Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.06.2024, 09:16   #21
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,119
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 2 godz 24 min 18 s
Domyślnie

Mój kolega kiedyś wspomniał żeby jezdzic klocem po krzakach trzeba miec jaja i umiejętności. wiec jak to masz to cokolwiek wybierzesz bedzie nawet ok.

kiedyś czoperzysci mieli to samo miał wyglądać jak czopek miała być pozycja wygodniesza i osiagi no to yamacha zrobiła Vmaxa
__________________
Kowal zawinił - cygana powiesili
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2024, 09:20   #22
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,946
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 tydzień 1 dzień 13 godz 51 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lucky Luke Zobacz post
Zawsze z zazdrością zerkam na twoje moto, i ile razy powiem głośno że taki chcę to mi odradzają
Bo to świetne moto. Niestety już antyk. Rozumiem że Tobie biega o coś współczesnego.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2024, 10:57   #23
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,493
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 dni 1 godz 57 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
701 ze wszystkich wymienionych powodów. Na razie nie chce sie tylko zepsuć. Nie wali w klatę przy 120. W DR przy 100 było słabo. Spokojnie zrobię powyżej 500 dziennie bez bólu doopy. Wieża całkowicie zbędna i bezsensownie dociąża przód. Nowej bym za tą kasę nie kupił dlatego wziąłem roczną używkę. Must have to płyta, zmiana wydechu i dolotu jak dla mnie. Reszta kwestia preferencji. Broniłem się przed tym długo i zaciekle ale po 30kkm na DR i 10kkm na 701 wiem że to był dobry ruch. Mankamenty pozostałe tego moto są pomijalne i wynikają z malkontenctwa raczej niż obiektywnych przyczyn. Oczywiście czysto subiektywnie.
Też się broniłem ale już chyba dojrzałem o decyzji dokupienia trzeciego enduro do stajni

U mnie dylemat jest czy koniecznie ma być jak najnowsza czy wystarczy nie zmęczona i z pewniego źródła zwykła 690 np z 2012 roku. Wiem że robili modyfikacje, podwójna świeca itp ale też więcej elektroniki i np gaz po kablu a nie po lince. Sprzęt będzie miał raczej ciężko u mnie więc nowego też trochę szkoda.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2024, 11:02   #24
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,188
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 16 godz 28 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Bo to świetne moto. Niestety już antyk. Rozumiem że Tobie biega o coś współczesnego.
Tu się zgodzę, że antyk. Ostatnio szukałem nowego błotnika tylnego do LC4 640/620. Co się okazało, że KTM przestał już produkować wszystkie kolory. Udało mi się znaleźć tylko 4 nowe srebrne sztuki w całej Europie u gościa co się zajmuje częściami do klasycznych enduro z lat 80 i 90
Niestety jeśli chodzi o LC4 i części nadwozia to zostają już tylko używki i coraz więcej firm zaczyna się tym zajmować, że rozbierają LC4 na części. Niestety ceny czasami są szokujące.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2024, 11:07   #25
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,946
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 tydzień 1 dzień 13 godz 51 min 19 s
Domyślnie

O tym mówię. Zasoby części się kurczą i mogą być problemy.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2024, 11:39   #26
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,767
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 23 godz 53 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukasz_vip Zobacz post
Tu się zgodzę, że antyk. Ostatnio szukałem nowego błotnika tylnego do LC4 640/620. Co się okazało, że KTM przestał już produkować wszystkie kolory. Udało mi się znaleźć tylko 4 nowe srebrne sztuki w całej Europie u gościa co się zajmuje częściami do klasycznych enduro z lat 80 i 90
Niestety jeśli chodzi o LC4 i części nadwozia to zostają już tylko używki i coraz więcej firm zaczyna się tym zajmować, że rozbierają LC4 na części. Niestety ceny czasami są szokujące.
Mamy tu na forum Kolegę Brzeszczota. Ma LC4 ADV - jedno lub dwa, sam nie wiem bo nie mogę nadążyć, u niego dużo tego No i jak z nim rozmawiałem to z części które ma nazbierane pewnie spokojnie by kolejnego poskładał - ma tego dużo właśnie z uwagi na to że kocha ten sprzęt a z częściami do niego tylko gorzej.

Także jak taki sobie sprawić - to trzeba być bardzo świadomym tych kwestii bo się można później zdziwić.

Czytam wątek z zainteresowaniem. I z sentymentem w tym kontekście wspominam XT600Z Tenere 1VJ. Antyk, ale jakże fajny był.

