Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Mała Afryka - CRF 250/300 Rally i L > Dział ogólny

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.05.2021, 16:53   #571
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,493
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 13 godz 53 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jtd Zobacz post
Może doprecyzuj , bo jak patrze na fotke to po takim czymś na 250L można dawać ile wlezie, więc na 300L domyślam się że musi być tak samo. Gdyby dodać tam sporą nierówność dołków, korzeni wystających itd to trzeba ruszyć 4 litery i pracować. Na siedząco zawsze będzie lipa. Także ja uważam, że da się , fakt będzie adrenalina:-) bo faktycznie zawiecha sama nie ogarnie , ale można polecieć dobrze. Druga sprawa to taka , że cały czas jest to od początku "szwenduro". Parę dni temu byłem na pierwszym przeglądzie, łącznie 350km do serwisu i z powrotem. Leciałem asfaltem równo z autami , a wiele wyprzedzałem. Czyli zakres użyteczności jest mega szeroki, szwenduro na maxa. Nie gniewajcie się , bo mam 250L, no ale chyba następca nie może być gorszy.
Nie patrz na te drogę ze zdjęcia. To jest super droga przecież. Ze się pracuje na motocyklu to chyba coś tam o tym wiem. Właśnie - żeby fajnie na stojąco się na tym jeździło to tez trzeba trochę zmian w tym sprzęcie. Wejdą takowe mam nadzieje jeszcze w tym sezonie. To jest motocykl do spokojnej jazdy jak dla mnie i tyle. Nic więcej nie wymagam. Napisałem jedynie to co według mnie jest w nim najsłabsze.
@jtd żebyś miał tło pod to o czym piszę: do dynamicznej jazdy mam 790tke.
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2021, 22:01   #572
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 2 godz 37 min 36 s
Domyślnie

Wady? Ja mam na razie dwie. W lusterkach po deszczu zbiera się woda i na okleinie na błotniku robią się bąble. Jednak honda made in thailand to nie to samo co made in japan.
P.S. niech ktoś mi powie jak te zasrane tulejki od ciężarków wyciągnąć z kierownicy, bo dziś myślałem, że szlag mnie trafi. Niemożliwe, żeby się to robiło siłowo bo siły dwóch chłopa brakło.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2021, 07:24   #573
dario9z


Zarejestrowany: Nov 2018
Posty: 87
Motocykl: RD03
dario9z jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 4 godz 37 min 9 s
Domyślnie

Ferdek wymień przy okazji kierownicę na markową i będziesz miał dwa w jednym, przy pierwszej większej glebie nie bedziesz musiał prostować.
dario9z jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2021, 08:37   #574
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,879
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 4 dni 17 godz 45 s
Domyślnie

Wymieni jak połamie. Może nic się nie zdarzy. Znam zglebowane CRFy i kiera się nie wygła. U mnie w DR , upadek na beton spowodował połamanie klamki i pogięcie kiery i to jest kiera z gównolitu. Te w Hondach są jakby lepsze choć doopy nie urywają.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2021, 11:51   #575
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 21 godz 38 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ferdek Zobacz post
Wady? Ja mam na razie dwie. W lusterkach po deszczu zbiera się woda i na okleinie na błotniku robią się bąble. Jednak honda made in thailand to nie to samo co made in japan.
P.S. niech ktoś mi powie jak te zasrane tulejki od ciężarków wyciągnąć z kierownicy, bo dziś myślałem, że szlag mnie trafi. Niemożliwe, żeby się to robiło siłowo bo siły dwóch chłopa brakło.
Tulejki od ciężarków są wspawane w kierownicę. Masz tam gwint, chyba M5. Zamiast jest wyrywać, użyj ich do wkręcenia handbarów. Tylko wymień śruby na właściwy rozmiar, bo zazwyczaj są jakieś M6-M8. Przynajmniej ja tak zrobiłem w Lce i działa.
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2021, 12:49   #576
żuk
 
żuk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 949
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 5 godz 57 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ferdek Zobacz post
P.S. niech ktoś mi powie jak te zasrane tulejki od ciężarków wyciągnąć z kierownicy, bo dziś myślałem, że szlag mnie trafi. Niemożliwe, żeby się to robiło siłowo bo siły dwóch chłopa brakło.
Przerabiałem ten temat niedawno.
W KTMie oryginał to śruba M5 a ziomeczek, który poprzednio jeździł wpieprzył w rurę tuleje z gwintem pod M8 z jakimiś noname lusterkami. Chciałem to wywalić, ale za mało kurczaków i warzyw - za cholerę nie mogłem. Finalnie kupiłem ciężarki do Kawasaki ze śrubą M8 plus powiększana podkładka żeby nie blokowały rolgazu. Będę miał chwile i cierpliwość to zrobię zgodnie z oryginałem jak Pan Bóg przykazał.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2021, 22:54   #577
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,216
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 7 godz 10 min 15 s
Domyślnie

Pany, w sumie mam jedną zagwozdkę.dot. zakupionego bagażnika i zanim napiszę do bikerzbits pomyślałem że spytam mądrzejszych. Otóż w bagażnik wspawana jest płytka z dwoma otworami fi 10 w rozstawie 20. Kojarzycie to z jakimś standardem? Co tam się montuje? Antenę CB? Pierwsze co przychodzi do łba to oczywiście rotopax, widziałem nawet gdzieś na youtube jakiś adapter ale to była raczej jakaś samoróba.

Co o tym myślita?
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg C092EF19-A08E-490C-B536-283E41378DD5_1_201_a.jpeg (75.1 KB, 43 wyświetleń)
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2021, 07:55   #578
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,879
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 4 dni 17 godz 45 s
Domyślnie

Rotopax ma inne mocowanie. Rozstaw śrub jest wiekszy.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2021, 08:48   #579
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Potwierdzam, acz ja podpieram się wiedzą bazowaną na chrotopaksie - rozstaw śrub mocujących około 50mm bodaj. na pewno nie 20.

Dostałeś dwie dziury gratis - ciesz się i raduj zamiast szukać tej no... dziury w całym
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2021, 09:01   #580
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,169
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 43 min 45 s
Domyślnie

Czy to tylko jakość zdjęcia, czy - lekko mówiąc - jakość wykonania nie powala?
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
2021 CRF250L & CRF250 Rally Danny Dział ogólny 53 20.11.2021 16:47
XXVI WiR Rally 2021 dalej zwany podlasiakiem sluza Imprezy forum AT i zloty ogólne 205 20.11.2021 06:34
XXVI WiR Rally 2021 - koszulki jendrus Imprezy forum AT i zloty ogólne 65 27.10.2021 07:26
Endurorally 2021 Onufry22 Dział Producentów i Dostawców 91 16.09.2021 12:36
Honda crf 250 Rally Twardsza tylna sprężyna amortyzatora Viruus Warsztat 8 11.12.2019 13:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.