Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Honda - inna niż AT & NAT

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.02.2023, 09:36   #381
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,213
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 5 godz 33 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
To jak się ma do tego tablet z CRFki , co w nim takiego kosmicznego żeby kosztował kilkanaście tysięcy.
Ten wyświetlacz z CRFki na pewno jest napakowany po brzegi jakąś skomplikowaną i drogą technologią bo przecież potrzebuje kilkadziesiąt sekund żeby ten cały high-tech uruchomić. Ten z nowego Trampka odpala się w 2-3 sekundy więc to na pewno jakiś tani chiński badziew
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2023, 10:32   #382
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 56 min 37 s
Domyślnie

Produkcja elektronki na taśmie jest tania (pominę koszt linii produkcyjnej która też musi się zwrócić). Koszt produkcji jest ostatecznie niski ale tak zwany R&D to dziura na hajs bez dna. Przez ponad 2 lata byłem trybkiem w ZF i robiłem przy wspomaganiu kierownicy więc mały kawałek procesu powstawania widziałem.

Wcześniej jeszcze robiłem przy AGD i akurat poznałem tam spoko ziomka co projektował elektronikę.

Wiesz że głupia płytka z elektroniką musi między innymi zostać sprawdzona pod kątem zwarć? W sensie jakieś 2 losowe ścieżki na plytce robią zwarcie i co wtedy się dzieje? Jakie ryzyko na pożar, jakie zabezpieczenie na plytce ma wtedy zadziałać itp. Takie dokumenty są przygotowane dla KAŻDEJ możliwej kombinacji połączeń.

Taka płytka z elektroniką musi spełnic normy EMC aby nie powodować zakłóceń elektromagnetycznych, czy nie robić zakłóceń w sieci elektrycznej. Musi przejść testy na postarzanie (zamykają w komorach termoklimatycznych) i symulują cykle pracy.

Z tego co pamiętam każdy element na plytce (rezystorek, cewka, procesor itp) musi przejść jakieś tam testy, certyfikację i dopiero wtedy producent i jego jeden element elektroniczny jest dozwolony do użycia w firmie.

I tego było znacznie więcej...

Taka plytka też nie powstaje na raz, jest ileś wersji zanim znajdzie się wszystkie błędy. Musisz być pewny że jest ok nim zlecisz masówkę w milionach sztuk.

To wszystko jest po to, aby w razie jakiegoś wypadku firma miała krytą dupę i wszystko było zgodnie ze sztuką i bezpiecznie.

Żaden amator tego nie zrobi i nie da gwarancji że nic złego się nie stanie za 10 lat.

A im więcej tabletów i mądrych systemów bezpieczeństwa tym ten koszt się zwiększa...

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2023, 11:14   #383
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,127
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 20 godz 39 min 53 s
Domyślnie

Wracając do tematu ,czy nowy trampek o ile można to tak nazwać,bo Afryka to się skończyła dla mnie na RD07a. Jest do dotknięcia w PL ?

Tablet to ja se montuję 7calowy za 60zł w tenerze
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2023, 11:21   #384
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,589
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 2 dni 30 min 43 s
Domyślnie

Według moich informacji dopiero w maju będzie można pojeździć w salonach nowym trampkiem. Według informacji od importera każdy salon, który będzie chciał sprzedawać trampka ma mieć taką wersję demo.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2023, 21:13   #385
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

A ja się wyłamię i przyznam, że chcę elektronikę i cieszę się, że jest. Mamy ABS, abs cornering, zmienne mapy, mamy ESP (imo super sprawa mówcie co chcecie), mamy elektroniczne wtryski. Jeździ to lepiej niż starsze i sprzęt jest bardziej bezpieczny na długich dystansach.
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2023, 22:23   #386
delirium
Banned


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Kraków
Posty: 489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
delirium jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Horizon Zobacz post
A ja się wyłamię i przyznam, że chcę elektronikę i cieszę się, że jest. Mamy ABS, abs cornering, zmienne mapy, mamy ESP (imo super sprawa mówcie co chcecie), mamy elektroniczne wtryski. Jeździ to lepiej niż starsze i sprzęt jest bardziej bezpieczny na długich dystansach.
badania i statystyki wykazały że ta cała elektronika nie poprawia bezpieczeństwa w ogólnym rozrachunku. Nie mówimy tu o wtrysku bo to co innego tylko o pseudo wspomaganiach elektronicznych dla kierownika.
1. Trakcje masz w prawej i lewej ręce,
2. abs masz w prawej nodze i ręce,
3. cornering abs -> wróć do punktu pierwszego i drugiego.
delirium jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2023, 23:05   #387
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Poprosze te badania i statystki. Iksde - tyle mam do powiedzenia nt zastapienia absu reka i noga xD
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2023, 06:11   #388
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,867
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 4 dni 29 min 44 s
Domyślnie

Nie oczekuj zbyt wiele. Złote myśli kolegi zdają się być ściśle skorelowane z nickiem. Badania oczywiście są tylko mówią zupełnie coś innego.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2023, 08:34   #389
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,177
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 3 godz 28 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Horizon Zobacz post
A ja się wyłamię i przyznam, że chcę elektronikę i cieszę się, że jest. Mamy ABS, abs cornering, zmienne mapy, mamy ESP (imo super sprawa mówcie co chcecie), mamy elektroniczne wtryski. Jeździ to lepiej niż starsze i sprzęt jest bardziej bezpieczny na długich dystansach.
Dołączam się w 100%!

Co do ABSu w nodze lub w ręku to w sytuacji kryzysowej większość ludzi ciśnie heble na maxa a pojazd robi co mówi fizyka. Są tez przypadki, że ludziom się wydaje że cisną na maxa i wtedy do głosu dochodzi inny system ale to już bardziej w autach.

Generalnie widać tutaj podział pomiędzy zwolennikami analogowych pojazdów, które to odchodzą nieuchronnie do przeszłości w tej części świata a tymi którzy idą z postępem. Nie zawsze ten postęp jest idealny, często ma mroczne strony ale wszystko wokół nas się zmienia, czy nam się to podoba czy nie. Auta zastąpiły zaprzęgi konne, wtrysk gaźniki itp. Może by ta cała dyskusje przenieść do osobnego wątku typu Po ..uj nam ta cała elektronika w motkach, bo o nowym Trampku mało tu treści….
Miłego tygodnia.
WojtasA jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2023, 16:06   #390
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,177
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 3 godz 28 min 59 s
Domyślnie

Sorry za post pod postem

Jeśli to nie fejk to nie jest źle

WojtasA jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Transalp 600 raf Motocykl Forumowicza 64 02.11.2023 18:59
transalp 650 sizyrk Inne tematy 1 19.03.2022 17:21
TRansalp 650 regers Inne tematy 1 23.03.2020 20:40
Transalp 700 ABS radiolog Inne tematy 2 11.06.2019 09:19
forum transalp pete17 Inne tematy 3 27.12.2018 16:15


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.