technologia rejli w służbie Lejdis ucek Lejdis 25 15.09.2010 20:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.