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2024, 11:53   #27
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,789
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 1 dzień 8 godz 12 min 40 s
Domyślnie

Mi już po prostu znudziło się wypychanie i podnoszenie Africy. Jeździ się nią super, podjazdy po kamieniach czasami robi lepiej niż singiel, ale jak taka krowa ugrzęźnie albo się wywróci to pot leci po D. Aczkolwiek dla mnie RD04 jest najlepszym motocyklem na świecie. W majówkę zrobiłem TET Słowenia i Chorwacja, potem wróciłem na jeden strzał 1100km asfaltem.
450 to znowu busiarstwo/laweciarstwo , a ja po prostu chcę czasem jechać motocyklem i nic więcej.

I tak, raczej szukam czegoś nowszego bo ze starymi sprzętami są często problemy wynikające ze zużycia.
Jak mam być szczery to najbardziej myślę o PR7, 701/GG700 i Kove450Rally (kolejność przypadkowa). Szkoda, że Japonia zapomniała o większych singlach

Znowu jak się ogląda coś takiego...
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2024, 12:48   #28
waw


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 274
Motocykl: nie mam AT jeszcze
waw jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 12 godz 17 min 18 s
Domyślnie

BRP - jest full gadżetów za wielką wodą. Mało co wyleciało z dostępności w oryginale.
Wiele z wymienionych wad da się wyeliminować.
Rozrusznik z elektryką z Rzeszowa, USD z crf, big brake nie problem, gaźnik fcr, jakiś amorek na kierownicę i już jest mocno ale kulturalnie. Wciągnie to wartość drugiej świni, więc....
Subframe aluminiowy w standardzie wytrzymuje sakwy 2x17L + worek 40L - spokojnie 20kg. Można go wzmocnić, zbudować od nowa.
Kanapa... Tu każdy sadza swoją.

Kąta główki nie zmienisz, więc lepsza na przeloty, niż slalom. Środek ciężkości też wysoko. Za to zdrowy silnik brzmi jak silnik, nie sieczkarnia i na sitku nie znajdziesz w "standardzie" opiłków.

T7 to kloc przy niej. Dr650 to osiołek, 690/701 byłoby najrozsądniej. Tyle, że frajda i rozsądek jadą na innych sprzętach.
waw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2024, 14:20   #29
Kamyk


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Posty: 454
Motocykl: ST XTZ 750'89
Kamyk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 9 godz 35 min 32 s
Domyślnie

Witam,

Temat idealnie wpasowuje się w moję rozkminy w tym momencie. Mam LC4 i jest on super na TET, szutry i off/enduro. Od momentu kiedy zakupiłem przyczepkę dla niego to razem z samochodem tworzą idealny duet. Jadę z nimi, zrzucam kunia i jadę. Na lekko, niczym się.nie przejmuje. Jazda nim na kołach nie po TET, ale dojazdówką - nie dla mnie. Niech sobie mówią co chcą, ale nie ma to dla mnie fanu, na kostkach

Mimo, że Duża Teresa w garażu, to jej stan rozłożenia nie zapowiada że będę mógł na niej pośmigać w jakimś.najbliższym czasie.

Podobnie jak autor wątku: szukam czegoś co da zabawę na dojazdach i czasami na szutrach. Ost. polatałem na RD07a - piękna. Zawsze o takiej marzyłem. ALE! Sorry. Jedyne co ma ten motocykl w porównaniu z moim LC4 - kulturę pracy silnika. Reszta? Nie da się Nie będę tutaj pisał co i jak mi się.nie podobało.

O czym myśle: Desert? T7? Tuareg? A najbardziej F800GS. Wiem, duży zakres. Ale nie potrzebuję.moto to wszystkiego. Chciałbym pojechać na w gory sobie po S3 i gdzieś tam zjechać z twardego i pod koniec weekendu wrócić.

A więc obserwuję wątek z ciekawością

Kamyk
Kamyk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2024, 14:25   #30
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,188
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 16 godz 28 min 29 s
Domyślnie

Jest taki motocykl: KTM LC8 950 SE. Tylko to nie tanie sprawy. Ja chyba dorastam do tego aby go kupić... Zobaczymy jak wypadnie 890 a potem zdecyduję.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
po prostu... KAMIL lena Pegaso 18 28.09.2022 07:13
Auto do wszystkiego Widmo80 Samochód Forumowicza 39 03.02.2020 19:04


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.